Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze, hogy a trader nem órabéres napszámos. De nem is az oktatásból befolyt összeg a trader teljesítményének mércéje.
    De nem is a pdf-ből befolyt összegek.

Kár személyeskedni, azzal nem fog jobban tradelni senki.

Előbb nekiugrasz Pintérnek, majd nekem, meg máshol másnak. Igaz, ez a fórumlét eleme, de nem is a forumokon elért siker az ami a számlát növeli.

Fényképész: igen és még van pár végzettségem, de nekem nem fontos azokat emlegetni. Azt, hogy az első szakmám, amit nagyon kedveltem, és szerettem azt az egyet emlegetem, az azért van, mert azt szeretném bemutatni, hogy mindenkiből lehet sikeres trader, ha van ereje és kitartása.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      nincs nagy gáz.
      Szerintem ennél rosszabb az arány.

Anno elég sok forumon fenn voltam, és akiktől tanulni lehetett (illetve én tanultam sok mindent) azok már nem forumoznak. Elmarták őket a "trollok".

Most is időnként ránézek egy-egy forumra, de igazi megszólalásra nem nagyon lenne kedvem. Minek? Ír valamit az ember, és kb. fél perc alatt leugatják. Nem, nem más véleményt mondanak, hanem szabályszerűen leugatják. Lehet, hogy én vagyok érzékenyebb (öregszem, vagy csak jobb társaságot találtam?) de egyre feleslegesebbnek érzem azt, hogy megszólaljak egy fórumon.

Igencsak nem irigylem a most kezdőket, mert anno sok segítséget lehetett kapni forumon, de ez nagyon lecsökkent. Persze már sok egyéb megoldás is van, hogy az alapokat összeszedje az ember, így marginális lett a forumok ilyen szerepe.

Szerintem nagyon nagy gáz ami ezen a vonalon megy.

Anno akartunk összehozni egy forumot, felkértem pár megélhetésit, hogy írjon oda. Megnézték az indexet és más forumot is és villámgyorsan kialakították a véleményüket: ők bizony nem...

Na mindegy, ez van, nem is terhelek senkit ezzel...

Hozzászólás

• balacy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        De nem is a pdf-ből befolyt összegek.

Kár személyeskedni, azzal nem fog jobban tradelni senki.

Előbb nekiugrasz Pintérnek, majd nekem, meg máshol másnak. Igaz, ez a fórumlét eleme, de nem is a forumokon elért siker az ami a számlát növeli.

Fényképész: igen és még van pár végzettségem, de nekem nem fontos azokat emlegetni. Azt, hogy az első szakmám, amit nagyon kedveltem, és szerettem azt az egyet emlegetem, az azért van, mert azt szeretném bemutatni, hogy mindenkiből lehet sikeres trader, ha van ereje és kitartása.
        Kedves Laci!
        Korábban te kóstolgattál a napi 1%-os célkitűzés miatt. Mint kiderült, nem minden érdek nélkül.
        Jött valaki, aki megkérdezte, mi a véleményem a M,W skalp stratégiádról, amit oktatsz. Megnéztem a videót, de ahelyett, hogy véleményeztem volna, inkább azt mondtam neki, hogy ha ilyen technikai alapú stratégiát keres, akkor felejtse el az enyémet.
        Így nem is lett belőle bolt. Ennyit az ilyen jellegű bevételeimről.
        (Ha bizonyíték kell, elküldöm a levélváltás ide vonatkozó részét.)

Nekem a mérce csak a szakmaiság. Nem a népszerűség.
        Traderként tudom, hogy kockázatosabb ezzel pénzt keresni, mint oktatással. Nem célom senkit se hülyíteni, és valóban irritál, ha valaki önérdekből ezt teszi.
        Így azzal se értek egyet, sőt alapvető marketing átverésnek tartom, hogy bárki sikeres lehet. De bővebben nem fejtem ki, nehogy trollkodás legyen.

Hozzászólás

• kmisi, én úgy gondolom, hogy a bárki sikeres lehet marketing szerintem megalapozott, csak egy a gond vele. Nagyon korlátozottan van kifejtve, és ami mögötte van, vagyis, hogy mi kell ahhoz, hogy bárki sikeres legyen, nagyon el van hallgatva. Mindannyian tudjuk, hogy a sikeres kereskedés nem átlagos gondolkodást kíván és ha elmondaná bárki is, hogy mit kell letenni az asztalra, akkor nem lenne bevételük, mert senki sem menne el a tanfolyamra.
          Sok ember csak halat kér, de valljuk be, hogy baromi kevesen akarnak megtanulni halászni.
          Tegyük fel, hogy egy átlag ember pénzt kér egy nála sikeresebb embertől. A megkérdezett azt feleli, hogy nem adok egy vasat sem, viszont megtanítalak egy szakmára ami életed végéig ellát annyi pénzzel amennyit csak akarsz, cserébe napi 8-10 órát kell tanulnod kb 2-4 évig, attól függően, hogy milyen képességeid vannak, le kell cserélned az egész baráti körödet, az életedet, sőt még a családodat is. Nem nézheted az agymosó híreket, nem olvashatod a napi lapokat, mert hülyeségek vannak benne stb.stb... Kérdem én, ki mondana erre igent?
          Hát nem sokan az biztos Úgy ott hagynának mint a huzat, közben azt mormognák, hogy ez hülye, csak egy kis lóvét kértem..
          Szerintem itt is mint minden más üzletben, csak a nagyon fontos részek vannak elhallgatva és itt szerintem a szándékosság nem zárható ki, így a félrevezetés egy olyan formája ami valójában nem is félrevezetés, csak a lusta emberek csapdája. Na persze ezzel senkit sem szeretnék megbántani. Bevallom, hogy amikor én megismerkedtem ezzel a szakmával, hasonló szövegekkel találtak rám, csak vettem a fáradtságot és nem adtam fel.
          Itt mindenkinek meg kell követelnie magától a határtalan siker vele született jogát!
          És lehet, hogy mindenki köztük én is éreztük az elején azt, hogy a tőlünk telhető legjobb nem elég jó, én viszont nem akarom elveszíteni a saját magammal vívott harcot. Ha értitek, hogy mire gondolok.

További kellemes vasárnap délutánt!

u.i:Holnap zárva Amerika Unalmas napunk lesz, már akit ez érint...

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nagyon korlátozottan van kifejtve, és ami mögötte van, vagyis, hogy mi kell ahhoz, hogy bárki sikeres legyen, nagyon el van hallgatva.
            Én az első, sőt a bevezető ingyenes előadáson is elmondom, hogy ez nem ingyen pénz, nincs napi duplázás és tegyünk meg reális elvárásokat, de a reklámokban elhangzottakat.

Amúgy a példád nagyon jó, régi kérdés, hogy halat adjanak-e vagy tanítsák meg őket halászni.

kmisi példája is nagyon jól mutatja, hogy mi az ami nagyon nagy hiba az embereknél: megkérdeznek valakit, hogy mit csináljanak, mi a véleménye. Pedig a duplacsúcs, duplaalj kifejezetten olyan stratégia, hogy akit érdekel, az simán le tudja tesztelni egy hétvégén az MT4-es teszterében. (nem 100% a teszter, de annyit el lehet dönteni, hogy van-e értelme vele foglalkozni tovább) De erre sem nagyon képesek az emberek 95%-a, ez tapasztalat...

De ugyanilyen egyszerűen le lehetne tesztelni Pintérék stratégiáját, vagy éppen Komjáthy stratégiáját is.

INGYEN, KOCKÁZAT nélkül bármit le lehet tesztelni. Nem kell ehhez tanfolyam vagy egyéb költség. A neten millió stratégia van...

Ezek után kérdés az, hogy kinek is a hibája azt, hogy csak ennyi sikeres treder van?

Oktatóként (bár ezt a cimet nem nagyon szeretem magamra használni) sok emberrel tartom a kapcsolatot, és valóban azt veszem észre, hogy aki a "lépéseket", azaz a "hogyan állítsunk élesbe egy stratégiát" végigviszi pár kör után már vagy elkezd sikeres lenni (ha megtalálja a neki fekvő stratégiát) vagy ráébred, hogy ez nem neki való. Aki pedig azt a pár lépést nem akarja, tudja megtenni, az erősíti a 95%-ot.

Nincs elhallgatva semmi, több tanfolyam anyagát ismerem, amiket ismerek, ott mindegyik helyen elmondják, hogy ez munka, ami kemény tanulás és munka után hoz eredményt.

Ha minden igaz Pintér Péter fejtegette egyszer, hogy nem TV-zni kell, hanem dolgozni és akkor lesz eredmény. A magyarok napi 4órát tévéznek átlagban...

Na mindegy, biztos kapok a fejemre ezért...

Mivel a jövő heti fórumadagom jó részét elhasználtam, lehet, hogy csak ritkán leszek

Hozzászólás

• balacy az összes oktatóanyagod megvettem(bár a mozgóátlagoktól fóbiám van - saját indikátormentes stratégiát használok - sokat tanultam Tőled).

"A magyarok napi 4órát tévéznek átlagban..."

kicsit többre számítottam(napi 6-8 óra). nekem nincs TV-m szerencsére kb. 4-5 éve.
              nagyjából megnézem a főbb híreket interneten kb. napi 5 percet szánok rá...
              PP mellett Te vagy a másik példaképem.

Hozzászólás

• balacy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Én az első, sőt a bevezető ingyenes előadáson is elmondom, hogy ez nem ingyen pénz, nincs napi duplázás és tegyünk meg reális elvárásokat, de a reklámokban elhangzottakat.

Amúgy a példád nagyon jó, régi kérdés, hogy halat adjanak-e vagy tanítsák meg őket halászni.

kmisi példája is nagyon jól mutatja, hogy mi az ami nagyon nagy hiba az embereknél: megkérdeznek valakit, hogy mit csináljanak, mi a véleménye. Pedig a duplacsúcs, duplaalj kifejezetten olyan stratégia, hogy akit érdekel, az simán le tudja tesztelni egy hétvégén az MT4-es teszterében. (nem 100% a teszter, de annyit el lehet dönteni, hogy van-e értelme vele foglalkozni tovább) De erre sem nagyon képesek az emberek 95%-a, ez tapasztalat...

De ugyanilyen egyszerűen le lehetne tesztelni Pintérék stratégiáját, vagy éppen Komjáthy stratégiáját is.

INGYEN, KOCKÁZAT nélkül bármit le lehet tesztelni. Nem kell ehhez tanfolyam vagy egyéb költség. A neten millió stratégia van...

Ezek után kérdés az, hogy kinek is a hibája azt, hogy csak ennyi sikeres treder van?

Oktatóként (bár ezt a cimet nem nagyon szeretem magamra használni) sok emberrel tartom a kapcsolatot, és valóban azt veszem észre, hogy aki a "lépéseket", azaz a "hogyan állítsunk élesbe egy stratégiát" végigviszi pár kör után már vagy elkezd sikeres lenni (ha megtalálja a neki fekvő stratégiát) vagy ráébred, hogy ez nem neki való. Aki pedig azt a pár lépést nem akarja, tudja megtenni, az erősíti a 95%-ot.

Nincs elhallgatva semmi, több tanfolyam anyagát ismerem, amiket ismerek, ott mindegyik helyen elmondják, hogy ez munka, ami kemény tanulás és munka után hoz eredményt.

Ha minden igaz Pintér Péter fejtegette egyszer, hogy nem TV-zni kell, hanem dolgozni és akkor lesz eredmény. A magyarok napi 4órát tévéznek átlagban...

Na mindegy, biztos kapok a fejemre ezért...

Mivel a jövő heti fórumadagom jó részét elhasználtam, lehet, hogy csak ritkán leszek
                Jogos és egyetértek. Kivéve azt a nem elhanyagolható részt, hogy a stratégiák jó része szubjektív elemeket is tartalmaz, ezért a teszt eredményekben különbségek is adódhatnak. Bár valószínűleg nem ez az oka a sok sikertelen tradernek..

Hozzászólás

• mi a baj a tv-vel? nálam nagyon szép halak úszkálnak benne mióta átalakítottam.

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

u.i:Holnap zárva Amerika Unalmas napunk lesz, már akit ez érint...
                    3:30pm EUR ECB President Draghi Speaks

Hozzászólás

• Egy gondolat a tanfolyamokról. Szerintem nem lenne velük semmi baj, ha minden oktató így kezdené egy 100 fős tanfolyamon: -Hölgyeim és uraim van egy jó és egy rossz hírem. A rossz hír az, hogy Önök közül 99-en teljesen feleslegesen jöttek el a tanfolyamra. A jó hír pedig az, hogy még egyikünk sem tudja, ki az az 1 aki hosszútávon sikeres lesz.
                      "Ha nem tudod, ki vagy, a tőzsde drága hely, hogy kiderítsd." G.G.

Hozzászólás

• beginner eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Egy gondolat a tanfolyamokról. Szerintem nem lenne velük semmi baj, ha minden oktató így kezdené egy 100 fős tanfolyamon: -Hölgyeim és uraim van egy jó és egy rossz hírem. A rossz hír az, hogy Önök közül 99-en teljesen feleslegesen jöttek el a tanfolyamra. A jó hír pedig az, hogy még egyikünk sem tudja, ki az az 1 aki hosszútávon sikeres lesz.
                        Az új weboldaluk korrektre sikerült.
                        Szerintem olvassák ezt a fórumot, és tanulnak a kritikából.
                        Úgy néz ki, hogy sikerült levetkőzni az amerikai MLM típusú marketinget.
                        Kifejezetten szimpatikus a webfelületük most.
                        Ezzel a stílussal sikeresebben találnak kundsaftokat.

Hozzászólás

• Ha olvassák, akkor javaslom a "4 hetes" elnevezést javítani.:-)
                          Erős csúsztatás kb összesen 4 nap oktatást 4 hétként aposztofálni.
                          Széthúzták a 3 napot és hozzácsaptak néhány otk-t, de a 160.000,-Ft így is brutális, pláne, hogy az fxtanoda.hu-n hasonlót -a publikus videók alapján- oktatnak. Akit ez a stratégia levesz a lábáról...

Az oklevél meg szinte trójai faló:-)

http://www.fxtanoda.hu/?q=node/55

Hozzászólás

• beginner eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Egy gondolat a tanfolyamokról. Szerintem nem lenne velük semmi baj, ha minden oktató így kezdené egy 100 fős tanfolyamon: -Hölgyeim és uraim van egy jó és egy rossz hírem. A rossz hír az, hogy Önök közül 99-en teljesen feleslegesen jöttek el a tanfolyamra. A jó hír pedig az, hogy még egyikünk sem tudja, ki az az 1 aki hosszútávon sikeres lesz.
                            "Ha nem tudod, ki vagy, a tőzsde drága hely, hogy kiderítsd." G.G.

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha olvassák, akkor javaslom a "4 hetes" elnevezést javítani.:-)
                              Erős csúsztatás kb összesen 4 nap oktatást 4 hétként aposztofálni.
                              Széthúzták a 3 napot és hozzácsaptak néhány otk-t, de a 160.000,-Ft így is brutális, pláne, hogy az fxtanoda.hu-n hasonlót -a publikus videók alapján- oktatnak. Akit ez a stratégia levesz a lábáról...

Az oklevél meg szinte trójai faló:-)

http://www.fxtanoda.hu/?q=node/55

Továbbléphetetlen probléma neked azt hiszem ez a kb. másfél hónapnyi ("brutális") minimálbér téma.
                              Kb. sejtem hogy nagyjából milyen mennyiségekkel kereskedhetsz.
                              Nem teljesen mindegy hogy ki, mennyiért és mit ad el?
                              Ha valakinek valami nem tetszik, nem veszi meg. De hogy te évek óta képes vagy ilyen dolgokon rágódni, az már kicsit érthetetlen....
                              Vagy nem buktál még nagyot a kereskedésben, vagy valami hasonló gond lehet nálad, ha 160,000.- ft-nak a látványa ennyire megvisel érzelmileg.
                              Egy idő után majd rájössz, hogy mi a drágább, a tudás, vagy a nemtudás.

Ahogy hallottam Komjáthy Attila is valamikor náluk kezdte.
                              Nem véletlen hogy nagyrészben hasonló alapokon próbálja oktatni a kereskedést.
                              Ha ott voltál a "felesége által megnyert" díjátadón, akkor magad is hallhattad amit a színpadon mondott.

Mi a bajod az oklevelével?
                              Írígyled?

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Továbbléphetetlen probléma neked azt hiszem ez a kb. másfél hónapnyi ("brutális") minimálbér téma.
                                Kb. sejtem hogy nagyjából milyen mennyiségekkel kereskedhetsz.
                                Nem teljesen mindegy hogy ki, mennyiért és mit ad el?
                                Ha valakinek valami nem tetszik, nem veszi meg. De hogy te évek óta képes vagy ilyen dolgokon rágódni, az már kicsit érthetetlen....
                                Vagy nem buktál még nagyot a kereskedésben, vagy valami hasonló gond lehet nálad, ha 160,000.- ft-nak a látványa ennyire megvisel érzelmileg.
                                Egy idő után majd rájössz, hogy mi a drágább, a tudás, vagy a nemtudás.

Ahogy hallottam Komjáthy Attila is valamikor náluk kezdte.
                                Nem véletlen hogy nagyrészben hasonló alapokon próbálja oktatni a kereskedést.
                                Ha ott voltál a "felesége által megnyert" díjátadón, akkor magad is hallhattad amit a színpadon mondott.

Mi a bajod az oklevelével?
                                Írígyled?

csóró vagyok nem tagadom, irigylem azokat, akik elmehetnek tanfolyamokra:-( évek óta vergődöm a forexen és a frusztrációmat próbálom levezetni a fórumokon és az oktatókon, bocsáss meg érte, ha megsértettelek vagy bárkit is. Még sokat kell tanulnom be kell látnom, enélkül nem megy:-(
                                Bárcsak nekem is lehetne egy ilyen oklevelem a szobám falán. Első hely, jaj, de vágyom rá:-(

Hozzászólás

Working...
                                X