Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, tanultam náluk. Nem pont úgy kereskedek, ahogy tanították, de az alapokat jól elmondják és mentalitásban is jó példát mutatnak szerintem.

Elmegyek hozzájuk akkor én is.
    Hát igen, az alapok azok nagyon fontosak.
    Látom a kockázatkezelést neked is jól megtanították.
    Itt olvasgatva a hozzászólásaidat,nagyon kell a mentális stabilitás.
    De most kiütöm magam, az biztos!

Hozzászólás

A. betűvel kezdődik a neve
      Azon kívül értettem tee!
      Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Elmegyek hozzájuk akkor én is.
        Hát igen, az alapok azok nagyon fontosak.
        Látom a kockázatkezelést neked is jól megtanították.
        Itt olvasgatva a hozzászólásaidat,nagyon kell a mentális stabilitás.
        De most kiütöm magam, az biztos!
        Kell egyfajta nyugodtság hozzá az biztos De nyerni is akarni kell, a túl nagy nyugodtság sem jó

Hozzászólás

• ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azon kívül értettem tee!
          Nemigazán... próbáltam többek stílusát kiismerni és ami szerintem az ő edge-ük volt, abból valamit átvenni.
          Szerintem csomóan tudnak úgy plusszolni, hogy van egy edge-ük, mellette egy csomó misconception és még így is jól jönnek ki. Mondjuk nálatok utóbbit nem nagyon látok (Mondjuk ezen nem is kell meglepődni )

Hozzászólás

• Mert kaptam néhány privát üzenetet....

http://herpainandor.com/2012/10/19/t...kola/#more-325

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mert kaptam néhány privát üzenetet....

Aki akkreditált papírokat akar, az még mindig nem értette meg mi itt a lényeg...

Hozzászólás

Mert kaptam néhány privát üzenetet....

Így van, igaza van a Herpainak.
                Ezek az ingyenes és hatékony képzési módok:

* Ha valaki tőzsdével kapcsolatos iskolába akar járni akkor itt kap elismert bizonyítványokat is: www.bankarkepzo.hu

Vagy akár nekieshet a közgazd. egyetemnek vagy matematikán a statisztikai szaknak stb. Ez sincs ingyen, de legfőképpen fenék kell az elvégzéséhez. De önállóan is képezheti magát a tőzsdézni akaró – ahelyett, hogy a nagy semmiért tömje mások a zsebét.

Ja, és ha megvan a bizonyítvány, ami egy igen lényeges dolog a mi szakmánkban, és mégis elbukja a delikvens az első kereskedési számláját, akkor mehet reklamálni.
                Nem csak a pénzét adják vissza, hanem nyilvánosan elnézést kérnek tőle, sőt azt a pár év tanulási időszakot is utólag pénzel kompenzálják, ha jól tudom.

Azért ha jobban belegondolunk az ilyen emberek cikkei meg pont arra jók hogy a szerencsétlen kereskedésbe kezdő ember aki rommá bukja magát, legalább tud hibáztatni valakit, hogy lám, lám nem én vagyok az alkalmatlan, meg a lusta disznó, aki nem azt csinálja amit kellene ebben a szakmában, hanem az oktató a mentor, stb. volt a csaló! (persze hogy nem az volt a hülye aki a frissen nyitott számláján bevállaja az "all in"-t, stop nélül...)
                Ez is egy jó módja annak hogy a személyes felelősségvállalás kihaljon az emberekből.
                Pedig ebben a szakmában a nap minden percében felelősséget kell vállalnia mindenkinek a döntéseiért, mert minden döntése pénzt hoz, vagy visz.
                Aki erre képtelen, az alkalmatlan a kereskedésre is.

A bankárképző a tutti!
                Ott képzik ki a kereskedőket, meg a közgázon.
                Csak úgy özönlenek onnan a sikeres kereskedők.
                Nem is nagyon ismerek olyanokat akik tőzsdéből élnek és ne lenne legalább 1-2 diplomájuk, valamint közgazdasági végzettságük.

Hozzászólás

Aki akkreditált papírokat akar, az még mindig nem értette meg mi itt a lényeg...
                  akinek ez jött le a blog tartalmából, az sem .....

Hozzászólás

• Időt szerettem volna megspórolni a link belinkelésével:-), de úgy tűnik nem úszom meg, hogy pár sort ne kelljen begépelnem:-(
                    Nem tudhatom, hogy a szerző egyes megjegyzései milyen saját (hátsó)gondolatot takarhanak, azonban úgy, mint a verseknél, azt mindenki lelkiállapota, tapasztalásai alapján sajátjaként értelmezi. A sikeres kereskedő hegyvidéki yetiként néha feltűnik, de érdemi, hosszútávú számlaegyenleget sikereiről sosem láthatunk, mert annak megmutatása számára szenteltvíz vagy tömjénfüst fürdőt jelentene. Így hát, azt sem tudjuk kitől kérdezzük meg, hogy hogyan, milyen képzés segítségével, esetleg :-) annak mellőzésével jutott el erre a szintre.

Legutóbbi hozzám intézett privát üzenetre adott válaszom:

Szia!

Én biztos nem adok ki az életben pénzt oktatásra.
                    A tanfolyam pontokba szedett témái után mind utánaolvashatsz a neten vagy megnézhetsz videókat a youtubeon. Ha az neked megér 230.000. Ft + áfa-t, hogy ezt más tegye meg helyetted, akkor jelentkezz.

Ha el is végzed a tanfolyamot, az ott hallottakat magadban újból fel kell építened saját habitusod, saját elképzelésed, saját nézőpontod szerint.

Nem ismerem jelenlegi elméleti tudásod, de én azt ajánlom nyiss egy demoszámlát és kereskedj, gyakorolj. Találd meg magad, hogy neked mi a jó.

n3d

Hozzászólás

Nem is nagyon ismerek olyanokat akik tőzsdéből élnek és ne lenne legalább 1-2 diplomájuk, valamint közgazdasági végzettságük.
                      A tudásnak 4 szintje van:

NTNT – nem tudom, hogy nem tudom.
                      Ezen áll a legtöbb kezdő, vagy drága alaptanfolyamon agymosott tradertanonc, akinek gőze sincs arról, hogy milyen ismereteknek nincs még birtokában. Többségük meg is reked itt, mert lusta, vagy a hangembereknek, oktatóknak, brókereknek elhiszi, hogy ennyi is elég, hogy gyorsabban messzebbre ússzon, mint a nagy tőzsdecápák.

TNT – tudom, hogy nem tudom.
                      Itt azok vannak, akik képzik magukat, esetleg diplomát szereznek, mert rájönnek, hogy nem az anyatejjel szívták magukba a bölcsességet és mennyire hiányosak az ismereteik, mennyire nem értik, ami körülöttük történik.

TT – tudom, hogy tudom.
                      Sok év kitartó tanulás után eljön az idő, hogy megalapozott tudásnak, tapasztalatnak lesznek birtokában. Látják, milyen marketing, manipuláció, átverés megy a naív ügyfelek pénzéért anélkül, hogy bárki garantálná, hogy végül az ügyfél is jól fog kijönni a dologból.

NTT – nem tudom, hogy tudom.
                      A tudatalatti memóriatár olyan kombinációkat is kidob a szerteágazó ismerethalmazból, amire nem is gondoltunk korábban. Innentől tényleg egyszerű lesz kereskedni, vagy egészen más befektetéseknél is hasznosítani az ismereteket.

Kockázati figyelmeztetés: Aki úgy érzi, hogy neki árt a tanulás, ne tegye!!! Hályogkovács is gyógyíthat szembetegséget, amíg akad ügyfele.

Hozzászólás

Ha el is végzed a tanfolyamot, az ott hallottakat magadban újból fel kell építened saját habitusod, saját elképzelésed, saját nézőpontod szerint.
                        ennyi elég mottónak is

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ennyi elég mottónak is
                          nem, a mottónk: szeressük egymást gyerekek!

http://www.youtube.com/watch?v=nCm5-2UN2Ms

Hozzászólás

• "Ez is egy jó módja annak hogy a személyes felelősségvállalás kihaljon az emberekből."

Én múlt időt használnék. Ez már kihalt az emberekből. De van, aki felépíti magát és felvállalja a felelősséget. Ez a kevesebb, de van ilyen is.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A tudásnak 4 szintje van:

NTNT – nem tudom, hogy nem tudom.
                              Ezen áll a legtöbb kezdő, vagy drága alaptanfolyamon agymosott tradertanonc, akinek gőze sincs arról, hogy milyen ismereteknek nincs még birtokában. Többségük meg is reked itt, mert lusta, vagy a hangembereknek, oktatóknak, brókereknek elhiszi, hogy ennyi is elég, hogy gyorsabban messzebbre ússzon, mint a nagy tőzsdecápák.

TNT – tudom, hogy nem tudom.
                              Itt azok vannak, akik képzik magukat, esetleg diplomát szereznek, mert rájönnek, hogy nem az anyatejjel szívták magukba a bölcsességet és mennyire hiányosak az ismereteik, mennyire nem értik, ami körülöttük történik.

TT – tudom, hogy tudom.
                              Sok év kitartó tanulás után eljön az idő, hogy megalapozott tudásnak, tapasztalatnak lesznek birtokában. Látják, milyen marketing, manipuláció, átverés megy a naív ügyfelek pénzéért anélkül, hogy bárki garantálná, hogy végül az ügyfél is jól fog kijönni a dologból.

NTT – nem tudom, hogy tudom.
                              A tudatalatti memóriatár olyan kombinációkat is kidob a szerteágazó ismerethalmazból, amire nem is gondoltunk korábban. Innentől tényleg egyszerű lesz kereskedni, vagy egészen más befektetéseknél is hasznosítani az ismereteket.

Kockázati figyelmeztetés: Aki úgy érzi, hogy neki árt a tanulás, ne tegye!!! Hályogkovács is gyógyíthat szembetegséget, amíg akad ügyfele.

Az NLP tudásszintjeinek kereskedői-oktatói változatával még nem találkoztam, de tetszik!
                              A tudattalan Inkompetencia szintjéről eljutni a Tudatos Kompetencia szintjére nem egy egyszerű feladat.
                              A kérdés mindig az hogy az ember milyen útvesztőkön keresztül tud eljutni az általad "NTT" nek nevezett ugyanazon szintre?

De ha már szóba hoztad Richard Bandler modelljét, akkor azt is érdemes megvizsgálni hogyan vélekedik ez a tudományág az emberi agy kommunikációs modelljéről, mert ha ezt nem látjuk világosan, akkor sohasem értjük meg hogy emberek miért képesek egyfajta módszer szerint megtanulni valamit, míg mások képtelenek rá.

A külső események hatása a gondolkodámódunkra 3 dologtól függnek:
                              -Belső reprezentáció.
                              -Aktuális érzelmi állapot.
                              -Általános fiziológia.
                              A külső események, mint pl egy önképzési folyamatról alkotott vélemény azon múlik hogy az aki olvassa e sorokat, annak ez a 3 dolog hogyan van jelen az elméjében éppen abban a tudsszintben, ahol most van.
                              A viselkedési megnyilvánulások ezen belső tények alapján fognak reakciót kiváltani az egyénből.
                              Ezért van az hogy adott információra van aki agresszívan reagál, van aki egyet ért vele és van aki élete végéig nem képes elfogadni valamit, amit mások tényként kezelnek.
                              Ez kizárólag a belső reprezentációinktól függ, melyen változtatni időnként szükségszerű lenne, de a legtöbb ember képtelen rá.

Olyan ez mint a : tőzsdén csak bukni lehet" mondat.
                              A legtöbb ember ezzel azonosulni fog, mert a belső reprezentációja ezt tükrözi vissza az agyából, még akkor is ha soha életében nem kereskedett.
                              Ezt megváltoztatni igen nehéz feladat.
                              Kizárólag akkor lehet ha az általad is említett 4 lépésen "tudatos tudatmódosításon" átverekszi magát az ember.
                              Szerinted hányan teszik ezt meg ezen a szakmán belül, segítséggel vagy anélkül?
                              Ez itt a probléma.

Hozzászólás

Ez is egy jó módja annak hogy a személyes felelősségvállalás kihaljon az emberekből.
                                A tanfolyamszervezőkre, oktatókra, DVD, expert eladókra, jelszolgáltatókra, számlakezelőkre, brókercégekre, brókerekre gondolsz?.-)

Hozzászólás

Working...
                                X