Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Őszintén szólva a blog írójának a fent említett cikkben van némi igaza. De csak annyi, hogy az is tanít, aki csak 2 könyvet olvasott el. Viszont az elég gáz egy gondolkodásmód, hogy "aki tudja az csinálja, aki nem....", mert vegyük ugye mondjuk a Birger Schaefermeiert. Nincs rászorulva az oktatási pénzre, tényleg nem ebből él, viszont az idejének az árát megkéri. Miért kellene ingyen oktatnia? Nem is értem a felvetést. A bankárképzőn meg a közgázon sok mindent meg lehet tanulni max kereskedni nem. Nem a tanfolyamokkal van a gond, hanem inkább meg kellene nézni ki tartja. Ennyi elég lenne. Aki könyvből, meg youtube-ból, meg netből akar megtanulni kereskedni, annak sok sikert kívánok, mert úgy tényleg csak nagyon kevesek boldogulnak. Hamar elfogy a kitartás, meg a kedv.
    www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A tanfolyamszervezőkre, oktatókra, DVD, expert eladókra, jelszolgáltatókra, számlakezelőkre, brókercégekre, brókerekre gondolsz?.-)
      igen, hogyne.
      Olyan emberrel még sosem találkoztam aki mást hibáztatott volna a saját nyomoráért.
      Meg amikor kistoppolja a kereskdőt a piac, akkor is a piac volt a hibás.

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        igen, hogyne.
        Olyan emberrel még sosem találkoztam aki mást hibáztatott volna a saját nyomoráért.
        Meg amikor kistoppolja a kereskdőt a piac, akkor is a piac volt a hibás.
        http://forum.tozsde.hu/32464-post5184.html

Hozzászólás

• Nem tudlak követni.
          A 99 vesztes kötésüket sem tudom hogy hol van az 1 nyerőjük mellett.
          Ne rajtam keresd!

Hozzászólás

Nem tudlak követni.
            A 99 vesztes kötésüket sem tudom hogy hol van az 1 nyerőjük mellett.
            Ne rajtam keresd!
            nevető3dick: "Az én hibáim, veszteségeim sosem az MT4 állítólagos manipulálásából erednek."

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nevető3dick: "Az én hibáim, veszteségeim sosem az MT4 állítólagos manipulálásából erednek."
              Tomy: "Nem részletezném túlzottan a dolgot, mert a veszteséges kereskedők első számú ellensége nem a bróker. Az csak a 2. lehet."

.

Hozzászólás

• Sziasztok!
                Keresek valakit sürgősen, aki tervezi, hogy részt vesz a Forexegyetem most, április 6.-án induló 4 hetes intenzív képzésén de még nem jelentkezett.
                Előre is köszönöm!

Hozzászólás

• fxismyway eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!
                  Keresek valakit sürgősen, aki tervezi, hogy részt vesz a Forexegyetem most, április 6.-án induló 4 hetes intenzív képzésén de még nem jelentkezett.
                  Előre is köszönöm!
                  Meggondoltad magad?

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A tudásnak 4 szintje van:

NTNT – nem tudom, hogy nem tudom.
                    Ezen áll a legtöbb kezdő, vagy drága alaptanfolyamon agymosott tradertanonc, akinek gőze sincs arról, hogy milyen ismereteknek nincs még birtokában. Többségük meg is reked itt, mert lusta, vagy a hangembereknek, oktatóknak, brókereknek elhiszi, hogy ennyi is elég, hogy gyorsabban messzebbre ússzon, mint a nagy tőzsdecápák.

TNT – tudom, hogy nem tudom.
                    Itt azok vannak, akik képzik magukat, esetleg diplomát szereznek, mert rájönnek, hogy nem az anyatejjel szívták magukba a bölcsességet és mennyire hiányosak az ismereteik, mennyire nem értik, ami körülöttük történik.

TT – tudom, hogy tudom.
                    Sok év kitartó tanulás után eljön az idő, hogy megalapozott tudásnak, tapasztalatnak lesznek birtokában. Látják, milyen marketing, manipuláció, átverés megy a naív ügyfelek pénzéért anélkül, hogy bárki garantálná, hogy végül az ügyfél is jól fog kijönni a dologból.

NTT – nem tudom, hogy tudom.
                    A tudatalatti memóriatár olyan kombinációkat is kidob a szerteágazó ismerethalmazból, amire nem is gondoltunk korábban. Innentől tényleg egyszerű lesz kereskedni, vagy egészen más befektetéseknél is hasznosítani az ismereteket.

Kockázati figyelmeztetés: Aki úgy érzi, hogy neki árt a tanulás, ne tegye!!! Hályogkovács is gyógyíthat szembetegséget, amíg akad ügyfele.
                    Lao-ce még a tudás 3 szintjéről írt.
                    Kinél fejlődött ez néggyé?

Hozzászólás

• Nem gondoltam meg magamat. Minden tanulni vágyónak csak ajánlani tudom őket!

Hozzászólás

• Nem gondoltam meg magamat. Minden tanulni vágyónak csak ajánlani tudom őket!

Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Meggondoltad magad?

Hozzászólás

• Minden tiszteletem PP-nek, de szerintem hasonló coachingot kapok máshol is töredéke árért. De ha ennyire magabiztos vagy, akkor miért sűrgős találni valakit. Ez magányos szakma.

Hozzászólás

• zs.tamas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Minden tiszteletem PP-nek, de szerintem hasonló coachingot kapok máshol is töredéke árért. De ha ennyire magabiztos vagy, akkor miért sűrgős találni valakit. Ez magányos szakma.

Vettem nemrég egy Tagheuer Grand Carrera-t, az eredeti 1964-es kollekcióból származik a designje. Megvettem, mert erre volt szükségem.
                            Bőven 6 számjegyű volt forinta átszámolva. Svájci. Nekem tetszik. Pontos, megbízható...stb.
                            Az ismerősöm mondta hogy "ugyanilyet" kapok a töredékéért is!
                            A va...ra.hu-t ajánlotta.
                            Tényleg van Tagheuer felíratú óra, már 5,000.-ért is!
                            Szerintem ugyanazt tudja mint az enyém, pontosan úgy néz ki a fényképe is.

Ez egy magányos szakma, mármint az óra gyűjtés.

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lao-ce még a tudás 3 szintjéről írt.
                              Kinél fejlődött ez néggyé?
                              Én még 97-ben tanultam erről a 4 szintről egy menedzserképzőn. De van egy hasonló leírás Mark Tier: A gazdaggá válás útja című könyvében is (46. oldaltól). Ez a Tomy által említett NLP-s megnevezéseket is tartalmazza.

Viszont Lao-ce 3 szintjét nem ismerem. Előre is kösz, ha leírod.

Hozzászólás

Vettem nemrég egy Tagheuer Grand Carrera-t, az eredeti 1964-es kollekcióból származik a designje. Megvettem, mert erre volt szükségem.
                                Bőven 6 számjegyű volt forinta átszámolva. Svájci. Nekem tetszik. Pontos, megbízható...stb.
                                Az ismerősöm mondta hogy "ugyanilyet" kapok a töredékéért is!
                                A va...ra.hu-t ajánlotta.
                                Tényleg van Tagheuer felíratú óra, már 5,000.-ért is!
                                Szerintem ugyanazt tudja mint az enyém, pontosan úgy néz ki a fényképe is.

Ez egy magányos szakma, mármint az óra gyűjtés.
                                Nagyon egyetértek. Tomy nem egy "olyan feliratú" órát szeretett volna, hanem egy "olyat"! Én sem egy "hasonló" coachingot, vagy oktatást szeretnék, hanem AZT!

Hozzászólás

Working...
                                X