Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    J

Balacy: elhiszem, hogy együtt érzel Pintérékkel. Nagyon hasonló cipőben jártok. Gondolom, te se vettél részt üzleti etika órán a fényképész tanfolyamon, különben értenéd, amit írtam.
    Szakmai etikából jeles voltam, csak jelzem Ha kell, be tudom szkennelni

És ÉN nem is erről írtam, de nem lep meg, hogy ha egyáltalán nem is rólad volt szó, rögvest betámadsz.

Infó: nem csak fényképész végzettségem van, de nem tartom fontosnak a többit emlegetni. Ami természetes, azt nem emlegetjük

És nem érzek semmit Pintérék iránt, az anyagukat ismerem, ennyi. Ismerősök végeztek ott, a nagy része elégedett volt velük.
    Az lenne a "természetes", ha szidnám őket, mert az szokás a magyar ugaron, hogy a konkurenciát szidni köll. Igencsak nem tartom szakmai etikusnak, hogy szidjam őket, vagy olyanról mondjak véleményt, akit nem ismerek. Legalábbis az NYME/KTK-n ezt tanították nekem. Rossz marketing, csak időlegesen válik be. Így én ezt nem követem.

Valóban nem tudom, hogy miért szóltál be nekem, egy szót nem írtam rólad? (ez költői kérdés volt)

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm kedves nagypofájú, diplomás, karatés, olcsón, vidéken oktató barátom!
      Kár hogy nincs sok belőled, szép lenne ez a világ.
      ...
      Utolsó hozzászólás a részemről irányodban, ill. ebben a témában. Egyelőre. Hátha megérted, mi a különbség az oktatás biznisz és a termékfüggetlen, felelős tanácsadás között:

Én trader vagyok, nem oktató, vagy bróker. De mivel szakirányú felsőfokú képzettségem, ill. gyakorlatom van a területen, traderként, sőt korábban befektetési iroda vezetőként, pénzügyi tanácsadóként is dolgoztam a legkülönbözőbb pénzügyi témákban, így sokan keresnek, s esetenként még el is gondolkodnak azon, amit mondok.

Egyszerű, konkrét kérdésekre ingyen és szívesen válaszolok bárkinek (igaz, mostanában nicknevekkel nem foglalkozok már).

De ismerősöknek, ajánlással érkezőknek adott a lehetőség ennél összetettebb mentorálásra, ha komoly igény van rá. Ekkor sem fix százezrek röpködnek az árlistáról, sőt csak akkor vagyok hajlandó foglalkozni a dologgal, ha kiépül a bizalom, és látom az ügyfél kockázatvállaló képességét, tudását, céljait, pénzügyi lehetőségeit.

Mivel számomra nem ez a fő bevételi forrás, már leépítettem a weboldalt, s ezzel annak látogatottságát is. Mennyiség helyett minőség. Marketing manipuláció helyett személyes kapcsolat.

Azt hiszem, nem az én pofán kell, hogy égjen ez miatt.

Ennyi.

Minden jót neked is. Sőt minden oktatónak, brókernek, jutalékorientált szolgáltatónak, ügynökének, bértollnokának is…

Szeressük egymást, gyerekek…

Hozzászólás

Utolsó hozzászólás a részemről irányodban, ill. ebben a témában. Egyelőre. Hátha megérted, mi a különbség az oktatás biznisz és a termékfüggetlen, felelős tanácsadás között:

Én trader vagyok, nem oktató, vagy bróker. De mivel szakirányú felsőfokú képzettségem, ill. gyakorlatom van a területen, traderként, sőt korábban befektetési iroda vezetőként, pénzügyi tanácsadóként is dolgoztam a legkülönbözőbb pénzügyi témákban, így sokan keresnek, s esetenként még el is gondolkodnak azon, amit mondok.

Egyszerű, konkrét kérdésekre ingyen és szívesen válaszolok bárkinek (igaz, mostanában nicknevekkel nem foglalkozok már).

De ismerősöknek, ajánlással érkezőknek adott a lehetőség ennél összetettebb mentorálásra, ha komoly igény van rá. Ekkor sem fix százezrek röpködnek az árlistáról, sőt csak akkor vagyok hajlandó foglalkozni a dologgal, ha kiépül a bizalom, és látom az ügyfél kockázatvállaló képességét, tudását, céljait, pénzügyi lehetőségeit.

Mivel számomra nem ez a fő bevételi forrás, már leépítettem a weboldalt, s ezzel annak látogatottságát is. Mennyiség helyett minőség. Marketing manipuláció helyett személyes kapcsolat.

Ennyi.

Minden jót neked is. Sőt minden oktatónak, brókernek, jutalékorientált szolgáltatónak, ügynökének, bértollnokának is…

Komolyan mondom, nem értem mit erőlködsz még mindig ezen. Kit érdekel, hogy te mit végeztél, meg kinek, milyen tanácsot adsz. Basszus ez egy TŐZSDE FÓRUM!!! Az meg, hogy te ingyen mit csinálsz meg legyen a te bajod. Mellesleg tapasztalatból mondom, amit az emberek ingyen kapnak azt semmire sem becsülik (még mielőtt félreérted én voltam az aki adott).
        Mellesleg gondolom ismeri mindenki az ingyenes pü tanácsadás mibenlétét. Nem minősítelek ne félj, de ezzel inkább nem hencegj.

Vannak akik tanulni akarnak és fizetnének is érte, hogy kapjanak tudást, csak nem ismernek téged - aki nem reklámozza magát - így mennek oda ahol megkapják amit akarnak.
        www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

• MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Komolyan mondom, nem értem mit erőlködsz még mindig ezen. Kit érdekel, hogy te mit végeztél, meg kinek, milyen tanácsot adsz. Basszus ez egy TŐZSDE FÓRUM!!! Az meg, hogy te ingyen mit csinálsz meg legyen a te bajod. Mellesleg tapasztalatból mondom, amit az emberek ingyen kapnak azt semmire sem becsülik (még mielőtt félreérted én voltam az aki adott).
          Mellesleg gondolom ismeri mindenki az ingyenes pü tanácsadás mibenlétét. Nem minősítelek ne félj, de ezzel inkább nem hencegj.

Vannak akik tanulni akarnak és fizetnének is érte, hogy kapjanak tudást, csak nem ismernek téged - aki nem reklámozza magát - így mennek oda ahol megkapják amit akarnak.
          Na, cseszd meg, erőlködnék? Feldobtak néhány kérdést, válaszoltam. Te is, neked is válaszolok. Ha más kérdez, annak is - és ez nem fenyegetés.

Az is baj, ha mondom, az is, ha nem. Az is, ha ingyenes, az is, ha nem. Az is, ha túl szakmai, az is, ha nem.

Testvér, a te blogod a nyerő. Tudományos, választékos. Sok sikert.

Ma sem éltünk hiába.

Hozzászólás

Na, cseszd meg, erőlködnék? Feldobtak néhány kérdést, válaszoltam. Te is, neked is válaszolok. Ha más kérdez, annak is - és ez nem fenyegetés.

Az is baj, ha mondom, az is, ha nem. Az is, ha ingyenes, az is, ha nem. Az is, ha túl szakmai, az is, ha nem.

Testvér, a te blogod a nyerő. Tudományos, választékos. Sok sikert.

Ma sem éltünk hiába.
            Megjegyzem én nem kérdeztem semmit tőled. Valamint lehet a stílusom, meg a blogom neked nem jön be és az is lehet, hogy nem annyira magasröptű mint a te gondolatmeneted, de én nem is futtatom magam, hogy mekkora király vagyok.
            www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Ennyi.

Most mindannyian hanyat estünk az űbermagas végzettségeden.
              "El is gondolkodtunk azon..."
              Gratulálok hozzá, biztosan azért emlegeted minden második hozzászólásodban, mert fájdalmasan sok évet töltöttél el a jó magyar (bizonyítottan középszintű, szakirányú melósokat kitermelő) iskolarendszerben, aztán itt meg olyanokkal beszélgetsz, akik hál istennek ezt kihagytuk, (legalább is a sok diplomát) de a kereskedésből élünk, ugyanúgy mint elvileg te.
              Ez a tüske benned, ezt te is tudod.
              Naná hogy szúrja a seggedet!

Egyébként meg az írásaid 90%-a csupán saját magad öntömjénezése, amitől itt mindenkinek hányingere van. Azt sem tudom hogy miért ebben a topikban vered a nyáladat? De gondolom te mindent tudsz, így ehhez is van hozzászólni valód.
              Pont engem végkép nem érdekel hogy te, vagy akár más mennyiért és mit oktat. Ad e "befektetési tanácsot" vagy sem. Ingyen csinálod, vagy pénzért.
              Teljesen közömbös.
              Ez is egy annyira jellemző szakma itt nálunk.
              Pénzügyi tanácsadó! úristen.....

Ja, egyetértek, hanyagoljuk egymást, mert én sem az ilyen agyatlanságokért nézek bele néha ebbe a fórumba, hanem hogy hátha van itt valami szakmai, de ahogy látom jóideje ez már nem erről szól. Korábban tényleg nem ez volt, ahogy ezt többen írták is már előttem.
              Hiába, ilyen a magyar ember, ami használható, azt elb...sza.
              Köszönjük neked is és a többi hasonló "nickname"-nek.

Ja, és a több mint fél milliós olvasás, ahogy írod, az sem a te 188 hozzászólásod miatt volt itt szerintem.
              További jó pénzügyi szaktanácsadást neked, meg dollármilliókat a számládra, hogy ha meglátsz egy 150,000.- es tanfolyamot, akkor ne azt írd róla hogy:
              "irreálisan drága és hogy extrém magas".
              Ennek a nettója kevesebb mint egy magyar minimálbér.

Részemről is az utolsó hozzászólás irányodba. Sőt, már a többi megírása is értelmetlen és esztelen időpocsékolás volt a részemről. De hát ilyen ez a szakma, géphez vagyunk kötve.
              Minden jót.

Ja, szeressük egymást. ezt majd elfelejtettem...

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Most mindannyian hanyat estünk az űbermagas végzettségeden.

Egyébként meg az írásaid 90%-a csupán saját magad öntömjénezése, amitől itt mindenkinek hányingere van. Azt sem tudom hogy miért ebben a topikban vered a nyáladat? ...
                Kedves Tomy!

Bár én már szerettem volna ezt az eszmecserét lezártnak tekinteni, de köszönöm újabb szívmelengető, rendkívül tartalmas, konstruktív beírásodat.

Én nem hiszem, hogy off lenne egy egyetemi topikban pro és kontra érveket felsorakoztatni az oktatás eme formájával kapcsolatban. Nem hiszem, hogy részemről csak öntömjénező nyálverés hangzana el, hisz igyekszem mindig egy kis szakmát is belevinni. Legutóbb az értékelemzés és az üzleti etika rejtelmeibe vezettelek be, ami ugye szintén tananyag felsőfokú gazdasági képzéseken.

Azt sem hiszem, hogy tanulni fájdalmas lenne. Olyan ez, mint egy létra: minél magasabbra lép az ember, annál messzebbre lát.

Mi nem ugyanazt látjuk.

De ez sem baj, beszélgess azokkal, akiket megértesz. Biztos téged sokan szeretnek, tisztelnek, csüngnek szavaidon, mint anyja emlőjén a gyermeke.

Hozzászólás

• magatokkal semmi bajotok sincs?.-)

Hozzászólás

• "Sőt, már a többi megírása is értelmetlen és esztelen időpocsékolás volt a részemről."

ez egy jó észrevétel. azokat az embereket kell megtalálni, akiktől tudsz tanulni. és nem biztos, hogy fórumokon megtalálod Őket.

Hozzászólás

• Üdv Nektek,

Ti hogyan számoljátok ki, hogy mi az a legkisebb hozam/kockázatú trade, amit még benyithattok?

Többek közt a Forexegyetem tanfolyamán is elhangzott a találati arány és a payoff ratio. Van-e valakinek olyan képlete, ami mindkettőt figyelembe veszi a számításnál?

köszi,
                      üdv,
                      Andreas

Hozzászólás

• "Ti hogyan számoljátok ki, hogy mi az a legkisebb hozam/kockázatú trade, amit még benyithattok?"

Én nem helyezek túl nagy hangsúlyt a RR-re, szívesen benyitok 1:0,5...0,6 kockázattal is egy pozíciót.
                        Abban az esetben, ha célár1-ig üzembiztosan tudom mozgatni a stopot BE-be.

Persze ennek is meg van a technikája, amit nagyon be kell gyakorolni!!!! és meg kell érteni a mit és miért elveket!!!! Anélkül kb. számlagyilkosság a dolog. De ha ráérez az ember a dinamikájára, akkor elég szépen lehet használni, ha nem téped ki a hajadat egy nagy adag nullás pozi miatt.

Hozzászólás

• balacy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ami természetes, azt nem emlegetjük
                          Ez egy bölcs meglátás!

Hozzászólás

• Andreas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Üdv Nektek,

Ti hogyan számoljátok ki, hogy mi az a legkisebb hozam/kockázatú trade, amit még benyithattok?

Többek közt a Forexegyetem tanfolyamán is elhangzott a találati arány és a payoff ratio. Van-e valakinek olyan képlete, ami mindkettőt figyelembe veszi a számításnál?

köszi,
                            üdv,
                            Andreas
                            Veszteségi arány / Nyereségi arány = Az a minimális payoff ratio, amit realizálnod kell, hogy nullában maradhass.

Tehát ha a találati arányod 40% akkor a veszteséges trédek aránya 60%
                            60/40 = 1,5

1,5-el kell megszoroznod a kezdeti rizikót, hogy megkapd az átlag nyerő tréd hozamát a nullához. Ha tehát a fenti esetben 1,5-ös RR-nél rosszabb trédeket is megnyitsz, akkor veszteségessé válik a rendszered.

Hozzászólás

• Akkor már leírom az elvárt értéket is mert szorosan kapcsolódik ide:

(találati arány * átlagos nyereség) - (vesztő arány * átlagos veszteség) = elvárt érték

Átlagos nyereségnek számolhatod ar "R"-t, mint a kezdetirizikód X szeresét, vagy simán egy összeget. Ez megadja, hogy a rendszeredet üzemeltetve mit várhatsz el 1 kötéstől (átlagosan, nyilván nem a következő trédben). A lényeg, hogy ez a szám pluszos legyen. Sok sikert!

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                magatokkal semmi bajotok sincs?.-)
                                Kár hogy itt nem lehet lájkolni
                                www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Working...
                                X