Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem egy fontos adathiányzik az elvi eszmefuttatásodból, demóban lejátszott kereskedési halmazodból.
    Ez pedig az éves kereskedések darabszáma.
    Ez alapvetően meghatározza az éves jövedelmed R többszörösét és értelem szerűen a %-os nyereségedet is, már ha ez egyáltalán fontos adat lehet.

Eleve R többszörössel számolnak a profitosok is, a kereskedési naplójukban is ez van alapból, amit adnak az embereknek, ezt láttam a saját szememmel.
    A hozamgörbét szintén az R érték függvényében nézik.
    (Bár sajnos MT4 ilyet nem tud rajzolni.)
    A %-os érték semmit nem mutat egy rendszerről, ahogy te is írod.
    (persze minden kezdőnek ez az első kérdése...hogy mennyit lehet ezzel keresni évente, hány%-ot? )
    Ezt maximum akkor érdemes vizsgálni ha valakinek kész egy rendszere, megvan az átlagos R érték (és itt nem az egy pozícióra vetítettet értem, hanem a tényleges R átlagot, ami nyilván kevesebb mint a kiinduló pozíciónkénti R érték!) valamint az éves átlagos kereskedési darabszámod.
    Ez azért is fontos mert Péterék más kockázati elvet alkalmaznak idősík azonosságok esetén, valamint mást, trenddel szemben lévő kereskedésnél, azaz amikor hosszabb idősík ellen kereskednek, rövidebb idősíkú trend irányába.
    (Számtalan ilyen fotót láttam a facebook oldalukon és hallottam az online klubukon.)

Ezekből a fenti adatokból ki lehet kalkulálni azt a tőkét amire szükség van pl. egy havi 500,000.- ft-os jövedelemhez.

Aztán nagyon nem mindegy az sem hogy ugyanazon R átlagos kockázattal 5perces idő felosztásban kereskedsz, vagy óráson! (azon túl hogy a pszichéd egyáltalán melyiket képes a hétköznapokban hosszútávon elviselni)
    Durván 12xannyi kereskedésed lesz, így értelem szerűen elvi 12x-es R értékkel számolhatsz, mint elvárt eredménnyel. Minden 12-szeres sebességgel zajlik, mintha 1 év alatt 12 évet játszanál le.
    Így ha ezt %-os adatokra bontod le, ami valójában a hozzászólásod központi kérdése, akkor kereshetsz évi 50%-ot és akár ennek a 12-szeresét is 600%-ot... És még mindig ugyanarról a rendszerről beszélünk, ugyanakkora pozíciónkénti és számlaméretre vetített kockázat mellett!

Ahhoz hogy egy rendszer valódi teljesítményét megismerjük, minden adatra szükség van hozzá! És akkor még a kereskedő személyét nem is ismerjük, mint emberi tényezőt, ami a legfőbb részegysége egy manuális rendszernek!

Aki kereskedésből él szerintem mindenki így számol.

Ja, és mint ahogy 2 egyforma kereskedő sincs, úgy két egyformán üzemelő rendszer sincs, így az összehasonlításoknak, másolásoknak véleményem szerint semmi értelme. Csak és kizárólag az egyénileg megalkotott rendszerek működőképesek hosszútávon!
    De nyilván ezzel sokaknak nem mondtam semmi újat...

Számomra ezek nem elvi eszmefuttatások, hanem a gyakorlat. Kezdetben egy szabályt végigjátszok backtesten, majd demón, majd élesen, ezt csinálom már 3 éve, míg eljutok a backtest eredménytől az éles eredményig van némi lemorzsolódás a profitból, ennek ellenére elmondhatom magamról, hogy kemény munka árán éles számlán pozitív eredményű kereskedő vagyok.
    Szerintem a legfontosabb, hogy legyünk őszinték magunkhoz, én az is vagyok magamhoz és szerintem jogos, hogy az ember egy idő után kereskedések számától, payofftól, találati aránytól és minden mástól függetlenül néhány év után megkérdezi: Megéri-e nekem a tőzsdei kereskedést csinálni vagy nem?
    Én tisztelem P Péter forex szakmai munkásságát, de vannak olyan dolgok, amit soha nem fog tőle tanuló hallani. Ha valaki, aki előtt járok forex tanulásban veszi a fáradtságot, és elolvassa például ezt a hozzászólást, elképzelhető, hogy segítek neki, hogy eldöntse, belevág-e, ezért írom le az én valóságomat, persze lehet van, aki nálam sokkal jobban csinálja, csak kár, hogy olyat nem ismerek...
    Az én forex valóságom, hogy sokkal kevesebbet keresek, mint azt az elején hittem, és sokkal nagyobb tőke kell hozzá, mint azt az elején hittem, és habár pozitív az eredményem, nem tudok belőle megélni és akiket pályafutásom során megismertem és nálam régebben csinálják, ők is ugyanígy vannak.
    Számomra csak a szerencsén múlt, hogy bent tudtam egyáltalán 3 évet maradni ebben a szakmában, mert nekem a jelenlegi körülményeimmel megéri, de sokan ámítás áldozatai, mint ahogy én is az elején. Sok ember ki tud fizetni egy 100-200e ft-os tanfolyamot, és még akár 1-2M ft-ot be tud rakni egy brokihoz trédenként 10-20e ft-ot kockára téve, és szépen hangzik is az, hogy ha 1-2 évig tanulod, akkor 200 x 10-20e ft lesz év végére, csak az a szépséghiba, hogy nem lesz. Egy-egy ultra jó évben lehet rá esély, de évről évre ezt hozni szerintem képtelenség, teljesen mindegy, hogy scalper vagy, vagy H4-D1 swing trader.
    Egy jó oktatónak az a dolga, hogy azt tolmácsolja, hogy kis pénzből is meggazdagodhatsz, én meg úgy érzem, hogy kevés ember meri felvállalni, mint szakmát gyakorló volt tanuló, hogy mennyiben sikerült teljesítenie a marketing anyagokban fellelhető buzdító eredményeket.
    Összefoglalva, tapasztalatomra támaszkodva azt állítom, hogy rengeteg gyakorlással a kezdeti kockázatom 2-3 szorosát tudom megtermelni havi szinten átlagban úgy, hogy még mellette mást is legyen időm csinálni, tehát H4, napi kb. 4 ránézéssel, havi kb. 15 tréddel, eddig 10 R alatti DD-vel 45% találati aránnyal és 1,5-es payoff ratioval, 2011. májusától.
    Kezdők informálásán kívül egy másik okom is volt ezt a hozzászólást megírni, kíváncsi vagyok mások "élménybeszámolójára" is, hogy kinek mit sikerült elérnie ebben a szakmában, akár a Forexegyetem jóvoltából.
    Üdv.

Hozzászólás

• Andreas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      eddig 10 R alatti DD-vel
      Többször írtátok fent is ezt az "R" rövidítést, én meg nem tudom mit jelent. A Risk 10 szeresét jelenti?

Hozzászólás

Egy jó oktatónak az a dolga, hogy azt tolmácsolja, hogy kis pénzből is meggazdagodhatsz
        Üdv.
        Egy jó oktatónak ez semmiképpen sem lehet dolga. Hiszen hazugság. Ezt csak a szélhámos oktatók állíthatják.

Ezzel /is/ kapcsolatban egy kis mese a valódiforexen...

Hozzászólás

• A teljesítmény ilyesfajta találgatásának nem sok értelmét látom. Ha valaki nagyon "igyekszik" be tudja bukn az egész számláját akár 10x is egy évben? Persze, simán. Akkor az ellenkezője is épp így igaz.

Hozzászólás

... kíváncsi vagyok mások "élménybeszámolójára" is, hogy kinek mit sikerült elérnie ebben a szakmában, ...
            Jó írás.
            Néhány további tanulságos történet: http://tomegtozsde.blog.hu/

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egy jó oktatónak ez semmiképpen sem lehet dolga. Hiszen hazugság. Ezt csak a szélhámos oktatók állíthatják.

Ezzel /is/ kapcsolatban egy kis mese a valódiforexen...
              Igazad van Gyula, lehet ezt pontosabban is írni, de tudjuk a lényeget, ha egyből azzal kezdenék, hogy megválaszolják, hogy meg lehet-e gazdagodni gyorsan, kis pénzű embereknek a forexből, akkor a bárányok legalább 80%-a egyből lelépne az akolba.

Ha a szabadságot keresnénk és mondjuk egy 1000 USD-t kapnánk a munkahelyünkön "az akolban" havonta, akkor ugyanezt előállítani forexből egy olyan rendszerrel, mint pl. az enyém azzal járna, hogy kereskedésenként 400-500 USD-t be kellene kockáztatni úgy, hogy bármikor lehetnek olyan fél évek, mikor egy lyukas krajcárt sem ad a piac, ráadásul nem kevés tőke kell hozzá, mellyel üzemeltetni lehet.
              Képzeljünk el pl. egy olyan embert, aki ezelőtt 1000 USD tutit kapott havonta, hogy hogyan fog egy trédbe 400-500 USD-t betenni? Sakk-matt...

Hozzászólás

Igazad van Gyula, lehet ezt pontosabban is írni, de tudjuk a lényeget, ha egyből azzal kezdenék, hogy megválaszolják, hogy meg lehet-e gazdagodni gyorsan, kis pénzű embereknek a forexből, akkor a bárányok legalább 80%-a egyből lelépne az akolba.

Ha a szabadságot keresnénk és mondjuk egy 1000 USD-t kapnánk a munkahelyünkön "az akolban" havonta, akkor ugyanezt előállítani forexből egy olyan rendszerrel, mint pl. az enyém azzal járna, hogy kereskedésenként 400-500 USD-t be kellene kockáztatni úgy, hogy bármikor lehetnek olyan fél évek, mikor egy lyukas krajcárt sem ad a piac, ráadásul nem kevés tőke kell hozzá, mellyel üzemeltetni lehet.
                Képzeljünk el pl. egy olyan embert, aki ezelőtt 1000 USD tutit kapott havonta, hogy hogyan fog egy trédbe 400-500 USD-t betenni? Sakk-matt...
                Senki nem fog pont úgy kereskedni, mint Te.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Jó írás.
                  Néhány további tanulságos történet: http://tomegtozsde.blog.hu/
                  Köszi szépen

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Senki nem fog pont úgy kereskedni, mint Te.
                    Én nem ott fognám meg a lényeget, hiszen szinte mindegy, hogy nekem 1,5 es a payoffom, egy másik kereskedőnek meg 1,53. Valaki nyit P1-re, valaki meg csak a P4-et használja. Aki foglalkozik vele komolyabban, az megtanulhatta e mutatók és jelek értelmezését és tőzsdei rendszerre gyakorolt hatását.
                    Lényeg a lényeg, cseszhetik a "bárányok" a szabadságot, ha nincs elég pénzük félrerakva a havi megélhetéshez és a kereskedési rendszerük fenntartásához.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Többször írtátok fent is ezt az "R" rövidítést, én meg nem tudom mit jelent. A Risk 10 szeresét jelenti?
                      Igen, én az R-t a teljes kezdeti kockázatra értem.

Hozzászólás

• Andreas, gratulálok, szerintem egy kezdőnek sokat segíthet a realisztika.

Hozzászólás

Pl úgy, hogy havonta összespórol mondjuk 200 USDt, amiből 40-50 USD tétek mellett 4 vesztes tradet is tud finanszírozni. Ezzel elvileg összeszed havi kb 100 USDt. Ha kezdetben jön össze nagyobb DD, akkor felfüggeszti a kereskedést a következő havi fizetéséig, de később egyre nagyobb DDket is túlélhet. 1-2 év alatt felnövelheti a tőkéjét kb 5000 USDre, innentől kezdve arányosan növelheti a kötésméretét is. Kb 10 év múlva feladhatja a munkahelyét is.

Aki meg nem képes félrerakni a jövedelme 20%át, az egyéb okok miatt sem lesz alkalmas spekulációra.

Az egészben a szűk keresztmetszet ott van, hogy egy megfelelő stratégia megtalálása igen komoly kezdeti időbefektetést igényel, ráadásul a stratégiák jó része nem örök életű, így a stratégiakeresés, finomítás is folyamatos munka. A spekulációt megfelelő mértékben kitanulni szerintem kb akkora feladat, mint egy főiskolát-egyetemet elvégezni. Aki ennél kevesebb időt áldoz rá, az legfeljebb mások stratégiájának másolását képes elsajátítani, ez azonban kevés ahhoz, hogy az ember megéljen belőle.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Pl úgy, hogy havonta összespórol mondjuk 200 USDt, amiből 40-50 USD tétek mellett 4 vesztes tradet is tud finanszírozni. Ezzel elvileg összeszed havi kb 100 USDt. Ha kezdetben jön össze nagyobb DD, akkor felfüggeszti a kereskedést a következő havi fizetéséig, de később egyre nagyobb DDket is túlélhet. 1-2 év alatt felnövelheti a tőkéjét kb 5000 USDre, innentől kezdve arányosan növelheti a kötésméretét is. Kb 10 év múlva feladhatja a munkahelyét is.

Aki meg nem képes félrerakni a jövedelme 20%át, az egyéb okok miatt sem lesz alkalmas spekulációra.

Az egészben a szűk keresztmetszet ott van, hogy egy megfelelő stratégia megtalálása igen komoly kezdeti időbefektetést igényel, ráadásul a stratégiák jó része nem örök életű, így a stratégiakeresés, finomítás is folyamatos munka. A spekulációt megfelelő mértékben kitanulni szerintem kb akkora feladat, mint egy főiskolát-egyetemet elvégezni. Aki ennél kevesebb időt áldoz rá, az legfeljebb mások stratégiájának másolását képes elsajátítani, ez azonban kevés ahhoz, hogy az ember megéljen belőle.

Tiszteletre méltó, ha bárki próbál tenni saját vagy mások sorsának javításán, ezért ez is lehet egy út a függetlenedés felé, amit írtál, de szerintem nem reális, legalábbis nekem nem működött.
                            Az a baj a 40-50 USD kezdeti kockázattal, hogy a havi néhány R átlaghozammal számolva ez kb. 25-30 ezer ft havi szinten, ami még ráadásul nem is stabil, engem egyáltalán nem mozgatott meg.
                            A másik véglettel, a trédenkénti 400-500 USD-s kockázattal meg az a probléma nagyon sok embernél (amit sok tőzsdeiskola kifelejt az oktatási anyagból), egyszerűen nem vállalható.
                            Képzeljük el, hogy valakinek sikerül havi 200 USD-t a magyar viszonyok között félretenni havonta, akár 10 éven keresztül (és akkor már itt elvérzett az emberek 99%-ánál a történet) Ha esetleg el is érné pl. 8 év múlva, hogy számlaegyenleg alapján trédenként beletegyen 400-500 USD-t, óriási szakadék fog tátongani a munkahelyi vagy vállalkozási bevételei, vagyoni helyzete és a tőzsdei trédenkénti kockázata között. Akárhogy is nézem, aki pl. 400-500 USD-t kockáztat trédenként szembe kell néznie azzal, hogy lesznek olyan hónapok, mikor 1M HUF-nál is nagyobb lesz az egyenlegének a kilengése akár pozitív, akár negatív irányban. És ezeket a végleteket kell túlélni, mert nem fognak megkímélni senkit!
                            Azt pedig ép ésszel borzasztó nehéz elviselni akár évente többször is, hogy megkeres valaki mondjuk 250 k HUF-ot havonta és 1M-es kilengései vannak, akárhány éve tőzsdézik.

Hozzászólás

• Eléggé stratégia függő a fenti okfejtés, mivel relatív kis összeggel (500-1000€) is lehet éves szinten eredményt elérni. Nem is rosszat. Csak mondjuk aki ilyen összeggel munka mellett belekezd H1,H4 chartok nézegetésébe abból tényleg nem lesz semmi. Tovább PP sem csinál szerintem 200%-okat. Akkor lehet hogy csinált, amikor futott a devizapiac, de most amikor a napi mozgások átlag 60-100 pipek abban teljesen más stratégia kell. Ezért nem annyira profitos amit most oktatnak. De az illúziót meghagyták.
                              www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

• "Azt pedig ép ésszel borzasztó nehéz elviselni akár évente többször is, hogy megkeres valaki mondjuk 250 k HUF-ot havonta és 1M-es kilengései vannak, akárhány éve tőzsdézik."
                                Ez már attól függ, mennyire bízom a stratégiában. Ha elég biztosa vagyok benne, hogy a fenti arány a jövőben is fenn fog állni, Akkor ez pszichológiai megterhelés nélkül bevállalható, ha az embernek megfelelő méretű vagyona, és kereskedési tőkéje van. Én egy ilyesmi stratégiát jelenlegi tőkeviszonyaim mellett kb ötöd ekkora tétekkel üzemeltetnék: viszonylag gyakori 200k kilengést még elviselnék egy havi 50k bevételért cserébe, és kb 4-500k DDnél állítanám le a rendszert örökre. Ha nem teljesen bízom a stratégia jövőbeni működőképességében, akkor arányosan kevesebb téttel üzemeltetném csak. Mivel ez iszonyat kevés a megélhetésemhez, és a fizetésemhez képest is, valamint nem is igazán bízom a legtöbb stratégia maradandóságában, így párhuzamosan futtatott egymástól jelentősen eltérős stratégiában gondolkodok, illetve jobb minőségű (alacsonyabb kockázat mellett nagyobb hozam) stratégiákat keresek.

Hozzászólás

Working...
                                X