Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• (Nem )

Hozzászólás

• XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én úgy gondolom, hogy van elég könyv meg főleg anyag az interneten ami alapján egy kezdő is meg tudja tanulni a kereskedés alapjait. Az alapok után pedig tud találni rengeteg cikket különféle stratégiákról. Ha meg valakiben nincs annyi érdeklődés hogy ezeknek utánanézzen annak nem való a tőzsde. Garantálom hogy a legtöbb trader az USA-ban saját maga tanulta ki a szakmát az internetről és könyvekből. Nincs értelme kidobni pénzt az ilyen oktató mókákra, inkább a kezdő tegye félre egy éles számla felé (amikor már eleget demozott).
      Biztos vagyok benne, hogy meg lehet tanulni mindent könyvekből illetve az internetről. Kérdésem csak az, hogy mennyi idő alatt? És hogy neked az időd mennyit ér?
      Saját magamból kiindulva:
      Én mint TF-en végzett sportszervező fogalmam sincs, hogy milyen könyvhöz kéne nyúlnom ahhoz, hogy megtanuljam az alapokat. Nekem az első könyvem amit vettem az a "Tőzsdemámor" című könyv volt. Leírta, hogy mikor mi történt a tőzsdén. Tök jó, de nem lettem beljebb. -1,5 hét. (olvasni buszon illetve hétvégén szoktam). Második könyvem "Sikerrel a tőzsdén". Ebben már voltak hasznos infók de az egész könyv a fundamentális szemléletmódról szól. Ebből már rájöttem, hogy nem fundamentális elemző akarok lenni, hanem technikai. -1,5 hét.
      Eltelt három hét és még csak arra jöttem rá, hogy van olyan, hogy fundamentális elemző és technikai elemző. Rákeresek neten, hogy technikai elemzés. Kidobja a portfolio oldalát és ott találkozom mindenféle leírással, hogy milyen alakzatok vannak, milyen indikátorok, milyen gyertyák vannak doji, star miegymás..
      Lényeg a lényeg, túl sok információ van és a baj az, hogy ezek az információk nem biztos, hogy helyes sorrendben érnek téged és úgy összezavarnak, hogy hónapok kellenek, hogy rendbe tedd a fejedben, hogy mi micsoda.
      Nekem megér 100.000 pénzt az, hogy egy strukturált és felépített tanfolyamon elmondják nekem, hogy mi micsoda és ha valamit nem értek vagy kérdésem van, akkor azt ott direktbe feltehetem és meg is válaszolják. Rengeteg időt és energiát spórolok meg ezzel saját magamnak.

Pete
      May the forex be with you!

Hozzászólás

• PeteForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én mint TF-en végzett sportszervező fogalmam sincs, hogy milyen könyvhöz kéne nyúlnom ahhoz, hogy megtanuljam az alapokat. ...
        Ebből már rájöttem, hogy nem fundamentális elemző akarok lenni, hanem technikai.
        Nekem megér 100.000 pénzt az, hogy egy strukturált és felépített tanfolyamon elmondják nekem, hogy mi micsoda és ha valamit nem értek vagy kérdésem van, akkor azt ott direktbe feltehetem és meg is válaszolják. Rengeteg időt és energiát spórolok meg ezzel saját magamnak.

Pete
        Miért jártál TF-re?
        Elég lett volna megvenni egy Norbi kazettát, s láthattad volna, hogyan lett kövér rendőrből milliárdos fittnessguru. S akik megvették, most mind szálkás testű félistenek? „Vegyétek a kazettámat, hagy építsek még egy házat”- dalolt erről az Irigy Hónaljmirigy.

Most egy másik szakmát akarsz mielőbb, korlátolt ismeretek alapján, de sikeresen művelni.

Persze, fizethetsz százezreket egy jól marketingelt álomért, de ne ess abba az illúzióba, hogy egy alaptanfolyammal előbb érsz célt. Csak morzsákat kapsz aranyáron. S elindulsz egy úton, ami messze nem biztos, hogy a te utad.

Regények helyett olvass néhány szakkönyvet, nézz meg néhány stratégiát a neten, próbáld ki egy demo számlán. Az eredmény ugyanaz lesz.

Ha ez nem megy önállóan, akkor hogy fogsz önálló döntéseket hozni?

Hozzászólás

• Az ellenzők táborát erősítem. Ha valaki elmegy egy oktatásra, már tett is egy lépést. Hátrafelé. Naivitás. Ez ebben a szakmában nem szerencsés. Tudjátok mekkora bevételt érnek el egyesek oktatók a tanfolyamokból??? És egyáltalán, látta valaki egy oktatónak is a brókere által küldött éves összesítőjét??? És az idejüket miért oktatással töltik, mikor ez a világ legnagyobb "játéka"??? És még számtalan kérdés, amikre a válasz csupán ködösítés az oktatók részéről, és bamba tekintet a "hallgatók" részéről. A tanfolyamot végzettek pedig védik az oktatót (valójában magukat - kognitív disszonancia).

Hozzászólás

• Ha alapvetően tanulsz hasznos dolgokat, nem tökmindegy ők mennyit plusszolnak? Ez eléggé magánügy.

Miért oktatnak? Talán mert élvezik. Szerinted Péter milliárdosként nem tehetné meg, hogy bármelyik nap abbahagyja? ...

Az árról meg annyit h ha szerinted túl drága, akkor nem fizeted ki... ennyi

Hozzászólás

• Én az elvről beszélek. Az oktatók jól tudják, hogy három nap alatt senkit nem tesznek sikeressé. Mégis pénzt kérnek ingyenesen elérhető tudásért. Semmilyen hozzáadott pluszt nem látok. Persze, nem érdekel, hogy ki mit és hogyan csinál hiszen magánügye, csak nem szeretem ezt a fajta hozzáállást az élet semelyik területén sem. Lennének még érveim, de nem kívánok túllépni egy határt.

Hozzászólás

• Valószínűleg azért nem hagyja abba mert az oktatótanfolyamok bevételével fedezi a trading veszteségeket. Csatlakozom az elöttem felszólalóhoz, ha ilyen ügyes a fiú, akkor miért nincs neki egy éles számlája amin bizonyíthatná tudását? Ennek a számlának a broker statement-je minding a falon kellene hogy legyen hogy a tanítványok lássák a mester munkáját.

Hozzászólás

• Mert ki ne tudna photoshopolni egy ilyen statementet? Kb ugyanannyi támadás érné őket.

Most komolyan, ha annyi pénzed lenne mint nekik.... vállalnál oktatást INGYEN vagy bagóért?

Én biztosan nem. Más kérdés, hogy én annyiért sem vállalnám mint ők.

Hozzászólás

• Krissz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az ellenzők táborát erősítem. Ha valaki elmegy egy oktatásra, már tett is egy lépést. Hátrafelé. Naivitás. Ez ebben a szakmában nem szerencsés. Tudjátok mekkora bevételt érnek el egyesek oktatók a tanfolyamokból??? És egyáltalán, látta valaki egy oktatónak is a brókere által küldött éves összesítőjét??? És az idejüket miért oktatással töltik, mikor ez a világ legnagyobb "játéka"??? És még számtalan kérdés, amikre a válasz csupán ködösítés az oktatók részéről, és bamba tekintet a "hallgatók" részéről. A tanfolyamot végzettek pedig védik az oktatót (valójában magukat - kognitív disszonancia).
                    Erősen egyet értek.

Amikor a Petiék elkezdtek oktatni kb két cég volt aki még ezzel foglalkozott. Az egyik a 101 volt, ami nem teljesen tőzsde volt, bár az alap tanfolyamon kívül mindegyik szint már a tőzsdére volt kihelyezve.
                    Baromi nagy üzlet. Általában mindig azok a vállalkozások kaszálnak gyorsan sokat, akik olyan terméket hoznak be az országba ami addig még nem volt.
                    Szerintem az első MLM cégek is többet hoztak mint az utánuk lévő sok 100 együtt...erős túlzással.

Hozzászólás

• Decemberben volt a Budacashnek a tőzsdekirály c. versenye. Minimum nevezés $500 volt. Péter 4000 Euroval indult. 2 hét alatt megduplázta. Mi a kérdés?

Amúgy csak annyi a véleményem az egészről, hogy szerintem túl sokat foglalkoztok mással. Magatokkal kéne, meg a saját rendszer fejlesztésével.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Miért jártál TF-re?
                        Elég lett volna megvenni egy Norbi kazettát, s láthattad volna, hogyan lett kövér rendőrből milliárdos fittnessguru. S akik megvették, most mind szálkás testű félistenek? „Vegyétek a kazettámat, hagy építsek még egy házat”- dalolt erről az Irigy Hónaljmirigy.

Most egy másik szakmát akarsz mielőbb, korlátolt ismeretek alapján, de sikeresen művelni.

Persze, fizethetsz százezreket egy jól marketingelt álomért, de ne ess abba az illúzióba, hogy egy alaptanfolyammal előbb érsz célt. Csak morzsákat kapsz aranyáron. S elindulsz egy úton, ami messze nem biztos, hogy a te utad.

Regények helyett olvass néhány szakkönyvet, nézz meg néhány stratégiát a neten, próbáld ki egy demo számlán. Az eredmény ugyanaz lesz.

Ha ez nem megy önállóan, akkor hogy fogsz önálló döntéseket hozni?
                        Örülök, látom sikerült megragadnod a lényeget...

Az, hogy miért oktatnak azok az emberek akik sikeresek? Ki tudja, hogy mi a közös ebben a három emberben?
                        Donald Trump, Robert Kiyosaki, Anthony Robbins

Mindegyik milliárdos, dollárban értve, és mindegyikőjük oktat... Valószínűsítem, hogy nem azért oktatnak, mert haj de sok szükségük van a pénzre, hanem azért mert segíteni akarnak más embereken.. Fogadd el, hogy nem mindenki olyan önző mint itt elég sok ember..

Hozzászólás

• PeteForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Örülök, látom sikerült megragadnod a lényeget...

Az, hogy miért oktatnak azok az emberek akik sikeresek? Ki tudja, hogy mi a közös ebben a három emberben?
                          Donald Trump, Robert Kiyosaki, Anthony Robbins

Mindegyik milliárdos, dollárban értve, és mindegyikőjük oktat... Valószínűsítem, hogy nem azért oktatnak, mert haj de sok szükségük van a pénzre, hanem azért mert segíteni akarnak más embereken.. Fogadd el, hogy nem mindenki olyan önző mint itt elég sok ember..
                          http://www.celebritynetworth.com/ric...aki-net-worth/

Szerintem előbb utána kéne nézni a tényeknek. Mivel nem ismertem ezt a Kiyosaki nvezetű urat, felhúztam a google-n. Ez volt az első cikk. 80 millió dollárt ér (ami még mindig nem semmi, de nem milliárdos), de ami főleg megütött hogy 26 millió könyvet adott el. Tehát a vagyonának 100 százaléka könyveladásból van. Ez a business-e, az oktatás. Nem a trading, nem semmi más. Trump vállalatai is csomószor tönkre mentek, bukott üzletember, csak annak köszönheti szerencséjét hogy a sok hülyének még el tudja adni a könyveit meg TV műsorait. Anthony Robbinsról meg ne is beszéljek...

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha alapvetően tanulsz hasznos dolgokat, nem tökmindegy ők mennyit plusszolnak? Ez eléggé magánügy.

Miért oktatnak? Talán mert élvezik. Szerinted Péter milliárdosként nem tehetné meg, hogy bármelyik nap abbahagyja? ...

Az árról meg annyit h ha szerinted túl drága, akkor nem fizeted ki... ennyi
                            GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mert ki ne tudna photoshopolni egy ilyen statementet? Kb ugyanannyi támadás érné őket.

Most komolyan, ha annyi pénzed lenne mint nekik.... vállalnál oktatást INGYEN vagy bagóért?

Én biztosan nem. Más kérdés, hogy én annyiért sem vállalnám mint ők.
                            GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Decemberben volt a Budacashnek a tőzsdekirály c. versenye. Minimum nevezés $500 volt. Péter 4000 Euroval indult. 2 hét alatt megduplázta. Mi a kérdés?

Amúgy csak annyi a véleményem az egészről, hogy szerintem túl sokat foglalkoztok mással. Magatokkal kéne, meg a saját rendszer fejlesztésével.
                            Tetszenek a tradejeid, meg a chartjaid, de ez az eszmefuttatás naivitás tőled.

Hozzászólás

• Krissz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az ellenzők táborát erősítem. Ha valaki elmegy egy oktatásra, már tett is egy lépést. Hátrafelé. Naivitás. Ez ebben a szakmában nem szerencsés. Tudjátok mekkora bevételt érnek el egyesek oktatók a tanfolyamokból??? És egyáltalán, látta valaki egy oktatónak is a brókere által küldött éves összesítőjét??? És az idejüket miért oktatással töltik, mikor ez a világ legnagyobb "játéka"??? És még számtalan kérdés, amikre a válasz csupán ködösítés az oktatók részéről, és bamba tekintet a "hallgatók" részéről. A tanfolyamot végzettek pedig védik az oktatót (valójában magukat - kognitív disszonancia).
                              Krissz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én az elvről beszélek. Az oktatók jól tudják, hogy három nap alatt senkit nem tesznek sikeressé. Mégis pénzt kérnek ingyenesen elérhető tudásért. Semmilyen hozzáadott pluszt nem látok. Persze, nem érdekel, hogy ki mit és hogyan csinál hiszen magánügye, csak nem szeretem ezt a fajta hozzáállást az élet semelyik területén sem. Lennének még érveim, de nem kívánok túllépni egy határt.
                              XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Valószínűleg azért nem hagyja abba mert az oktatótanfolyamok bevételével fedezi a trading veszteségeket. Csatlakozom az elöttem felszólalóhoz, ha ilyen ügyes a fiú, akkor miért nincs neki egy éles számlája amin bizonyíthatná tudását? Ennek a számlának a broker statement-je minding a falon kellene hogy legyen hogy a tanítványok lássák a mester munkáját.
                              ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Erősen egyet értek.

Amikor a Petiék elkezdtek oktatni kb két cég volt aki még ezzel foglalkozott. Az egyik a 101 volt, ami nem teljesen tőzsde volt, bár az alap tanfolyamon kívül mindegyik szint már a tőzsdére volt kihelyezve.
                              Baromi nagy üzlet. Általában mindig azok a vállalkozások kaszálnak gyorsan sokat, akik olyan terméket hoznak be az országba ami addig még nem volt.
                              Szerintem az első MLM cégek is többet hoztak mint az utánuk lévő sok 100 együtt...erős túlzással.
                              XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              http://www.celebritynetworth.com/ric...aki-net-worth/

Szerintem előbb utána kéne nézni a tényeknek. Mivel nem ismertem ezt a Kiyosaki nvezetű urat, felhúztam a google-n. Ez volt az első cikk. 80 millió dollárt ér (ami még mindig nem semmi, de nem milliárdos), de ami főleg megütött hogy 26 millió könyvet adott el. Tehát a vagyonának 100 százaléka könyveladásból van. Ez a business-e, az oktatás. Nem a trading, nem semmi más. Trump vállalatai is csomószor tönkre mentek, bukott üzletember, csak annak köszönheti szerencséjét hogy a sok hülyének még el tudja adni a könyveit meg TV műsorait. Anthony Robbinsról meg ne is beszéljek...
                              They use their common sense.

Hozzászólás

• Ennek a linknek annyi hitele sincs, mint a forbes listának.. Valaki valami alapján valahogy összerak egy listát aminek köze nincs a valósághoz..

Hozzászólás

Working...
                                X