Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• PeteForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azért oktatnak, ... mert segíteni akarnak más embereken.. Fogadd el, hogy nem mindenki olyan önző mint itt elég sok ember..
    Samuelson Közgazdaságtan című könyve egy idézettel indul:

„Ebédünket nem a mészáros, a sörfőző vagy a pék jóakaratától várjuk, hanem attól, hogy ezek a saját érdekeiket tartják szem előtt.”
    Adam Smith: A nemzetek gazdagsága (1776)

Hozzászólás

Ennek a linknek annyi hitele sincs, mint a forbes listának.. Valaki valami alapján valahogy összerak egy listát aminek köze nincs a valósághoz..
      Igazad van, biztos gazdagabb mint Gates meg Slim Helu együttesen (ha egyaltalán gazdagok, mert a Forbesnak nem lehet hinni, ki tudja, lehet hogy csak forint milliomosok).

Hozzászólás

• XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igazad van, biztos gazdagabb mint Gates meg Slim Helu együttesen (ha egyaltalán gazdagok, mert a Forbesnak nem lehet hinni, ki tudja, lehet hogy csak forint milliomosok).
        Visszaolvasva a hozzászólásomat nem említettem olyat, hogy gazdagabb lenne. Az egyszerű népnek kell egy lista, hogy kik a legtehetősebbek a világon. A választás rájuk esett valamilyen szisztéma alapján.. Az igazán gazdagok mint háttérben vannak.

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Samuelson Közgazdaságtan című könyve egy idézettel indul:

„Ebédünket nem a mészáros, a sörfőző vagy a pék jóakaratától várjuk, hanem attól, hogy ezek a saját érdekeiket tartják szem előtt.”
        Adam Smith: A nemzetek gazdagsága (1776)
        Szép idézet. Ha gondolod googlizok ezer másikat ami ez ellen megy. Rögtön itt is van egy: "Adj, hogy kaphass"
        May the forex be with you!

Hozzászólás

Visszaolvasva a hozzászólásomat nem említettem olyat, hogy gazdagabb lenne. Az egyszerű népnek kell egy lista, hogy kik a legtehetősebbek a világon. A választás rájuk esett valamilyen szisztéma alapján.. Az igazán gazdagok mint háttérben vannak.

Szép idézet. Ha gondolod googlizok ezer másikat ami ez ellen megy. Rögtön itt is van egy: "Adj, hogy kaphass"
          Pete, rossz pályát választottál, papnak kellene menned. Az üzleti élet, főleg a tőszde nem így működik. Adj, hogy kaphass - ez nagyon aranyos.

Hozzászólás

Pete, rossz pályát választottál, papnak kellene menned. Az üzleti élet, főleg a tőszde nem így működik. Adj, hogy kaphass - ez nagyon aranyos.
            Kicsit máshogy látjuk a világot. De ez nem baj
            Egy szóval sem említettem, hogy a tőzsde vagy az üzlet így működne.
            Kicsit már off topic szaga van, így részemről lezárom ezt a gondolat menetet.

Hozzászólás

Azt hittem, megérted. Sebaj.

De ha googlizol, keress rá inkább Samuelson, vagy Adam Smith nevére, ha már a közgazdaságtan területére tévedtél. Nem mindegy, kiket választ példaképnek, kiktől tanul az ember.

Bár soha nem kapok érte semmit, a jótanácsok mellé adok még egy ötletet is, amit épp most raktam fel a facebookos csoportomhoz:

"Az OTP lassan visszateszteli a korábbi emelkedést, közel a 61,8 Fibo. Fundamentálisan ismét 15-20% diszkont van benne.
              4600 alatt talán már vennék is egy adagot."

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Azt hittem, megérted. Sebaj.

De ha googlizol, keress rá inkább Samuelson, vagy Adam Smith nevére, ha már a közgazdaságtan területére tévedtél. Nem mindegy, kiket választ példaképnek, kiktől tanul az ember.

Bár soha nem kapok érte semmit, a jótanácsok mellé adok még egy ötletet is, amit épp most raktam fel a facebookos csoportomhoz:

"Az OTP lassan visszateszteli a korábbi emelkedést, közel a 61,8 Fibo. Fundamentálisan ismét 15-20% diszkont van benne.
                4600 alatt talán már vennék is egy adagot."
                Köszi a tippet és a neveket is Este utánuk olvasok.
                A OTP tényleg jelentős szinthez tesztel vissza. Nem használok fibo szinteket de meggondolandó amit írtál. Köszi még egyszer!

Hozzászólás

• Elég fura gondolatmenetek vannak itt. Trumpot cinkelni, aki nem mellesleg milliárdos és a Forbes listán is fent figyel. Pláne azzal érvelni, hogy már párszor leégett. Igen és? Felállt. Pont ez benne a lényeg, vhogy mégis milliárdos. Robert Kiyosaki, lehet nem egy olyan nagy volumenű valaki, de azért előbb a könyveit kellene elolvasni, mint egy csinált celebrity.... szarból vett infóból képet alkotni.

Mellesleg az oktatókról annyit, hogy pl. ott a Birger. Éles számlán oktat. Amikor tanfolyam van, ott a számlája és miközben oktat kereskedik. Azt is megmondta miért oktat. Ezt élvezi. Unalmas számára a trading ezért oktat. És hogy nem ingyen? Krisztus sírját se őrizték ingyen. Meg kell fizetni az idejét.

Jó vicc egyébként ez a "fent van minden a neten" dolog és a tanár meg felesleges, mert mindent ki lehet kukázni a netről. Aha és jönnek ilyen segítők, mint itt sokan, akik lehet még éles számlán se kötnek, csak más fórumokból táplálkozva osszák az észt.

Egyetértek azzal, hogy kell egy tanfolyam. Nem biztos, hogy a FE, de sokan könnyebben tanulnak, ha megmutatják nekik a dolgokat, mintha maguknak kell rájönniük a dolgokra. Igazából szerintem nem is tanfolyam kell, hanem egy mentor. Egy mentor aki maga is tradel és tud segíteni, hogy mit miért kell csinálni és segít kijavítani a hibákat.

Persze biztosan van olyan, aki egyedül is meg tud tanulni kereskedni, de kérdés, hogy mennyi idő alatt, mert az tuti, hogy sokkal több idő magányosan küzdeni, mint segítséggel. Ezen a fórumon is látszik, hogy max egy maréknyi embernek sikerült a magányos farkas szerep. Van olyan aki tanfolyamról tanfolyamra keresi a Szent Grált, meg ha olvas valakitől egy jobb eredményt, már rögtön a stratégia után érdeklődik. EGYEDÜL nagyon nehéz, pláne, hogy a kezdő azt se tudja, hogy mit keres, mit akar megtanulni.
                  www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

• MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Elég fura gondolatmenetek vannak itt. Trumpot cinkelni, aki nem mellesleg milliárdos és a Forbes listán is fent figyel. Pláne azzal érvelni, hogy már párszor leégett. Igen és? Felállt. Pont ez benne a lényeg, vhogy mégis milliárdos. Robert Kiyosaki, lehet nem egy olyan nagy volumenű valaki, de azért előbb a könyveit kellene elolvasni, mint egy csinált celebrity.... szarból vett infóból képet alkotni.

Mellesleg az oktatókról annyit, hogy pl. ott a Birger. Éles számlán oktat. Amikor tanfolyam van, ott a számlája és miközben oktat kereskedik. Azt is megmondta miért oktat. Ezt élvezi. Unalmas számára a trading ezért oktat. És hogy nem ingyen? Krisztus sírját se őrizték ingyen. Meg kell fizetni az idejét.

Jó vicc egyébként ez a "fent van minden a neten" dolog és a tanár meg felesleges, mert mindent ki lehet kukázni a netről. Aha és jönnek ilyen segítők, mint itt sokan, akik lehet még éles számlán se kötnek, csak más fórumokból táplálkozva osszák az észt.

Egyetértek azzal, hogy kell egy tanfolyam. Nem biztos, hogy a FE, de sokan könnyebben tanulnak, ha megmutatják nekik a dolgokat, mintha maguknak kell rájönniük a dolgokra. Igazából szerintem nem is tanfolyam kell, hanem egy mentor. Egy mentor aki maga is tradel és tud segíteni, hogy mit miért kell csinálni és segít kijavítani a hibákat.

Persze biztosan van olyan, aki egyedül is meg tud tanulni kereskedni, de kérdés, hogy mennyi idő alatt, mert az tuti, hogy sokkal több idő magányosan küzdeni, mint segítséggel. Ezen a fórumon is látszik, hogy max egy maréknyi embernek sikerült a magányos farkas szerep. Van olyan aki tanfolyamról tanfolyamra keresi a Szent Grált, meg ha olvas valakitől egy jobb eredményt, már rögtön a stratégia után érdeklődik. EGYEDÜL nagyon nehéz, pláne, hogy a kezdő azt se tudja, hogy mit keres, mit akar megtanulni.
                    Igazad van, vannak olyan oktatók akitől érdemes tanulni, de ez nem csak oktatóiskolában érhető el. Sorostól is lehet tanulni, olvasd el leghíresebb könyvét az Alchemy of Finance-t, vagy a More Money than God (hedge fundokról szól), és kb meg fogod érteni hogy mi a főbb kereskedése filozófiája. Trumpról csak annyit hogy nagyon gazdag családból való és nem kellett felverekednie magát, a Forbes magazint meg többször beperelte mert a magazin alábecsülte vagyonát (te beperelnél egy újságot mert alábecsülte hogy mennyit érsz?). A magányos farkas szerephez meg jó lesz hozzászokni mert a trading az egyik legmagányosabb foglalkozás. Senki nem gondolkodhat helyetted, nem mondhatja meg hogy jó úton jársz vagy nem. Ezt a P&L-ed mondja majd meg. A kereskedés inkább művészet mint tudomány, és mint "művész" gyorsan el kell kezdened a saját utadon járni, vagy soha nem jutsz a végére. Az oktatócégek megmutatnak neked egy nagyon kis részét a kereskedésnek, és azt sem mindig helyesen. Néha akkora kerülőútra küldenek, hogy jobban jártál volna könyvekből meg az internetről megtanulni az alapokat. Ezért mondtam hogy szerintem az a pénz amit ráköltesz erre a célra többet érne egy éles számlán. Ahol élőben a saját bőrödön érzed mi az a trading pszichológia.

Hozzászólás

Igazad van, vannak olyan oktatók akitől érdemes tanulni, de ez nem csak oktatóiskolában érhető el. Sorostól is lehet tanulni, olvasd el leghíresebb könyvét az Alchemy of Finance-t, vagy a More Money than God (hedge fundokról szól), és kb meg fogod érteni hogy mi a főbb kereskedése filozófiája. Trumpról csak annyit hogy nagyon gazdag családból való és nem kellett felverekednie magát, a Forbes magazint meg többször beperelte mert a magazin alábecsülte vagyonát (te beperelnél egy újságot mert alábecsülte hogy mennyit érsz?). A magányos farkas szerephez meg jó lesz hozzászokni mert a trading az egyik legmagányosabb foglalkozás. Senki nem gondolkodhat helyetted, nem mondhatja meg hogy jó úton jársz vagy nem. Ezt a P&L-ed mondja majd meg. A kereskedés inkább művészet mint tudomány, és mint "művész" gyorsan el kell kezdened a saját utadon járni, vagy soha nem jutsz a végére. Az oktatócégek megmutatnak neked egy nagyon kis részét a kereskedésnek, és azt sem mindig helyesen. Néha akkora kerülőútra küldenek, hogy jobban jártál volna könyvekből meg az internetről megtanulni az alapokat. Ezért mondtam hogy szerintem az a pénz amit ráköltesz erre a célra többet érne egy éles számlán. Ahol élőben a saját bőrödön érzed mi az a trading pszichológia.
                      Ha kimész éles számlára és ott "tanulsz" meg kereskedni kicsit drágábban fog kijönni a "tanfolyamod" mintha elmentél volna egy akármilyen képzésre. Továbbá a képzésen lehet, hogy rájössz, hogy ez rohadtul nem neked való és így csak a képzés árát buktad el, viszont ha éles számlán kereskedsz lehet az összes eddig félre tett pénzedet elbukod, ami lehet egy csöppet megviselne.

Osztom MegaMIND véleményét.

Hozzászólás

Ha kimész éles számlára és ott "tanulsz" meg kereskedni kicsit drágábban fog kijönni a "tanfolyamod" mintha elmentél volna egy akármilyen képzésre. Továbbá a képzésen lehet, hogy rájössz, hogy ez rohadtul nem neked való és így csak a képzés árát buktad el, viszont ha éles számlán kereskedsz lehet az összes eddig félre tett pénzedet elbukod, ami lehet egy csöppet megviselne.

Osztom MegaMIND véleményét.
                        Félreérted. A szekvencia ez kéne hogy legyen, tanulsz könyvekből és a netről, demozol, még többet tanulsz és közben új stratégiákat tesztelsz demoban, és a végén az oktatócégeken megspórolt pénzt beteszed egy éles számlára ahol ezt minden valószínűség szerint elégeted. De ekkor már készen vagy komolyabban foglalkozni az egésszel. Senkinek nem ajánlanám hogy egyből éles számlán kedjen tanulni.

Hozzászólás

• MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ...
                          Egy mentor aki maga is tradel és tud segíteni, hogy mit miért kell csinálni és segít kijavítani a hibákat.
                          ....
                          Na, itt hiányzik a közös halmaz az oktatók és azok az emberek között, akik maguk is folyamatosan trédelnek, a trédjeikből élnek és több éves számlakimutatással igazolni tudják ezt.

Hozzászólás

• Lehet, hogy ezért most sokan megköveznek, de én meg pont azt ajánlom, hogy aki magabiztosan megtanulta kezelni a brókere platformját, az a lehető legkisebb kötéslehetőségű számlán, a lehető leghamarabb menjen ki az éles piacra, és ott tanuljon, ott fejlesszen. A demo ugyanis sosem fogja a pszichológiai nyomást visszaadni, amit az élő számlán megtapasztalhatsz. Ha ezt nem építed be a stratégiádban, akkor a demozásban eltöltött idő, akár évek (?!) abszolút feleslegessé válhatnak, mert az ott kidolgozott stratégiát mégsem tudod majd élőben tolni. Például a poziépítő stratégia: demoban tök jól működik, begyakorolod x idő alatt, aztán mikor betolod a lét az élő számlára, az első kereskedésnél már jelentkezik is az asszimetrikus kockázatkezelés, de nem tudod mi a gond, csak érzed, hogy az nem ugyanaz mint a demo. Tolod tovább, és mire rájössz, hogy élőben túl hamar zárod a pozikat már rég megfelezted, kétharmadoltad, vagy akár buktad is a számlát. Erre mondom én, hogy jobb lett volna egy pár száz dolcsis centes számla...de élő, és ezt az oly gyakori problémát már ki is küszöbölted.
                            Persze ez csak az én véleményem......
                            www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lehet, hogy ezért most sokan megköveznek, de én meg pont azt ajánlom, hogy aki magabiztosan megtanulta kezelni a brókere platformját, az a lehető legkisebb kötéslehetőségű számlán, a lehető leghamarabb menjen ki az éles piacra, és ott tanuljon, ott fejlesszen. A demo ugyanis sosem fogja a pszichológiai nyomást visszaadni, amit az élő számlán megtapasztalhatsz. Ha ezt nem építed be a stratégiádban, akkor a demozásban eltöltött idő, akár évek (?!) abszolút feleslegessé válhatnak, mert az ott kidolgozott stratégiát mégsem tudod majd élőben tolni. Például a poziépítő stratégia: demoban tök jól működik, begyakorolod x idő alatt, aztán mikor betolod a lét az élő számlára, az első kereskedésnél már jelentkezik is az asszimetrikus kockázatkezelés, de nem tudod mi a gond, csak érzed, hogy az nem ugyanaz mint a demo. Tolod tovább, és mire rájössz, hogy élőben túl hamar zárod a pozikat már rég megfelezted, kétharmadoltad, vagy akár buktad is a számlát. Erre mondom én, hogy jobb lett volna egy pár száz dolcsis centes számla...de élő, és ezt az oly gyakori problémát már ki is küszöbölted.
                              Persze ez csak az én véleményem......
                              Ez szerintem működik, de ehhez olyan személyiség is kell aki megérti hogy ennek a számlának nem az a fő vagy elsődleges célja hogy ebből gazdagodjon meg, hanem hogy tanuljon és teszteljen. Sajnos a legtöbb kezdő néhány kezdeti siker után felvinné az áttételt és gyorsan elbukná a számlán levő pénzt.

Hozzászólás

• Szerintem itt azért elég sokan élesben kötünk.
                                Viszont egy mentornak tényleg örültem volna. Mentornak. Aki hónapokig mellettem lett volna folyamatosan, aki nem egymillió embernek magyaráz és nem pár napig. Akiről tudom, hogy a kereskedésből küzdötte fel magát. Igen, ez így valóban jó lett volna. De nem volt. És igen, a neten elérhető egymillió+1 stratégia. Hogy ezekből mennyivel lehet pénzt keresni nem tudom, de azt igen, hogy nem csak egy rendszer működik a világon. Viszont később, mindenki rájön, hogy a siker kulcsa saját maga! Persze kell egy rendszer mellé amivel képes együtt élni (magára formálja), de a sikert a sok-sok megélt csata hozza meg. Ez a tapasztalat, amit nem lehet megtanítani. Meg kell szerezni. És ennek egyetlen módja az élesben történő kereskedés.

Hozzászólás

Working...
                                X