Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem pedig nagyon fontos, hogy lelkesítsen, amit csinál az ember. Lehet unalmasan is, de nem jobb, ha lelkes vagyok?
    Az pedig nem azonos az adrenalin-függőséggel, szerencsejáték-függőséggel, és egyéb káros izgalommal.
    a lelkesedés jó. főleg a kezdőknek, mert erőt ad. de amikor már elértél egy szintet, akkor már kicsit unalmas. ha megtanultad ezt a szakmát, akkor már elveszti a varázsát. mint az autóvezetés az elején izgalmas, de 5 év után már rutinból megy. a lelkesedést lehet növelni újabb és újabb célokkal.
    én alapból lelkes vagyok, mert szeretem csinálni. nekem kevés cél elegendő.

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mi ebben a nem unalmas kérdezem én? Én baromira unom.
      egy idő után egy kissé unalmassá válik.
      ha nagyon unatkozol, akkor drasztikusan növeld meg a kockázati szinted. :P akkor lesz miért izgulni. egyébként, ha szereted csinálni, akkor csinálod és nem foglalkozol ilyenekkel. ha ráérsz kereskedés közben, akkor találsz magadnak más tevékenységet is, ami leköt. ha hatékonyan tudsz több dolgot is csinálni.

Hozzászólás

Nekem ez az unalmas szó érintette meg a gondolataimat. Én elég unalmasnak találom ezt a szakmát, sőt a lehető legunalmasabbnak amit el tudnék az ismereteim keretei között képzelni ma a földön /kis túlzással/

Itt ülök a gép előtt és kb semmi sem történik, várom a beszállót, ha van bekötöm, ha kell akkor menedzselem, nyilván csak akkor ha pluszba megy vagy van kockázat csökkentési lehetőség a stratégia szerint. Mindig ugyanazt csinálom, nem térek el a forgató könyvtől és úgy gondolok egy tradere mint 1re az 1000ből. Érzelem mentesen kereskedem és használok pozíció építést is ,ha lehetőség van rá, ami persze nem gyakori és nem eszetlen, szabályok védenek a hülyeségektől, amiket csak be kell tartanom.
        Mi ebben a nem unalmas kérdezem én? Én baromira unom.

Ebben a szakmában sztem ha eléred azt a szintet, hogy unalmas, akkor tudsz majd igazán érzelem mentesen kereskedni. Az adrenalint meg az izgalmat és legfőképpen a sikerélményt nem itt kell keresni, ha valaki ezt teszi, az valamit nagyon befigyelt!
        Big big like
        www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• Tényleg szeretnék egyszer olyan emberrel találkozni, aki „kitanulta ezt a szakmát.”
          (Persze kérdés, ki mit ért szakma alatt.)
          https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tényleg szeretnék egyszer olyan emberrel találkozni, aki „kitanulta ezt a szakmát.”
            Na olyannal én is.
            Ha létezik is ilyen ember, nem valószínű, hogy valaha találkozni fogunk vele.
            Ha létezik is, olyan lehet, mint a csodálatos macska ...

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Tényleg szeretnék egyszer olyan emberrel találkozni, aki „kitanulta ezt a szakmát.”
              Te mit értesz szakma alatt?

Hozzászólás

Te mit értesz szakma alatt?
                Mivel gyerekkorom óta hobbim a harcművészet, tetszik nlot macskás meséje. Más a wing-chun, más a kyokushinkai, más az aikido, más a Gracie jujutsu. Más a ketrecharc és más 70 évesen még taichizni…

Itt is több piacon, több ezer termék van. Mind mögött más és más a makro- és mikroökonómiai háttér, állandóan változó gazdaságpolitika, a tömegpszichológia.
                Érteni kell szoftverekhez, sőt ezek programozása is külön irány.
                Máshogy gondolkodik egy befektető, egy spekuláns, egy szerencsejátékos…
                Máshogy áll a dologhoz egy bróker, egy oktató, egy tanácsadó, egy elemző, egy alapkezelő...
                Más a marketing és más a trading…

Szóval szerintem egy tradernek se elég a szakmai önelégültséghez, ha le tudja tölteni az mt4-t, megnyitni egy chartot, aztán valamilyen jelre betenni egy megbízást… Egy oktatónak, vagy más szolgáltatónak még kevésbé.
                https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  egy idő után egy kissé unalmassá válik.
                  ha nagyon unatkozol, akkor drasztikusan növeld meg a kockázati szinted. :P akkor lesz miért izgulni. egyébként, ha szereted csinálni, akkor csinálod és nem foglalkozol ilyenekkel. ha ráérsz kereskedés közben, akkor találsz magadnak más tevékenységet is, ami leköt. ha hatékonyan tudsz több dolgot is csinálni.
                  Az a "baj" hogy a kockázat kezelésem is szabályok kötik így nem emelhetem kedvemre csak mert unatkozok. Az unalmat sem a piacon kell elűzni. Meg van, hogy mikortól meddig trédelek. Olvasni szoktam közben, ha úgy mozog a piac, hogy semmi dolgom nincsen sokáig, de ez mostanában ritka.

Neked, hogy megy a kereskedés? Korábban volt egy elég durva rendszered. Azt kereskeded még? Élesben próbáltad már?

Hozzászólás

• Ha mozog a piac, nagyon tud pörögni az extrém számla. A shortok 1100$-ban záródtak, és már megint 1800$ a lebegő.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha mozog a piac, nagyon tud pörögni az extrém számla. A shortok 1100$-ban záródtak, és már megint 1800$ a lebegő.
                      Ez viszont minden stratégiára igaz!Ha ideális a mozgás a stratégia számára,pörög a számláló!De a végeredmény számit!

Hozzászólás

• Sziasztok!
                        Akinek FXCMnél van szlája!!! Nálatok sincs új adat kb 20 perce?

Hozzászólás

• légyszi töltsétek le ezt a kis programot és szúrjatok be ide róla egy képet, hogy hogyan néz ki és hogy milyen operációs rendszert használtok. köszi.

http://wikisend.com/download/861372/teszt.exe

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            légyszi töltsétek le ezt a kis programot és szúrjatok be ide róla egy képet, hogy hogyan néz ki és hogy milyen operációs rendszert használtok. köszi.

http://wikisend.com/download/861372/teszt.exe

és a trójai már szállitja is a passwordjeim, bankszámlaszámaim a mesternek

ez spec win7 64 bit, de ha szeretnéd rányomhatok win31-95-98-me-n is, azok már teljesen immunisak bármire (és kegyetlen gyorsak!!!)
                            Csatolt fájlok
                            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• nekem is win7 64 bites van. ez érdekes.
                              egyébként 15 éves korom körül tényleg egy vírus volt az első progim, de azóta nem foglalkozom ilyen hülyeségekkel.
                              így kéne ki néznie:
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                és a trójai már szállitja is a passwordjeim, bankszámlaszámaim a mesternek
                                Nekem is rögtön ez volt az első gondolatom.

Szóval exe nélkül: Win7 64bit.

Hozzászólás

Working...
                                X