Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mielőtt hanyatt-homlok elrohannátok letölteni az egész kdnuggets-et, várjátok meg moneymentor válaszát, hátha nem is erre gondolt...
    Érdekes nlot felvetése az adatelemzésről. Csinálhatna ennek a témának külön topicot, ha van kedve hozzá.

Természetesen én inkább a termékismeretre, azaz egy-egy termék mögötti fundamentumokra, jellemzőkre, összefüggésekre gondoltam.
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Érdekes nlot felvetése az adatelemzésről. Csinálhatna ennek a témának külön topicot, ha van kedve hozzá.

Természetesen én inkább a termékismeretre, azaz egy-egy termék mögötti fundamentumokra, jellemzőkre, összefüggésekre gondoltam.
      Szerintem mindkettő érdekes lehet.

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sajnos épp most próbálok leszokni a fórumozásról, egyelőre nem sok sikerrel. Másrészt nem is biztos, hogy lenne értelme. Megfigyeltem ugyanis, hogy a fő problémát a tanoncok szemében izzó dollárjelek okozzák, amitől ők nem látnak semmit. Sokan mondják, hogy a tőzsde nem a pénzről szól, ezzel maximálisan egyet kell értenem. A látásról szól, hogy képesek legyünk azt látni, ami van, nem azt amit szeretnénk, és nem is azt, amit láttatni próbálnak.

Aki kinyitja a szemét és lát, azon nem kell segíteni. Aki nem nyitja ki, és nem lát, azon meg nem lehet.

Hozzászólás

Sokan mondják, hogy a tőzsde nem a pénzről szól, ezzel maximálisan egyet kell értenem.
          Nekem az egyetlen sikeres kereskedő, bróker cégnél dolgozó ismerősöm azt mondta, csak az lesz sikeres aki pénzért csinálja. Akinek ez szórakozás, kikapcsolódás, szerelem, izgalom keresése, mind elbukja a pénzét. Szerintem az, hogy a tőzsde nem a pénzről szól, álszenteskedés. Pláne akkor, ha drágán tartott tanfolyamon mondják ezt. Én szeretek kereskedni, de azért pénzt is jó lenne vele keresni.

Hozzászólás

Sajnos épp most próbálok leszokni a fórumozásról, egyelőre nem sok sikerrel. Másrészt nem is biztos, hogy lenne értelme. Megfigyeltem ugyanis, hogy a fő problémát a tanoncok szemében izzó dollárjelek okozzák, amitől ők nem látnak semmit. Sokan mondják, hogy a tőzsde nem a pénzről szól, ezzel maximálisan egyet kell értenem. A látásról szól, hogy képesek legyünk azt látni, ami van, nem azt amit szeretnénk, és nem is azt, amit láttatni próbálnak.
            Aki kinyitja a szemét és lát, azon nem kell segíteni. Aki nem nyitja ki, és nem lát, azon meg nem lehet.
            Sajnos épp most próbálok leszokni a fórumozásról, egyelőre nem sok sikerrel.

miért nem sok sikerrel? miért fontos számodra a fórumozás?

Másrészt nem is biztos, hogy lenne értelme.

biztos lenne pár ember, aki érdekelne. én se nagyon értem mi az-az adatelemzés.
            ezekről nyugodtan lehet írni, de olyat ami könnyen érthető.

"Aki kinyitja a szemét és lát, azon nem kell segíteni. Aki nem nyitja ki, és nem lát, azon meg nem lehet."

igazából szerintem nem az a "baj", hogy nem nyitja ki a szemét. mert tapasztalatlan vagy az nem a saját tapasztalata.
            nem hiszi el, hogy amit írsz az igaz. de senkitől nem lehet elvárni, hogy higgyen Neked,nekem vagy bárkinek.. a másik, hogy amit írsz az nem illik a személyiségéhez. és ez mind jogos.
            mindenkinek fel kell építeni a saját tapasztatát(HIT-ét ez fontosabb) és abból építkezni. fórumokat és a fórumtagok hozzászólásait pl. az enyémeket olvasgatva
            nehezen tudja egy kezdő felépíteni a hitét és nem is ebből kell merítkezni.
            én sem hittem a fórumon senkinek. miért hittem volna? magamba hittem. a hit nagy részét a saját meggyőződésekből kell felépíteni.
            kisebb részét lehet tanfolyamokból,könyvekből,fórumokból..stb. nekem se kell elhinni semmit. csak a saját hiteddel tudsz pénzt keresni. :P

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              a hit nagy részét a saját meggyőződésekből kell felépíteni.
              kisebb részét lehet tanfolyamokból,könyvekből,fórumokból..stb. nekem se kell elhinni semmit. csak a saját hiteddel tudsz pénzt keresni. :P
              Persze, csak a HIT, hitrendszerek, amelyek sajátokká válnak, nem velünk születnek, hanem külső forrásokból táplálkoznak, és aztán válnak belsővé, "sajáttá"...
              Szóval kell a külső infó... így vagy úgy, de hasznos (az is haszon, ha valaki fixálja magában, hogy "na, ezt aztán ne"!)

Na, de ez csak egy kis exkurzus volt... nyugodtan koncetráljatok csak a lényegre!

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nekem az egyetlen sikeres kereskedő, bróker cégnél dolgozó ismerősöm azt mondta...
                Látod pontosan erről beszéltem. Még annak sem szabad elhinni egyetlen szavát sem, aki csak ajánlani merészel egy brókert, magának a brókernek pedig még azt sem, amit kérdez. Ha egy brókercég alkalmazottja képes nyereségesen kereskedni, amögött állhat nyerő ügyfelek kereskedéseinek másolása, és 0-2 másodperces kamu kötésekkel megoldott céges juttatás is. Ugyanazt kell mondanom, amit ennek a fórumnak a senior tagjai közül már többen is leírtak:

Ne higgy el senkinek semmit. Nekem se!

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                miért nem sok sikerrel? miért fontos számodra a fórumozás?
                Nem fontos, csak a szokás hatalma, ami még benne tart. Ha minden jól megy, akkor már nem sokáig.

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                biztos lenne pár ember, aki érdekelne
                Akit érdekel a valódi elemzés tudománya, az a neten mindent megtalál. Mint mondtam, nehezebb elmenni a téma mellett, mint minden szükséges információt megtalálni. Ehhez én ide nem kellek. Amúgy sem nagyon merek szakmai dolgokról nyíltan beszélni az az igazság. Egy valamit azonban még megjegyeznék: ha a trader-tanoncoknak csak halvány fogalma is lenne arról, hogy egy átlagos táblázatkezelő program mi mindent tud, akkor senki nem menne tőzsdetanfolyamra. És az is biztos, hogy nem a spread és a bónusz lenne a legelső, amit egy brókernél észrevennének.

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nekem az egyetlen sikeres kereskedő, bróker cégnél dolgozó ismerősöm azt mondta, csak az lesz sikeres aki pénzért csinálja. Akinek ez szórakozás, kikapcsolódás, szerelem, izgalom keresése, mind elbukja a pénzét. Szerintem az, hogy a tőzsde nem a pénzről szól, álszenteskedés. Pláne akkor, ha drágán tartott tanfolyamon mondják ezt. Én szeretek kereskedni, de azért pénzt is jó lenne vele keresni.
                  Mi másért mint a pénzért. Egy idő után az ember már semmi újat fedez fel, nincs izgalom az egyes trédek miatt és pont annyira unalmas trédelni, mint néhány év után bármelyik másik munka, amit rutinból csinál az ember. Csak a pénz motiválhat. De közben nem kell/szabad gondolnod rá.

Olyan ez, mint amikor este leszólítasz a bárban egy csajt. Naná, hogy meg akarod dugni. Mi mást is akarhatnál? De ha közben arról ábrándozol, hogy milyen lehet meztelenül, vagy éppen milyen kemény a popsija, ahelyett, hogy arra figyelnél, amit mond, akkor este egyedül fogsz hazamenni. A dolgok meg mennek a maguk útján. Tudod, hogy ha leszólítasz 10 nőt, akkor 6 el fog menni veled, úgyhogy nem aggódsz, akkor sem, ha éppen visszautasítottak.

Hozzászólás

Én is abbahagytam a fórumozást. Egy ideje már éreztem, hogy nekem nem ad semmit. Jártam az utamat és pipálgattam ki a kötelezően elkövetendő hibákat és szép lassan letisztult, hogy ki is vagyok én, mint kereskedő.
                    Amire sokkal lassabban jöttem rá, az az, hogy én sem tudok semmit adni a fórumozóknak

Mindenkinek kellemes ünnepeket!

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ahelyett, hogy arra figyelnél, amit mond, akkor este egyedül fogsz hazamenni.
                      Igen, ez így már életszerű.

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mi másért mint a pénzért. Egy idő után az ember már semmi újat fedez fel, nincs izgalom az egyes trédek miatt és pont annyira unalmas trédelni, mint néhány év után bármelyik másik munka, amit rutinból csinál az ember. Csak a pénz motiválhat. De közben nem kell/szabad gondolnod rá.

Olyan ez, mint amikor este leszólítasz a bárban egy csajt. Naná, hogy meg akarod dugni. Mi mást is akarhatnál? De ha közben arról ábrándozol, hogy milyen lehet meztelenül, vagy éppen milyen kemény a popsija, ahelyett, hogy arra figyelnél, amit mond, akkor este egyedül fogsz hazamenni. A dolgok meg mennek a maguk útján. Tudod, hogy ha leszólítasz 10 nőt, akkor 6 el fog menni veled, úgyhogy nem aggódsz, akkor sem, ha éppen visszautasítottak.
                        Statisztikailag állítólag működik az egymondatos setup is: "Mosolyogj légyszi, ha Te is úgy gondolod, hogy kezdhetnénk a szeretkezéssel is " Sőt, sokkal rosszabb risk/rewardokkal, de állítólag a kétszavas natúr változatára is van esély megfelelő fundamentális együttállásoknál......
                        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Érdekes a téma. Egyetemistaként mi is foglalkoztunk adatelemzéssel. SPSS volt a közkedvelt adatelemző szoftver amit használtunk. Volt ott minden, lineáris regressziótól kezdve faktoranalízisen át minden. Én akkor úgy gondoltam hogy egy programozó haverommal összeülhetnénk és csinálhatnánk egy olyan neurális hálózatot, amit a múltbeli adatok alapján betanítanánk, majd egy teszt adathalmazon letesztelnénk, és aztán kipróbálnánk éles adatokon is. A részletekbe most nem mennék bele, de a sztori lényege röviden, hogy nem kevés időt szántunk erre az egészre, de a finomhangolás során az eredmény hagyott némi kivetnivalót maga után.
                          Szóval én akkor megfogalmaztam magamban egy tanulságot, amit ezzel a két szóval foglalnék össze: Occam borotvája
                          Szóval meggyőződésem, hogy el lehet jutni ezzel a módszerrel is egy hatékony kereskedési szintre, de vajon meg lehet e közelíteni egyszerűbben is ezt a kérdést? Az emberben mindig van egy hajlam arra, hogy mindent szételemezzen, hogy elbonyolítsa a dolgokat, mert úgy tudományosabbnak tűnik.

Hozzászólás

• neural eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Érdekes a téma. Egyetemistaként mi is foglalkoztunk adatelemzéssel. SPSS volt a közkedvelt adatelemző szoftver amit használtunk. Volt ott minden, lineáris regressziótól kezdve faktoranalízisen át minden. Én akkor úgy gondoltam hogy egy programozó haverommal összeülhetnénk és csinálhatnánk egy olyan neurális hálózatot, amit a múltbeli adatok alapján betanítanánk, majd egy teszt adathalmazon letesztelnénk, és aztán kipróbálnánk éles adatokon is. A részletekbe most nem mennék bele, de a sztori lényege röviden, hogy nem kevés időt szántunk erre az egészre, de a finomhangolás során az eredmény hagyott némi kivetnivalót maga után.
                            Szóval én akkor megfogalmaztam magamban egy tanulságot, amit ezzel a két szóval foglalnék össze: Occam borotvája
                            Szóval meggyőződésem, hogy el lehet jutni ezzel a módszerrel is egy hatékony kereskedési szintre, de vajon meg lehet e közelíteni egyszerűbben is ezt a kérdést? Az emberben mindig van egy hajlam arra, hogy mindent szételemezzen, hogy elbonyolítsa a dolgokat, mert úgy tudományosabbnak tűnik.
                            sindlerrel lényegében pont erről beszélgettünk. Lépj be trendirányba támasz ellenállás szintnél és alkalmazz egy jó MM rendszert. Ez egy egyszerűbb mint a lineáris regressziós faktoranalízises neurális hálózat, és működik is.

Hozzászólás

• Péter!

Én kb. 1 éve leveleztem a cégvezetővel. El szerettem volna menni a legutóbbi tradertáborba.

X. összeget összegyűjtöttem és mondtam neki, hogy a maradékot szeretném részletben kifizetni a kereskedéseim hozamából.

Bonyolult, hogy miért nem volt a tanfolyamra pénzem és miért lett volna a kereskedésre éles számlával, ez most nem lényeg. Régóta olvasgatom a blogbejegyzéseidet és kezdek hinni neked.

Azt is tudom, hogy a tanfolyamod önmagában semmire nem jó. Egyedül az irányt mutatja meg és onnan még hosszú az út.

Valahol nem korrekt, hogy 700-1000%-os hozamokkal kecsegtettek, ami 10/9 tanfolyamodon ülő embernek de inkább 100/99 nem fog sikerülni, méghozzá a pszichológia rész miatt. Hiába mutatod meg a rendszert, ők teljesen máshogy értékelik majd.

Na mindegy is... remélem tényleg továbbította az akkori üzeneteimet neked a hivatalos cégvezető (Veress Zsolt), mert azt állította, hogy te utasítottad vissza a kérésemet.

Még volt 1-2 hely a tanfolyamra betöltetlenül és szerintem teljesen korrekt ajánlatot kértem tőletek, amit állítólag te visszautasítottál. Egyrészt ezt szeretném most megtudni, hogy tényleg visszautasítottad -e anno, másrészt az érdekel, hogy ezeket az eredményeket valóban csak a megfelelő pszichológiával lehet-e elérni?

Megfelelő chartolvasási tapasztalattal?

Köszönöm,

Ákos

Hozzászólás

• apetri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                X. összeget összegyűjtöttem és mondtam neki, hogy a maradékot szeretném részletben kifizetni a kereskedéseim hozamából.
                                ezt megmerted kérdezni?
                                ők is tudják, hogy akik elvégzik a tanfolyamot, azoknak a nagy része nem lesz sikeres. a pszicho miatt. a kereskedéseid a hozama a pszichodtól függ és azt nem tudják megtanítani. de senki más sem. ezért ez nem garancia nekik.

Hozzászólás

Working...
                                X