Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kereskedési naplód elején jelzed, hogy TF Trading Journal (without indicators). Ez mit jelent, hogy nem használsz indikátort vagy csak a képekről veszed le?

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kereskedési naplód elején jelzed, hogy TF Trading Journal (without indicators). Ez mit jelent, hogy nem használsz indikátort vagy csak a képekről veszed le?
      Szia,
      altalaban semmit nem hasznalok, ha megis akkor a Bollinger es a Heiken van fent. Az tobbet segit, hogy 4 chart van nyitva egyszerre.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia,
        altalaban semmit nem hasznalok, ha megis akkor a Bollinger es a Heiken van fent. Az tobbet segit, hogy 4 chart van nyitva egyszerre.
        Köszi! Akkor forgalmat nem is nézel külön, mert az amúgy is benne van a tick chartban.

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszi! Akkor forgalmat nem is nézel külön, mert az amúgy is benne van a tick chartban.
          Igen, az eleg.

Hozzászólás

• Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Igen, az eleg.
            Köszi! Egyébként sokat kísérleteztél, vagy nincs nagy különbség a 100, 133, 144, 150 között? Az a lényeg, hogy több (4) nagy különbségű legyen? Azt nem tudod véletlenül, hogy miért a tick chartot használják inkább a volume helyett?

Click image for larger version

Name:	Tick_Volumen.PNG
Views:	1
Size:	141,0 KB
ID:	151641

Kérdeztem Birgertől, hogy mi a véleménye a tick chartról, de azt mondta nem használja, szerinte nincs nagy különbség az időalapúhoz képest. Azt meg nem tudja, hogy a kereskedők többsége tick chartot használ-e.

Hozzászólás

• Valamelyik traders nighotn volt egy srác aki tick chartot használ. Ő mutatoptt egy példát amikor a normál charton nem sok értelmezhető volt, még ugyan az a nap tick charton simán kereskedhető lett volna. Nem tudom a nevét de egy közép termetű mosolygós nagy dumás srác volt aki nagyon szeret filizofálni is.

Hozzászólás

• humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Valamelyik traders nighotn volt egy srác aki tick chartot használ. Ő mutatoptt egy példát amikor a normál charton nem sok értelmezhető volt, még ugyan az a nap tick charton simán kereskedhető lett volna. Nem tudom a nevét de egy közép termetű mosolygós nagy dumás srác volt aki nagyon szeret filizofálni is.
                Almasi Arpad, erdemes a videojat megnezni.

Hozzászólás

• Valószínűleg azért jobb a tick chart mert finomabb képet ad, főleg nagy mozgásnál, csak arra lennék kíváncsi, hogy miben jobb a volume chartnál. Tick a kötésszám alapján rajzolja a gyertyákat, a volume pedig a kötés mennyiséget figyeli. Lehet, hogy nincs igazán nagy különbség, 133 tick~250 volume, csak az előbbi terjedt el.

Hozzászólás

• Sziasztok!
                    Tud valaki excel diagramkészítésben segíteni? Vonaldiagramon szeretném az egyenleggörbémet ábrázolni.

A következő a problémám.
                    Ha kijelölöm az oszlopot, ahol a profit/veszteség van és a Beszúrás/Diagramokban kiválasztom a Vonaldiagramot, akkor a diagramban nem összegzi a számokat. Nem egy emelkedés vagy esés jelenik meg, hanem az értékek egymás mellett.
                    pl.: 50, 100, -50 70 esetén nem egy emelkedés látható +170-es eredménnyel, hanem az értékek összegzés nélkül jelennek meg vonallal összekötve, ahol a 100 a legmagasabb és a -50 a legalacsonyabb érték.
                    Próbáltam beállítani, de nem találtam rá opciót.

Ha pont- vagy oszlopdiagramot készítek, az nagyon szépen mutatja, amit kell, csak a vonaldiagram nem.
                    Köszönöm a segítséget.

Hozzászólás

• Leonidas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!
                      Tud valaki excel diagramkészítésben segíteni? Vonaldiagramon szeretném az egyenleggörbémet ábrázolni.
                      .
                      Szia!

Én egy kummulált segédoszlop beiktatásával csinálnám: Hogyan?
                      Tegyük fel, hogy az A oszlopban vannak a P/L adataid A1-el kezdődően.
                      1 lépés. B1 cellába írd be a képletet =A1,
                      2. lépés a B2 cellába írd be: =B1+A2
                      3. lépés A B2 cellába írt képletet másold végig az A oszlop utolsó eleméig.
                      4. Jelöld ki a B oszlopot ameddig adatot tartalmazd
                      5. Ezt használd a vonal diagram forrásadat tartományának.

Igazából azt nem értem, hogy az oszlop illetve pont diagramok esetén az eredeti adatokkal hogy működhetett az elvárásaid szerint a grafikon.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia!

Én egy kummulált segédoszlop beiktatásával csinálnám: Hogyan?
                        Tegyük fel, hogy az A oszlopban vannak a P/L adataid A1-el kezdődően.
                        1 lépés. B1 cellába írd be a képletet =A1,
                        2. lépés a B2 cellába írd be: =B1+A2
                        3. lépés A B2 cellába írt képletet másold végig az A oszlop utolsó eleméig.
                        4. Jelöld ki a B oszlopot ameddig adatot tartalmazd
                        5. Ezt használd a vonal diagram forrásadat tartományának.

Igazából azt nem értem, hogy az oszlop illetve pont diagramok esetén az eredeti adatokkal hogy működhetett az elvárásaid szerint a grafikon.
                        Köszönöm, így már ok.

Ezek szerint folyamatosan vezetnem kell egy párhuzamos oszlopot, ami alapján készíti a diagramot. Azt gondoltam, szimplán be lehet állítani, hogy az eredeti oszlopot összegezve ábrázolja.

Hozzászólás

• Sziasztok. Régebben a Pintér Péter hetente tartott Online Forex Klub-okat. Valakinek esetleg vannak felvételei (video) ezekről az alkalmakról? Előre is köszönöm.

Ádám

Hozzászólás

• Forex Klub
                            Forex Klub kommentje
                            Editing a comment
                            Van, kb 50 felvétel.

• ademfire
                            ademfire kommentje
                            Editing a comment
                            Nagy segítség lenne....Hogyan tudnék hozzáférni ezekhez?
                        Working...
                        X