Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    :

Én még benne vagyok, bár a parabolic jelzett de nem törte a trendvonalam ezért nem zártam.
    Jó hetem van, most ragadt rám egy ezres a Balatonban.
    Balcsi parton tradelni, ez a királyság, mi?

Az életsílust hamar fel tudjuk venni, csak a technika menne ilyen gyorsan

Hozzászólás

• Off

Balcsi parton merre? Johet akar privatba is .

Hozzászólás

• fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem teljesen erre gondoltam.
        A fölöttes idősíkon (H4) a forduló fibó 61-nél volt. Ez jó.
        H1-en viszont alapvetően lefelé irányult a trend. Mivel a szignál is H1-es, ezért a következőt néztem: Az előző jelentősebb lefelé mozgásban meddig jött vissza az árfolyam? Ez nálam fibó 38 és 50 között van. Ilyenkor még feltételezem, hogy csak egy counter trend. Ez nem támogatja a belépőt.
        Ha csak a csúcs-völgyet nézzük, akkor az emelkedő völgyek megvoltak, a kitörés miatt pedig a csúcsok is emelkedők ezért a trend bizonyos.
        Én viszont a H1-es előzetes trend és annak a fibója miatt nem kötném, de ez nem mérvadó, mert nagyon gyakran hagyok ki jó lehetőségeket.
        Csak azért kérdezem, mert múltkor volt róla szó, hogy Péter is nézi a fibót a trendforduláskor. Asszem' az EURUSD-nél beszélt róla.
        Hát EURUSDben valami 1,37 körüli szinthez tette a tetejét az aljáté meg 1,19 alá szóval azért nem m15ön nézi ha én jól értelmeztem...

Hozzászólás

• csabyke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hát EURUSDben valami 1,37 körüli szinthez tette a tetejét az aljáté meg 1,19 alá szóval azért nem m15ön nézi ha én jól értelmeztem...
          Én H1 alá nem megyek több okból.
          Gondolkodom, hogy az M15 honnan jött...

De többé-kevésbé minden idősíkon ugyanazok a szabályok. Viszont minél lejjebb megyünk, annál inkább véletlenszerű a mozgás.

Hozzászólás

Én H1 alá nem megyek több okból.
            Gondolkodom, hogy az M15 honnan jött...

De többé-kevésbé minden idősíkon ugyanazok a szabályok. Viszont minél lejjebb megyünk, annál inkább véletlenszerű a mozgás.
            Egyet értek.Bár ha v.ki látja a tényleg fontos színteket, akkor ott is lehet kereskedni, de közben nagyon sok a hamis jelzés és könnyen bele lehet esni abba a hibába, hogy jelentéktelen technikai színteknek is tulajdonítunk fontosságot. Aztán meg folyton csak kidobál a piac és nem tudjun, hogy miért. Hát ezértTúl sok a zaj...Én is ebbe a hibába esttem, nem is szándékozom újra. Aztán meg jöttek a "magyarázataim", hogy nem elég megbízható a pár mostanában, vagy fordulni látszik stb. pedig ha egy H4-es chartot nézek, gyönyörű trendelés folyik, és színte végig lehet követni stoppal, leszámítva a CT-et, na de azok közt azért bőven van lehetőség.

Hozzászólás

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egyet értek.Bár ha v.ki látja a tényleg fontos színteket, akkor ott is lehet kereskedni, de közben nagyon sok a hamis jelzés és könnyen bele lehet esni abba a hibába, hogy jelentéktelen technikai színteknek is tulajdonítunk fontosságot. Aztán meg folyton csak kidobál a piac és nem tudjun, hogy miért. Hát ezértTúl sok a zaj...Én is ebbe a hibába esttem, nem is szándékozom újra. Aztán meg jöttek a "magyarázataim", hogy nem elég megbízható a pár mostanában, vagy fordulni látszik stb. pedig ha egy H4-es chartot nézek, gyönyörű trendelés folyik, és színte végig lehet követni stoppal, leszámítva a CT-et, na de azok közt azért bőven van lehetőség.

Nem akarok nagyon OFF-olni, de ha már folytatjuk a gondolatot, akkor elmondom.
              Mindenki a pénzért kereskedik, de van egy mélyebb oka is, ami már nem csak a pénz. Én pl. szabadidőt szeretnék "vásárolni" a kereskedés által. Ebbe nem fér bele az M1, M5, M15. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy minden percüket a kereskedés tölti ki és nem tudják élvezni az elért sikereket.
              Másik helyzet amikor még valaki nem "főállású" trader. Nem szabad elhanyagolni azt a tevékenységet sem ami a fő jövedelemforrást biztosítja. Érdemes több lábon állni. A profik sem csak kereskednek. Akikről én tudok oktatnak is, alapot kezelnek vagy más típusú üzletben is részt vesznek.

Vannak sikeres daytraderek - én nem vitatom, de a legtöbb amatőr szerintem egyetlen ok miatt daytradel: benne van a tudatalattijában, hogy tenni kell a dolgokért. A tétlenség haszontalan. Mindannyian így nőttünk fel, viszont a kereskedésben nem találtam összefüggést a tradinggel töltött idő és a profit között. A tanulási időt viszont nem szabad belekeverni, arra nagyon sok idő szükséges.

Hozzászólás

• A 22-es csapdája

fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Vannak sikeres daytraderek - én nem vitatom, de a legtöbb amatőr szerintem egyetlen ok miatt daytradel: benne van a tudatalattijában, hogy tenni kell a dolgokért. A tétlenség haszontalan. Mindannyian így nőttünk fel, viszont a kereskedésben nem találtam összefüggést a tradinggel töltött idő és a profit között. A tanulási időt viszont nem szabad belekeverni, arra nagyon sok idő szükséges.
                Ide sorolhatjuk még a kis számlát, túlzott félelmet, és gyorsan gazdagodni vágyást. Mindhárom "csoport" a csekély pip mennyiséget keresi a stopja elhelyezésekor. És ezt jobban megtalálja az alacsonyabb idősíkokon. Ez is egy csapda. Mert a fenti "állapotok" a kezdők nagy részére jellemző. Viszont a rövid időtáv nem szerencsés kezdő terep...

Hozzászólás

Vannak sikeres daytraderek - én nem vitatom, de a legtöbb amatőr szerintem egyetlen ok miatt daytradel: benne van a tudatalattijában, hogy tenni kell a dolgokért. A tétlenség haszontalan. Mindannyian így nőttünk fel, viszont a kereskedésben nem találtam összefüggést a tradinggel töltött idő és a profit között.
                  Hű ez mekkora igazság! Azt vettem észre, hogy hiába foglalkozom napon belüli kereskedéssel, maradtam az az igavonó barom, aminek neveltek. Éppen az utóbbi pár hétben döntöttem úgy, hogy visszamegyek melósnak, a forexből meg (néhány évre) másodállás lesz. Már kezdett az agyamra menni.
                  Nem jó az, ha csak egyetlen dologtól függünk, mert könnyen kétségbeesett csimpaszkodás és ebből fakadóan kudarcsorozat lesz a vége.

Hozzászólás

• calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hű ez mekkora igazság! Azt vettem észre, hogy hiába foglalkozom napon belüli kereskedéssel, maradtam az az igavonó barom, aminek neveltek. Éppen az utóbbi pár hétben döntöttem úgy, hogy visszamegyek melósnak, a forexből meg (néhány évre) másodállás lesz. Már kezdett az agyamra menni.
                    Nem jó az, ha csak egyetlen dologtól függünk, mert könnyen kétségbeesett csimpaszkodás és ebből fakadóan kudarcsorozat lesz a vége.
                    Sokan úgy képzelik, hogy majd havonta "kiveszik a fizetésüket" a kereskedési számláról. Ha nem lenne más bevételem és csak tőkejövedelemből élnék, akkor csak úgy tudnám elképzelni, hogy egy évre való költőpénzt elhelyezek előre egy bankszámlán és ezt minden évben újra megteszem.
                    Szerencsésebb ha kereskedés közben nem a pénzre kell koncentrálni, hanem a konkrét feladatokra. A pénz könnyen kizökkent, pláne ha a napi betevőt kellene megkeresni.

Nem állítom, hogy mindenki ugyanúgy működik, de szerintem sok ember esik bele hasonló hibába.

Sokan úgy gondolják, hogy a daytrade könnyebb, kisebb kockázatú, stb. Szerintem kb. 5-ször nehetózebb napon belül pénzt keresni. Miért?

-Nagyobb a "véletlenszerűség", amit már említettem
                    -Híreket kell figyelni, legalábbis azok időpontját. Időnként akkora momentumok vannak, hogy mindent felülír. Nagyobb idősíkon még egy intervenció sem fordít trendet.
                    -Tipikus daytrader mondás, hogy biztonságos, ha nem marad nyitva éjjelre/hétvégére pozíció. Szerintem nem biztonságosabb, mintha az ember normálisan kezeli a kockázatot nagyobb idősíkon.
                    Részvényeknél az igazán nagy mozgások pl. nem napon belül vannak.
                    -Daytradeben sokkal nagyobb a kereskedési költség (spread, jutalék). Mondhatnánk, hogy ez bagatell, de nem az. Egy sikeres trader előnnyel kereskedik és ez az előny általában nem túl nagy. A költségek ezt még jobban le tudják rontani.
                    Pl. Éves nyereség egy devizapáron: 65.000 pip
                    Éves veszteség ugyanezen: 41.000 pip
                    Eredmény: 24.000 pip
                    Tradek száma 1 év alatt: 8.000

Átlagosan 3 pip-et kerestünk tradenként! Igenis számít, hogy hányszor kell a spreadet megfizetni. Ugyanezt az eredményt nagyobb idősíkon lehet, hogy negyedennyi trade-del érjük el.

Én csináltam mindkettőt, de nekem a nagyobb idősík sokkal több profitot hozott.

Hozzászólás

• Egyetértek fxtrader-rel.Péter is mondta tegnap OFK-n hogy sokkal "biztosabbak" a jelek pl. H4en.
                      Én decembertől fogom elkezdeni az éles kereskedést és megfogadtam hogy H1 alá semmilyen körülmények között nem megyek le.A legjobb lenne ha a Metatraderben le lehetne tiltani az M1,M5,M15 idősíkokat
                      Ugyanakkor néha azért elveszi az ember kedvét amikor Péter M15 vagy akár M5-ös kereskedéseket mutat ill. hogy azon milyen nyereségeket ér el.Dehát ő profi...mi meg még nem vagyunk azok,de akkor is...ez is egy pszichocsapda ahogy ő fogalmazna.Pl. a híres arany trade-t is M15-n játszotta le ha jól emlékszem.

Hozzászólás

• Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Fussunk neki még egyszer. Igen ez állandó méretű pozíciókkal van. Tudom, végtelen lehetőség végtelen megoldás... De Lui és én erről beszélünk pár napja.
                        Azonos méretekkel így valósul meg az a bizonyos 3 lépés.
                        Nem tudom, nektek hogyan megy ez a pozícióépítés, de épp ezen a képen is jól látni ami most a legtöbbször van. Ha az első pozi belépése után 1 egységet megy az ár, akkor 0-ba húzom és akkor ez itt szépen ki is üt.
                        Ami persze jó, hisz "nyertem" egy stop méretet. De sajna nagyon gyakran ez van, és mellé ami kiüt egyből. És így szépen állandóan pici mínuszban vagyok.
                        Ti hogyan látjátok ezt? Mennyire gyakori az érdemleges építési lehetőség?
                        Szerintem inkább kisebb (15M vagy alatta) idősíkon.

Üdv

Pekka

Hozzászólás

• Tanfolyam

Akik voltak már a tanfolyamon, azoktól kérdezném. Milyen a tanfolyam időbeosztása? 45 perces órák vannak, vagy tart, amíg nagyon nem lankad a figyelem?

Mennyire tömény az anyag? Ugye a prezentáció anyagát meg lehet kapni? Mennyivel több hangzik el, mint a prezentáció? Kell/érdemes jegyzetelni? Ha esetleg kiesik egy 1/2 - 1 óra (mert mondjuk később érkezem, vagy előbb kell elmennem) az nagyon gáz? (Tudom saját érdek, ha már az ember befizet rá, de közbe jöhet valami). Olyan iskola jellegű az egész, tehát az előadó, beszél, mindenki csendben ül, vagy pedig inkább workshop jellegű? Belekérdeznek, odamegy segíteni az emberhez az oktató, az élelmesebbje már korán ráveti magát a sütikre? :-)

Ugye alapból ellenjavalt az oktatás ideje alatt kereskedni, úgyhogy el lehet lenni laptop nélkül is, igaz? Van egyáltalán rá szükség?

Hozzászólás

• Ettrik eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Akik voltak már a tanfolyamon, azoktól kérdezném. Milyen a tanfolyam időbeosztása? 45 perces órák vannak, vagy tart, amíg nagyon nem lankad a figyelem?

Mennyire tömény az anyag? Ugye a prezentáció anyagát meg lehet kapni? Mennyivel több hangzik el, mint a prezentáció? Kell/érdemes jegyzetelni? Ha esetleg kiesik egy 1/2 - 1 óra (mert mondjuk később érkezem, vagy előbb kell elmennem) az nagyon gáz? (Tudom saját érdek, ha már az ember befizet rá, de közbe jöhet valami). Olyan iskola jellegű az egész, tehát az előadó, beszél, mindenki csendben ül, vagy pedig inkább workshop jellegű? Belekérdeznek, odamegy segíteni az emberhez az oktató, az élelmesebbje már korán ráveti magát a sütikre? :-)

Ugye alapból ellenjavalt az oktatás ideje alatt kereskedni, úgyhogy el lehet lenni laptop nélkül is, igaz? Van egyáltalán rá szükség?
                            délelőtt egy szünet, ebédszünet, délután egy szünet (erre emlékszem)

prezentáció csak szamárvezető, megkapod már az elején, sokkal több hangzik el, nem érdemes késni stb...

van kérdezés is, sőt forszírozza is Péter, szerintem sütiellátás javult, mert tömegek reklamáltak miatta

laptopra azért szükség van

én azt gondolom az alapokkal mindenképp tisztában kell lenni, gyertyákról nem fognak magyarázni és MT4 kezelésről, meg sok másról sem ami egy kezdőnek nagyon megnehezíti a dolgát

Hozzászólás

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia Péter!

Milyen eredménnyel zártad a tanfolyam alatti kereskedéseket?
                              Üdv: Gio

..látom nem hagyjátok az embert pihenni...pedig nyár van.
                              Kirakattam a kereskedéseket.

Most ugye 2 számlán mentek a tradek.

De az aranynál a tanult short szignálkor hogy nem szóltatok, azt sosem bocsátom meg nektek! (már akik ott voltak és tudják hogy miről beszélek)
                              Sokba vagytok ti nekem...

Mindegy, majd legközelebb.

Hozzászólás

• Jegesmaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szia Péter,

Lenne egy kérdésem, inkább csak kíváncsiságból. Utaltál egyszer arra, hogy a piramis-építés az egy másik móka... Te a stratégiáddal egyébként soha nem piramisozol, mindig csak pozícióépítés van?

Szia,

Én egységnyi nagyságú pozíciókat építek, ahogy itt már korábban írtam is.
                                Ha daytrader lennék, akkor valószínűleg a piramisban gondolkodnék.
                                De mivel nem vagyok az, így nekem az egyenlő nagyságúak működőképesebbek, egyszerűbben kezelhetőek.

Hozzászólás

Working...
                                X