Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...na akkor kaptok még nem sikeres tradekről képeket.
    Van ilyen bőven, nem gond!
    itt van pl. egy éppen aktuális ami perceken belül lezáródhat.
    Ok, nem teljesen bukó, mert kicsi nyereségben van.

Cserébe számoljátok ki nekem hogy ez a 2-2 lottal megnyitott pozíció most mennyi pluszban fog lezáródni?
    Aztán aki azt is meg tudja mondani hogy mi volt menet közben a hiba amit elkövettem, az kap tőlem valami ajándékot.

http://kepfeltoltes.hu/view/100720/5...toltes.hu_.jpg
    Kicsit közel raktad a stoppokat?

Hozzászólás

Így van, tiszta sor.
      Nem adtam be az ordert este, és másnap reggel amikor megnéztem, már lekéstem a triggert.
      Annál is inkább be kellett volna nyitni másodiknak, mert az ilyen Profit2-es szignálnak a stopja pont oda került volna hogy már csak nullás trade lehetett volna a 2 pozícióból.
      Az ilyen eseteket feltétlenül fel kell jegyezni a tradenaplóba, képpel együtt!

http://kepfeltoltes.hu/view/100720/e...toltes.hu_.jpg

Köszönöm a helyes válasz.
      NA mit szeretnél?
      2 alkalom ingyen Online *****ot, vagy egy hónap ingyen hozzáférést az egyetemi klubba?
      Az Egyetemi klub mit takar?

Hozzászólás

• fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az Egyetemi klub mit takar?
        Zárt fórum, ahol csak azok vannak benn akik tanfolyamot végeztek.
        Havi átlag 1000 hozzászólás, csak pozícióépítés témában...
        Amolyan interaktív képzés.
        Valamit nem ért az ember, azt beírja, és azonnal jönnek a válaszok olyanoktól akik ugyanezt a rendszert üzemeltetik.
        De nem tudom hogy te a tanulás mely szakaszában vagy, ill. hogy neked szükséged van-e erre.
        Az én tradejeim is itt láthatóak időnként.

Hozzászólás

Zárt fórum, ahol csak azok vannak benn akik tanfolyamot végeztek.
          Havi átlag 1000 hozzászólás, csak pozícióépítés témában...
          Amolyan interaktív képzés.
          Valamit nem ért az ember, azt beírja, és azonnal jönnek a válaszok olyanoktól akik ugyanezt a rendszert üzemeltetik.
          De nem tudom hogy te a tanulás mely szakaszában vagy, ill. hogy neked szükséged van-e erre.
          Az én tradejeim is itt láthatóak időnként.
          Köszönöm a lehetőséget!
          Az OFK-t választom.

A tanulási fázisom: nyereséggel tudom működtetni a pozícióépítő rendszert, de még nem olyan régóta, hogy felmenjek az általam tervezett max. kockázati szintre. (Amikor már élesben tesztelek egy rendszert, általában 0,1%/trade kezdeti kockázatról indulok és fokozatosan, több lépcsőben emelem, ahogy az eredmények visszaigazolnak. Eredmény=statisztika és nem a hozam!!!).
          Pillanatnyi nehézségeim:
          - Sok trade-ből kimaradok, mert a munkámmal foglalkozom (ez nem akkora baj, ha nem dolgoznék mellette akkor sem lennék mindig gép előtt )
          - Sajnos sok szignált nem kötök be, mert nem tudom egyértelműen meghatározni a fő trendet. Pl. EURCAD D1-en. A trend csúcs-völgy szabályai szerint már emelkedő. De a chartra ránézve elmondható, hogy egy több hónapos/1 éves szép eső trend "nem fordul meg egy tízcentesen". Ezek számomra a "nem egyértelmű" helyzetek, amiket kihagyok, pedig alacsonyabb idősíkon már rég longolni kellene. Sokat közülük Ti tradeltek, ezt látom a fórumon. Hiába ismeri valaki egy rendszer szabályait, ezek azok a dolgok, amelyek a konkrét trédek (nyerő és vesztő egyaránt) kitárgyalásából válnak könnyebbé.

Hozzászólás

...na akkor kaptok még nem sikeres tradekről képeket.
            Van ilyen bőven, nem gond!
            itt van pl. egy éppen aktuális ami perceken belül lezáródhat.
            Ok, nem teljesen bukó, mert kicsi nyereségben van.

Cserébe számoljátok ki nekem hogy ez a 2-2 lottal megnyitott pozíció most mennyi pluszban fog lezáródni?
            Aztán aki azt is meg tudja mondani hogy mi volt menet közben a hiba amit elkövettem, az kap tőlem valami ajándékot.

Péter még egy normális vesztő tradet sem tud felrakni.
            Lassan nyithatja a következő szintet.

Hozzászólás

• Szia Péter.

Én azt gondoltam az a hiba, hogy valami „Baki” miatt „bezáródott” a második kötés ami a 81867-es volt.
              Mert kezdtél a 81742- vel, aztán rádobtad a 81867-est, és tegnap este -aminek én nem tudom az okát- bekötődted a 81903-ast mint harmadik.
              De ez nem harmadik, mert közben eltűnt a 81867-es.
              Amennyiben jól gondolom három kötésből nincs meg csak az első és a harmadik.
              A stop nem vehette ki csak az egyiket, de ahogy nézem nem is járt ott.
              Amennyiben valamit nem jól nézek elnézést, de nem értem.

Hozzászólás

• TőzsdésTőkés eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Péter még egy normális vesztő tradet sem tud felrakni.
                Lassan nyithatja a következő szintet.

...pedig elhiheted hogy nagyon igyekszem, pláne hogy most ezeket szeretnétek látni...

Máris csináltam még egyet, csak a ti kedvetekért!

http://kepfeltoltes.hu/view/100720/g...toltes.hu_.jpg

Hozzászólás

• Fxpetya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szia Péter.

Én azt gondoltam az a hiba, hogy valami „Baki” miatt „bezáródott” a második kötés ami a 81867-es volt.
                  Mert kezdtél a 81742- vel, aztán rádobtad a 81867-est, és tegnap este -aminek én nem tudom az okát- bekötődted a 81903-ast mint harmadik.
                  De ez nem harmadik, mert közben eltűnt a 81867-es.
                  Amennyiben jól gondolom három kötésből nincs meg csak az első és a harmadik.
                  A stop nem vehette ki csak az egyiket, de ahogy nézem nem is járt ott.
                  Amennyiben valamit nem jól nézek elnézést, de nem értem.
                  fxtrader55 a 719 hozzászólásban megadta a helyes választ.
                  Azért köszönöm.
                  Kicsit bonyolutan írtad le amit gondolsz, meg azt hiszem az értékeket is elütötted, ha jól vettem ki...
                  Szimplán kimaradt egy 2. pozíció, amit kötelező lett volna benyitni.

Hozzászólás

• Két malomba őrlünk.
                    Azok a számok a bekötéseidnek a ticket számai (nyivántartás).

Azt is vágom, hogy válaszoltak, de továbbra sem értem, hogy hova tűnt a második kötésed a 81867-es kötés (NEM ÁRFOLYAM!!!, képről leolvasható bekötési nyilvántartási szám).
                    Ami a tegnapi rajzodon (du) még van, de az esti már nincs meg, de bekötöttél egy harmadikat ami a 81903-as (ez most a második).

Nézd meg a képeket amit beraktál, az elsőn van 2 kötés (nyilv tart szám: első 81742, második 81867) Második kép este, első kötés (81742) meg van mint eddig is, második kötés már nem azon a számon szerepel és nem ott ahol előző képen. Vagy is a második kötés már nem az.

Nem bonyolult ez, gondolom tudod rá a választ te kötődted.

Hozzászólás

...pedig elhiheted hogy nagyon igyekszem, pláne hogy most ezeket szeretnétek látni...

Pont ezen gondolkoztam valamelyik nap hogy milyen jo lenne ha Péter is tenne fel vesztő trade-eket....hát tessék
                      A GBPUSD-s trade-nél P1re léptél be...csak azt nem értem miért ott léptél ki ahol...mert elvileg a völgy alatt kellett volna lenni a stopnak.Persze utólag nézve jól tetted hogy kiléptél hamarabb,de szeretném tudni h miért ott?
                      Köszönöm a választ!

Hozzászólás

• Az első kép

http://kepfeltoltes.hu/view/100719/e...toltes.hu_.jpg

be van kötve a második (ráadásul ezt kéred ma faladatként és jó válaszként, ez a megoldás,hogy itt kellet, volna bekötni, de lekéstél, mert nem volt bent ordered)

És akkor ez nem bekötés? Be voltál kötve, de ez már nincs meg.

Második kép

Második bekötés már később és más számon. Erre ment a feladat.

Harmadik kép

http://kepfeltoltes.hu/view/100720/e...toltes.hu_.jpg

a feladat megoldása.

DEEEEE az első képen már volt ez BEKÖTVE, de ELTÜNT és lett MÁSIK, MÁSODIK bekötés.

Szerintem érthető, csak nem tudom az okát.

Hozzászólás

Ebben én is benne voltam, csak én a völgy alá tettem a stoppot 1,5195-re (kerek szám alá) és ott ütött ki.

Hozzászólás

• Fxpetya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Két malomba őrlünk.
                            Azok a számok a bekötéseidnek a ticket számai (nyivántartás).

Azt is vágom, hogy válaszoltak, de továbbra sem értem, hogy hova tűnt a második kötésed a 81867-es kötés (NEM ÁRFOLYAM!!!, képről leolvasható bekötési nyilvántartási szám).
                            Ami a tegnapi rajzodon (du) még van, de az esti már nincs meg, de bekötöttél egy harmadikat ami a 81903-as (ez most a második).

Nézd meg a képeket amit beraktál, az elsőn van 2 kötés (nyilv tart szám: első 81742, második 81867) Második kép este, első kötés (81742) meg van mint eddig is, második kötés már nem azon a számon szerepel és nem ott ahol előző képen. Vagy is a második kötés már nem az.

Nem bonyolult ez, gondolom tudod rá a választ te kötődted.

ja, meg is van .
                            Igazad van teljesen. Azt hittem értékeket akartál írni, bocs.
                            Ott volt egy plusz kötés, ami tegnap este 21.18-kor le lett zárva nyereséggel.
                            Most már csak azt kell kierdőznöm hogy miért is?
                            Stophúzás már akkor is történt, de a többi pozinak is le kellett volna akkor záródnia...
                            Mindegy, a lényeg hogy most is meg kellene hogy legyen ebben a pozi építésben legalább 3 pozíció.

Hozzászólás

• ademfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Pont ezen gondolkoztam valamelyik nap hogy milyen jo lenne ha Péter is tenne fel vesztő trade-eket....hát tessék
                              A GBPUSD-s trade-nél P1re léptél be...csak azt nem értem miért ott léptél ki ahol...mert elvileg a völgy alatt kellett volna lenni a stopnak.Persze utólag nézve jól tetted hogy kiléptél hamarabb,de szeretném tudni h miért ott?
                              Köszönöm a választ!
                              A conter trend egy dupla völgyel ért véget.
                              Ilyen esetekben a nyakvonal és a völgy szintjei közé teszem a stop-ot, amennyiben a sáv szélessége megfelelő.
                              Előnye hogy kicsivel korábban zárja tradet ha rossz az irány.

Hozzászólás

• Xau/usd

Itt egy következő kilépés, ami hamarosan megvalósulhat.
                                Aranynál 2 db short pozíció van jelenleg.
                                Kiszállás abban az esetben ha a counter trendben történt dupla csúcs nyakvonal törése fölé jelentősen visszamegy az árfolyam.
                                További esés esetén természetesen az 1177.00 szint alatt újabb short nyitás.

Másik tipusú kiszállás lehet most, célár közeli állapotban egy M15-ön használt parabolic is.

http://kepfeltoltes.hu/view/100720/a...toltes.hu_.jpg

Hozzászólás

Working...
                                X