Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    NAná!

messze van még a célár...

És Nálad mi a célár?
    Lehet egy Fibo 61,8 vagy még lejjebb az a júniusi alj...

Hozzászólás

NAná!

messze van még a célár...
      Nekem is be van nyitva 0,8287-óta, és az eurchf longom is megnyilt. Kicsit óvatos voltam a párral. De már átlépte a lehető legtágabb D1 esésre húzott fibo50-t is. Most azért már illett benyitni:-)
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

És Nálad mi a célár?
        Lehet egy Fibo 61,8 vagy még lejjebb az a júniusi alj...
        FIBO, mint célár???
        nálam???
        ugye viccelsz...?
        nem vagyok én a saját pénzem ellensége...

Az előző nagy alj!
        0,8070 környéke.

ha törik a 0,8250, akkor pedig stop húzás.

Hozzászólás

• Első pozinál amikor stoptávolságnyit megy jó irányba az árfolyam stoppot nullába húzzuk.
          Ezt továbbgondolva, amikor a 3. vagy akárhanyadik pozit nyitjuk, a stoppot beállítjuk ahova kell, és az árfolyam elmegy a jó irányba az aktuális stopméretnek megfelelő pipszámot, akkor nem lenne logikus a stoppot az utolsó pozi nullájába húzni? mármint természetesen az összeset

Hozzászólás

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nekem is be van nyitva 0,8287-óta, és az eurchf longom is megnyilt. Kicsit óvatos voltam a párral. De már átlépte a lehető legtágabb D1 esésre húzott fibo50-t is. Most azért már illett benyitni:-)
            EUR/CHF

...erre már nem is mondok semmit...

Click image for larger version

Name:	AAA fx.gif
Views:	1
Size:	47,2 KB
ID:	141439

Hozzászólás

GBP/USD maradék 2 pozi is lezáródott.
              Gondolom szinte mindenkinek..
              A kilépés az 1,5887-es szinten volt.
              Összefoglalva egy 4-es pozícióépítést tudott ez a trend, melynek az utolsó pozíciója volt csak minimálisan veszteséges (-105.- usd)
              Össz nyereség: 6,995.- usd
              kezdeti kockázat: kb 100 pip, azaz 1 lot-tal nagyságrendileg 1000.- usd
              SZámlára vetített kezdeti kockázat -1,7%
              Számlára vetített össz nyereség + 11,5%
              Trade ideje: 9 nap (7 kereskedési nap)
              Gratula Péter!

Hm...flash lehet egy majdnem 60ezres számlával tradelni)

Nekem 6% sikerült mára usdjpy-vel (számlára kivetített össz. nyereség).Úgyhogy (annyira) nem irigykedem)

Hozzászólás

EUR/CHF

[ATTACH]688[/ATTACH]
                Péter, itt hogy lett a stoppod?

Hozzászólás

EUR/CHF

[ATTACH]688[/ATTACH]
                  Ennek örülök, hogy "egyre jár a stoppunk"
                  Ja köszi az ötletet, remek könyv a Határtalan Siker. Ajánlom mindenkinek, szerintem nem mindennapi olvasmány

Hozzászólás

• Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Péter, itt hogy lett a stoppod?
                    Mivel nekem is pont ide került, ezért elmondom nekem miért:H1-en egy normálisabb visszateszt törése során visszateszt közepe lett, ami láthatóan a H1-es esésnél is már ellenállásként teljesített.

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Első pozinál amikor stoptávolságnyit megy jó irányba az árfolyam stoppot nullába húzzuk.
                      Ezt továbbgondolva, amikor a 3. vagy akárhanyadik pozit nyitjuk, a stoppot beállítjuk ahova kell, és az árfolyam elmegy a jó irányba az aktuális stopméretnek megfelelő pipszámot, akkor nem lenne logikus a stoppot az utolsó pozi nullájába húzni? mármint természetesen az összeset
                      De igen, ez jó meglátás.
                      Jobban szeretem amikor valamilyen "értelmes" szinthez tesszük a stop-ot, de ez is egy jó védelme az utolsó pozinak.
                      Ha nézted a GBP/USD longjaimat, akkor ott is láthattad hogy a 4. pozícióra szinte rá volt húzva az összes stop.
                      Ez eredményezte azt hogy amikor az összes pozi záródik, akkor az utolsó nem nagyon megy el veszteségbe, mert szinte az egy nullás trade lesz.

Én pl. ebből a megfontolásból nem piramist építek, mert ott annak a lényege hogy az utolsó pozin az ember keveset veszítsen.
                      Én viszont szeretek sokat keresni, és inkább agresszívebben szállok ki akkor amikor már több pozíció van, de egységnyivel építkezem.
                      AZ "agresszívabb" alatt ne azt értsd hogy megfojtom a pozíciókat a túl közeli stoppokkal, hanem pont azt amiről most beszélünk, hogy nem hagyon "veszni" még az utolsó pozíciót sem.

A Gábor nálunk pl. piramist épít.
                      Igen ám, de ő nem is tart meg egy pozit napokig, mert daytradel!
                      Ez nagyon nagy különbség.
                      Ott nem sok esélye van egy 3-4 pozinál nagyobb piramis építésének 1 nap alatt.
                      Értelem szerűen nála fontos hogy az utolsó pozin csak kicsit veszítsen, és ezt azzal oldja meg hogy folyamatosan csökkenti a pozi méretet.

Ami nagyon fontos, hogy ne fojtsátok meg az építkezés lehetőségét, mármintha ezt a stratégiát csináljátok!
                      A legbosszantóbb dolog az amikor az ember remeg azért a kis pénzért amit éppen realizálni akar, és ennek következtében elesik a sokkal nagyobb nyereségektől.

A gyors zárások, újtranyitások pontosan azt akadályozzák ami a legfontosabb, mégpedig azt hogy nem engedik hogy kifejlődjenek benned azok a nagyon fontos emberi tulajdonságok amik feltétlenül kellenek a sikeres trade-hez!Ez a legnagyobb mentális problma a rövid idősíkban, és az össze vissza kapkodós kereskedésekben!

Hozzászólás

Mivel nekem is pont ide került, ezért elmondom nekem miért:H1-en egy normálisabb visszateszt törése során visszateszt közepe lett, ami láthatóan a H1-es esésnél is már ellenállásként teljesített.
                        Aha, köszi

Hozzászólás

Ezen nincs mit nem érteni!
                          ...nem is kell magyarázni a bizonyítványodat...

Hozzászólás

• itt a következő problémás eset, amikor kérdés hogy mit csináljon az ember???
                            Longot játszol pl. erre a GBP/CHF-re.
                            Nyitás H1-en, vagy H4-en volt.
                            AZ elmozdulás megy annak rendje és módja szerint, de még M15-ön sincs kialakult stop helyszín.
                            A 161,8% fibósok persze már rég kiszálltak a célárnál...de mi attól többet akarunk keresni!
                            Kockázat ugye már nincsen, de feltételezhető hogy egy ekkora emelkedésnek még a 38,3%-os visszatesztje is túl "sokat vihet" a nem realizált nyereségből, ami ugye rosszul esik az embernek, annak ellenére hogy az a pénz sosem volt a miénk...!

Ilyenkor a legegyszerűbb javaslatom az hogy M15-ben tegyél rá az instrumentumra egy gyári beállítású Parabilic-ot, és amikor az eső pötty fölül megjelenik, akkor ideiglenesen szálj ki a long poziból.
                            (teheted ugyanezt M5-ön is, de számíts rá hogy túl korán ki fog dobni! )

Ezzel az egyszerű módszerrel a hozamodat egy extrém elmozdulásnál maximalizálni tudod.
                            Aztán ha megvolt a visszatesz, nyugodtan vissza lehet szállni a fő rtrend irányába.

(csak nehogy azt mondjátok ezek után hogy indkátorokra kereskedem... )

Size:	43,4 KB
ID:	141440

Hozzászólás

• Bajban vagyok.
                              Eur chf már negyedik pozicióm van, de a SL még mindig csak kb. 0-ban van, mígy a pillanatnyi egyenleg 450 usd.

Ez így valahogy nem jó!
                              segítsetek!
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Trade Elek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Bajban vagyok.
                                Eur chf már negyedik pozicióm van, de a SL még mindig csak kb. 0-ban van, mígy a pillanatnyi egyenleg 450 usd.

Ez így valahogy nem jó!
                                segítsetek!
                                Mi ezzel a baj???
                                Ugyanazt kell csinálnod mint az előző hozzászólásomban a GBP/CHF-fel...
                                Egyszerűen csak nincs kiszállási stratégiád még, több pozíció esetére, extreme elmozduláshoz.
                                Ott találod meg a leírást.
                                Én is így fogok az EUR/CHF-ből hamarosan ideiglenesen kiszállni.

NEGYEDIK POZÍCIÓNÁL NEM LEHET A STOPPOD NULLÁBAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

(JA ÉS NE NÉZD AZ EGYENLEGEDET!!!)

Size:	42,4 KB
ID:	141442

Hozzászólás

Working...
                                X