Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem Péterék ezzel nem foglalkoznak kiemelten, én régebben úgy tanultam, hogy pl NFP hír volt pénteken, lehet, hogy mind a 4-5 valami/USD páron jel van mondjuk USD gyengülésre, de ha mindet megnyitom és rossz az irány, nagy valószínűség szerint mindegyik stoppolni fog mert egyirányú kockázatra álltam be, tehát az a nem jó ha több USD párom van ugyanabba az irányba benyitva egyszerre, főleg egy ilyen fontos hírnél. Lehetett volna EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD long USD/CHF, USD/JPY short.
    Persze ha már úgy vagy ezekben, hogy különböző időkben nyíktak és stop nullában az már semmiképp nem gond, Csak egyszerre túl sok megnyitni, vagy az összkockázatnak megfelelő méretű pozik kellenek.
    Aha, értem. Köszönöm

Hozzászólás

• hzsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia,

Ha minden igaz, akkor a csúszó stop csak futó metatrader esetén működik. Vagyis azt a program kezeli, és nem a brókerednek mondod meg, hogy ezt tegye.
      Ha egyszer aktiválódott a csúszóstop,akkor mindegy, hogy be van-e kapcsolva a géped, vagy nincs. Az addig követi az árat, amíg az vissza nem fordul, és ki nem üti.

Hozzászólás

• butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha egyszer aktiválódott a csúszóstop,akkor mindegy, hogy be van-e kapcsolva a géped, vagy nincs. Az addig követi az árat, amíg az vissza nem fordul, és ki nem üti.
        Ez nem pont így igaz, mert Protradernél is csak bekapcsolt gépnél megy a csúszóstop, mert az én gépem adja ki a megbízást a stop módosításra, nem pedig az ő szerverük kezeli, tehát ha lekapcsolom a gépet akkor addig ott marad a stopp ahol volt amíg vissza nem kapcsolom a gépemet

Hozzászólás

Ez nem pont így igaz, mert Protradernél is csak bekapcsolt gépnél megy a csúszóstop, mert az én gépem adja ki a megbízást a stop módosításra, nem pedig az ő szerverük kezeli, tehát ha lekapcsolom a gépet akkor addig ott marad a stopp ahol volt amíg vissza nem kapcsolom a gépemet
          Na ezzel nem vitatkozom. Én csak annyit tudok, hogy mikor este lekapcsoltam a gépem, egy aktiválódott csúszóstoppal, akkor ment. Amikor másnap visszakapcsoltam, még akkor is követte. Hogy éjjel mit csinált, azt nem tudom. Én aludtam, az biztos.

Hozzászólás

• Arra van valamilyen szabályrendszeretek, hogy az egynél több pozis tradeknél, hogyan mennek a stoppok. Értem ezalatt, hogy az átlagár szintje a stoppok szintje vagy pedig inkább egy jelentősebb megtorpanás, ellenállás vagy oldalazás közepe?
            Dominál valamelyik? Vagy pedig ahogy az épp aktuális trade alakítja?

Hozzászólás

• Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Arra van valamilyen szabályrendszeretek, hogy az egynél több pozis tradeknél, hogyan mennek a stoppok. Értem ezalatt, hogy az átlagár szintje a stoppok szintje vagy pedig inkább egy jelentősebb megtorpanás, ellenállás vagy oldalazás közepe?
              Dominál valamelyik? Vagy pedig ahogy az épp aktuális trade alakítja?
              elolvastad legalább ezt a topic-ot? mert ezt már sokszor leírta Péter, véletlenül se az átlagár határozza meg a stoppod szintjét!

Hozzászólás

elolvastad legalább ezt a topic-ot? mert ezt már sokszor leírta Péter, véletlenül se az átlagár határozza meg a stoppod szintjét!
                Igen elolvastam, köszönöm, biztos elkerülte a figyelmemet.

Hozzászólás

• Jól mondja StLui:sohasem az átlagárhoz igazítjuk a stopokat,mindig technikai szintekhez.
                  P1 esetén előző csúcs/völgy teteje/alja + spread vagy ATR (én 2xspread távolságra szoktam tenni).P2 esetén széles sávnál sáv harmada vagy én pl 38.2-es fibo-ra teszem sokszor.Szűk sáv esetén sáv fele.

Hozzászólás

• ademfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Jól mondja StLui:sohasem az átlagárhoz igazítjuk a stopokat,mindig technikai szintekhez.
                    P1 esetén előző csúcs/völgy teteje/alja + spread vagy ATR (én 2xspread távolságra szoktam tenni).P2 esetén széles sávnál sáv harmada vagy én pl 38.2-es fibo-ra teszem sokszor.Szűk sáv esetén sáv fele.
                    Értem, köszönöm.

Hozzászólás

• Na most már jó lenne tudni, hogy nincs lehetőség, vagy csak én nem találok
                      Ez ilyen forduljunk vagy továbbmenjünk hezitálós állapot?

Hozzászólás

Na most már jó lenne tudni, hogy nincs lehetőség, vagy csak én nem találok
                        Ez ilyen forduljunk vagy továbbmenjünk hezitálós állapot?
                        Én az EUR/CHF-be ismét beszálltam long P2-re 1.3831-nél. Bár rögtön visszaindult Tegnap M15-ön csináltam 3 pozit vele.
                        És az USD/JPY-t pedig shortolom P1-gyel.
                        Hogy jól teszem-e, azt nem tudom

Hozzászólás

• Az EUR/GBP-vel nem tudom mit kezdjek. Csúcs-völgy alapján H4-en megfordult a trend, de nem bízom benne.

Hozzászólás

Én az EUR/CHF-be ismét beszálltam long P2-re 1.3831-nél.
                            Na ezt nem értem

Hozzászólás

Az EUR/GBP-vel nem tudom mit kezdjek. Csúcs-völgy alapján H4-en megfordult a trend, de nem bízom benne.
                              magasabb alj megvan, magasabb csúcs nincs, ez egy jó korai long beszálló lehetne de nem P1,2,3,4 -el hanem kellene valami más

Hozzászólás

Na ezt nem értem
                                Még H1-en is jó lehetett. Bár lehet picit idő előtt szálltam be.
                                Nem jó így?
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X