Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm, de azt hiszem nem jött át amit írtam
    Hisz egy szóval sem mondtam, hogy ott tartanék, hogy vissza akarom nyerni a pénzem. Ezen már túl vagyok. Sőt mind azon, amiket utána írtál.
    De köszönöm az intő jeleket
    Igen sajnos ez az írásbeli kommunikáció átka. Félreértesz, nem azért volt idézőjel a vissza akarod nyerni a pénzed résznél, mert te mondtad, vagy így gondolkozol, hanem csak azt akartam vele érzékeltetni, hogyha azt a tőkét kereskedéssel újra fel akarod építeni (Vagyis „visszanyerni” csak így hülyén hangzik, mert így nem ülhetünk le a gép elé. Ezért volt az idézőjel) akkor nem 30, hanem 50%-ot kell csinálnod a megmaradt tőkén. De átolvasva a hozzászólást rájöttem, hogy ha jól értem nem 1/3, ment el, hanem annyi marat, aminél ez még sokkal rosszabb, hisz nem 70% hozam elérésével lesz akkora a tőkéd mint régen, hanem 200%.

A lényege ennek az okfejtésnek az volt, megértsed, milyen kínkeserves az általad leírt néhány adatot (130 és 2/3 vesztés) alapul véve felépíteni azt a tőkét, amit elköltöttél a tanuló pénzre. Én kezdőként nem akkor tartok valakit 0-ásnak a tőzsén, amikor pl 3-6 hónapig folyamatosan 0-s. Hanem akkor, amikor már annyi profitot csinált, ami már eléri a veszteséges szakasz veszteségeinek, és a tanfolyamok, szoftverek, stb árát. És ebben a ráfordított idő „óradíja” (ha úgy tetszik) nincs is benn.

De ez a része mindegy is, a mondandóm lényege az volt, hogy a kockázatodra a munkádból, vagy egyéb bevételedből különíts el pénzt minden hónapban, és ebből a havi kockázatból gazdálkodj, hogy a tőkét ne egyed meg. Ha jól értem, akkor ezt mióta a kereskedési tőke 2/3a elment, már megtanultad, és alkalmazod, aminek nagyon örülök! így nyugodtan tanulhatsz, tökéletesítheted a stratégiádat, ill. annak betartását, és akkor a profitoknak is jönnie kell, ha már nem vagy ezen is túl

u.i.: Azt is tudom, hogy a kétkedők negatív befolyásolása volt a fő téma, de amikor ezeket a számokat megláttam, nem mehettem el szó nélkül mellette, mert inkább halld 2x, minthogy emiatt kelljen befejezned a tőzsdei pályafutásod, akár örökre, de legalábbis évekre. Mert akkor bizony sajnos a kétkedőknek lesz igaza.

Hozzászólás

• teknon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Abszolút együtt érzek veletek, azt hiszem, kezdőként valamilyen mértékben, de mindannyian kénytelenek vagyunk szembesülni a "hitetlenekkel".
      Biztos hallottátok már ti is a történetet, hogy volt néhány béka, aki fel akart mászni egy magas rúdra, és a többi béka pedig lentről mondogatta nekik, hogy hiába próbáljátok úgy sem fog sikerülni, és tényleg, a békák sorra estek le. Egy viszont minden vélemény ellenére felért a csúcsra. A békák nem akarták elhinni, és mikor leért megkérdezték, hogy csinálta... A béka süket volt.
      Na ja de hogy legyünk mi süketek a „nem engedhetem meg magamnak hogy kockázatassak, mert nem tudom fizetni a számlámat”, és különben is már annyi ügynök oltott a tőzsdével, aztán mégsem kerestem vele semmit, ja és ez meg ez az ismerősöm is ennyi meg annyi pénzt bukott” emberekre. Az a vicc, hogy néha igazuk is van, csak sajnos ők a problémára koncentrálnak, nem a megoldásra. De azért van ám hasznuk is. Ha már szóba került Anthony Robbins könyve, talán pont abban olvastam, hogy ha valami új dolgot akarnak kitalálni, akkor összegyűlik a kreatív csapat és elkezdenek ötletelni, és formába önteni a dolgokat, és amikor már nagyjából megvan a koncepció, akkor jön a kukacoskodó társuk, aki aztán mindent megkritizál, ami azért jó, mert rámutathat olyan akár végzetes hibákra is, amik tényleg tönkretették volna koncepciót.

Amit másoknak és magunknak is fontos az elején tudatosítani szerintem, hogy ez kezdetben egy HOBBY, vagyis 1: pénzt visz 2: azért csinálom, mert érdekel

1: Tehát akkor a napi időm, illetve havi bevételem egy meghatározott részét erre áldozom, vagyis havi összkockázatomnak ez a limite. Ezt magamnak ad egy megnyugvást, hisz így úgy sajátíthatom el a szükséges ismereteket, készségeket, hogy nem kell attól félnem, hogy ha tovább tart (márpedig én még nem láttam olyat, aki annyi idő alatt vált profitos kereskedővé, amennyi idő alatt elsőre gondolta), letérdeltetem az egsziztenicámat.

2: Elvileg azért választottam, mert találtam benne valami szerethetőt, érdekeset, kihívást, bármit, ami megfogott a pénzen kívül. Mert ha csak a pénz motivál, akkor ha nyersz, örülsz, ha vesztesz, szarul érzed, magad, és a kezdők folyamatosan vesztenek, és csak idő kérdése hogy feladják, akkor is ha senki nem duruzsol a fülükbe. (Duruzsolunk mi magunknak is eleget egy veszteséges trade után, nem igaz?) Vagy a pénz, vagy a lelkesedés vagy mindkettő el fog fogyni. Másfelől meg egyeltalán nem biztos, hogy a forex a legkönnyebb út a milliókhoz, sőt.

+1 Fontosak a jó mentorok, a jó példák, akik kézzelfoghatóvá teszik, hogy el lehet jutni oda, ahova szeretnénk menni, és át tudnak segíteni a buktatókon. A lehetőségekhez képes minél többet érdemes olyan emberek között kell lenni, akár ennek a fórumnak a keretei között is, ahol veled megegyező gondolkodásmódú embereket találsz. Talán hülyén hangzik, de itt is működik a pozitív szaldó, hisz pl Leonidasznak a története, nálam például nagyon sok kukacoskodó véleményt felül tud írni. Csak így tovább, nagyon jól gondolkoztok ezekről a dolgokról.

Kívánom, hogy kitartson a tüzetek a pozitív szaldóig.
      Jók az ilyen jellegű írások, szerintem is sokkal nagyobb hangsúly kéne legyen a pszichológiai részén a kereskedésnek, mint a technikain, mégis inkább az utóbbiról szól a fórum. Csináltam korábban már egy ilyen topicot a kezdő szekcióban, "a kereskedés pszicho-csapdái" névvel. Ezt folytathatnánk ott, hogy egyhelyen fellelhetők legyenek az ilyen és hasonló értékes gondolatok ill. tapasztalatok.
      Gio

Hozzászólás

• Arra lennék már kiváncsi mi az a P5....

Hozzászólás

• Tibit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Arra lennék már kiváncsi mi az a P5....
          Mondjuk arra én is

Hozzászólás

• Üdvözlök mindenkit.

Már egy ideje olvasom a fórumot, nagyon hasznosnak találom sokat lehet itt tanulni.Jómagam kb. 1,5 éve foglalkozom forexel.
            Konkrét kérdésem lenne.
            Ha nyitok egy pozíciót és pl.50 pippre teszek egy veszteség stoppot akkor ha ezt az árat kiüti a pozícióm lezár. Mi történik akkor ha stop helyett egy hedget teszek ugyanoda?
            Péter miért nem szerencsés a hedge és miért jobb ha veszteségstoppal szállok ki?
            Tanulás miatt érdekelne a válaszod.
            Köszönöm.

Hozzászólás

• Triggerekkel kapcsolatban:
              Ti hogyan léptek be? Minden esetben megvárjátok, hogy zárjon a gyertya?
              Van ugye az a szitu, amikor nagyot mozdul egy gyertya és látni még jóval zárás előtt, hogy valószínü zárni fog ott, ahol várjuk. Ilyenkor beléptek P... akárhányba?

Hozzászólás

Triggerekkel kapcsolatban:
                Van ugye az a szitu, amikor nagyot mozdul egy gyertya és látni még jóval zárás előtt, hogy valószínü zárni fog ott, ahol várjuk. Ilyenkor beléptek P... akárhányba?
                Szia Pekka!

Szerintem ez mindenkinek a saját stratégiáján múlik...Én pl. mindig megvárom hogy bezárjon a gyertya.Ha elrontja az RR-t mondjuk P2-nél,akkor várok egy visszatesztre és akkor lépek be ha M15-n a le/kitörési szinten csinál egy P4et,amúgy nem.Ha nincs visszateszt vagy nem csinál P4et akkor nem lépek be.Ezt a szituáciot meg kell határozni a saját stratégiádban szerintem.
                Nekem is lenne egy kérdésem:Ti mennyire figyeltek arra hogy ne kössetek át?Értem ezalatt pl. hogy EURUSD-t shortolsz miközbe shortolod az USDCHF-et is.Tehát egyiken dollár erősödésre játszol,a másikon pedig dollár gyengülésre.

Hozzászólás

Triggerekkel kapcsolatban:
                  A Te statisztikád szerint melyik működik hatékonyabban.!Pl. én azt vettem észre hogy extrém elmozdulásnál sokszor jobb a P2-t limittel egyből nyitni ha töri a vonalat.De ezt is inkább építésnél.A többi P-nél gyertyazárást várok.
                  Nekem is volt olyan sok szitu hogy nagyot mozdult a gyertya jóval gyertyazárás előtt és akkor beléptem,mert FÉLTEM hogy kimaradok sok pipből.
                  Mikor zárt a gyertya akkor meg sokkal kedvezőbb helyen is be lehetett volna lépni.Kétesélyes ez is mint minden a Forexen.Sokszor van olyan is hogy bekészítem a megbízást,még van vagy 5perc zárásig,már törte a vonalat,de csak visszamegy,akkor nem nyithatok és kész.Türelemjáték

Hozzászólás

• Mi az az R/R?
                    A lehetetlen nem létezik!

Hozzászólás

• petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mi az az R/R?
                      Hát ez egy alapfogalom rövidítése, ami nélkül nincs hosszú élet a tőzsdén.

Risk/Reward vagyis kockázat és nyereség.
                      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hát ez egy alapfogalom rövidítése, ami nélkül nincs hosszú élet a tőzsdén.

Risk/Reward vagyis kockázat és nyereség.
                        Köszi a választ.
                        A lehetetlen nem létezik!

Hozzászólás

• ademfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia Pekka!

Szerintem ez mindenkinek a saját stratégiáján múlik...Én pl. mindig megvárom hogy bezárjon a gyertya.Ha elrontja az RR-t mondjuk P2-nél,akkor várok egy visszatesztre és akkor lépek be ha M15-n a le/kitörési szinten csinál egy P4et,amúgy nem.Ha nincs visszateszt vagy nem csinál P4et akkor nem lépek be.Ezt a szituáciot meg kell határozni a saját stratégiádban szerintem.
                          Nekem is lenne egy kérdésem:Ti mennyire figyeltek arra hogy ne kössetek át?Értem ezalatt pl. hogy EURUSD-t shortolsz miközbe shortolod az USDCHF-et is.Tehát egyiken dollár erősödésre játszol,a másikon pedig dollár gyengülésre.
                          Köszi a választ. És Tibitnek is.
                          Én egyelőre nem kötök ellenkezőleg. Bár ez talán megint az a téma, hogy mikor mi jön be. Egyirányban is lehet veszélyes és ellenkezőben is. Most egy irányba sokszor belépek.

Hozzászólás

• Na igen,erre nem is gondoltam eddig.Valóban az is veszélyes lehet ha egy irányba játszol.Milyen igaz....De jó hogy van ez a fórum

Hozzászólás

• ademfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia Pekka!

én általában nem szeretek ellentétesen nyitni de ha szép a csart meg a trend akkor nem érdekel, benyitom. csak azt csinálom amit tanultunk nem érdemes megbonyolitani.

Hozzászólás

• petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Mi az az R/R?
                                Ez tényleg egy alap fogalom. Egy időben, amikor azt sem tudtam még, hogy mi az a részvény, de számlát már nyitottam és kereskedtem, akkor rájöttem mínusz 30% körül, hogy tanulni kellene. Az R/R a hozamkockázat, de ezt nem lehet így elmagyarázni. Ha ez a buli tényleg érdekel, szerintem mindenképp menj valamilyen tanfolyasmra, mert a számlád előbb olvad el, minthogy le tudnád zárni a pozícióidat. Ne érts félre, nem akarlak kioktatni, de ez tényleg fontos. Ha tanfolyamon már voltl, akkor is csak demózz egy darabig, de előtte mindenképp. )

Hozzászólás

Working...
                                X