Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• xerof eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még mindig nem mondtad meg, hogy mi a P5-t.
    Valaki megmondhatná már igazán..

Hozzászólás

• Tibit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Valaki megmondhatná már igazán..
      Miért? 4 szignál nem elég?
      Úgysem a belépőnél dől el a nyereség...

...de viccet félre téve...
      Ha ennyire érdekel, fizess be egy OFK-ra (online *********). 10 alkalom 20.000HUF. Ott Pétertől kérdezhetsz és gondolom válaszolni fog, hogy van-e egyáltalán P5 és mi az.

Amikor én voltam (2 alkalommal amit itt nyertem), azokon ilyesmiről még nem volt szó. Nem gondolom, hogy új dolgot talált volna ki, hiszen többször említette, hogy évek óta "kész stratégiával" rendelkezik.

Ha viszont van P5 és ennyi kérés után sem írja le senki, akkor annak nyilván oka van. Más fórumokon is időről-időre előjön a titkolózás. Minden esetre aki ezt a témát felvetette először (talán k-Krisztián?) azóta sem reagált erre a kérdésre .

Hozzászólás

• fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ha ennyire érdekel, fizess be egy OFK-ra (online *********). 10 alkalom 20.000HUF. Ott Pétertől kérdezhetsz és gondolom válaszolni fog, hogy van-e egyáltalán P5 és mi az.

Amikor én voltam (2 alkalommal amit itt nyertem), azokon ilyesmiről még nem volt szó. Nem gondolom, hogy új dolgot talált volna ki, hiszen többször említette, hogy évek óta "kész stratégiával" rendelkezik.

Ha viszont van P5 és ennyi kérés után sem írja le senki, akkor annak nyilván oka van. Más fórumokon is időről-időre előjön a titkolózás. Minden esetre aki ezt a témát felvetette először (talán k-Krisztián?) azóta sem reagált erre a kérdésre .
        Tudom hogy a belépő nem túlzottan fontos,csak kíváncsi vagyok.
        Bevagyok fizetve OFK-ra igaz lefog járni
        Hogy van-e vagy nincs azt már én biztosan tudom.

De én vagyok a hülye hogy itt kérdezősködök
        Mindegy,felejtsük el,nem írtam semmit.

Hozzászólás

Aki ezt a topicot végigolvassa az rájön, hogy itt semmi titkolódzás nincs. Igy tettem én is és ezután fizettem elő az OFK-ra és végeztem el a tanfolyamot. A tanfolyamon sem tudtam meg többet ennek a stratégiának a technikai részleteiről. Ugyan azokat a belépési és kilépési szignálokat láttam - hallottam mint amiket itt olvashatunk Pétertől. Viszont ezek alkalmazásáról, a kereskedés közben felmerülő pszichés problémákról és sok egyéb másról annál többet.(de ezek java része is itt le van írva) Nyugodtan kijelenthetem, hogy nagyban változott a kereskedéshez való hozzáállásom és jelentősen javultak az eredményeim. Annak ellenére, hogy már az ellőtt is hosszú időn keresztül (több mint egy éve) pluszban tudtam tartani a számlámat.
          Szóval a kereskedési sikered nem azon fog múlni, hogy ismered -e a P5 szignált vagy sem.
          Egyébként ez a szignál a P4 szignálhoz közeli szinten alakul ki. Egy függő megbízással teljesül, még ellentétes árfolyam mozgás közben mint amerre a pozíciónkat fel kívánjuk venni. Előnye az, ha az árfolyam az általunk spekulált irányba mozdul tovább, a kockázatunkat előbb ki tudjuk venni a pozícióból. Hátránya viszont az, hogy ha nem jól spekuláltunk, előbb keletkezik egy veszteséges tradünk.

Hozzászólás

• up1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Egyébként ez a szignál a P4 szignálhoz közeli szinten alakul ki. Egy függő megbízással teljesül, még ellentétes árfolyam mozgás közben mint amerre a pozíciónkat fel kívánjuk venni. Előnye az, ha az árfolyam az általunk spekulált irányba mozdul tovább, a kockázatunkat előbb ki tudjuk venni a pozícióból. Hátránya viszont az, hogy ha nem jól spekuláltunk, előbb keletkezik egy veszteséges tradünk.
            Köszönöm szépen,többet nem kérdezek ígérem.

Hozzászólás

Aki ezt a topicot végigolvassa az rájön, hogy itt semmi titkolódzás nincs. Igy tettem én is és ezután fizettem elő az OFK-ra és végeztem el a tanfolyamot. A tanfolyamon sem tudtam meg többet ennek a stratégiának a technikai részleteiről. Ugyan azokat a belépési és kilépési szignálokat láttam - hallottam mint amiket itt olvashatunk Pétertől. Viszont ezek alkalmazásáról, a kereskedés közben felmerülő pszichés problémákról és sok egyéb másról annál többet.(de ezek java része is itt le van írva) Nyugodtan kijelenthetem, hogy nagyban változott a kereskedéshez való hozzáállásom és jelentősen javultak az eredményeim. Annak ellenére, hogy már az ellőtt is hosszú időn keresztül (több mint egy éve) pluszban tudtam tartani a számlámat.
              Nem Szent Grál a P5 sem meg a többi sem.Szerintem nem egy hú de nagy valamit árultál el.

Hozzászólás

• Tibit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem Szent Grál a P5 sem meg a többi sem.Szerintem nem egy hú de nagy valamit árultál el.

A "szent grál" nem a szignálokban van...
                De mivel látom hogy ez sok embernél létkérdés, így a mai OFK-n elmondom ezt is. (nem mintha e nélkül a P5 nélkül szegényebbek lennétek tudásilag.. )

Hozzászólás

• petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sőt jobban átnézve még egy olyan kérdés is felmerült, hogy mi alapján voltak a ráépítések EUR/JPY -ban? Lehet rosszul gondolom, ne kövezzetek meg érte, de azért nem értem, mert az elsőnél 108,24nél szerintem nincs olyan jelentős visszateszt és ahogy nézem M15ön 108,55nél van egy nagyobb csúcs, H1en semmi. A másikat sem értem 107,77nél mert ott is előbb van a csúcs M15ön. Vagy ez egy limit eladás volt esetleg?

Mielőtt valaki mondaná, hogy miért szőrőzőm,csak is kizárólag a TANULÁS céljából kérdem, és nem azért,hogy bármit is megkérdőjelezzek vagy esetleg kötekedjek.

petyac

...A "szőrözés" kérdése fel sem merült....

Mindegy milyen számlád van, jöhetsz bármivel a tanfolyamra.
                  Utólag azért nem elemezném ki hogy ott, akkor, 3 nap alatt mit, miért, és hogyan tettünk...
                  Gondolom ezt megértitek.
                  AKik ott voltak azok pontosan követhettek mindent.
                  A honlapon a kereskedési eredmények célja nem az hogy utólag munkát kapjak tőletek, és elmagyarázzanm a hogyanokat és a miérteket...

Ha úgyis jössz a következő tanfolyamra, akkor a jelenlegi kérdéseid el fognak oszlani teljes mértékben.

Ahogy látod 2 különböző számlán kereskedem mostanában tanfolyam alatt.
                  Ennnek is van egy határozott célja.
                  Az hogy melyik, milyen brókercég, az részletkérdés.
                  A nevük másodlagos szempont.
                  Éppen azért nem is mondom el, mert ezzel befolyásolni lehet sokatokat és ez nem célom.
                  HA van olyan cég amelyik mellett nyíltan ki merek állni, akkor azt úgyis időben közlöm.
                  Én személyesen, élesben tesztelek nagyon sok céget, kifejezetten azért hogy véleményt tudjak mondani róluk, saját tapasztalatból, ha szükséges a saját káromon.
                  Utána mondok bárkiről is véleményt, miután legalább fél évig futott a teszt.

Nem akarok olyan leveleket olvasni, mint amit a minap is kaptunk, egy kereskedőtől, aki azért kér segítséget hogy egy számunkra is ismeretlen forexes cégtől segítsünk visszaszerezni a pénzét, mert 2 hónapja sikertelenül próbálkozik...
                  A pénzét pedig egyenlőre nem látja vissza.
                  Ez veszélyesebb piac, mint azt sokan először gondolnátok...

Köszönöm a megértést.

Üdv: Péter

Hozzászólás

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A "szent grál" nem a szignálokban van...
                    De mivel látom hogy ez sok embernél létkérdés, így a mai OFK-n elmondom ezt is. (nem mintha e nélkül a P5 nélkül szegényebbek lennétek tudásilag.. )
                    Lehet sohasem fogom használni,mert nekem nem tetszik vagy nem működik,vagy nemtudom alkalmazni...ez majd demóba kiderül.
                    Nem annyira létkérdés,csak az ember ilyen kíváncsi természetű
                    Azt vettem észre magamon hogy ez a fórumozás hátráltat néha a kereskedéssel kapcsolatos mentális dolgokba,ezután majd jobban vigyázok..
                    Tradenapló bejegyzés:kevesebb fórumozás

Hozzászólás

Szóval a kereskedési sikered nem azon fog múlni, hogy ismered -e a P5 szignált vagy sem.
                      A titkolózást általában a fórumokra értettem, természetesen nem erre a topikra jellemző (első jelét láttam felfedezni, de attól még egyéb témákban pont az ellenkezőjét - a nyitottságot tapasztaltam).
                      Nem véletlen merül fel az emberben ilyesmi. Ha olvasod a tőzsdés fórumokat, láthatod, hogy időről-időre megjelennek kollégák, akik próbálnak bedobni valami témát, majd a felmerülő kérdésekre hárítanak. Mintha valami felsőbbrendű dolog lenne a tudás egyedüli birtoklása. Nem az a baj, hogy nem árul el részleteket (az igazat megvallva nem is érdekel), csak bosszant ez a mentalitás: minek kezd bele?
                      De még egyszer hangsúlyozom: itt a legtöbb embertől nem ezt tapasztalom.

Hozzászólás

A titkolózást általában a fórumokra értettem, természetesen nem erre a topikra jellemző (első jelét láttam felfedezni, de attól még egyéb témákban pont az ellenkezőjét - a nyitottságot tapasztaltam).
                        Nem véletlen merül fel az emberben ilyesmi. Ha olvasod a tőzsdés fórumokat, láthatod, hogy időről-időre megjelennek kollégák, akik próbálnak bedobni valami témát, majd a felmerülő kérdésekre hárítanak. Mintha valami felsőbbrendű dolog lenne a tudás egyedüli birtoklása. Nem az a baj, hogy nem árul el részleteket (az igazat megvallva nem is érdekel), csak bosszant ez a mentalitás: minek kezd bele?
                        De még egyszer hangsúlyozom: itt a legtöbb embertől nem ezt tapasztalom.
                        A P5-öt biztos vagyok benne, hogy többen is használjuk, csak nincs megnevezve Egyszerűen meg kell keresni a legfontosabb támasz/ellenállás szinteket és oda beadsz egy megbízást, hogy ha a visszateszt eljön addig, akkor arra spekulálva, hogy itt már fordul. Mivel itt nincs trigger, ezért nagyon szubjektív belépés. Sok hiba adódik a nem megfelelő szintek kiválasztásából, ezen kívül maga a belépés is lényegesen rosszabb találati aránnyal bír, mint a többi triggeres belépő. Egyedüli előnye, hogy korábbi és szűkebb belépő egy fordulásnál, ezzel javítva az R/R. De ha ezt összevetem a TA-al, bizonyos, hogy semmivel sem jobb a többinél. Számomra ami előnye lehet, hogy ilyen jellegű beszállással talán többször lehet benne lenni olyan visszatesz fordulásban is, ahol esetleg az utolsó gyertya túl nagy mérete miatt a trigger már biztos nem játszható üzletileg. De a magas szubjektív oldal miatt kevésbé gyakorlott kereskedők számára sokkal több tévedési lehetőséget is rejt magában.
                        Remélem tiszta.
                        De azért szerintem miindenki hallott az effajta kereskedésről, csak nem mint P5
                        Gio

Hozzászólás

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A P5-öt biztos vagyok benne, hogy többen is használjuk, csak nincs megnevezve Egyszerűen meg kell keresni a legfontosabb támasz/ellenállás szinteket és oda beadsz egy megbízást, hogy ha a visszateszt eljön addig, akkor arra spekulálva, hogy itt már fordul. Mivel itt nincs trigger, ezért nagyon szubjektív belépés. Sok hiba adódik a nem megfelelő szintek kiválasztásából, ezen kívül maga a belépés is lényegesen rosszabb találati aránnyal bír, mint a többi triggeres belépő. Egyedüli előnye, hogy korábbi és szűkebb belépő egy fordulásnál, ezzel javítva az R/R. De ha ezt összevetem a TA-al, bizonyos, hogy semmivel sem jobb a többinél. Számomra ami előnye lehet, hogy ilyen jellegű beszállással talán többször lehet benne lenni olyan visszatesz fordulásban is, ahol esetleg az utolsó gyertya túl nagy mérete miatt a trigger már biztos nem játszható üzletileg. De a magas szubjektív oldal miatt kevésbé gyakorlott kereskedők számára sokkal több tévedési lehetőséget is rejt magában.
                          Remélem tiszta.
                          De azért szerintem miindenki hallott az effajta kereskedésről, csak nem mint P5
                          Gio

Köszönöm, hogy leírtad de nem én kérdeztem a P5-öt
                          Legalább választ kapott rá akit érdekelt.

Mindössze arra reagáltam, hogy kár ugyanazt a kérdést folyamatosan erőltetni ha nincs rá válasz.

Hozzászólás

• Mi történt itt, Müködik ez a fórum???

Hozzászólás

• Szia Péter!

Fibo 50 felé ment az EURUSD...Innentől lehet keresni a long beszállókat?

Hozzászólás

• Remélem, megy még tovább is.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X