Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ademfire
    kommentálta válaszát
    Nagy segítség lenne....Hogyan tudnék hozzáférni ezekhez?

• 7895521
    kommentálta válaszát
    Van, kb 50 felvétel.

• ademfire
    válaszolt
    Sziasztok. Régebben a Pintér Péter hetente tartott Online *****-okat. Valakinek esetleg vannak felvételei (video) ezekről az alkalmakról? Előre is köszönöm.

Ádám

Szólj hozzá::

• Leonidas
    válaszolt
    AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!

Én egy kummulált segédoszlop beiktatásával csinálnám: Hogyan?
    Tegyük fel, hogy az A oszlopban vannak a P/L adataid A1-el kezdődően.
    1 lépés. B1 cellába írd be a képletet =A1,
    2. lépés a B2 cellába írd be: =B1+A2
    3. lépés A B2 cellába írt képletet másold végig az A oszlop utolsó eleméig.
    4. Jelöld ki a B oszlopot ameddig adatot tartalmazd
    5. Ezt használd a vonal diagram forrásadat tartományának.

Igazából azt nem értem, hogy az oszlop illetve pont diagramok esetén az eredeti adatokkal hogy működhetett az elvárásaid szerint a grafikon.
    Köszönöm, így már ok.

Ezek szerint folyamatosan vezetnem kell egy párhuzamos oszlopot, ami alapján készíti a diagramot. Azt gondoltam, szimplán be lehet állítani, hogy az eredeti oszlopot összegezve ábrázolja.

• AlpinForex
    válaszolt
    Leonidas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Tud valaki excel diagramkészítésben segíteni? Vonaldiagramon szeretném az egyenleggörbémet ábrázolni.
    .
    Szia!

Én egy kummulált segédoszlop beiktatásával csinálnám: Hogyan?
    Tegyük fel, hogy az A oszlopban vannak a P/L adataid A1-el kezdődően.
    1 lépés. B1 cellába írd be a képletet =A1,
    2. lépés a B2 cellába írd be: =B1+A2
    3. lépés A B2 cellába írt képletet másold végig az A oszlop utolsó eleméig.
    4. Jelöld ki a B oszlopot ameddig adatot tartalmazd
    5. Ezt használd a vonal diagram forrásadat tartományának.

Igazából azt nem értem, hogy az oszlop illetve pont diagramok esetén az eredeti adatokkal hogy működhetett az elvárásaid szerint a grafikon.

• Leonidas
    válaszolt
    Sziasztok!
    Tud valaki excel diagramkészítésben segíteni? Vonaldiagramon szeretném az egyenleggörbémet ábrázolni.

A következő a problémám.
    Ha kijelölöm az oszlopot, ahol a profit/veszteség van és a Beszúrás/Diagramokban kiválasztom a Vonaldiagramot, akkor a diagramban nem összegzi a számokat. Nem egy emelkedés vagy esés jelenik meg, hanem az értékek egymás mellett.
    pl.: 50, 100, -50 70 esetén nem egy emelkedés látható +170-es eredménnyel, hanem az értékek összegzés nélkül jelennek meg vonallal összekötve, ahol a 100 a legmagasabb és a -50 a legalacsonyabb érték.
    Próbáltam beállítani, de nem találtam rá opciót.

Ha pont- vagy oszlopdiagramot készítek, az nagyon szépen mutatja, amit kell, csak a vonaldiagram nem.
    Köszönöm a segítséget.

• _Gabor_
    válaszolt
    Valószínűleg azért jobb a tick chart mert finomabb képet ad, főleg nagy mozgásnál, csak arra lennék kíváncsi, hogy miben jobb a volume chartnál. Tick a kötésszám alapján rajzolja a gyertyákat, a volume pedig a kötés mennyiséget figyeli. Lehet, hogy nincs igazán nagy különbség, 133 tick~250 volume, csak az előbbi terjedt el.

• Porter
    válaszolt
    humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valamelyik traders nighotn volt egy srác aki tick chartot használ. Ő mutatoptt egy példát amikor a normál charton nem sok értelmezhető volt, még ugyan az a nap tick charton simán kereskedhető lett volna. Nem tudom a nevét de egy közép termetű mosolygós nagy dumás srác volt aki nagyon szeret filizofálni is.
    Almasi Arpad, erdemes a videojat megnezni.

• humor
    válaszolt
    Valamelyik traders nighotn volt egy srác aki tick chartot használ. Ő mutatoptt egy példát amikor a normál charton nem sok értelmezhető volt, még ugyan az a nap tick charton simán kereskedhető lett volna. Nem tudom a nevét de egy közép termetű mosolygós nagy dumás srác volt aki nagyon szeret filizofálni is.

• _Gabor_
    válaszolt
    Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, az eleg.
    Köszi! Egyébként sokat kísérleteztél, vagy nincs nagy különbség a 100, 133, 144, 150 között? Az a lényeg, hogy több (4) nagy különbségű legyen? Azt nem tudod véletlenül, hogy miért a tick chartot használják inkább a volume helyett?

Click image for larger version

Name:	Tick_Volumen.PNG
Views:	1
Size:	141,0 KB
ID:	151641

Kérdeztem Birgertől, hogy mi a véleménye a tick chartról, de azt mondta nem használja, szerinte nincs nagy különbség az időalapúhoz képest. Azt meg nem tudja, hogy a kereskedők többsége tick chartot használ-e.

• Porter
    válaszolt
    _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Akkor forgalmat nem is nézel külön, mert az amúgy is benne van a tick chartban.
    Igen, az eleg.

• _Gabor_
    válaszolt
    Szia,
    altalaban semmit nem hasznalok, ha megis akkor a Bollinger es a Heiken van fent. Az tobbet segit, hogy 4 chart van nyitva egyszerre.
    Köszi! Akkor forgalmat nem is nézel külön, mert az amúgy is benne van a tick chartban.

• Porter
    válaszolt
    _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kereskedési naplód elején jelzed, hogy TF Trading Journal (without indicators). Ez mit jelent, hogy nem használsz indikátort vagy csak a képekről veszed le?
    Szia,
    altalaban semmit nem hasznalok, ha megis akkor a Bollinger es a Heiken van fent. Az tobbet segit, hogy 4 chart van nyitva egyszerre.
    Csatolt fájlok

• _Gabor_
    válaszolt
    Kereskedési naplód elején jelzed, hogy TF Trading Journal (without indicators). Ez mit jelent, hogy nem használsz indikátort vagy csak a képekről veszed le?

• _Gabor_
    válaszolt
    70/144/233/440
    Köszi! Látom szép tradjeid vannak. Nem is használsz semmi indikátort, szintet, csak az árfolyam mozgás alapján kereskedsz? Azért arra kíváncsi lennék, mi alapján tetted a célárat pont az aljára az olajnál, illetve látom ez más termékeknél is sikerült. Megelőző aljakra tippelnék. Akkor lehet, hogy mégis nézel szinteket.

Working...
X