Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Női Tőzsde-Mentor tanfolyam

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Női Tőzsde-Mentor tanfolyam

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

Tegnap voltam egy kifejezetten nőknek szóló tőzsde tanfolyam bemutató előadásán. Engem nagyon meggyőzött amit ott hallottam, láthattuk az élő számlákat, de érdekel, hogy nektek mi a véleményetek erről?

Ildikó

Na ennyit az internetező képességemről, a link persze lemaradt:
    http://www.tozsde-mentor.hu/tozsde-t...tanfolyam.html

Hozzászólás

Asszem ez a Pandur Balázs féle tanfolyam.

Csodák nincsenek, de a hóna alá nyúlnak a kedves hölgy trédereknek, mert úgy hallottam van egy SMS küldő rendszerük, akik nem szeretnek a gép mellett ülni. Persze előtte be kell gyakorolni a kereskedési szabályokat, hiszen amikor az SMS üzen, akkor már tudni kell mit tegyünk.
      Ha az arany trendel egy Ferrari rendel!

Hozzászólás

Mi ez a diszkrimináció???

Már több "traderiskola" is azt állítja, hogy a nők ebben sikeresebbek. Ez vajon tudományos megfigyelés? Vajon van alapja (csak a statisztikának hiszek) vagy megint egy új marketingfogás új célcsoportnak?

Hozzászólás

fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Már több "traderiskola" is azt állítja, hogy a nők ebben sikeresebbek. Ez vajon tudományos megfigyelés? Vajon van alapja (csak a statisztikának hiszek) vagy megint egy új marketingfogás új célcsoportnak?
          Ha megfigyeled, rájátszanak ám rendesen a szövegekkel, amit a nők hallani akarnak. Egyértelmű marketing akció: gyere barátom látom rajtad, szereted a pénzt. Hú kék szemű vagy? tudod hogy a statisztika szerint a kékszeműek hamarabb lesznek tőzsdéből gazdagok. Favágó vagy? Jaj volt egy favágó simerősöm, két hét alatt dulplázott, stb. stb.
          Ha az arany trendel egy Ferrari rendel!

Hozzászólás

fxkred eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha megfigyeled, rájátszanak ám rendesen a szövegekkel, amit a nők hallani akarnak. Egyértelmű marketing akció: gyere barátom látom rajtad, szereted a pénzt. Hú kék szemű vagy? tudod hogy a statisztika szerint a kékszeműek hamarabb lesznek tőzsdéből gazdagok. Favágó vagy? Jaj volt egy favágó simerősöm, két hét alatt dulplázott, stb. stb.
            Én voltam egy Tőzsdementoros nyílt előadáson, ezért tudok a témához hozzászólni. Nem gondolom, hogy mi nők feltétlenül jobbak lennénk a tőzsdézésben, mint a férfiak. Bár a megérzéseink, melyek köztudottan jobbak, mint a férfiaké, sokat segíthetnek a tőzsdézés sikeres "művelésében" is. Én úgy gondolom, hogy alapvetően ez a téma közelebb áll a férfiakhoz, ezáltal (most lehet, hogy csak a magam nevében beszélek) mi Nők lassabban tudjuk feldolgozni, "megemészteni" a tőzsdézés lényegét, mikéntjét. A tanulási folyamatomat pedig tovább hátráltathatják a férfiak a negatív hozzászólásaikkal, esetleges lenézéséükkel, hogy "Ez a Gizike már megint miket kérdez?!". Én úgy gondolom, hogy nőként bizonyos dolgokat könnyebben megértek, míg másokat nem. Ezzel alaapvetően nem is lenne baj, de ha a közeg, amiben nekem tanulnom kellene lehúz, visszafog (és ezt már itt is elkezdődött a felettem íróknál), akkor az nem vezet semmire. Én szívesebben tanulok hozzám hasonló között, akik lehet, hogy ugyan annyit tudnak a tőzsdézésről, mint ti Férfiak, csak közben nem verik a mellüket, hogy ők a teremtés koronái, és ők mindig mindent jobban tudnak. Szerintem a tanfolyam is olyan érdekes, és tanulási szempontból sikeres lesz, mint a nyílt ea volt.

Hozzászólás

Szia Timi76!

Tőlem biztosan nem fogsz negatívumot hallani a nőkre legyen szó tőzsdéről, vagy bármi más területről. De ha már a tőzsdénél maradunk, biztos vagyok benne, hogy a nők semmivel sem maradnak el a férfiaktól. A tudást éppen úgy képesek átvenni, kereskedni éppen úgy fognak, sikeresek és sikertelenek éppen úgy lehetnek ezen a pályán, mint bárki más. Nincs különbség. nem fogom azt sem mondani, hogy "Ez a Gizike már megint miket kérdez?!" Biztosan azért kérdez, mert tudni szeretne valamit, és ha valaki például én az adott információnak birtokában van, éppen úgy meg kell osztani egy nővel mint bárki mással.
              Egyetlen dolog amiben a férfiak "előnyben" lehetnek a pályán, hogy egyenlőre még többen űzik ezt a szakmát mint a nők. De ez az előny (ami persze nem biztos, hogy előny) előbb utóbb el fog tűnni, vagy legalábbis csökkenni fog folyamatosan, ami szerintem kívánatos is lenne.
              A férfiak pedig nem tudnak többet. Ezen a pályán a tapasztalat és az idő ami sokat számít valamint a folyamatos tanulni vágyás, és az meg nem válogat nemenként.

Úgyhogy részemről tiszteletteljes üdvözlet minden hölgynek a fórumon és a pályán!
              Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Kedves fxtrader55 és fxkred!

A női tőzsde tanfolyam ötlete közvetve a hallgatóktól érkezett. Az egyik egyéni tanfolyamunkra 4 hölgy jelentkezett és végig is csinálták a képzést együttesen. Az egyikük részéről volt egy elejtett mondat ami megütötte a fülemet: „Még jó, hogy a férjem nem volt itt, ő úgy is végig piszkált volna, hogy hülye vagyok ehhez”.

Úgy gondolom tőzsde tanfolyam szervező cégként első számú feladatunk hallgatóink igényeinek/kéréseinek maximális figyelembe vétele és ezeknek a kéréseknek, gondolatoknak idővel a tanfolyamokba való beépítése. Ettől vagyunk mások, mint a többi tőzsde tanfolyam szervező cég.

Ha hallgatóink azt kérik, hogy vidéken legyen tanfolyam, akkor vidéken lesz, ha azt kérik, hogy külföldön, akkor külföldön, ha olyan igény merül fel, hogy csak női résztvevők lehessenek ott, akkor olyan lesz.

Az élet más területein is a legtöbb cég termékét már nem csak ár szerint, hanem nemek szerint is szegmentálja. Csak néhány példa:
                Nissan Micra, a nőies kisautó, Hello Kitty telefon, Női fitnesz terem.
                És, hogy mi férfiak se maradjunk ki, itt az új Nivea FÉRFI sampon, „mert megveheted”.

Egy tőzsdés gondolattal zárva, a fő trend már jól látható a piacokon, a trenddel szemben bár szabad menni, de nem mindig érdemes!

A másik kérdésetek a női kereskedők hatékonyságát érinti illetve, hogy hol a statisztika, ami alátámasztja oldalaink szövegét? Ez a cikk volt az alapja oldalunk szövegének, ami röviden taglalja a női Hedge Fund menedzserek sikerességét:

http://www.guardian.co.uk/business/2...en-hedge-funds

Magyar nyelven is megjelent a cikk:

http://www.vg.hu/penzugy/befektetes/...-a-penz-293001

Remélem sikerült minden felmerülő kérdésetekre válaszolnom,

Üdvözlettel,

Pandur Balázs

Hozzászólás

Továbbra is Sidiussal értek egyet, vagyis azzal, hogy "nincs különbség".
                  Timi76, ha esetleg az én hozzászólásomban találtál bármi "lehúzót", akkor félreértettél, ugyanis én arra a kérdésre kerestem a választ, hogy tényleg sikeresebbek-e a nők a tőzsdén. Nem gondolom, hogy rosszabbak és azt sem, hogy jobbak.
                  Ha nem erre reagáltál, akkor nem értem ezt: "...és ezt már itt is elkezdődött a felettem íróknál...". Végignéztem és kerestem, de nem találtam - szerencsére.

Egy normál tanfolyamról nincsenek kitiltva a hölgyek! Fordítva ez nem igaz, erre mondtam, hogy diszkrimináció. (és a smile ott volt mögötte).

Balázs, köszönöm a linket.
                  Nem gondolom, hogy ez tudományos bizonyíték. Ha csinálnánk egy felmérést ugyanígy a színesbőrűekkel, annak is lenne valamilyen eredménye, mégsem hiszem, hogy következtetni kellene az egyik vagy másik fél sikerességére. Személyesen ismerek kb. két tucat főállású kereskedőt, ide értve a portfóliómenedzsereket is. Nagyjából 50%-uk ffi, illetve nő. Ebben a mintában a sikerarány az urak javára dől el, de ez sem jelent semmit. A "nem főállású" befektetőknél semmilyen összefüggést nem tapasztaltam a nemük és a sikerességük között (munkámból adódóan néhány száz fős mintavétel).

Ha igény van rá, örülök neki. Valahogy be kell támadni a célcsoportot . Sajnos az én párom teljes érdektelenséget mutat a tőzsde iránt. Az ő területe a szociológia, így talán jobban érthető, hogy a "kutatási eredményeken" miért is kaptam fel a fejem.

Hozzászólás

Az szerintem minden magyarázat nélkül kijelenthető, hogy a női tőzsdetanfolyam csak egy marketingfogás. Még egy bőr lehúzása egy témáról.
                    Ha valaki állított össze kérdőívet az tudja, hogy a kérdőív összeállítója határozza meg a válaszokat a kérdésre. Így bármilyen tanulmány alátámassza a tőzsdetanfolyam létjogosultságát az csak a marketing eszközét szolgálja.

Hozzászólás

Kedves jedilovag!

Én is a marketing szakmában vagyok, szóval nap mint nap marketingfogások tucatjaival találkozom interneten, tévében, rádióban. Gyakorlatilag mindenhol. Mint ahogy az is marketing eszköz, hogy a piacot szelektálni kell. Szóval nem értem, hogy akár egy ilyen nagy és komplex témában miért ne lehetne így eljárni. Akár marketing fogás, akár nem, ha a nők jobban tudnak haladni, fejlődni azonos közegben, akkor szerintem nyugodtan lehet szelektálni a piacot, és női tanfolyamot tartani hölgyeknek.
                      Én nem találok kivetni valót abban, hogy külön indítanak vegyes és külön női tanfolyamokat. Részt vettem egy Tőzsde-mentoros kurzuson, bár igaz, hogy a vegyesen, mert a női tanfolyam ideje sajnos nekem nem felet meg. Különben biztos oda mentem volna. Mielőtt belevágtam a tanfolyamba, azért nekem volt már némi fogalmam a Forexről, mert már korábban is foglalkozok vele, bár igaz, hogy nem olyan mélységekig, mint ahogy a tanfolyamon vettük. Rengetek újat tanultam, és az oktató közvetlenségének köszönhetően elég pozitív hangulatban zajlott végig a tanfolyam. Végig néztem a piacon lévő iskolák ajánlatát, mielőtt ide jelentkeztem. Elmondanám, és gondolom nem mondok senkinek ezzel újat, hogy más iskolák is vannak már a piacon, akik szerveznek csak nőknek tanfolyamot. Érdekes, hogy azok a kommentek, melyek nem értenek egyet a külön, csak nőknek szóló tanfolyamokkal, nem a más iskolákról szóló fórumokon szerepelnek, hanem itt.

Szerintem ez is egy marketing fogás... más iskolák részéről. :-)

Mary

Hozzászólás

Szerintem felesleges külön tanfolyam nőknek. Egyrészt nem kell a férje mellé ülni. Másrészt ha valaki rosszat mond, akkor meg lehet kérni, hogy ne szóljon be, nemcsak ő fizetet a tanfolyamért.
                        Informatikusnak az emberek néhány százaléka nő. Szívesen segítünk.
                        Talán nem ártana az oktatónak az elején megkérni mindenkit, hogy legyenek türelmesek és a látszólag hülye kérdésre adott válasz sok embernek lehet hasznos.
                        Érdekes módon egyetemen sincs külön fiú és lány csoport kialakítva és ez sem véletlenül van.
                        Szóval szépnek szép, de nem szükségszerű megvalósítani ezt. Persze vonzóbb lehet így a jelentkezők számára, ahová ez miatt akár a hülyébbek is bekerülhetnek.
                        Kapcsolataink újraértékelésével is több pénzünk marad: www.egyuttmukodes.egyrejobb.com

Hozzászólás

Szerintem mindenki tudja, hogy a női tanfolyam olyan, mint mikor egy pedofil tart korrepetálást óvodás nyelvettanulók számára. A hátsó szándék sejthetően ott bujkál...
                          És lássuk be milyen könnyű kihasználni főleg így a nőket... WoW itt egy vonal és dőlhet a pénz, júj de cuki (nő fejben lejátszsódik: én megteszek mindent ezzel a palival, hogy megtudjak mindent, hogy legyen zseton shoppingolni...) (pasi fejben: azt hiszi megtud mindent hogy legyen bódi guccsira cash... nembaj úgyse tud meg midennt és én ezt kihasználom! váháhá )

Hozzászólás

http://www.youtube.com/watch?v=p0l6Gj6fzq0

Nekem nagyon nem tetszik!

Hozzászólás

Pandur Balázs mi lett a honlapoddal? Nem elérhető napok óta.

Hozzászólás

Working...
                              X