Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

véleményeket szeretnék egy tőzsdeoktatási tanfolyamról

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Sidius: Ha esetleg te csinánál egy ilyet akkor szivesen befizetem én is akár a havi 10 ezrest. Igazad van és én is hasonlóan gondolom. Talán nem vagyok felfedezve de már lassan 3 hónapja írom be a tradejeimet ami jogi akadályok miatt, ha nem is szignálok, de élő kereskedés valós időben ellenőrizhetően.
    Amint nevető3dick (érdekes nick) írta kíváncsi vagyok, hogy mikor, ha valaha...szerintem sose veszi észre az emberek, hogy hitelesítetni lenne szükség az oktatókat könyvizsgáló cégekkel. Hihetetlen ami itthon folyik és szerencsétlen általában munkanélküliek azt hiszik, hogy a pl forexegyetem 3 napos 3-10%-os hozamait majd ők is megcsinálják is év végére penthouseban fognak lakni. Ez egy csalás szerintem, hamisan "ebédszünetben" utólagosan bekötött kötésekkel. Ha nem lenne az akkor senki, nem rizikózná a saját hiteleségét ilyen tradekkel. Ez az én véleményem, de ugye a remény hal meg utóljára emberekben.
    tombolatom.blogspot.com

Hozzászólás

Trader7603 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sidius: Ha esetleg te csinánál egy ilyet akkor szivesen befizetem én is akár a havi 10 ezrest. Igazad van és én is hasonlóan gondolom. Talán nem vagyok felfedezve de már lassan 3 hónapja írom be a tradejeimet ami jogi akadályok miatt, ha nem is szignálok, de élő kereskedés valós időben ellenőrizhetően.
      Amint nevető3dick (érdekes nick) írta kíváncsi vagyok, hogy mikor, ha valaha...szerintem sose veszi észre az emberek, hogy hitelesítetni lenne szükség az oktatókat könyvizsgáló cégekkel. Hihetetlen ami itthon folyik és szerencsétlen általában munkanélküliek azt hiszik, hogy a pl forexegyetem 3 napos 3-10%-os hozamait majd ők is megcsinálják is év végére penthouseban fognak lakni. Ez egy csalás szerintem, hamisan "ebédszünetben" utólagosan bekötött kötésekkel. Ha nem lenne az akkor senki, nem rizikózná a saját hiteleségét ilyen tradekkel. Ez az én véleményem, de ugye a remény hal meg utóljára emberekben.

Van még olyan fórum, ahol még nem próbáltad meg őket lejáratni? Gondolom nincs már sok hátra…
      Ne haragudj, de nem unod még?
      Neked igazán az csípi a szemed, hogy „nem vagy felfedezve” (ellentétben velük), a kutya sem kíváncsi a blogodra (ellentétben velük), és így akarod magad reklámozni. Nagyon rossz a marketinged! (Ellentétben velük! )

Amúgy meg van bizonyítékod a „csalásra”? Mert ha nincs, akkor a helyedben egy picit visszavennék!
      Remélem van annyi vér a pucájukban, hogy feljelentenek hitelrontásért és becsületsértésért!

Hozzászólás

BB12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Van még olyan fórum, ahol még nem próbáltad meg őket lejáratni? Gondolom nincs már sok hátra…
        Neked igazán az csípi a szemed, hogy „nem vagy felfedezve” (ellentétben velük), a kutya sem kíváncsi a blogodra (ellentétben velük), és így akarod magad reklámozni. Nagyon rossz a marketinged! (Ellentétben velük! )

Amúgy meg van bizonyítékod a „csalásra”? Mert ha nincs, akkor a helyedben egy picit visszavennék!
        Remélem van annyi vér a pucájukban, hogy feljelentenek hitelrontásért és becsületsértésért!
        Szerintem meg nagyon is sok igazság lehet abban amit írt!
        Nekem sokkal inkább az tűnik ki,hogy Te vagy valamiért érdekelt valahol!
        De ahogy láttam a hozzászólásaidat,szeretsz inkább másokat elemezni,mint a kereskedéssel foglalkozni!Szerintem inkább neked kéne vissza venned magadból!Ez itt nem a személyeskedések című fórum!!

Hozzászólás

Higgyétek el, sok embernek csípi a szemét!
          Más kérdés, hogy ennek hányan adnak hangot. Legtöbbször az emberek csak a pozítív véleményt vállalják fel (lásd: forexegyetem topik). De vannak olyanok, akik egy picit régebben kezdték a tőzsdézést, mint ők, nyomon követik őket indulásuk óta és 1-2 dolgot másképp látnak, mint a tömeg.

Ezt most nem rájuk írom, hanem általában az oktatásra:
          BÜNTETNI KELLENE AZOKAT, AKIK REMÉNYEKET KELTENEK AZ EMBEREKBEN AZ ÁTVERŐS MARKETINGGEL. AZ EMBEREK TÖBBSÉGÉNEK NEM ADHATÓ ÁT A TUDÁS ÉS EZT ŐK IS TUDJÁK. BETERELIK ŐKET A VÁGÓHÍDRA. NEM ÉRTEK EGYET AZZAL, HOGY EZ MINDENKINEK A SZABAD AKARATA: UGYANOLYAN SZENVEDÉLLYÉ TUD VÁLNI, MINT A SZERENCSEJÁTÉK ÉS ERRŐL NEM SOKAN BESZÉLNEK!!!

Hozzászólás

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szerintem meg nagyon is sok igazság lehet abban amit írt!
            Nekem sokkal inkább az tűnik ki,hogy Te vagy valamiért érdekelt valahol!
            De ahogy láttam a hozzászólásaidat,szeretsz inkább másokat elemezni,mint a kereskedéssel foglalkozni!Szerintem inkább neked kéne vissza venned magadból!Ez itt nem a személyeskedések című fórum!!
            Minden „védőbeszédemért" 100.- forintot kapok. Jól keresek, ahogy látod!
            Leírom a véleményem, és érdekelt vagyok??? Érdekes meglátás...
            Az emberi része tényleg jobban érdekel az egésznek (ezt véletlenül jól megfigyelted), mivel tanulmányt írok. (Van hozzá anyag bőven...)
            Konkrétan, hogy frusztrált, sikertelen emberek hogy próbálják lejáratni azt, aki náluk többet elért, amivel nekik tulajdonképpen semmivel sem lesz jobb.
            Vajon miért csinálják? Mi ebben a jó?
            Mert ez már túlmegy azon, hogy leírom a véleményem, és ez épp ellentétes a többiekével. (Ezzel nincs is gond.)
            Azzal már inkább, hogy ezt már szinte betegesen mindenhol megteszem, és erre teszem fel az életem ahelyett, hogy azon lennék, hogy hogy változtassak rajta pozitív irányba.
            Tipikus... dögöljön meg a szomszédé is.
            Ha nekem nem megy (még ha bele is szakadok), akkor nehogy már másnak menjen!

Igen, pont ez a lényeg, hogy a SAJÁT kereskedéssel kell(ene) foglalkozni, nem pedig a sárdobálással.

Neked is hasonló jókat kívánok!

fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Higgyétek el, sok embernek csípi a szemét!
            Más kérdés, hogy ennek hányan adnak hangot. Legtöbbször az emberek csak a pozítív véleményt vállalják fel (lásd: forexegyetem topik). De vannak olyanok, akik egy picit régebben kezdték a tőzsdézést, mint ők, nyomon követik őket indulásuk óta és 1-2 dolgot másképp látnak, mint a tömeg.

Ezt most nem rájuk írom, hanem általában az oktatásra:
            BÜNTETNI KELLENE AZOKAT, AKIK REMÉNYEKET KELTENEK AZ EMBEREKBEN AZ ÁTVERŐS MARKETINGGEL. AZ EMBEREK TÖBBSÉGÉNEK NEM ADHATÓ ÁT A TUDÁS ÉS EZT ŐK IS TUDJÁK. BETERELIK ŐKET A VÁGÓHÍDRA. NEM ÉRTEK EGYET AZZAL, HOGY EZ MINDENKINEK A SZABAD AKARATA: UGYANOLYAN SZENVEDÉLLYÉ TUD VÁLNI, MINT A SZERENCSEJÁTÉK ÉS ERRŐL NEM SOKAN BESZÉLNEK!!!
            Ezzel egyetértek!

Hozzászólás

Nos visszatérve a topikindítóta: nem lettem tőzsdés, nem vállaltam be az említett tanfolyamot sem. Ami zavart: túl nagy a marketingkörítés, a hangzatos szlogenek - ez pedig nem volt elég bizalomgerjesztő számomra.
              A tőzsde miszticizálása valamint a videókban látott előadásmód egyenesen ingerültté tett (habár ez mindössze szubjektív megítélés kérdése) Számomra sokkal szimpatikusabb és nagyon meggyőző voltak a youtube-on talált Pintér Péter videók. Neki is vannak átlátszó marketingfogásai, de az egyszerűsége, közvetlensége meggyőzött arról, hogy ez is csak egy szakma, amit - jelentős időbefektetéssel ugyan - de meg lehet tanulni. És nincs semmi misztikum

Azonban az talán helyes megállapítás, hogy az alapokat az említett tanfolyamon is el lehet sajátítani (amivel megspórolhatsz jónéhány hónapot) - a többi pedig mindenkinek a habitusától és önállóságától függ. Talán

Lehel

nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A tőzsde, forex MISZTIKUM és az is marad.

....
              Ködös a tanfolyamot elvégzett emberek eredménye, a tanfolyamon elhangzottak hatékonysága, a tanfolyam oktatóinak eredményessége.

Hülye lennék kockáztatni a pénzem, ha havonta kockázat nélkül a sok MISZTIKUMot megfejtő kiváncsiságát kielégtem...
              Egy tanfolyamot szervező cég sem adott ki felmérést a tanuló eredményeiről.
              Egy tanfolyamot szervező cég sem ad folyamatos kereskedéséről dokumntumokat.
              Egy tanfolyamot szervező cég sem ad kimutatást a múltbeli eredményeiről bizonyítékként.

Hozzászólás

Kedves BB12,
                Nem egyedül vagyok ezzel a véleményemmel, de ezen egyszerűen tudnak ők változtatni. Hitelesítés egy elismert könyvizsgáló céggel avagy tényleg valós kereskedés. Őszintén én tavaly tavasszal még amerikából tévedtem erre és bármelyik másik fórumra is és fél évig egy szót sem szóltam hozzá, de igen zavar amikor a kezdők mindent elhisznek amit én kétlek (erősen). De egyben egyetértünk. A marketingjuk tényleg remek. Ha te voltál ott és szerinted remek és működik akkor szivesen néznék egy screen printet a számládról.

Ami az én szegény ingyenes blogomat érinti. Köszönöm jól van. 3 hónap után szivesen berakom én neked a tegnapi rekord 550 látogatót. Ha nem lesz 1 se akkor se vettem el semmi pénzt senkitől és nem történt a világon semmi. Én köszönöm, de szivesen elviszem kedves P Péterrel együtt az elmúlt 10 éves kereskedésemet a könyvizsgálóhoz vagy szeretnéd látni a mai screen printet?

Én nem fikázom őket, csak vajon miért nem igazolja magát vagy kerüli el a gyanú árnyékát is? Én nem hiszek a stratégiájában, de lehet ezen változtatni...sőt szivesen olvasnék attól a "sok ezer sikeres kereskedőtől " akiket ők képeztek a két heti marketing levelük alapján. Jól van én nem lovagolom tovább ezt a témát. A fogyasztóvédelmi felügyeletnek vagy PSZÁF-nak lenne jó.
                tombolatom.blogspot.com

Hozzászólás

Kedves BB12,
                  Nem egyedül vagyok ezzel a véleményemmel, de ezen egyszerűen tudnak ők változtatni. Hitelesítés egy elismert könyvizsgáló céggel avagy tényleg valós kereskedés. Őszintén én tavaly tavasszal még amerikából tévedtem erre és bármelyik másik fórumra is és fél évig egy szót sem szóltam hozzá, de igen zavar amikor a kezdők mindent elhisznek amit én kétlek (erősen). De egyben egyetértünk. A marketingjuk tényleg remek. Ha te voltál ott és szerinted remek és működik akkor szivesen néznék egy screen printet a számládról.

Ami az én szegény ingyenes blogomat érinti. Köszönöm jól van. 3 hónap után szivesen berakom én neked a tegnapi rekord 550 látogatót. Ha nem lesz 1 se akkor se vettem el semmi pénzt senkitől és nem történt a világon semmi. Én köszönöm, de szivesen elviszem kedves P Péterrel együtt az elmúlt 10 éves kereskedésemet a könyvizsgálóhoz vagy szeretnéd látni a mai screen printet?

Én nem fikázom őket, csak vajon miért nem igazolja magát vagy kerüli el a gyanú árnyékát is? Én nem hiszek a stratégiájában, de lehet ezen változtatni...sőt szivesen olvasnék attól a "sok ezer sikeres kereskedőtől " akiket ők képeztek a két heti marketing levelük alapján. Jól van én nem lovagolom tovább ezt a témát. A fogyasztóvédelmi felügyeletnek vagy PSZÁF-nak lenne jó.
                  Kedves Trader7603,

Ha nem hiszel benne, akkor szerintem ezen már rég segíthettél volna te magad.
                  Arra nem gondoltál, hogy elmenj valamelyik oktatásukra, és ott saját szemeddel győződj meg a hitelességükről?
                  Elsőkézből látnál, hallanál infókat, nem pedig a szájhagyomány útján terjedőkre kellene hivatkoznod.
                  Ott nyugodtan figyelheted akár „ebédszünetben” is, felírhatod a kötések számát, hogy vajon másnapra szaporodtak-e, megpróbálhatod leleplezni a nagy „csalást”...
                  Amikor úgy érzed hogy megvannak, lebukott a bagázs, akkor szépen visszakéred a pénzed és kész.
                  Semmibe nem kerül, max. 1 (2-3) napod bánja, de megbizonyosodnál olyan dolgokról, amiket kétségbe vonsz.
                  Én a helyedben ezt már rég megcsináltam volna!

Hogy ON is legyen...
                  Lehelnek sok sikert és kitartást, bármelyik tanfolyamot is választja.

Hozzászólás

Kedves Trader7603,

Ha nem hiszel benne, akkor szerintem ezen már rég segíthettél volna te magad.
                    Arra nem gondoltál, hogy elmenj valamelyik oktatásukra, és ott saját szemeddel győződj meg a hitelességükről?
                    Elsőkézből látnál, hallanál infókat, nem pedig a szájhagyomány útján terjedőkre kellene hivatkoznod.
                    Ott nyugodtan figyelheted akár „ebédszünetben” is, felírhatod a kötések számát, hogy vajon másnapra szaporodtak-e, megpróbálhatod leleplezni a nagy „csalást”...
                    Amikor úgy érzed hogy megvannak, lebukott a bagázs, akkor szépen visszakéred a pénzed és kész.
                    Semmibe nem kerül, max. 1 (2-3) napod bánja, de megbizonyosodnál olyan dolgokról, amiket kétségbe vonsz.
                    Én a helyedben ezt már rég megcsináltam volna!

Hogy ON is legyen...
                    Lehelnek sok sikert és kitartást, bármelyik tanfolyamot is választja.
                    Kedves BB12!
                    Persze gondoltam rá, hogy elmegyek egy tanfolyamra, de nem gáz amikor az ember úgy megy el, hogy erősen sejti, hogy utána vissza fogja kérni a pénzét?? Ha gondolod elmegyek veled és együtt kielemezzük és lehetünk morcosak vagy nem, ha van "éjszakai" "ugye bekötöttétek ti is" kötés.

Szerinted objektívan, ha 3 nap alatt az emberek tudnának hozni mint náluk mindíg 3-10%-ot a tőkéjükre akkor nem ülne ott fél magyarország?

Lehet kihagyom életem esélyét ezzel mert 3 napi "munkával az én tőkémre 3000 dollárnál több pénzt keresnék ami nekem korrekt óradíj. De tudod ami túl jónak hangzik az általában.....nem igaz. Szerinted nem?

Én voltam new yorkban trading cégnél ahol 40-50 srác tolta keményen, de ilyen hozamokat ők sem tudtak hozni. A Citi bank tavaly kirúgott top traderje se. P. Péter feltalálta e spanyol viaszt? Szerinted?

A baj ezzel az, hogy az emberek 99% elfogja hinni az oktatást, sőt hónapokig tesztelni is fogja mert már csak ilyen az ember és a remény hal meg utoljára Ez az egész akkor lenne fair, ha 2 hónappal később is lenne money back garancia. Én is ezért voltam csak olvasója a topiknak és "tesztelője" fél évig mert kíváncsi voltam, hogy ez tényleg működhet...??? Mindezen én is 10 éves tapasztalat után filóztam azért sokáig mert olyan jó ez a marketing

Leírom nekem mi a furcsa ebben az egészben:
                    -10 éve tőzsdézek és kevésnek tűnt Péter kereskedési száma amit írt.
                    -Ezek az írásai ami végül is marketing, hogy neki 50%-os a találati aránya minden kezdőt megfog, de 1:2-es SL/TP-el ez matematikai lehetetlenség amin persze lehet egy profi tud csiszolni, de nem egy kezdő. Évekig nem.
                    -Nem újdonság, de ezek a %-os hozamok mindíg túl jónak tűnik, hogy igaz legyen. Nincs rossz napja? Sose csatornázik a piac ami lehetetlenné tenné a pozíció építést?
                    -Matematikailag nem lesz e túl sok veszteség ebből, hogy 1:2 vagy 1:2,3,4,5...-os stratégiát tol és még ezeket a kis esélyeket is pozi ráépítéssel csökkent?
                    -Nekem gusztustalan ez, hogy ezzel a "50%-os csak a találati arányom" és lássatok csodát én minden 3 napban 3% felett keresek marketing, mert ez húzza be a kezdőket mint a mágnes. Igaz e? Hiteles e? Az lenne, ha nem lennének gyanús senki se látta kötések vagy lenne egy Deloitte könyvizsgálás.

Kb, ennyi. Van még pár dolog, de nem ragozom túl ezt már. Egyszerűen az egész egy remekül csomagolt elhihető, de mégse működő stratégiának tűnik. 1 év alatt még nem olvastam egy embert se aki azt írta volna, hogy gyerekek a havi fix $$$$-om ebből megvan. De ma is láttam, hogy a következő potenciális diákjuk alakul és megy majd a tanfolyamra az egyetemes részen. Igazából oda illet volna írnom ezt. Amint látod az oldalomon én lemerem nyomni az entert és elég jól keresek kereskedéssel, de nem oktatnám, pláne nem 3 nap alatt mert nem lehet sajnos. Ez az én véleményem. Mindenki azt gondolhat erről ami akar és tőlem gazdagíthatja Pétert, hagy vegyen még pár ingatlant okosan és ne a forexen gazdagítsa magát.

A végére, hogy te is boldog legyél biztosan rájöttem, hogy minek fórumozok én??? Csináljon az aki amit akar. Sok bukós tradebe volt nekem is mire profitáló lettem. Lehet másnak is ez kell. Fogom és törlöm magamat innen és a másik kettő fórumról is. A Péter mondja, hogy az emberek 90% sose lesz sikeres. Én ezt átfogalmaznám és szerintem az emberek 90% hamarabb fogja feladni az Ő stratijukat és sose jön rá, hogy kidobott pénz volt és 10%-ból kereskedő lesz és rájön, hogy lehet máshogy is kereskedni.
                    Sok sikert mindenkinek.
                    tombolatom.blogspot.com

Hozzászólás

Kedves BB12,

Atom,én nem hiszem hogy P.Péter is bevinné azt hitelesítésre!Nagyon elfoglalt lenne valamiért szerintem!

Hozzászólás

sziasztok!

erre szerintetek megéri befizetni? : http://www.james16group.us/

mennyivel nyújthat többet mint a FF-es topicja (http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=2331)?

Hozzászólás

....

Kedves fórumozok,

Sok hasznos és érdekes hozzászólást olvastam DE a Lehel által felvetett topkiknyító kérdéseket senki nem próbálta megválaszolni...

Hozzászólás

Valószínűleg az erre a fórumra járók nem ismerik őket - ez érthető is, hisz más országban tevékenykednek

L.

imhotep eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kedves fórumozok,

Sok hasznos és érdekes hozzászólást olvastam DE a Lehel által felvetett topkiknyító kérdéseket senki nem próbálta megválaszolni...

Hozzászólás

Ezt most nehéz eldönteni hisz ők gyakorlatilag 2-3 éve vannak jelen itt Erdélyben, ennek eredményeképpen az interneten talált infórmációk az itteni aktivitássukat tükrőzi, de viszont mintha fehér pappírról érkeztek volna mivel semmim infót nem találtam Magyarországi viszonylatban róluk ....
                              Szóval ha a válaszolok Magyarországiak akkor elvileg több infóval kellene rendelkezzenek, viszont ha Erdélyiek akkor vagy kurzust végeztek igy érdemben tudnának válaszolni, vagy nem végeztek kurzust de hallottak róluk igy szintén lehetne hasznosítható válaszuk

Hozzászólás

Most itt vannak nálunk a Délvidéken, mármint a Kunos K. 15 napos képzést kínálnak összesen 1500 € értékben. Egyenlőre kb. 60 személyt sikerült beugrasztaniuk.
                                Miért nem jelentkeztem?
                                1. Mert most láttam őket életemben először, fogalmamsincs kik ők.
                                2. A kínált tudás értékét nem tudom felmérni, mert nem értek hozzá.
                                3. Nagyon színvonalas képzésnek kell lennie annak amelyért én 1500 € leperkálok, erről nem tudom, az -e?
                                4. 1500 € - ért majd 4 hónapot kell dolgoznom jelen pillanatban, mivel előtte munkanélküli voltam, előreláthatóan ismét az leszek mivel a munkaszerződésem 1 év mulva lejár.
                                Így analizálgattam én, ezért nem ugrottam be, meggyőződésem, hogy jól döntöttem. A tőzsdézést meg tanulom, mondjuk a Kecskeméti I. könyveiből, olcsóbb mint ez a képzés és minden valószínűség szerint legalább annyit meg is ér.
                                Kihasználnám az alkalmat, elmondanám , hogy SIDIUS minden hozzászólását külön élvezettel olvasom. Köszi, írjál még amennyiben időd engedi.

Hozzászólás

Working...
                                X