Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

véleményeket szeretnék egy tőzsdeoktatási tanfolyamról

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• véleményeket szeretnék egy tőzsdeoktatási tanfolyamról

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Üdv,

Erdélyben egy több modulból álló képzés zajlik, amelyet bizonyos Jancsó András és Kunos Károly szervez - mindketten Magyarországiak. Ezen a honlapon toborozzák a jelentkezőket: id-transylvania.com

Mivel egy hasonló képzést már jó ideje keresek - nálunk azonban többnyire Bukarestben szerveznek ilyesmit, ami ugyanolyan messze van számomra mint Budapest - ez felkeltette az érdeklődésemet. A videókat végignézve - a néhány "kötelező" hangzatos szlogen mellett (mint: sikeroktatás, a jövő nyertesei) - végül arra jutottam, hogy egészen okés lehet az ajánlatuk.

A problémám az, hogy a fenti két személy közül egyikről sem találtam semmit a neten. Az égvilágon semmit. Pedig információkkal dolgozom, és azért egy elismert szakemberről többnyire lehet találni ezt azt, ha nem mást akkor dicsérő vagy kritizáló véleményeket. Tehát amennyiben valaki tudja őket dicsérni vagy kritizálni tegye meg itt, mert sokat segíthet egy viszonylag reális vélemény kialakításában.

Vajon érdemes pénzt költeni rá? Komoly gyakorlati tudásuk is van vagy csak betanult előadásokat mondanak? Csak attól tartok, nehogy egy olyan gyorstalpaló legyen, amiből gyakorlati hasznom nem származik.

Köszönettel,

Lehel

lehel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv,

Erdélyben egy több modulból álló képzés zajlik, amelyet bizonyos Jancsó András és Kunos Károly szervez - mindketten Magyarországiak. Ezen a honlapon toborozzák a jelentkezőket: id-transylvania.com

Mivel egy hasonló képzést már jó ideje keresek - nálunk azonban többnyire Bukarestben szerveznek ilyesmit, ami ugyanolyan messze van számomra mint Budapest - ez felkeltette az érdeklődésemet. A videókat végignézve - a néhány "kötelező" hangzatos szlogen mellett (mint: sikeroktatás, a jövő nyertesei) - végül arra jutottam, hogy egészen okés lehet az ajánlatuk.

A problémám az, hogy a fenti két személy közül egyikről sem találtam semmit a neten. Az égvilágon semmit. Pedig információkkal dolgozom, és azért egy elismert szakemberről többnyire lehet találni ezt azt, ha nem mást akkor dicsérő vagy kritizáló véleményeket. Tehát amennyiben valaki tudja őket dicsérni vagy kritizálni tegye meg itt, mert sokat segíthet egy viszonylag reális vélemény kialakításában.

Vajon érdemes pénzt költeni rá? Komoly gyakorlati tudásuk is van vagy csak betanult előadásokat mondanak? Csak attól tartok, nehogy egy olyan gyorstalpaló legyen, amiből gyakorlati hasznom nem származik.

Köszönettel,

Lehel
    Na itt vannak videok, hát picit belenéztem. Háááááát, az elejéről nagyon a 101 sikerakadémia jutott eszembe .

http://id-transylvania.com/bemutato-...-videorol.html
    Ha az arany trendel egy Ferrari rendel!

Hozzászólás

Szerintem felejtős. Kár az időt is pazarolni rájuk, a pénzedet pláne.

Hozzászólás

A tőzsde, forex MISZTIKUM és az is marad.

Annak aki nem ismeri, még a közelében sem volt annak azért, aki megismerkedett vele, annak azért, hogy hogyan tud tartósan sikereket elérni.

Amióta kedvezően változtak az adózási szabályok egyre többen kaptak a lehetőségen és számlát nyitottak. A tanfolyamok csak segítenek a brókercégeknek illetve kihasználják a misztériumot. A megfoghatatlan dolgokkal igen egyszerű pénzt keresni, főleg akkor, ha konkrétumokat nem állítunk a másik oldalra.

Ködös a tanfolyamot elvégzett emberek eredménye, a tanfolyamon elhangzottak hatékonysága, a tanfolyam oktatóinak eredményessége.

Hülye lennék kockáztatni a pénzem, ha havonta kockázat nélkül a sok MISZTIKUMot megfejtő kiváncsiságát kielégtem, UTÓLAG chartokat elemezek, elmondom miért volt baromság ahol nyitottál, szervezek 1-2 tőzsdére épülő pszichomaszlagot. A fontos kérdésekre, pedig : ezt neked kell tudnod, ezt neked kell eldöntened válaszokat rántok ki a kalapból.

Egy tanfolyamot szervező cég sem adott ki felmérést a tanuló eredményeiről.
        Egy tanfolyamot szervező cég sem ad folyamatos kereskedéséről dokumntumokat.
        Egy tanfolyamot szervező cég sem ad kimutatást a múltbeli eredményeiről bizonyítékként.

Állítom a kereskedő társaidtól sem láttál egyet sem.

Próbáltam felmérni a helyzetet, de szerintem kicsi a minta és önbevallásra alapul.

VOLT NEM RÉG EGY FILM, AHOL EGY MENTALISTA AZ ELŐADÁSA TELJES BEVÉTELÉT A KÖZÖNSÉGET MEGKÉRVE ELREJTTETTE. BIZONYÍTVÁN AZZAL, HA MEGTALÁLJA AKKOR ÉRDEMES RÁ.
        AZ VOLNA AZ IGAZÁN TÖKÖS ELŐADÓ, AKI HASONLÓAN SZERVEZNÉ A TANFOLYAMÁNAK HITELESSÉGÉT: "80 HALLGATÓ SZOROZVA 100.000 FT, EGYENLŐ 8.000.000,-FT. AZ ELŐADÁS IDEJE ALATT AMENNYIT EBBŐL KERESEK, AZ A FIZETSÉGEM, MERT BEBIZONYÍTOM, HOGY MŰKÖDIK. HA VESZTESÉGET OKOZOK, AKKOR AZT MEGTÉRÍTVE A TANFOLYAM DÍJÁT VISSZAFIZETEM"

Hozzászólás

nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ködös a tanfolyamot elvégzett emberek eredménye, a tanfolyamon elhangzottak hatékonysága, a tanfolyam oktatóinak eredményessége.

AZ VOLNA AZ IGAZÁN TÖKÖS ELŐADÓ, AKI HASONLÓAN SZERVEZNÉ A TANFOLYAMÁNAK HITELESSÉGÉT: "80 HALLGATÓ SZOROZVA 100.000 FT, EGYENLŐ 8.000.000,-FT. AZ ELŐADÁS IDEJE ALATT AMENNYIT EBBŐL KERESEK, AZ A FIZETSÉGEM, MERT BEBIZONYÍTOM, HOGY MŰKÖDIK. HA VESZTESÉGET OKOZOK, AKKOR AZT MEGTÉRÍTVE A TANFOLYAM DÍJÁT VISSZAFIZETEM"
          miért fontos mások eredménye?
          befolyásolja az én eredményeimet?
          mi van, ha olyan tanfolyamot végzett embert nézel, akinek még sok idő kell, hogy a legfontosabb trader tulajdonságok kifejlődjenek benne?
          az nem fog kifejlődni pár nap alatt.
          az oktatónak az a szerepe, hogy útjelző táblákat adjanak.
          megmutatják mit nem szabad csinálni.
          az utat egyedül kell végig járni, akkor is ha te vagy Birger testvére(bár úgy azért rövidebb lenne az út).

az oktatók nagyon jól tudják, hogy lesznek veszteséges pozíciójuk.
          hülyék lennének visszafizetni.

Hozzászólás

VOLT NEM RÉG EGY FILM, AHOL EGY MENTALISTA AZ ELŐADÁSA TELJES BEVÉTELÉT A KÖZÖNSÉGET MEGKÉRVE ELREJTTETTE. BIZONYÍTVÁN AZZAL, HA MEGTALÁLJA AKKOR ÉRDEMES RÁ.
            Jól értem, hogy akkor az oktatónak kellene felelnie a veszteségekért? Mert akkor neki kellene felelnie minden egyes hallgatója képességeiért is, vagyis azért, hogy végre tudja hajtani a stratégiát lépésről lépésre a siker irányába. Volt nekem egy katonatársam, aki az 1-2, 1-2, 1-2-re sem volt képes ütemesen lépni. 3 hónap alatt sem tudták beleverni, szó szerint. Pedig az viszonylag egyszerű, ehhez képest!
            Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              miért fontos mások eredménye?
              befolyásolja az én eredményeimet?
              Úgy választanék ki több közül egy tanfolyamot, ha azokat valami alapján összehasonlíthatnám. Mik volnának ezek:

-a már elvégzett "hallgatók" eredményessége (esetleges:-))) sikertelenségük oka: saját maguk, az oktatott anyag értéktelensége, az előadó gyengesége )
              -pénzvisszafizetési garancia

[/QUOTE]mi van, ha olyan tanfolyamot végzett embert nézel, akinek még sok idő kell, hogy a legfontosabb trader tulajdonságok kifejlődjenek benne?
              az nem fog kifejlődni pár nap alatt.[/QUOTE]

egy tanfolyamszervező sosem mondja, hogy nem lehet megtanulni, "igenis, meg lehet tanulni", mert akkor kinek adná el??
              Te hiszel abban, hogy 30-50 év közötti emberek alapvető tulajdonságai gyökeresen megváltoztathatóak?

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Jól értem, hogy akkor az oktatónak kellene felelnie a veszteségekért? Mert akkor neki kellene felelnie minden egyes hallgatója képességeiért is, vagyis azért, hogy végre tudja hajtani a stratégiát lépésről lépésre a siker irányába. Volt nekem egy katonatársam, aki az 1-2, 1-2, 1-2-re sem volt képes ütemesen lépni. 3 hónap alatt sem tudták beleverni, szó szerint. Pedig az viszonylag egyszerű, ehhez képest!
                Úgy érzem félreértés van.Magyarázatul:

Nevető3dick tart egy tanfolyamot. A tandíj 100.000,-Ft, a tanfolyam ideje 3 napos.
                80 fő jelentkezik.

"Tisztelt Hallgatók!
                A mai tanfolyamunkra 80 ember jelentkezett, így a cég számlájára 8.000.000,-Ft érkezett be.
                Ezt a pénzt egy kerekedési számlára utaltam. Az általam tanított elvek és stratégia szerint fogok kereskedni a tanfolyam ideje alatt. A 3 nap alatt elért nyereség a kereskedési számlán marad, ez az én tiszteletdíjam, a kezdőtőkét Önök, nyájas Hallgatók visszakapják. Amennyiben veszteséget könyvelhetnénk el a harmadik nap éjfél 12 órájáig, Önöknek akkor sem kell aggódniuk, mert a veszteségeket saját pénzemből kiegészítve utalom vissza az Önök számlájára."

Hozzászólás

Nevető3dick tart egy tanfolyamot. A tandíj 100.000,-Ft, a tanfolyam ideje 3 napos.
                  80 fő jelentkezik.

"Tisztelt Hallgatók!
                  A mai tanfolyamunkra 80 ember jelentkezett, így a cég számlájára 8.000.000,-Ft érkezett be.
                  Ezt a pénzt egy kerekedési számlára utaltam. Az általam tanított elvek és stratégia szerint fogok kereskedni a tanfolyam ideje alatt. A 3 nap alatt elért nyereség a kereskedési számlán marad, ez az én tiszteletdíjam, a kezdőtőkét Önök, nyájas Hallgatók visszakapják. Amennyiben veszteséget könyvelhetnénk el a harmadik nap éjfél 12 órájáig, Önöknek akkor sem kell aggódniuk, mert a veszteségeket saját pénzemből kiegészítve utalom vissza az Önök számlájára."
                  Szerinted egy oktatónak nincs 8M ftja, amivel tudna trédelni?
                  Ha van, akkor mért 80 ember előtt tegye, mért nem otthon a szobájában nyugodt körülmények között?
                  Mi haszna lenne belőle, hogy mások előtt mutatja meg mit tud?
                  A profitja nem lenne nagyobb, ellenben a kockázata igen.

Szerintem túl sok energiát fektetsz ebbe a kérdésbe. Vannak tanfolyamok, ahol pénzvisszafizetési garanciát kapsz. Próbáld meg, nem vesztesz vele, max az idődet.

Hozzászólás

80 fő jelentkezik.

"Tisztelt Hallgatók!
                    Ja értem!

Nos ezzel több probléma is lehet! Először is egyszerre kellene oktatnia és kereskednie, vagyis minimum két felé kellene figyelnie. lehet, hogy olyan a stratégiája, hogy ezt csak valaminek a rovására tudná megtenni. Melyik legyen? Oktasson elnagyolva és koncentráljon a kereskedésre? Át fogja tudni adni a tudást teljes mértékben, és jöjjön a "hol is tartottunk?"! Aki tanított már valamit valaha, úgy hogy odatette magát az tudja, hogy azt sem lehet félszívvel csinálni mert olyan is lesz. Ha pedig ez fog közvetlenül felkészületlenséget és veszteséget okozni a hallgatónak azt ki is fogja állni?
                    Vagy!
                    Kereskedjen elnagyolva és oktasson koncentrálva? Akkor már készítheti a pénztárcáját, mert a nem oda figyelés veszteséget fog okozni, azaz szívvel leadta az anyagot, de mégis ő fog fizetni a végén.

Alapvetően meg tulajdonképpen minek is fizetnek a hallgatók? Nekik a végén így is, úgy is ingyenes lesz az oktatás.
                    Ja meg még felmerülnek egyéb nüansznyi költségek is. Terembérlet, eszközbérlet, utazás meg mit tudom én. Azt ki is fogja állni?

Még valami. Olyan stratégia nem létezik, ami minden körülmények között profitot fog termelni. Minden módszernek vannak veszteséges időszakai, ami nem egyenlő azzal, hogy a módszer veszteséges. Végül is mint minden vállalkozás esetében, a kereskedésnél is a hosszabb távú szaldó számít. Elképzelhetetlen, hogy pont azon a három napon amikor az oktatás zajlik nem úgy megy a kereskedés, ahogy kellene és veszteséget termel? Elképzelhető, hogy utána meg 4 nap alatt visszahozza a veszteséget és profitot termel? Elképzelhető, hogy olyan stratégiát oktat valaki, hogy 4H-n csak 2 kötése lesz és abból mindkettő veszteséges az oktatási napok alatt? Ebből te arra következtetnél, hogy a módszer veszteséges?

Hát nem tudom!

Nekem jobban tetszene a következő módszer. Hangsúlyozom, hogy ezt most találtam ki, szóval semmi sem finom benne.
                    Legyen mondjuk egy 1 hónapos szignál szolgáltatás. legyen az ára 10000 forint ami szerintem nem olyan nagy beruházás. A szignál tartalmazza azt a pár jelet amire az egyénnek alapban szüksége van (most nem beszélek pozíció építésről, bár az is megoldható lenne): Nyitás, stop, target, instrumentum. Mást nem érdemes belevenni, mert ugye méretet nem mondhatok, mert nem tudom kinek mennyi a tőkéje. Egyéb dolgot nem árul el a szignál, vagyis a miért, köd alatt marad. Azt sem mondom, hogy élesben vagy demóban kösse be az előfizető. Ha van egy kis esze, akkor demóban köti be, hiszen nem tudhatja milyenek lesznek a jelek.

A szignálszolgálat egy oktatás része lenne, vagyis azt a stratégiát köti be amit oktatni fogok neki. Egy hónap után két lehetőség van. Nyereség vagy veszteség.

Veszteséges hónap:

1. Visszakapja a szignálszolgáltatás árát és elfelejtjük egymást.
                    2. Kap egy másik hónapot ingyen ha bízik bennem annyira, hogy ad még egy sanszot. Ha az is veszteséges, a pénz vissza jár.

Nyereséges hónap:

1. Az ügyfél azt mondja, hogy ez jó lesz és eljön a tanfolyamra. A szignál ingyen volt, mert beszámításra kerül a tanfolyam árába.
                    2. Köszöni szépen neki ennyi elég volt, nem tud együtt élni a profit lehetőségével, tanulni nem akar. Elköszönünk egymástól, de pénz nem jár vissza, hiszen nyereséges volt a hónap. Rá volt bízva hogy élesbe köti vagy demoban, szóval vagy profitált, vagy nem, de ő döntött. Munka elvégezve, egy hónapos szerződés teljesítve.
                    3. Tanulni nem akar, de tetszik neki a szignál, előfizet immáron a szignálszolgáltatás szabályai szerint.

Na így elnagyolva, de egészen korrektnek tűnik.. Persze nyilván fontos, hogy az összes jel be legyen kötve, demon vagy élesben, és ha pénzvisszafizetésre kerül a sor, akkor ez feltétel, nem csak úgy hasraütésszerűen megy a dolog.

A tanfolyam már egy más tészta. Én mindent elkövetek, hogy átadjam, a módszert. Demózunk, élesben kötünk, meg mit tudom én, minden ami kell. Ennél többet egy oktató nem tehet, utána elengedi a kezet aztán önállóan életben kellene maradni. Így is lennének bőven, akiknek nem sikerülne, de arról nehogy már az oktató tehessen.

Hogy tetszik?

Hozzászólás

FXbec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A profitja nem lenne nagyobb, ellenben a kockázata igen.
                      .
                      nem pazaroltam az energiám...:-)

Hozzászólás

Ja értem!

Nos ezzel több probléma is lehet! Először is egyszerre kellene oktatnia és kereskednie, vagyis minimum két felé kellene figyelnie. lehet, hogy olyan a stratégiája, hogy ezt csak valaminek a rovására tudná megtenni. Melyik legyen? Oktasson elnagyolva és koncentráljon a kereskedésre? Át fogja tudni adni a tudást teljes mértékben, és jöjjön a "hol is tartottunk?"! Aki tanított már valamit valaha, úgy hogy odatette magát az tudja, hogy azt sem lehet félszívvel csinálni mert olyan is lesz. Ha pedig ez fog közvetlenül felkészületlenséget és veszteséget okozni a hallgatónak azt ki is fogja állni?
                        Vagy!
                        Kereskedjen elnagyolva és oktasson koncentrálva? Akkor már készítheti a pénztárcáját, mert a nem oda figyelés veszteséget fog okozni, azaz szívvel leadta az anyagot, de mégis ő fog fizetni a végén.

Alapvetően meg tulajdonképpen minek is fizetnek a hallgatók? Nekik a végén így is, úgy is ingyenes lesz az oktatás.
                        Ja meg még felmerülnek egyéb nüansznyi költségek is. Terembérlet, eszközbérlet, utazás meg mit tudom én. Azt ki is fogja állni?

Még valami. Olyan stratégia nem létezik, ami minden körülmények között profitot fog termelni. Minden módszernek vannak veszteséges időszakai, ami nem egyenlő azzal, hogy a módszer veszteséges. Végül is mint minden vállalkozás esetében, a kereskedésnél is a hosszabb távú szaldó számít. Elképzelhetetlen, hogy pont azon a három napon amikor az oktatás zajlik nem úgy megy a kereskedés, ahogy kellene és veszteséget termel? Elképzelhető, hogy utána meg 4 nap alatt visszahozza a veszteséget és profitot termel? Elképzelhető, hogy olyan stratégiát oktat valaki, hogy 4H-n csak 2 kötése lesz és abból mindkettő veszteséges az oktatási napok alatt? Ebből te arra következtetnél, hogy a módszer veszteséges?

Hát nem tudom!

Nekem jobban tetszene a következő módszer. Hangsúlyozom, hogy ezt most találtam ki, szóval semmi sem finom benne.
                        Legyen mondjuk egy 1 hónapos szignál szolgáltatás. legyen az ára 10000 forint ami szerintem nem olyan nagy beruházás. A szignál tartalmazza azt a pár jelet amire az egyénnek alapban szüksége van (most nem beszélek pozíció építésről, bár az is megoldható lenne): Nyitás, stop, target, instrumentum. Mást nem érdemes belevenni, mert ugye méretet nem mondhatok, mert nem tudom kinek mennyi a tőkéje. Egyéb dolgot nem árul el a szignál, vagyis a miért, köd alatt marad. Azt sem mondom, hogy élesben vagy demóban kösse be az előfizető. Ha van egy kis esze, akkor demóban köti be, hiszen nem tudhatja milyenek lesznek a jelek.

A szignálszolgálat egy oktatás része lenne, vagyis azt a stratégiát köti be amit oktatni fogok neki. Egy hónap után két lehetőség van. Nyereség vagy veszteség.

Veszteséges hónap:

2. Kap egy másik hónapot ingyen ha bízik bennem annyira, hogy ad még egy sanszot. Ha az is veszteséges, a pénz vissza jár.

Nyereséges hónap:

1. Az ügyfél azt mondja, hogy ez jó lesz és eljön a tanfolyamra. A szignál ingyen volt, mert beszámításra kerül a tanfolyam árába.
                        2. Köszöni szépen neki ennyi elég volt, nem tud együtt élni a profit lehetőségével, tanulni nem akar. Elköszönünk egymástól, de pénz nem jár vissza, hiszen nyereséges volt a hónap. Rá volt bízva hogy élesbe köti vagy demoban, szóval vagy profitált, vagy nem, de ő döntött. Munka elvégezve, egy hónapos szerződés teljesítve.
                        3. Tanulni nem akar, de tetszik neki a szignál, előfizet immáron a szignálszolgáltatás szabályai szerint.

Na így elnagyolva, de egészen korrektnek tűnik.. Persze nyilván fontos, hogy az összes jel be legyen kötve, demon vagy élesben, és ha pénzvisszafizetésre kerül a sor, akkor ez feltétel, nem csak úgy hasraütésszerűen megy a dolog.

A tanfolyam már egy más tészta. Én mindent elkövetek, hogy átadjam, a módszert. Demózunk, élesben kötünk, meg mit tudom én, minden ami kell. Ennél többet egy oktató nem tehet, utána elengedi a kezet aztán önállóan életben kellene maradni. Így is lennének bőven, akiknek nem sikerülne, de arról nehogy már az oktató tehessen.

Hogy tetszik?
                        Azt hiszem egyedül állok ezen az oldalon. Cseppnyi rosszindulat sincs bennem, de számolok.
                        Az összes oktatás lényege kezd elveszni amire épül: tőzsdei kereskedés!

ehelyett e köré épült szolgáltatások, anyagok: klubtagság, fórumtagság, szignálszolgáltatás, robotok, lelkesítő pszichoelőadások, könyvek, DVD-k kerülnek a szomjas "trader"-ek kosarába...mert többet keresne az oktató kereskedéssel....(hangsúly itt szarkasztikus:-))

Majd mindenki megtanulja, hogy első a biztonság, azaz a kockázat és felelősség áttolása. Nekem megéri:-)

Hozzászólás

Bocs, de az általam leírt példánál a szignálszolgáltatás teljesen mást jelent, mint amire te gondolsz. Az nem más mint meggyőzés-meggyőződés valaminek a működéséről, vagy ne adj isten a működőképességéről.
                          Az amit később leírtam, mint lehetőség vagyis azt mondja nem akar tanulni, csak kötni, már egy teljesen más szolgáltatást jelent, ami kívül esik az oktatás kérdésén.
                          Vagyis amivel én nem értettem egyet nálad az a kvázi ingyenesség, komoly kockázat bevállalása mellett. Amit írtam, az válasz volt egy olyan kérdésre ami úgy látom felmerül a tanfolyamokkal kapcsolatban szinte folyamatosan. Ez pedig a bizalom kérdése, bárhogy is kerülgetjük. Természetesen nem állítom, hogy amit írtam az egyetlen válasz az adott kérdésre (nem is szeretem a kizárólagosságot, mert az kicsit olyan mint az "egy igaz út") mindössze csak egy felvetés volt.
                          Természetesen az oktatásnál egyet értek azzal, hogy a fő cél nem lehet más mint az általad is említett tőzsdei kereskedés. Én személy szerint nem is tartanék olyan tanfolyamot ahol le kell oktatni olyan alapokat, amik a neten teljesen ingyen beszerezhetők, sokszor még rendszerbe szedve is. Kis önképzéssel, megfelelő hozzáállással onnan megtanulhatók. Egy tanfolyamon az ilyesmi nem különösebben érték.

Hozzászólás

Veszteséges hónap:

Nyereséges hónap:

Hogy tetszik?
                            Elolvastam kétszer is, szerintem perfekt. Senki nem mondhatná, hogy zsákbamacskát árulsz. :-)

Hozzászólás

Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Elolvastam kétszer is, szerintem perfekt. Senki nem mondhatná, hogy zsákbamacskát árulsz. :-)
                              Ne feledd én nem árulok semmit csak gondolkodtam, hogy én hogy tudnám elképzelni!
                              Mindenesetre úgy vagyok vele, hogy azért ez teljes embert kívánna. Ez fél gőzzel aligha lehetne csinálni! Legalábbis jól nem!

Ja és ezt kiscsoportban lenne érdemes űzni! Vagy ez már írtam?
                              Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2011-01-04, 17:11. Oka: kieg.

Hozzászólás

Working...
                              X