Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsdeiskola

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tőzsdeiskola

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Szeretnék véleményeket a Tőzsdeiskola aktív tanfolyamát elvégzett hallgatóktól.
    Arról is hogy a suli elvégzése óta hogyan boldogulnak, kapnak-e segítséget tőlük.
    Úgy gondolom hogy azok az iskolák nem jók,ahol "kidobnak az utcára" és magadra hagynak

Pumukli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék véleményeket a Tőzsdeiskola aktív tanfolyamát elvégzett hallgatóktól.
    Arról is hogy a suli elvégzése óta hogyan boldogulnak, kapnak-e segítséget tőlük.
    Úgy gondolom hogy azok az iskolák nem jók,ahol "kidobnak az utcára" és magadra hagynak
    Szia
    Ezek szerint Te erősen kételkedő ember vagy az oktatás terén, bár teljes mértékben megértem ezt az álláspontot is. A fórumon számos olyan topic és vélemény van, ami a Te felvetéseddel foglalkozik, nézz körbe, mert rengeteg hasznos infót találhatsz ... csak olvasni kell Viszont, ami biztos, h mindengyikre igaz lesz, ez a "kidobnak az utcára" kategória (nyílván nem ennyire durván). Az oktatások célja, hogy megtanítsanak egy stratégiát, helyes pénzkezelési módszereket és minden olyat, amire szűkséged lehet, hogy tudj kereskedni. Ne várd el azt, hogy bárki is végig mögötted áll majd és döntéseket hozz helyetted. Minden egyes döntést saját maganak kell meghoznod és viselned a következményeket/felelősséget. Uh, ha durván akarok fogalmazni, akkor igen is "ki leszel dobva az utcára" de lesz a kezedben egy rendszer amit tanultál, azzal kell valamit kezdened a nagyvilágban (az "útcán")
    Sikeres kereskedést/tanulást!

Hozzászólás

profit.hu a többi gyenge

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        profit.hu a többi gyenge
        Te minden magyar tanfolyamot végigjártál?

Hozzászólás

igenigen

Hozzászólás

köszönöm

Hozzászólás

Én a Tőzsdeiskola "Aktív tanfolyamára" jártam.
              Annak idején szorgalmasan látogattam a tőzsdeklubokat is.
              Jó néhány ottani emberrel tartom a kapcsolatot és van némi képem arról , hogy ki hol tart.

Az "Aktív tanfolyam" elvégzése után szó sincs arról , hogy olyan használható tudással rendelkeznének a végzettek amelyből meg lehetne élni. Az ügyön még sokat kell dolgzni.

Az oktató sikeresen összeollózta az Interneten is elérhető anyagokat (dupla csúcs, tripla csúcs stb.)
              Az előadásokon rajzolgat a kis papírkájára amit kivetít , hogy na ... így kell kötni egy dupla csúcsot.

Már a Tőzsdeiskola "beetető anyaga" is gáz ... az egyik ábrán 13 LOT-tal van bekötve egy árfolyam alakzat amely természetesen eléri a célárat.
              ~ 300 USD ... YESSS.
              Na "ennyi pénzt lehet keresni a világ tőzsdéin" és mindenki látja , hogy milyen gyorsan.
              A kezdő persze nem fog 13 LOT-os kötéseket csinálni 30 mp-es időtávú árfolyam alakzatokra az fix. de ezt a laikusok persze nem látják még át.

Sikertelen kötésekről természetesen szó sincs ... ha valami probléma van az ugyebár annak a következménye , hogy 1.) BÉNA A HALLGATÓ 2.) NEM VEZETI A TRADE NAPLÓT 3.) vagy a kettő kombinációja.

Az előadások kissé elméletiek , tele jó kis "FRÁZISPUFFOGTATÁSOKKAL" ..... köss a HIPOTÉZIS IDŐTÁVVAL EGY IRÁNYBA !!!!
              VEZESD A TRADE NAPLÓT....
              EGY IDŐ UTÁN MÁR MÁSHOGY FOGOD LÁTNI A DUPLA CSÚCSOT MINT MOST...
              stb. Zárd be a pozíciót RSI > 70-nél.

Az egyik tőzsdeklubon egy árfolyam alakzatot 3 -szor kötött be a MESTER ... ugyebár az a fránya ár , kétszer fals kitörést produkált. Többen már vigyorogtak , hogy ezt mindenki meg tudja csinálni , de azért meg lett védve a mundér becsülete , hogy "még így is nyertünk".

A fő hangsúly az árfolyam alakzatokon van ... de a MESTER-nek ugyebár mindegy , hogy mi is az időtáv... 30 mp (OANDA) , 1 perc.... 5 perc .... 1 nap...

A tanfolyamot elvégezve teljes a tanácstalanság a hallgatókban .

És ekkor megfogalmazódik a nagy gondolat , hogy el kellene végezni a haladó tanfolyamot is.
              Az egyik ismerős szerint az "OPCIÓS RÉSZ" szinte teljesen érthetetlen. Nos az illetőből utána sem lett egy profi tréder.

A Tőzsdeiskola automatizált tanfolyamáról is vannak negatív vélemények de azt is hozzá kell tennem , hogy van pozitív is.
              Az automatizált tanfolyam csúcsa egy trendellenes stop nélküli robot (BBADX nem veszít logika) . Ez lenullázta az egyik ismerős számláját. Mások (másféle beállításokkal ) viszont nyereségesen használják.

A TŐZSDEISKOLA esetében csak óvatosan :-) !!!!!

Hozzászólás

Nagyon köszönöm,pont ezekre a dolgokra voltam kiváncsi. Énis úgy gondolom hogy elméleti anyaggal tele van az internet és inkább a gyakorlati képzésre kell rámenni, ahol élő kereskedés is van

Hozzászólás

SLaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én a Tőzsdeiskola "Aktív tanfolyamára" jártam.
                  Annak idején szorgalmasan látogattam a tőzsdeklubokat is.
                  Jó néhány ottani emberrel tartom a kapcsolatot és van némi képem arról , hogy ki hol tart.

Az "Aktív tanfolyam" elvégzése után szó sincs arról , hogy olyan használható tudással rendelkeznének a végzettek amelyből meg lehetne élni. Az ügyön még sokat kell dolgzni.

Az oktató sikeresen összeollózta az Interneten is elérhető anyagokat (dupla csúcs, tripla csúcs stb.)
                  Az előadásokon rajzolgat a kis papírkájára amit kivetít , hogy na ... így kell kötni egy dupla csúcsot.

Már a Tőzsdeiskola "beetető anyaga" is gáz ... az egyik ábrán 13 LOT-tal van bekötve egy árfolyam alakzat amely természetesen eléri a célárat.
                  ~ 300 USD ... YESSS.
                  Na "ennyi pénzt lehet keresni a világ tőzsdéin" és mindenki látja , hogy milyen gyorsan.
                  A kezdő persze nem fog 13 LOT-os kötéseket csinálni 30 mp-es időtávú árfolyam alakzatokra az fix. de ezt a laikusok persze nem látják még át.

Sikertelen kötésekről természetesen szó sincs ... ha valami probléma van az ugyebár annak a következménye , hogy 1.) BÉNA A HALLGATÓ 2.) NEM VEZETI A TRADE NAPLÓT 3.) vagy a kettő kombinációja.

Az előadások kissé elméletiek , tele jó kis "FRÁZISPUFFOGTATÁSOKKAL" ..... köss a HIPOTÉZIS IDŐTÁVVAL EGY IRÁNYBA !!!!
                  VEZESD A TRADE NAPLÓT....
                  EGY IDŐ UTÁN MÁR MÁSHOGY FOGOD LÁTNI A DUPLA CSÚCSOT MINT MOST...
                  stb. Zárd be a pozíciót RSI > 70-nél.

Az egyik tőzsdeklubon egy árfolyam alakzatot 3 -szor kötött be a MESTER ... ugyebár az a fránya ár , kétszer fals kitörést produkált. Többen már vigyorogtak , hogy ezt mindenki meg tudja csinálni , de azért meg lett védve a mundér becsülete , hogy "még így is nyertünk".

A fő hangsúly az árfolyam alakzatokon van ... de a MESTER-nek ugyebár mindegy , hogy mi is az időtáv... 30 mp (OANDA) , 1 perc.... 5 perc .... 1 nap...

A tanfolyamot elvégezve teljes a tanácstalanság a hallgatókban .

És ekkor megfogalmazódik a nagy gondolat , hogy el kellene végezni a haladó tanfolyamot is.
                  Az egyik ismerős szerint az "OPCIÓS RÉSZ" szinte teljesen érthetetlen. Nos az illetőből utána sem lett egy profi tréder.

A Tőzsdeiskola automatizált tanfolyamáról is vannak negatív vélemények de azt is hozzá kell tennem , hogy van pozitív is.
                  Az automatizált tanfolyam csúcsa egy trendellenes stop nélküli robot (BBADX nem veszít logika) . Ez lenullázta az egyik ismerős számláját. Mások (másféle beállításokkal ) viszont nyereségesen használják.

A TŐZSDEISKOLA esetében csak óvatosan :-) !!!!!
                  ÚRISTEN ... jó vót' rem nem került sokba :/

Hozzászólás

Áááá ...
                    ~156.000 Ft + Tőzsdeklubok ára ...

A "MESTER" egy nagyon szuggesztív fiú ám. "Anyagi függetlenséget" ígér a népeknek , meg olyanokat , hogy "nem kell majd korán kelni" :-)

De ezeket a poénokat gondolom mások elsütik amikor 100 emberből 95 -ötöt sikertelen traderré képeznek :-)

Ezek az iskolák nincsenek állami felügyelet alatt , tehát nem jár ki a "szakfelügyelő" így ezek az iskolák sikertelen emberek tömegeit engedik ki a FOREX vágóhídjára.

Egyébként a könyvek is elég ravaszul vannak megírva.

Pl. vannak támaszok és vannak ellenállások.
                    Na és mi következik ebből ???

Van amikor árfolyam le/át töri őket van amikor meg nem :-))) hahaha ...
                    Hazudtunk ? Nem ...

Egy dupla csúcs kb. 15-30 gyertyából áll ...
                    Na igen...

Egy range-ből vagy felfelé tör ki az árfolyam vagy lefelé :-)

Használj szűk stopot !
                    De azért ne legyen túl szűk :-)
                    A bróker cég 5 perces időtávon persze felhúz egy tüskét az előző csúcs fölé , hogy ne legyen már olyan "iskolás" a trend :-)

Számolj R/R -t .... na igen de sem a RISK sem a REWARD nem fix ... hanem valamiféle "TEÓRIA" ... vagy "KÉPZELGÉS" eredménye. Ugyanis nem biztos , hogy az ár pl. egy támasznál meg fog állni .
                    Vagy megáll vagy nem áll meg.

x százalékban áttöri és (100-x) százalékban nem töri át így a számítás eredménye sem lehet pontos.

A "célár" egy TEÓRIA , amit vagy elér az árfolyam vagy nem, tehát az R/R is egy teóriából számolt érték.

Ja nem is támaszokról beszélünk hanem "támasz zónákról" , hogy még bonyolultabb legyen az élet.
                    .

Mondanák az oktatók ... igen :-)
                    Ez igaz. "A tőzsdézés nem fekete fehér tudomány ... hanem színes".

Persze nem állítom azt , hogy ne lehetne sikeresen kereskedni .
                    ================================================== =============
                    1.) Az oktatókat talán be kellene zárni 2 hónapra egy rácsokkal elzárt intézménybe .
                    És ha a DEMO számlán nem tudnak eredményt felmutatni akkor a működési engedélyüket be kellene vonni.

2.)Utána a tankönyvek minősítése is megtörténhetne , majd az oktató előadásait vizsgálnák meg.

3.) Majd a végzett diákokat kellene bezárni és ugyanazt a tesztet elvégezni rajtuk mint az oktatókon , azaz ha nem profitos kereskedőket képez az iskola akkor az oktatás színvonala szintén elfogadhatatlan.

4.) Lehetne egy TRADE verseny a különböző iskolák hallgatói között is.
                    Akkor talán képet lehetne kapni arról a tevékenységről ami a falakon belül folyik.

A TŐZSDEISKOLA nekem komoly csalódás volt , de akik oda járnak persze még a MESTER bűvkörében élnek aki ugyebár egy szuggesztív fiú.

A TŐZSDEISKOLA elvégzése után kezd derengeni sokakban , hogy tulajdonképpen nem kaptak "új szakmát" ... csak kb. 200.000 Ft ugrott .

A végzett hallgatók elenyésző kisebbsége megy valamire , és azok sem az AKTÍV TANFOLYAM elvégzése után.

Az kevés.

De ne tessék nekem hinni :-)

Hozzászólás

Ez meggyőzően hangzott .Esetleg beszélgethetnénk.

Hozzászólás

Szia, nagyon sajnálom hogy ekkorát kellett csalódni ... a pontokkal pedig nagyrészben egyet értek ... valami ellenőrzés elengethetetlen lenne ... mint pl valami fogyasztóvédelem.

Hozzászólás

1.)
                          A jósokat , "tisztánlátókat" , és egyéb sarlatánokat sem ellenőrzi senki.
                          Sőt megengedik nekik a , hogy a TV-ben élő adásban csapják be a népeket.

2.)
                          Van szerencsejáték törvény is, ahol megengedik , hogy a matematikai valószínűség ellen játszon a játékos és ezzel a kaszinó tulajdonosai nyerjenek.
                          /Tudja mindenki , hogy mi lesz a rulettezés vége. Inkább üzemeltetik a kórházak szenvedélybeteg osztályait , ahelyett , hogy bezárnák a kaszinókat./

3.)
                          Ha a FOREX traderek 95 % -a veszteséges akkor bizony ez az "iparág" is ugyanezt a célt szolgálja.

================================================== =======

A tőzsdeiskola aktív tanfolyamát elvégezve ugyan nem leszel profitos trader de azért vannak azért ettől (még !!! )rosszabb oktatási intézmények is.

Nagyon nagy szerencséje ennek az iskolának hogy nem vizsgálja a tevékenységét senki .

Az oktatásról már ejtettem egy pár szót , búcsúzóul annyit mondanék még , hogy a TŐZSDEKLUB-ok előtt a befizetett pénzekről nem adtak sem átvételi elismervényt sem számlát a H. ANDRÁS úr "segédei".

Ez az akkori hatályos magyar törvények megszegése volt de ez már csak hab a tortán a 200.000 Ft kidobott pénz után :-)

A tőzsdeoktatás egy ingoványos terület.
                          Számos drága és haszontalan tanfolyam van ami alapjában véve haszontalan de azért némi hasznos információval is szolgál.

..ennek egyik legjelesebb képviselője a TŐZSDEISKOLA :-)

Próbáld ki magad :-)

Hozzászólás

Automatizált tanfolyam

SLaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            !
                            Én is elvégeztem. Nekem bejött a BBADX nem veszít logika, bár nem veszélytelen. Több végzett hallgatóval konzultálva fejlesztjük tovább, folyamatosan. Nem csak BB-re, hanem StochasticsFast-ra is kötök, és különböző devizapárokra eltérő paramétereket teszteltem ki 5 évre visszamenőleg. Automatizált Kereskedési Rendszert építettem fel, több számlán, több devizapáron, több automatával, a kockázat terítése érdekében.

Egyébként kis minitanfolyamokat is indítok a rendszer összeállításáról (mert szerintem a rendszer a lényeg, nem a robot):

http://dl.dropbox.com/u/5747950/AKR_flyer_20111228.doc

Hozzászólás

hahncsaba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én is elvégeztem. Nekem bejött a BBADX nem veszít logika, bár nem veszélytelen. Több végzett hallgatóval konzultálva fejlesztjük tovább, folyamatosan. Nem csak BB-re, hanem StochasticsFast-ra is kötök, és különböző devizapárokra eltérő paramétereket teszteltem ki 5 évre visszamenőleg. Automatizált Kereskedési Rendszert építettem fel, több számlán, több devizapáron, több automatával, a kockázat terítése érdekében.

Egyébként kis minitanfolyamokat is indítok a rendszer összeállításáról (mert szerintem a rendszer a lényeg, nem a robot):

http://dl.dropbox.com/u/5747950/AKR_flyer_20111228.doc
                              Garanciát vállalsz arra hogy a végzett hallgatók minimum havi 10%-ot fognak keresni a saját rendszerükkel ? Ez a garancia hogy értendő?

Hozzászólás

Working...
                              X