Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsdeiskola

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Hmmm. Ehhez én is csak szerencsét tudok kívánni, de abból jó sokat.

Hozzászólás

• Egy dologgal nem lehet vitatkozni: az eredménnyel.

Van vagy nincs? min. 1 éves számlakimutatás. Egyszerű, mint a faék és abban is lehetnek új meglátások.

Ezzel a fejszével nem lehet fát vágni...

https://www.youtube.com/watch?v=9jDR_2Zsr40

...ez az ajtó nem működhet:

Hozzászólás

• n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egy dologgal nem lehet vitatkozni: az eredménnyel.

Van vagy nincs? min. 1 éves számlakimutatás. Egyszerű, mint a faék és abban is lehetnek új meglátások.

Ezzel a fejszével nem lehet fát vágni...

...ez az ajtó nem működhet:

2x raktad be a fejszét. Pedig milyen kíváncsi lennék az ajtóra is

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          2x raktad be a fejszét. Pedig milyen kíváncsi lennék az ajtóra is
          "Az olyan hülyére meg ne hallgass, aki ilyen emelkedő trendben 1.67-ről shortot nyit és 1.68-on rá is vásárol..." :-)

https://www.youtube.com/watch?v=kJrxbnAb5UA

ja, az ajtó:-)

https://www.youtube.com/watch?v=_XOCDLrfwh8

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            nem tűnik egy biztonságos stratégiának.
            zoli0317 pont azért írtam ezt, mert amit pl. én veszélyesnek tartok az-az, hogy
            "A stoppot az 1 órás trend utolsó völgye lesz!". lesz... tehát nem raksz be stopot. csak
            akkor ha már kirajzol egy swing völgyet h1-en. és ha nem rajzol ki? lehet, hogy kirajzol(idő kérdése), de addigra lesz 20 belépési lehetőség és ott vagy a
            pozikba stop nélkül. nem értem, hogy kezdetben teszel-e be egyáltalán stopot.
            még szerencse, hogy beépítettél egy féket(max. 4 pozi).
            az is kérdéses, hogy hol szállsz ki és mikor húzod nullába a stopot.
            ha tetszik a h1,m1,rsi féle megoldás, akkor én h1-en nézném az RSI-t, hogy 30 alatt van-e(ha longra szeretnék játszani) és nem m1-en. utána keresnék m15,m5
            kezdetleges emelkedő trendet és valamelyik kis idősíkú szintnél lépnék be m1-en.
            a probléma az-az RSI-al, hiába van 30 alatt.. attól még eshet az árfolyam pár száz pipet. itt vannak képek. látható, hogy az 1-es,2-es pontokba hiába volt az RSI 30 alatt. kell hozzá valami megerősítés..
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              "Az olyan hülyére meg ne hallgass, aki ilyen emelkedő trendben 1.67-ről shortot nyit és 1.68-on rá is vásárol..." :-)

https://www.youtube.com/watch?v=kJrxbnAb5UA

ja, az ajtó:-)

https://www.youtube.com/watch?v=_XOCDLrfwh8
              oriási, mind a fejsze mind az ajtó. lehet ilyen ajtót nálunk venni?

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                zoli0317 pont azért írtam ezt, mert amit pl. én veszélyesnek tartok az-az, hogy
                "A stoppot az 1 órás trend utolsó völgye lesz!". lesz... tehát nem raksz be stopot. csak
                akkor ha már kirajzol egy swing völgyet h1-en. és ha nem rajzol ki? lehet, hogy kirajzol(idő kérdése), de addigra lesz 20 belépési lehetőség és ott vagy a
                pozikba stop nélkül. nem értem, hogy kezdetben teszel-e be egyáltalán stopot.
                még szerencse, hogy beépítettél egy féket(max. 4 pozi).
                az is kérdéses, hogy hol szállsz ki és mikor húzod nullába a stopot.
                ha tetszik a h1,m1,rsi féle megoldás, akkor én h1-en nézném az RSI-t, hogy 30 alatt van-e(ha longra szeretnék játszani) és nem m1-en. utána keresnék m15,m5
                kezdetleges emelkedő trendet és valamelyik kis idősíkú szintnél lépnék be m1-en.
                a probléma az-az RSI-al, hiába van 30 alatt.. attól még eshet az árfolyam pár száz pipet. itt vannak képek. látható, hogy az 1-es,2-es pontokba hiába volt az RSI 30 alatt. kell hozzá valami megerősítés..

Rosszul fogalmaztam,emelkedő trendben mindig van utolsó völgy!Így a pozíció megnyitásánál oda rakom a stoppot!

Hozzászólás

• Érdeklődnék,hog van-e itt olyan Trader,aki vezeti a kereskedéseit (nem papíron),és fel is tölti a netre?Akár weboldal formájában?Szívesen megnézném hogyan alakulnak az Ő kereskedései!
                  Szerintem átlagosan a heti 1%-os nyereség már egy nagyon jó eredmény,mert az havonta 4%->évente 48%.Van itt olyan aki ezt tudta már teljesíteni???

Hozzászólás

• XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    De ez egy martingale-es stratégia, ezzel soha nem fogsz pénzt keresni, sőt biztosan el fogod bukni az összeset. Legalábbis ezt fogod itt hallgatni. Én személy szerint sok szerencsét kivánok a használatához és fejlesztéséhez.

Köszönöm a jó kívánságot!Te milyen stratégiát alkalmazol?

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hmmm. Ehhez én is csak szerencsét tudok kívánni, de abból jó sokat.

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mekkora trükk, meeekkora trükkkk Bollinger a charton, RSI-re pedig nyitok-zárok. Aranyos Részemről is kívánom a sok sikert, kitartást! Ami kicsit zavar az az, hogy 2% a stoppod és trédenként hozol 0.1-0.5%-ot. Erre szokták azt mondani valami nem biztos, hogy jól van összerakva.

Szívesen meghallgatom,hogyan javaslod a stratégia módosítását?!Én szívesen fogadom a jó tanácsokat!Előre is köszi!

Hozzászólás

• zoli0317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!
                          Tegnap óta sok hozzászólás érkezett,de próbálok mindenkinek válaszolni!
                          Ez a stratégia 1 percesen megy,és a hipotézis az 1 órás.Egyirányba nyitok pozíciót az 1 órás trendel!Csak az RSI indikátort használom,a Bollinger szallagoknak nincs jelentősségük!
                          AUD/USD,EUR/GBP,EUR/USD,USD/JPY ezeket használom,mert kicsi a spread!
                          Pl.:
                          1 órásban emelkedő a trend,akkor 1 percesben az RSI 30 alatt zázó gyertyák záró áránál kötök long-ot,és maximum 4 pozíciót nyitok,aminek az össz vesztesége a tőkém 2%-a.A stoppot az 1 órás trend utolsó völgye lesz!
                          Febr. 7.-e óta alkalmazom ezt a stratégiát,és még eddig nem veszítettem egyetlen pozícióval sem,de biztos lesz majd ilyen is!
                          Ez igy egész jól algoritmizálható és backtestelhető. hol van a stratégiába a te döntésed?

Hozzászólás

• Az emberi tényező itt ki van zárva.Ha érzelmek alapján tőzsdézünk,akkor az nem vezet sok jóra!Ha azt látjuk,hogy csökkenő a trend,akkor eladást nyitunk,és ha elkezd számunkra kedvező irányba menni az árfolyam,elkezdünk pesszimisták lenni,és egy kis nyerőbe gyorsan bezárjuk a pozit,mondván,hogy "ezt már legalább nyeremény...",de ha rossz irányba megy,akkor meg elkezdünk optimisták lenni,és még lehet,hogy a vesztő stoppot is távolabra húzzuk,"mert ettől magasabbra úgyse megy már...",és akkor bekövetkezik mégis a "LEHETETLEN".Így teljesen érzelmek mentesen kell kereskedni!Persze ez csak egy jó tanács!

Hozzászólás

• zoli0317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Idővel minden kereskedőben, (aki az ármozgást figyeli, és nem az indikátorok jelzéseit), kialakul egyfajta vizuális memória. A több százszor-ezerszer végignézett helyzetek, és azok végeredményei berögzülnek az agyába. Ezekből tud később válogatni valószínűségek szerint. Ezek lesznek a "stratégiái".
                              Ebben viszont jelentős szubjektív döntéshozás van, ezért nem lehet leprogramozni, optimalizálni. Ebben hiszek, és nem a "X metszi Y-t, és Z 20 fölött, akkor long" módszerekben. Én is használok indikátorokat, de nem győzöm hangsúlyozni: Az ármozgást kereskedem, és nem az indikátorok jelzéseit, azok csak megerősítést adnak.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Idővel minden kereskedőben, (aki az ármozgást figyeli, és nem az indikátorok jelzéseit), kialakul egyfajta vizuális memória. A több százszor-ezerszer végignézett helyzetek, és azok végeredményei berögzülnek az agyába. Ezekből tud később válogatni valószínűségek szerint. Ezek lesznek a "stratégiái".
                                Ebben viszont jelentős szubjektív döntéshozás van, ezért nem lehet leprogramozni, optimalizálni. Ebben hiszek, és nem a "X metszi Y-t, és Z 20 fölött, akkor long" módszerekben. Én is használok indikátorokat, de nem győzöm hangsúlyozni: Az ármozgást kereskedem, és nem az indikátorok jelzéseit, azok csak megerősítést adnak.

Értem,ez a hozzáállás is eredményes lehet!Milyen hozamokat lehet így elérni?

Hozzászólás

Working...
                                X