Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

www.ussbfx.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Most az egyszer akkor őszintén bocs', mert teljesen úgy értettem, ahogy írtam és nem piszkálódásból.
    Azt hittem, hogy nem is foglalkoztál különösebben a technikai elemzéssel, mert mint ha ennek adtál volna párszor hangot korábban.
    Akkor ezek szerint abban (is) profi vagy, csak nem a kedvenced. OK. Így már értem :-) Neked is minden jót!

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ....
      Pár apróság a kép megértéshez, mi alapján is léptünk itt pozícióba:
      ....
      Pár apróság arról amit én látok ezen a zöldmezős beruházáson.
      Ha jól számoltam nagyjából 12 lépésből áll a piramis amire eléri a kívánt 75 pipet.
      Ez eddig jó.
      Nyilván abban van a statisztikai előnye a rendszernek, hogy ha az ár egyszer megindul komolyabban a kitörés után, akkor végigmegy 75 pipnyit.
      A másik előny biztosan abból jön, hogy ha már megindul, akkor a kvázi "never look back" esetekre épített piramisok statisztikailag jobban hoznak, mint ha csak egy szimpla 75 pip-es TP lenne beállítva, még akkor is, ha így jóval nagyobb a kistoppolódás esélye.

Ezzel kapcsolatban rögtön lenne egy kérdésem: (még mielőtt jön a feketeleves
      tegyük fel 55pip-ig jut a rendszer, a pozicióknak mondjuk a fele kiépült.
      Nem figyelünk, nem zárunk kézzel semmit.
      Ekkor rossz irányba kezd indulni az árfolyam.
      Ez a piramis expert úgy van beállítva, hogy ilyenkor nulla lesz az össz eredmény, vagy van egy alap/dinamikus nyeremény?
      (nem fogom megvenni, csak felmerült bennem mint kérdés)

Illetve mivel már beígértem, lenne itt még valami ami nem tetszik:
      ha megnézed a 12db kötést, akkor frankón látszik, hogy a fele (6db!) a lehető legrosszabb helyen nyílt be. Az egész nekem úgy tűnik, hogy teljesen egyszerű matematikai alapon nyitogatja a szinteket. Ez eddig érthető is. Viszont az árfolyamok a lehető legritkább esetben mennek nyílegyenesen megszakítás nélkül 75 pip-et egy irányba, ezért egy kézi (vagy intelligensebb) piramisépítésben nagyobb potenciált látok. Ha az árfolyam pedig mégis nyílegyenesen menne felfele (pl robbanásszerű hírek) akkor pedig nemhogy fabatkát sem ér a nyitogató mechanizmusa, hanem egyenesen önygyilkosságnak tartom a használatát. (egy NFP szintű katapultálás szerintem simán leszivathatja, ha nincs benne ellene védelem. Remélem tesztelted a szituációra, hogy mit alakít ilyen esetekben, mert az egyszeri vásárló igencsak mérges lesz ha belefut vele)

//ps: remélem látod az építő szándékot
      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• //ui 2 (lapzárta utáni):
        >"De ha már itt vagyok, felteszek egy minapi képet én is, hiszen ezért jöttem különben is ide, ok nélkül más sem teszi, csak én bevallom legalább :-)"

tényleg fingom sincs róla, hogy miért vagyok itt, mert eladó termék tutti nem lesz, és valszeg becsajozni se itt fogok

Hozzászólás

• Becsajozni akkor fogsz ha nagyon sikeres leszel (ha esetleg nem vagy még az) az fx ben, meg egy jó kocsi

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Pár apróság arról amit én látok ezen a zöldmezős beruházáson.
            Ha jól számoltam nagyjából 12 lépésből áll a piramis amire eléri a kívánt 75 pipet.
            Ez eddig jó.
            Nyilván abban van a statisztikai előnye a rendszernek, hogy ha az ár egyszer megindul komolyabban a kitörés után, akkor végigmegy 75 pipnyit.
            A másik előny biztosan abból jön, hogy ha már megindul, akkor a kvázi "never look back" esetekre épített piramisok statisztikailag jobban hoznak, mint ha csak egy szimpla 75 pip-es TP lenne beállítva, még akkor is, ha így jóval nagyobb a kistoppolódás esélye.

Ezzel kapcsolatban rögtön lenne egy kérdésem: (még mielőtt jön a feketeleves
            tegyük fel 55pip-ig jut a rendszer, a pozicióknak mondjuk a fele kiépült.
            Nem figyelünk, nem zárunk kézzel semmit.
            Ekkor rossz irányba kezd indulni az árfolyam.
            Ez a piramis expert úgy van beállítva, hogy ilyenkor nulla lesz az össz eredmény, vagy van egy alap/dinamikus nyeremény?
            (nem fogom megvenni, csak felmerült bennem mint kérdés)

Illetve mivel már beígértem, lenne itt még valami ami nem tetszik:
            ha megnézed a 12db kötést, akkor frankón látszik, hogy a fele (6db!) a lehető legrosszabb helyen nyílt be. Az egész nekem úgy tűnik, hogy teljesen egyszerű matematikai alapon nyitogatja a szinteket. Ez eddig érthető is. Viszont az árfolyamok a lehető legritkább esetben mennek nyílegyenesen megszakítás nélkül 75 pip-et egy irányba, ezért egy kézi (vagy intelligensebb) piramisépítésben nagyobb potenciált látok. Ha az árfolyam pedig mégis nyílegyenesen menne felfele (pl robbanásszerű hírek) akkor pedig nemhogy fabatkát sem ér a nyitogató mechanizmusa, hanem egyenesen önygyilkosságnak tartom a használatát. (egy NFP szintű katapultálás szerintem simán leszivathatja, ha nincs benne ellene védelem. Remélem tesztelted a szituációra, hogy mit alakít ilyen esetekben, mert az egyszeri vásárló igencsak mérges lesz ha belefut vele)

//ps: remélem látod az építő szándékot
            Én nem ismerem a szóban forgó expertet, csak úgy általánosságban írom: szerintem evidens, hogy van benne csúszóstop. Minden egyes szint megnyílása után rögtön védi az előző szinteket. Nem?

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én nem ismerem a szóban forgó expertet, csak úgy általánosságban írom: szerintem evidens, hogy van benne csúszóstop. Minden egyes szint megnyílása után rögtön védi az előző szinteket. Nem?
              És szerinted mi lenne a végeredménye szinte bármelyik MT4-es brókernél (de különösen a régi favoritjuknál - Pepper) egy csúszóstopnak NFP-s éles helyzetben?
              Szerencsétlen mt4 még egyet sem tud olyankor odébbmozgatni, nemhogy tizenkettőt. A maradék meg benyílik a tetején és cu(na)mi

Hozzászólás

És szerinted mi lenne a végeredménye szinte bármelyik MT4-es brókernél (de különösen a régi favoritjuknál - Pepper) egy csúszóstopnak NFP-s éles helyzetben?
                Szerencsétlen mt4 még egyet sem tud olyankor odébbmozgatni, nemhogy tizenkettőt. A maradék meg benyílik a tetején és cu(na)mi
                Nekem egyáltalán nem ez a tapasztalatom MT4-en... Persze, nem kell 5 pipre állítani vagy kevesebbre a rákötéseket.

Hozzászólás

... egy kézi (vagy intelligensebb) piramisépítésben nagyobb potenciált látok.
                  Ilyesmin én is elgondolkodtam, de nem értek a programozáshoz.

Tud valaki olyan expertet, ahol nyithatok kézzel, berak egy beállítható sl-t, bedob néhány piramis-építő order lehetőséget, amit kézzel a helyére mozgathatok, viszont ha benyílik egy újabb szint a piramisban, akkor kezeli a közös csúszó stopot, és nem engedi vissza negatívba, sőt lehetőleg kis pluszban zár?
                  http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• Mire alapozzátok azt a feltevést, hogy a stratégia+expert pozitív profitot termel hosszú távon?

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mire alapozzátok azt a feltevést, hogy a stratégia+expert pozitív profitot termel hosszú távon?
                      A strategiat senki se mondta (Zolibat kiveve) hogy pozitiv lenne.
                      Az expert siman lehet nyero statisztikailag, ha jol ismered fel a trendvaltast, de meg nyerobb lehet a piramisos szemlelet ha kezzel epited fel a tornyot, mert igy nagyon bele kell talalnod hogy vegigmenjen a hetvenotodik pip-ig. Ha a counter trendeknel epitesz, akkor sokkal nagyobb eselyed van erre. Ez igy most a mellekelt kep alapjan szimpla "agyatlan" piramisautomata.

Hozzászólás

• Ez a videó egy alap ahhoz, ha valaki végignézi, hogy tudja is, miről van szó.
                        Emellett van még néhány másik videó is fent még pár napig elérhető, amit nem árt annak megnézni, aki tudni is akarja, mire alapozhatja a véleményét.

https://www.youtube.com/watch?v=kDpq...wb3opKdH0ThwNg

Az "agyatlan" piramisépítő expertről annyit, hogy 160 feletti alap-beállítási lehetőség van, ami bár ijesztő, de teljesen egyértelmű minden.
                        Azt csináltatsz meg vele manuálisan vagy automatikusan szinte amit akarsz. SL húzás? Van egy pár fajta lehetőség arra is.
                        Rákötés: mikor mennyivel, hír előtt hír után, mikor mit csináljon stb. mind adott benne...
                        Talán azért tiszteljük már annyira egymást, hogy ezt feltételezzük egy valamire való expertről.

Hozzászólás

• Közben egy élő példa, amit kötöttünk. Nem érdekel mi lesz belőle, a lényeg a stratégia betartása, ami nem egy nagy kaland, ha fegyelmezett vagy.
                          Itt egy részlet abból az anyagból, amivel én segítem a velünk együtt kereskedőket. nagyon szigorú csekklistás rendszerünk van, ahhoz egy kis útmutató.

"AZ USSB-FX Csekklista Használata

A leghatékonyabb és bevált módszer, a mindenkori aktuális csekklista kinyomtatása és a gyakorlás során az alkalmazása.
                          Ez annyit jelent, hogy 100 db. kép és 100 db. Hozzátartozó csekklistának kell lenni ahhoz valakinek a birtokában, hogy valós időben elkezdhesse az értelmes jelkeresést.
                          Ki kell nyomtani és minden esetben kitölteni. Van rá idő, nem siettet a mindjárt záró gyertya, nincs a pénzed kockára téve, nem vagy döntési kényszerben még ilyenkor.
                          Ha most nem teszed ezt meg a tanulás és gyakorlás elején megfelelően, akkor később soha nem fogod már.
                          Amikor kész, akkor pedig értékeld ki, hogy hány pontból hányat tudtál bejelölni, mi lett a kereskedés eredménye.
                          Ezeket statisztikázd ki, utána már megfelelő képet kapsz arról, mi és hogyan működik – és ami itt a leglényegesebb - neked hogyan működik.
                          Minden csak annyit ér, amennyit hasznosítanak belőle!"
                          .
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Tud valaki olyan expertet, ahol nyithatok kézzel, berak egy beállítható sl-t, bedob néhány piramis-építő order lehetőséget, amit kézzel a helyére mozgathatok, viszont ha benyílik egy újabb szint a piramisban, akkor kezeli a közös csúszó stopot, és nem engedi vissza negatívba, sőt lehetőleg kis pluszban zár?
                            Na akkor tudok.
                            Itt van ez. A 160 féle beállításában biztos van olyan amit leírtál. Ne gondolkozzál tovább, vegyed +!

Hozzászólás

• Akkor most segítsetek elemezni. Ezt a korábbi képhez írtam, csak felmásoltam ide.

"Pár apróság a kép megértéshez, mi alapján is léptünk itt pozícióba:

- Renko charton vagyunk M2-őn
                              - a Chart szine bezöldült, tehát akkor Long-ra keresünk jelet
                              - a piros EMA felett van az árfolyam
                              - az alsó sávos indikátorunkon már 4 zöld sávos megerősítésünk van
                              - az árfolyam a kötésirány-jelző indikátor sáv felett van
                              - az Elliott-on egy vélhető 3-as hullám elején vagyunk
                              - belépő: háromszög alakzatból kitörés vissza teszt-el
                              - amelynek a felső trendvonala 5 érintéses (nálunk ez egy STP-5.)
                              - TP fix 75 pip
                              - 12 pozícióépítés
                              - Trendkövető SL egyedi indikátorral (beépítve az expertbe)"

Most akkor aki kötötte, azt leszidhatom vagy megdicsérhetem? Nem tűnik úgy, hogy van a 2 kép között szemre is azonosság?
                              Mert bizony a csekklistánkon ez kb. 86%-os minősítésű jel, ha valaki jól töltötte ki, 80-tól meg már orderezhető a belépési szintünkre.
                              Itt csak az ront rajta, hogy ez már egy 5. hullám és nem a harmadik, alul meg csak 3 Zöldes. Ez persze a célár-meghatározásunkkal is összefügg ilyenkor.

Hozzászólás

• Bolondok vagytok ti mind
                                Az a fontos, hogy amikor emelkedő gyertyák vannak, az árfolyam emelkedik és fordítva. Én majd akkor kezdek aggódni amikor ez a rend felborul.

Hozzászólás

Working...
                                X