Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

www.ussbfx.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bolondok vagytok ti mind
    Az a fontos, hogy amikor emelkedő gyertyák vannak, az árfolyam emelkedik és fordítva. Én majd akkor kezdek aggódni amikor ez a rend felborul.
    Na végre már, hogy valaki látja a Holy Grail-t a buliban! Így van, nem kell ezt bonyolítani

Hozzászólás

• Szia Zoli!

Nem bonyolítjátok túl egy kicsit a dolgokat?

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia Zoli!

Nem bonyolítjátok túl egy kicsit a dolgokat?
        Szia Gyula! Nem tudom, mire gondolsz? Egy 5 érintéses trendirányú trendvonaltöréses belépőre? Vagy az expertre?
        Az expert be van állítva a stratégiához, aki nem variál, azt sem kell tudnia, hol kell állítani bármit is.
        Azért lett viszont így megcsinálva, mert hát amint te is tudod, ha valaki tud 3 vonalat húzni a chartra,
        az-naptól ő már forex gurunak számít és úgy is máshogyan akarja, mert tud jobbat. Van is erről egy jó cikk a weboldalatokon, igaz?

A kockaseggű barátom, téged megkérlek (aki csak azért nem szállt bele ennek az expertnek a fejlesztésébe, mert főállásban kerestem valakit,
        ő meg nem tudta volna abban csinálni, így mást kerestem), hogy akkor a kép alapján véleményezd, hogy lehet-e ebben néhány beállítás még a látottakon kívül?

De egyet talán elfogad mindenkit: egy szuper gyors Ferrarival is jó ha az utcasarokig elér az, aki előtte még csak biciklin ült.
        Az eszköz, akár a legjobb is lehet semmitérő a rossz kezekben. Itt csak a gyakorlat segít a megfelelő eszközzel a megfelelő eredményeket elérni.
        Nem véletlen, hogy 100 képpel dokumentált kötés nélkül, nálam nem számít komolynak senki, addig csak lelkes kezdőnek tartom, mert tudom,
        hogy mint minden szakterületen, itt is csak a kitartók maradnak meg, akik dolgozni is hajlandók a sikerért és nyereségért.
        .
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ebbe is beszálltunk: a kedvenc jelünk, nem véletlen STP-1. lett a neve.
          .
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ...

A kockaseggű barátom, téged megkérlek (aki csak azért nem szállt bele ennek az expertnek a fejlesztésébe, mert főállásban kerestem valakit,
            ő meg nem tudta volna abban csinálni, így mást kerestem), hogy akkor a kép alapján véleményezd, hogy lehet-e ebben néhány beállítás még a látottakon kívül?
            ....

.
            Nos, alaposan alábecsülted a 160 féle beállítási lehetőséget.
            Ebből simán simán kijöhet a százhatvan a százhatvanadikon kombináció!!!
            DE szerintem nem látod ettől az erdőtől a fát.
            Mellékeltem.
            Ha lenne benne intelligens ráépítési pontmeghatározó algoritmus, akkor be lett volna rajta az az opció kapcsolva.
            Nyilvánvalóan ilyen nincs benne.
            Az az egyetlen hiányzó opció 160x ezerszer többet érne mint az összes többi kutyafüle.

//a piros vastag EMA-d ne zavarjon meg, véletlenül sikerült csak érintőre, semmi köze a halmazelmélethez. (nem vagyok photoshoperaserbűvész).
            Csatolt fájlok
            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Igen ez is egy vélemény, természetesen tiszteletben tartom :-)
              Akkor ezek szerint neked van a tiedben, biztosan jó ötlet, ha ilyen határozottan állítod.

Én maradok azért annál ami bevált, adott esetben pár pipenként "bedobáltatom" arra amerre megindul és nekem ez működik.
              Kit érdekel, hogy az most hol van, csúcson vagy völgyön, agyaljanak rajta a chartművészek. Csináltam én is évekig, mire rájöttem, mennyire kár.
              Kicsit komolyabban, mert mások is olvassák: ha abban bármi valóságtartalom is lenne, amit itt írsz, akkor benne lenne.

Ez csak egy nagyon okosat mondok típusú szórakozás a részedről, ha komoly vagy ezzel kapcsolatban, nem írsz komolyan ilyenekről.
              Miért van az, hogy több matektudóst láttam elvérezni, meg programozó gurut a Forex-en, mint földi halandót józan paraszti gondolkodással?

Egyetlen egy dolog miatt: azt hitték, hogy okosabbnál okosabb elméletekkel királyok lesznek. Hát nem... kitartással, gyakorlással lehet.

Hozzászólás

Én maradok azért annál ami bevált, adott esetben pár pipenként "bedobáltatom" arra amerre megindul és nekem ez működik.
                Cső Zoli,

Nehogy félre érts, a világért sem kötekedni szeretnék, de Neked mit jelent pontosan az hogy bevált meg hogy működik? Én nagyon szkeptikus vagyok amikor valaki nyerő straégiáról beszél. Működik legalább már fél éve? Lehet látni róla valamit (fxbook, statement , akármi)?

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Számomra is érthetetlen hogy mi a gondod a kötések helyével. Úgy látszik hogy az első érintésre köt, amikor az árfolyam eléri azt a bizonyos távolságot az utolsó kötés árától. Várhatna visszatesztre, de akkor kimarad a kötés ha nincs visszateszt.

Eddig akárhány jól teljesítő robotot láttam dolgozni realtime-ban, mindnél ugyanaz volt a helyzet: fogtam a fejem, hogy ez mekkora baromságokat köt, aztán mindig kiderült, hogy a programnak van igaza, és én vagyok a maki.

Hozzászólás

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Számomra is érthetetlen hogy mi a gondod a kötések helyével. Úgy látszik hogy az első érintésre köt, amikor az árfolyam eléri azt a bizonyos távolságot az utolsó kötés árától. Várhatna visszatesztre, de akkor kimarad a kötés ha nincs visszateszt.

Eddig akárhány jól teljesítő robotot láttam dolgozni realtime-ban, mindnél ugyanaz volt a helyzet: fogtam a fejem, hogy ez mekkora baromságokat köt, aztán mindig kiderült, hogy a programnak van igaza, és én vagyok a maki.
                    Visszatesztre várni nem hülyeség mert a legritkább esetben megy végig ennyit egyenletesen emelkedve. Igen, ha végigmenne rajta, mint egy közel vonalzóval húzott egyenesen,
                    akkor ki fogsz maradni belőle. Viszont cserébe hányszor nem fogsz ráépíteni szar helyen...??
                    Sőt, továbbmegyek: a visszafordulási pontok is eltalálhatók statisztikailag jobb aránnyal, mint a jajj a robot pont ide számolta ki a rendelkezésre álló pénzmennyiséget nevű függvény végeredménye ergo be is lehetne hedgelni arra a hullámra).

Jelenleg mi van:
                    fogadjuk el hogy van egy kvázi jó belépő emberi trader által 5 érintésre, meg még egy-két feltétel. Utána jön a statisztika pénzfeldobás alapon: vagy végigmegy vagy nem.
                    A lényeg a jó belépőn van.
                    Itt van utána még 12 lehetőség.
                    Ha csak egy kicsit is ki tudom billenteni a mérleg nyelvét további jó belépőkkel, akkor nagyobb eséllyel fog végigmenni rajta, vagy többet hoz.....

Egyébként a piramisépítés alapelve:
                    csak akkor építünk rá, amikor az alapstratégiék közül valamelyik alapján is köthetnénk nyugodt szívvel ott, azon a ponton. Kell vmi indok. Az nem elég ok, hogy pont odáig ér a takarónk.

Hozzászólás

• A ráépítési hely nem csak 1 visszateszt lehet, hanem pl egy régebbi jelentős szint áttörése is, de tök mindegy mi az, csak legyen rá vmi értelmes magyarázat. Nálam még a kerek számok törvénye is belefér, de a piacot hidd el, hogy teljesen hidegen hagyja az a tény, hogy neked pont akkora gyűlt ki az újabb bekockáztatható 2%-od.

Hozzászólás

• deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Cső Zoli,

Nehogy félre érts, a világért sem kötekedni szeretnék, de Neked mit jelent pontosan az hogy bevált meg hogy működik? Én nagyon szkeptikus vagyok amikor valaki nyerő straégiáról beszél. Működik legalább már fél éve? Lehet látni róla valamit (fxbook, statement , akármi)?
                        Jogos és jóindulatú kérdés tőled, ezt tudom, de nem megyek ebbe a csapdába bele, ne is haragudjon senki érte. Tettem én már korábban fel éles számlát, tettem fel videót éles kötésekről, sőt még élesben is kereskedtünk a Trading Room-ban. Mindegy volt, mert vége mindig az lett, hogy az is meg van hamisítva stb.

Egy válaszom van erre, amit a 2012-es FOREXPO-s videón meg lehet nézni a YouTube-on. Ott közel egy órában bemutatom azt a módszert, amivel bárki meggyőződhet róla, hogy neki egy adott stratégia hiteles tud-e lenni, neki az megfelel-e stb. Az igaz, hogy napokat, akár heteket kell bizony vele dolgozni a stratégiától függően, ez biztos,. De aki nem teszi meg (és 100-ból szerintem 5-en, ha megteszik) az valójában csak vaktában lövöldözik, mások véleményére adva - akár az enyémre is.

Ott a módszer, az is lehet, hogy le kell valakinek akár 10 stratégiát is tesztelni, hogy megtalálja a neki kedvezőt. De ez csak így megy. Az is lehet, hogy a végéra az illető rájön egy egyedire, amit ő fog csak kötni, ki tudja? A gyakorlás nem fog a kárára menni, az biztos. Remélem, ez logikusnak tűnik, és mindezt a lehető legjobb indulattal írom.

Hozzászólás

A ráépítési hely nem csak 1 visszateszt lehet, hanem pl egy régebbi jelentős szint áttörése is, de tök mindegy mi az, csak legyen rá vmi értelmes magyarázat. Nálam még a kerek számok törvénye is belefér, de a piacot hidd el, hogy teljesen hidegen hagyja az a tény, hogy neked pont akkora gyűlt ki az újabb bekockáztatható 2%-od.
                          Amennyiben bármire is lenne igazán értelmes magyarázat a tőzsdén, akkor minden értelmes ember tudna jól kereskedni. Itt csak matematikai esélyek vannak, ahol megfigyelések alapján tudunk előnyt szerezni, nem mint pl. egy nyerőautomatánál, ahol semmilyen előnyöd nem lehet, legfeljebb, hogy milyen kézzel húzzák meg előtted az automatát stb. Én így látom és úgy ahogyan van, ezt is szerencse játéknak tartom, ahol a végén csak a bank nyerhet. Csak éppen itt van esély arra, hogy aki ügyes, az kiveheti a mag kis részét a nyereményalapból a megfelelő kockázatkezeléssel. Én így látom és eszerint gondolkodom. Ha nyerek, akkor a lehető legtöbbet akarom kivenni az adott kereskedésből, hogy legyen mivel fedezni a számos vesztes kötést, ami benne van a pakliban. Ámulok bámulok, amikor jönnek a 70-80%-os kötési statisztikákkal sok esetben. Biztos, nekem nem sikerült még, ezért fejlesztetem ki olyan stratégiát és hozzá olyan expertet, illetve vettem át másoktól és alakítottam kedvemre, amihez nem kell olyan sztártrader-nek lenni...

Hozzászólás

Az eredmény megítélése még a tökéletesen objektív, programozottan tesztelhető stratégiáknál is általában szubjektív szokott maradni. Nem egyforma az emberek profit-elvárása, drawdown-tűrőképessége, más kockázat/hozam- és találati arányt preferálnak. Ez utóbbi kettő között valamilyen szinten választaniuk is kell, mert az egyik növelése többnyire a másik rovására megy.

Annyi bizonyos, hogy csak azért még nem neveznék rossznak egy belépési helyet, mert valamennyit ellenem megy az árfolyam, mielőtt jó irányba menne. Ez benne van a pakliban, meg elég kis része is az összképnek ahhoz, hogy csak ez alapján minősítsek le egy rendszert. Eddig nem látok ebben a robotban semmi kivetni valót, de mivel nem ismerem és nem használom, ezért a véleményezést inkább meghagynám azoknak, akik saját tapasztalataikról tudnak beszámolni.

Hozzászólás

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Eddig nem látok ebben a robotban semmi kivetni valót, de mivel nem ismerem és nem használom, ezért a véleményezést inkább meghagynám azoknak, akik saját tapasztalataikról tudnak beszámolni.
                              Nos, erre adtam egy nagy-nagy hírnévpontot! Erről írok mindig, hogy ki kell valamit ahhoz próbálni, hogy igazán megalapozott véleményt lehessen róla alkotni.

Nemrégiben ingyenesen elérhetővé tettem az expertet és még mindig érthetetlen módon, szinte alig volt rá magyar érdeklődés. Ez éppen olyan, mint a YouTube videóink megtekintése. A nézők 99%-a külföldről jött. Miközben tudok olyan magyarok által írt robotról, amelyet csak angol nyelvű weboldalon kínálnak, nem magyar cégnév alatt és eladtak egy rakással. Mindezt 100 USD feletti áron, amely expert bár csili-villi, de nem tud ennyit közel sem! A vevők között volt legalább 60-70 magyar 1 hónap alatt.
                              Ja, a mi esetünkben biztosan tudták, akik a weboldalunkra tévedtek ( www.ussbforex.hu ) és nem is kevesen, hogy nem jó... Szerintem meg nem, csak hát ami elérhető és ráadásul ingyenes, az már nem is lehet jó, ha magyar?

De akkor magáról az expertről pár sorban. Rövidesen kiadásra kerül és bárki megveheti majd 97 USD-ért. Igen, ki is lehet majd próbálni, nem lesz zsákbamacska. Hogy miért nem azonnal? Azért, mert olyan részletes online használati útmutató készül hozzá, amelyben kitérünk minden egyes beállításra, leírások, képek, videók segítségével. Adunk hozzá különböző alap stratégiákat is beállításokkal együtt egy telepítő csomagban a hozzájuk tartozó indikátorokkal, scriptekkel együtt. De lesznek hozzájuk template-k és profilok is a csomagban. Ez mind-mind egy telepítéssel ott lesz a helyén, akár 3 perc alatt el lehet kezdeni a használatát minden hozzányúlás nélkül! A régi weboldalunk megszűnik és itt leszünk elérhetőek és az aktuális szolgáltatásaink is www.ussbforex.com

Hozzászólás

A régi weboldalunk megszűnik és itt leszünk elérhetőek és az aktuális szolgáltatásaink is www.ussbforex.com
                                Legalább az új homepage kezdőlapjára kitehettél volna egy élőben lekereskedett piramisépítést. (Ide most jött volna egy vigyorgó jel, de kevésnek éreztem, meg csak azt is félreértenéd, ezért csináltam egy speckót.)
                                Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ne lenne élőben rögzített felvételed. (nem néztem végig, elég volt a 6-7. szintig, hogy megállapítsam amit a másiknál: ha jó a belépőd, utána pénzfeldobás az egész, de valahogy megint túl sokszor sikerül neki pont rosszkor rákötnie.
                                De az is lehet, hogy több szintvisszapattanást láttam már mint kellene, és velem van a baj.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X