Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

www.ussbfx.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nos, erre adtam egy nagy-nagy hírnévpontot!
    Igazán nem kellett volna, nem a hírnévre hajtok, de azért köszönöm

kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A hozzázólásaid alapján sokszor nem tudom eldönteni, hogy csak simán művészlélek vagy, be vagy piálva/tépve/lőve, avagy ezek közül melyik lehet a gond. De hogy valami nem stimmel, az biztos.

Hozzászólás

• Kedves kockaseggű! Köszönöm az építő jellegű és ahogyan látom, éppen 632-ik hozzászólásodat itt a fórumban.
      Bizonyára a weboldal sem azonos, ami bejön mindkettőnknek, ezt sajnálattal hallom.
      Azt hiszem, amibe már lehetett belekötöttél, de igazad van, a fórumok erre vannak kitalálva.
      Aki felvállalja, a "közszereplést", mint én is, ezzel számolnia kell, hogy kivesézik a dolgait rendesen.
      Én minden alkalommal tanulok is belőle és a későbbiek során fel is használom a tapasztalatokat belőle.

Hozzászólás

Bizonyára a weboldal sem azonos, ami bejön mindkettőnknek, ezt sajnálattal hallom.
        Akkor szeretném ha kiírnád ide, hogy az új weboldalad nyitó oldalán egy élő kötés szerepel. Két-3 szó elég, nem kell több.
        (Mielőtt félreértenéd ezt is: nem azt vesézem, hogy éles számla vagy demo, hanem hogy élőben lett e legalább bekötve amit reklámozol, vagy csak visszatekerted a nyamvadt stratégia testert egy megfelelő pozicióba. szóval lehet demo is felőlem)
        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Ó, tehát már neked is bejön a weboldalon ami másnak, akkor ez nem jött be neked most :-) De látom, kitartó vagy és nem adod fel...

Nem értelek, ezzel mit akarsz bizonyítani, de az ott egy stratégia teszteres videó, nem kell hozzá nagy ész és gyakorlat látni rajta. Ki mondta, hogy az egy éles ott? A franc foglalkozik vele, hogy egy expert működése hol van bemutatva. Gondolom ez lenne a célod, hogy ezt közé tedd és bizonyítsd, mekkora egy nagyágyú vagy ám te mindenben. Semmi gond, tudom, hogy építő jelleggel teszed ezt is, köszönöm.

Lehetne éleset is feltenni, amire persze nem te, de tudod a kötekedő okostojások meg azt fogják mondani azonnal: hát persze, elindítottál 33 kötést éles számlákon, mert van lovéd és megteheted. Amelyik meg elment, azt tetted be, micsoda olcsó trükk hülyíteni az embereket. Ezen a játékon, mint említettem az előző beírásaimban, már túl estünk párszor, nem újdonság és nem is érdekel.

Aki lát fantáziát benne, és neki segít valamiben, majd kipróbálja, és ennyi. Ha nem lesz neki jó, még mindig fordulhat hozzád...
          És ha nem haragszol, veled befejeztem a társalgást, mert látom, hogy a rutinoddal legyőzöl trollkodásban.
          Mondjuk úgy, te megfogtál és lebuktattál meg minden, minden ami téged kielégít. Majd akik meg olvasgatják a sorainkat, oda teszik ahová akarják.

Hozzászólás

• első verzió:
            USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            >BZ--->Webmester! wazze mit tettél ki?? Itt eza**** kockás, megint kötözködik.
            Webmester--->B.Z. fingom sincs mindjárt megnézem.
            ....a büdös picsába tényleg. Mi legyen, lecseréljem??
            B.Z.--->áhh hagyd, úgyis rögzítette, majd megoldom.

második verzó:
            USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ó, tehát már neked is bejön a weboldalon ami másnak, akkor ez nem jött be neked most :-)

de ne fantáziáljunk ennyire, maradjunk az eredetinél ami szerint először egy éles volt ott amit most lecseréltél a kedvemért egy stratégia teszteren futtatott bemutatódarabra, mert úgyis belekötnének és akkor legalább legyen konkrétan mibe.

hagyjuk. Kezdesz olyan lenni mint a másik Zoltán

Hozzászólás

• Jó kis vita alakult ki megint…

De számomra még kérdéses, hogy egyáltalán érdemes-e piramisban, rávételben gondolkodni? Vagy van más, egyszerűbb megoldás is?

Az világos, hogy brutális eredmények érhetők el, ha néha-néha bejön a dolog.
              De az esetek hány %-ában fordul vissza, és kénytelen zárni közel nullában, vagy mínuszban?

Erre tényleg csak az tud válaszolni, aki évek óta ilyesmivel próbálkozik.
              http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Jó kis vita alakult ki megint…

De számomra még kérdéses, hogy egyáltalán érdemes-e piramisban, rávételben gondolkodni? Vagy van más, egyszerűbb megoldás is?

Az világos, hogy brutális eredmények érhetők el, ha néha-néha bejön a dolog.
                De az esetek hány %-ában fordul vissza, és kénytelen zárni közel nullában, vagy mínuszban?

Erre tényleg csak az tud válaszolni, aki évek óta ilyesmivel próbálkozik.
                Lényegében ezt a kérdést feszegettem kimondatlanul, illetve kérdés nélkül mondtam rá a választ, hogy ilyen formában mint ahogy ez az expert csinálja úgy nem érdemes, mert semmilyen reális statisztikai előnyt nem adhat.

Vonatkoztassunk el a piramistól.
                Nézzük csak az alapkötés utáni első lépcsőt önmmagában.
                Gyakorlatilag és a valóságban is a piac szempontjából teljesen random a belépő helye. Mitől adna ez így előnyt??? (leszámítva a pszichológiait, hogy a gép nem fél bekötni, de akkor a martingale is nyerő lenne hosszabb távon is)
                És ugyanezt a kérdést minden egyes lépcsőnél felteheted ezzel az experttel kapcsolatban. (mielőtt megint kapnék egy "fordulhatnak majd hozzád"-os beszólást: nem árulok expertet és nem is fogok.)

Hozzászólás

• A ráépítéses, pozícióépítéses vagy nevezzük akárminek is, ahol több pozíciót nyitnak meg egy irányban, egy fontos eleme van. Olyan belépőket kell keresni, amelyekből a múltbéli tapasztalatok után, minél többször elment az árfolyam kitöréses jelleggel. Ez általában a 3-as hullámnak nevezett erőteljes mozgásokban alakul ki így.

Amikor arról beszélünk, hogy már egy RR1:2-es célárakhoz is kell az 50%-os találati arány, hogy hozzon is valamit, egyáltalán megérje kereskedni, akkor vegyük ezt alapul, azaz legyen olyan belépőnk, ami elméletileg 50%-os. Ott ugyebár zárnak is a kockáztat kétszeresénél és kész. Előnye, hogy a kisebb elmozdulásokból is lehet nyereséget realizálni. Ez a hátránya is, mert csak annyit lehet akkor realizálni.

Ha viszont egy ilyen jelet hagyunk tovább menni úgy, hogy akár realizáljuk is a felét RR2-ben, akkor már ami tovább megy, az ugyebár "ingyen" van. Itt annyi hátrány van, hogy ami tovább megy, az csak fél pozíció, tehát ha mindet realizáljuk R2-ben, az annyi, mint ha a fele tovább megy kb. RR4-ig. A nyereség csak utána képződik +ban. Nekem pl. ez nem igazán jött be így, van aki csak erre esküszik.

Amit lehet csinálni, hogy elkezdeni ráépíteni különböző módszerekkel. Ennek számtalan verziója van, mint a kiskutya nemi életének, ki mit favorizál. Ez viszont csak az egyik része a történetnek.

A másik az SL-k kezelése. Nos, itt kezdődik szerintem az érdekesebbik része a történetnek, amit sokan nem kezelnek megfelelő hangsúllyal. Állandóan lehet hallani, olvasni, hogy basszus kivett amikor nullába húztam, meg az átlagáron kivett stb. utána meg úgy elment, mint állat a céláramig... ha abban benne lettem volna... Mi mindent abból a felállásból közelítettünk meg pár év szenvedés után, ami a legtöbb bosszúságot okozta. Ezek között az eső helyen volt az SL kezelése (a második vagy inkább megosztott első helyen volt a stresszkezelés). Az igaz, hogy ára van, de nekünk "valahogy" mindig késik pár pippel a mások SL-jeihez képest az SL szintünk az elején néhány rákötésig, de sokkal többször benne is lehet maradni így, mint más SL stratégiával. Nem mellesleg, még így is pluszban stoppolódunk ott ki :-) érdekes nem? Gondolkozz egy kicsit és rájöhetsz te is, hogyan, nem akkora okosság - de működik.

A stresszkezelésre meg a legjobb megoldás egy expert. Ha tudod, mit akarsz valós időben te magad csinálni, akkor arra kell egyet írni - íratni. Csak gondolj bele, egy ráépítéses sorozatban, ha szórakozol a Pullback-el egyenként, az SL húzással egyenként, milyen terhelés alatt vagy. Persze vannak vasidegzetű Forex szupermenek biztosan, csak én még nem sokkal találkoztam...

Összegezném: ha van egy 50%-os esélyű (mert itt csak esélyről beszélhetünk) belépőd (ha nincs akkor pl. RR2-vel ugyan mire mennél?), akkor azt ha megvadítod egy ráépítéses stratégiával, amit egy expert segít levezényelni, akkor sokkal több esélyed van, mint másképpen. A ráépítéses stratégiák, mint a miénk is, simán tud RR 20 felett egy jól megválasztott statisztikai alapokon és nem a véletlenre bízott TP-vel. Abban kell csak elgondolkodni, hogy ez bizony akár 19 veszteséges belépőt is elbír. Aki ennyiből nem talál be egybe sem, az keressen bizony más belépőt, mert az valamiért nem az igaz, amit használ. De ha csak 1-be és még van pár másik kisebb nyeresége is, mert nem nullában stoppolódunk ki néhány rákötés után már, ez az arány javul. Ha pedig olyan piacokon, mint mostanában már mióta a JPY-k is produkálnak, de nézhetjük a Dax-ot is, akkor ennek van reális alapja.

Senkit nem akarok meggyőzni semmiről, elmondtam a véleményem és csak remélem, lesz akinek segít átgondolni a saját kereskedését. Nagyon ajánlom Kalló Géza Ausztráliába szakadt hazánkfia írását elolvasni, ami az esélyekről szól a Forex-en. Sokkal rövidebb, mint más olvasmányok, de minden benne van a "nagy titok"-ról.

Hozzászólás

• http://www.netinvestportal.com/ATitk...t_Scenario.pdf

A 10. oldalon van egy ábra, ajánlom azt megnézni, de az egész anyag egy az egyben értékes és átgondolandó.

Hozzászólás

http://www.netinvestportal.com/ATitk...t_Scenario.pdf

A 10. oldalon van egy ábra, ajánlom azt megnézni, de az egész anyag egy az egyben értékes és átgondolandó.
                      Ha szűkre vágjuk a SL-t, akkor vajon megmaradnak a zöldek ugyanúgy, vagy nagy részük azoknak is rövid pirosban zárul?

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha szűkre vágjuk a SL-t, akkor vajon megmaradnak a zöldek ugyanúgy, vagy nagy részük azoknak is rövid pirosban zárul?
                        Na ezaz...

Hozzászólás

jogos felvetés

Hozzászólás

Szent Lajosnál a pont.
                            Bizony, Kalló úr itt mellélőtt.
                            Akkor lenne igaza, ha a startpisztoly eldörrenése környékén már elválna a sz@r a víztől, azaz látszana, melyik lesz a nyerő és melyik a bukó.
                            Mostanában nézegettem ilyesmit: random belépő egy csomó páron egyszerre. Adott idő után zártam a vesztőket, a nyerőket futni hagytam. Nem működött.

Hozzászólás

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Bizony, Kalló úr itt mellélőtt.
                              hát azért azt nem mondanám. az átlagos nyerők nagyobbak az átlagos vesztőknél. ez egy alap igazság. de Szent Lajos felhívta a figyelmet a szűk stop és túl agresszív menedzselés veszélyeire. erre oda kell figyelni. de attól még Kalló képe nagy igazságot rejt.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                hát azért azt nem mondanám. az átlagos nyerők nagyobbak az átlagos vesztőknél. ez egy alap igazság. de Szent Lajos felhívta a figyelmet a szűk stop és túl agresszív menedzselés veszélyeire. erre oda kell figyelni. de attól még Kalló képe nagy igazságot rejt.
                                Jó, kicsit finomítok: Kalló úr féligazságot mondott. De mint tudjuk, a féligazság nem az igazság fele.
                                Mit mond: vágd el a vesztőket kicsiben, hagyd futni a nyerőket. Jól hangzik, van is benne igazság, de nem ér többet ez a tanács így, mint az, amelyik szerint vedd meg az alját és add el a tetejét.
                                Ha ennyire egyszerű lenne ... Kalló úr pedig azt mondja, hogy ennyire egyszerű. Hát ... nem az.

Hozzászólás

Working...
                                X