Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

www.ussbfx.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Érdekes írás, Géza erősen Trader's Night pozitív

Mit gondoltok, vajon mire gondolhatott a költő?

1, "Fél óra, ismétlem és hangsúlyozom, fél óra alatt elmondanám mit tegyél és hogyan és mit ne tegyél soha, hogy sikeresen kereskedj és kész. Fél óra múlva felállsz, és sikersen kereskedsz ameddig csak akarsz."

2, "Ha végképp "eldobod az ékszíjat", akkor végy egy nagy levegőt, és olvasd el újra és újra, amit írtam: a szövegben megtalálod a formulát, csak beleírtam, "elrejtettem" benne. Nem azért, hogy a szádba adjam, nem. Mire felismered "szövegesen", addigra valószínűleg és remélhetőleg fel fogod ismerni logikailag is. Azért rejtettem el benne, hogy utólag ne mondhasd, hogy nem is volt benne, Magadtól jöttél rá."

A 10. oldalon az ábra jól mutatja, hogy nem elég maga az elv hogy vágd el a vesztőket és hagyd futni a nyerőket. Mert amint bekerül a stop, jó pár nagy nyerő a vesztes oldalra kerül. Így az egyenleget nem csak az új vesztes trédek rontják, hanem az elmaradt nyereségek is. Ez így elég megtévesztő.

A nagy számok törvénye pedig az egyenlőtlen eloszlás miatt okozhatnak bőven meglepetéseket, bármennyit is matekozunk.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      az átlagos nyerők nagyobbak az átlagos vesztőknél. ez egy alap igazság.
      Ez így nemhogy nem alapigazság, hanem teljesen értelmezhetetlen a találati arány figyelmenkívül hagyása miatt.

Hozzászólás

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mostanában nézegettem ilyesmit: random belépő egy csomó páron egyszerre. Adott idő után zártam a vesztőket, a nyerőket futni hagytam. Nem működött.
        Próbáld úgy, hogy a nyerőket zárod a vesztők helyett. Az összes nyitott pozíciót pedig akkor, ha a bezárt profit és a lebegő összege elér egy adott pozitív tp szintet. Kezdésnek egy páron is elég tesztelni egyszerre. Nekem erre átlagban 20-30-as profit faktorok jöttek ki, már amikor nem volt nullázás. Így sokszor végigmegy a teszt 10+ évnyi adatsorokon is, nyílegyenes egyenleg és jó nagy equity dd-k mellett. Csak mint érdekességet említem, a gyakorlati hasznát venni még nem próbáltam.

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          http://www.netinvestportal.com/ATitk...t_Scenario.pdf

A 10. oldalon van egy ábra, ajánlom azt megnézni, de az egész anyag egy az egyben értékes és átgondolandó.

Szép gondolatok.
          Mondhatni a net traddel kapcsolatos aranyköpései díszborításban.
          Piros pálcikákat katonásan elvágni és kész is a recept.

Nekem a címe a kedvenc: "Titkos forex formula"..... jóóóóóóóóóóóó

Gondolom ez egy ilyen "csali" könyv, valaminek az eladásához.

Való igaz, amúgy teli van alap igazságokkal. (tudom, van aki ezt közhelyeknek hívja)

Hozzászólás

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Próbáld úgy, hogy a nyerőket zárod a vesztők helyett. Az összes nyitott pozíciót pedig akkor, ha a bezárt profit és a lebegő összege elér egy adott pozitív tp szintet. Kezdésnek egy páron is elég tesztelni egyszerre. Nekem erre átlagban 20-30-as profit faktorok jöttek ki, már amikor nem volt nullázás. Így sokszor végigmegy a teszt 10+ évnyi adatsorokon is, nyílegyenes egyenleg és jó nagy equity dd-k mellett. Csak mint érdekességet említem, a gyakorlati hasznát venni még nem próbáltam.
            Ezt is próbáltam. Szintúgy nem működött.
            Persze a metódus teljesen fapados volt. A témát még nem vettem le a napirendről, de valamilyen fűszerezés elengedhetetlen lesz.
            Némi fantáziát látok benne, de a fantázia-belelátásnál még tovább nem jutottam.

Hozzászólás

vágd el a vesztőket kicsiben, hagyd futni a nyerőket.
              vedd meg az alját és add el a tetejét.
              A két sor közé tegyél egy & és kész a tökéletes rendszer

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A két sor közé tegyél egy & és kész a tökéletes rendszer
                &

Ezzel megvolnék. És most?!

Hozzászólás

Ezt is próbáltam. Szintúgy nem működött.
                  Persze a metódus teljesen fapados volt. A témát még nem vettem le a napirendről, de valamilyen fűszerezés elengedhetetlen lesz.
                  Némi fantáziát látok benne, de a fantázia-belelátásnál még tovább nem jutottam.
                  Ezt akárhogy próbáltam én is korábban, esélytelen. Az ilyen véletlen dolgok tuti nem vezetnek nyerőre szerintem, mert szép lassan a brókerdíj akkor is föléd kerekedik, ha 50-50%. Valami előnyt mindenképp alkalmazni kell. Mert két hátrány máris van: brókerdíj, és az emberi ösztön

Az más kérdés, sokszor még a véletlen is "sikeresebb", mint a legtöbb guru

Géza jókat ír, amikor régen beszélgettünk vele, profizmust sugárzott, de ezekkel a beetető cuccokkal ront a megítélésén, bár kell a marketing, ha el akarsz adni valamit

Amúgy nem kell ezt túl cizellálni. Aki oktatni akar, vagy bármit eladni, igazolja valahogy, hogy ő már rutinos, és amit oktat, ér valamit, elért valamit. Akár piramissal, akár nélküle. Kockássegű jó troll, de Janót nem überelheti

Hozzászólás

&

Ezzel megvolnék. És most?!
                    Emeld a lotot ha úgy érzed unalmas a trédelés.

Ennyi Ha pedig már iszonyatosan sokat kerestél és nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel fizess be az ironfx-hez majd ők tudják mit kell vele kezdeni

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A ráépítéses, pozícióépítéses vagy nevezzük akárminek is, ahol több pozíciót nyitnak meg egy irányban, egy fontos eleme van. Olyan belépőket kell keresni, amelyekből a múltbéli tapasztalatok után, minél többször elment az árfolyam kitöréses jelleggel. Ez általában a 3-as hullámnak nevezett erőteljes mozgásokban alakul ki így.
                      Ez inkább olyan személyes vélemény jellegű.
                      A szakirodalom inkább a pénzkezelési modellek egyfajta kockázat nélküli, ha úgy tetszik 0 risk tételű kereskedésihez sorolja és nem a "magas találati arányú múltbéli jelenségek ismétlődő megjelenésének" kereskedési technikájához.

A 3-as hullám éppen egy folyamat utolsó fázisát hivatott felismertetni.
                      Trendek végén lép fel, a maga jellegzetességeivel. Az ismétlődések relatív könnyű azonosíthatósága inkább Elliot 2-es hullámaira jellemzőek. Kétségtelen hogy utólag a 3-as hullámra lehet jellemző hogy "ugye megmondtam" hogy 3-as hullám (volt) és mekkorát lehetett vele kaszálni!
                      "Okos" expert másként kereskedne egy 2-es hullámban és másként egy 3-as hullámban.
                      De lehet hogy ehhez inkább már az ember kell, nem a gép.

Van megosztható felvételed 1-es és 2-es hullámban tesztelt expert kereskedésre is? Esetleg statisztikák, főbb sarokszámok, kiértékelt adatokat lehet tudni arról, ahogy TE működteted az eszközt? Nem kell ilyen kivonat, statement, meg semmi, csak a főbb rendszer számok.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kockássegű jó troll, de Janót nem überelheti
                        miccccsináljak így szerszám níkül??? még nem kaptam meg tűle a csodatollat.
                        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• egyébként trollkodik itt a f...m, nekem komolyan az a véleményem, amit leírtam: ez így ebben a formában max pszichológia előnyt adhat. Egyszerű matek. Amit +b..ni nem lehet.
                          Ha kézzel be lehetne állítani a soron következő szinteket benne, talán még érdekelne is, mert elegendően lusta is vagyok hozzá, hogy nekiülljek, de itt jön az újabb ha:
                          ha az emténégyet úgyis hamarosan kukázom......akkor mi a fenének szenvedjek vele......

Csak egy tipp, illetve kérdés: ha MT5-ben adogatok hozzá kézzel új poziciókat ott ahol szeretném,
                          akkor nem ugyanezt a hatást érem el a pozició összevonás miatt egy szimpla 3 csíkos rendszerrel ??
                          (lusta vagyok kipróbálni, mert nem az emté5 az új target, de azért érdekelne vki épeszű véleménye)

Hozzászólás

• Végigolvastam ezeket a beírásokat és nekem egy dolog jön le most belőle, legalábbis első olvasatra. Szinte kivétel nélkül mindenki elmondja, mi miért nem működik.

De ha ez így van, hogy semmi nem működik és ennyire biztosra tudja aki állítja, akkor miért szán a Forexre akár egyetlen egy percet is. Hülyeség, baromság, becsapás, lenyúlás, stb. Leginkább azokon csodálkozom, akik már évek óta nyomatják itt a negatív véleményeket. Felfoghatatlan számomra, hogy miért? Ja, azaz tudom: mindenkié baromság, de bizony ők tudják a tutit, ami nekik működik. Azt viszont 7 pecsétes titokként kezelik ám! Soha egy normális kép, egy stratégia leírás, semmi! Csak kibicelés felső fokon, hogy ha valaki betesz valamit, az miért nem lehet jó. Az igen, az megy azonnal, arra harap a törzsgárda.

Megpróbáltam egy kezdő szemszögéből olvasva értelmezni ami pl. itt is most összejött.

Alapból, az USSB-FX is egy csaló banda, mint mindenki aki a Forex körül van. Bizonyára nem is láttak még chartot.
                            Erre bizonyíték az, hogy még egy beírónak sem utaltak nyereséget át a számlájára a sajátjukból (ami nincs), az lenne az igazi bizonyíték
                            Á, az sem, az is csak marketing fogás lenne, az is tuti!
                            Hülyeség alapból 3x aláhúzva minden egyes állításuk. A pozícióépítés nem működhet az teljesen ki van zárva.
                            Egy expert, főleg egy ilyen, az semmire nem jó és nem is működhet.
                            Nem is tudják, hogy melyik hullám melyik, melyikben mi történik.
                            A Forexen amúgy sem működik semmi - kivéve ami igen, mert azért azoknak szuper-extra módon működik a saját elképzelésük,
                            akik a máséról az ellenkezőjét állítják, lásd Sindler és kockaseggű (nem troll) barátunknak is.
                            A Kalló is egy okostojás, logikátlanul állítja, hogy a nyerőket hagyni kell kifutni és ...

Na talán ennyi elég is lesz. Ha kihagytam valamit, úgy is helyesbítetek azonnal, amiatt nem aggódom.

Én viszont másképpen látom ezt az egészet. Vannak, akik bár látják a lehetőséget, de évek óta bénáznak és nekik semmi nem jön össze.
                            Nem, mert ahelyett, hogy kitartóan kereskednének, próbálnak igazolást keresni azzal a maguk sikertelenségérem hogy másokat is megpróbálnak a maguk szintjére lehúzni. Ez a pszichológiai része és én ezt így látom.

De akkor most fordítsuk meg a dolgot:

Kérem szépen, hogy mindenki, aki "más véleménnyel van" (jaj, de szépen írtam ezt...), pl. most adott esetben itt a pozícióépítésről van szó, akkor az ha másért nem, csak hogy ő ne tűnjön a fentebb leírt okostojás kategóriába tartozók közzé, írja meg, hogy szerinte mi az ami működik!

Ezt támassza alá hiteles, valós időben kötött kereskedésekkel.
                            Mondjuk, amikor kötött valamit, tegye be ide azonnal.
                            Csatoljon hozzá éles számlás Myfxbook kimutatást is, de legalább 6 hónaposat.
                            Csatoljon hozzá banki számlakivonatot is, ahol látható, hogy mikor mennyit utalt.
                            Ehhez csatoljon a banktól igazolást az igazoláshoz, hogy valós.
                            Írja be, milyen házban lakik, milyen autóval jár, mert hát az is jelenthet valamit.

Nem tudom, kihagytam-e valamit, majd lesz aki pontosítja szerintem. (kb. ennyit kérnek összességében tőlünk is átnézve az elejétől ezt a topikot.)

Ha ez így összeáll és megteszi aki itt kritizál, akkor ő hiteles lesz. Ha nem, akkor hát ugyebár...

Na jó, eddig a baromságok halmaza - ajánlom, hogy senki ne vegye komolyan, aki nem tagja eme díszes társaságunknak, és csak szeretne valamit tisztán is látni.

Annak elárulom, hogy vannak sokan, akik ebből megélnek és jól megélnek, magából a kereskedésből és nem csak az oktatásából. De csak utat lehet mutatni másoknak a saját tapasztalatból, a "tutit" mindenkinek magának kell kitalálni és keményen megdolgozni érte.

Azok akik itt többnyire negatívak mindennel kapcsolatban, azok már valószínűleg legalább a 33. ha nem a 333. stratégiával próbálkoznak,és nem jön össze semmi, ennek adnak burkoltan hangot. Ahelyett, hogy egyet kinéznének egyet, egy egyszerűt és és tisztességgel megdolgoznák.

Nem cinikus akarok lenni, de elegem van abból, hogy semmit nem lehet értelmesen megbeszélni és tárgyilagosan. Amikor most visszanéztem ide hetek után, nem véletlen írtam, hogy teljesen leült ez a fórum is megint. Nem csoda - itt a helyzetkép, hogy miért. Vannak akik tesztnek róla, hogy mindenből seperc alatt kocsmai szintű vita alakuljon ki.

Hogy mit lehet ez ellen tenni? El lehet húzni, hagyni őket egymással értekezni - ami érdekes módon nem történik meg, ha nincs "új hús" új téma, amire és akire rá lehet ugrani közösen nekik, akkor leül a fórum egyből. Vagy lehet őket figyelmen kívül hagyni, és megnézni, hogy ők mit tettek fel, milyen stratégiát képviselnek, arról mit mutatnak , mennyi képet tesznek fel stb. Ha ők már tettek is be valamit a közösbe, csak akkor szabad a véleményükre reagálni, és utána bizonyára megunják, ha nem áll le velük vitatkozni senki. Őket az élteti, ha lehet kötekedni, attól lesz jó napjuk.

Akinek nem inge - ne vegye magára. Szép napot nektek, Zolitól (a fórum tulajdonos) meg majd kérek jutalékot a látogatottság növeléséért :-) mert most aztán jönnek ám a... nos, majd látjátok, hogy milyen reakciók...
                            Mivel én mondjuk úgy "nyögdíjas" vagyok, nekem belefér az időmbe ez is, légalább nem felejteni madzsar így el :-) meg amúgy is olyan unalmas az m1-en is kereskedni, van idő közben még erre is, mert ugyebár egy jó experttel...

Hozzászólás

• mukodj

USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ......mindenki elmondja, mi miért nem működik.

De ha ez így van, hogy semmi nem működik és ............de bizony ők tudják a tutit, ami nekik működik. ......
                              ...........a fentebb leírt okostojás kategóriába tartozók közzé, írja meg, hogy szerinte mi az ami működik!
                              .......................
                              [/QUOTE]

Mielőtt ezt is félreértenéd:
                              az experted működik. Tudjuk, látjuk, elhisszük!
                              Egy baja van: ilyenfajta automatikával nem fog plussz pénzt termelni az alapkötésre. (sokkal egyszerűbb módszerrel statisztikaillag ugyanaz a végeredmény elérhető)
                              Talán ha megtanulnál végre támasz-ellenálások szerint tradelni, kötni, akkor ki tudnád használni. Átbillenhetnél vele a napos oldalra, és nem kellene azon gondolkozni hogy kinek sózd el. Ennyi lett volna az építő jellegű hozzászólás,
                              a többi legyen akkor trallala:
                              trallala

Hozzászólás

• Egy klubtagunk képe a Facebook-os csoportunkból, aki kb. 3 hónapja van velünk és kezdőként csatlakozott.
                                Ezek a belépők a csekklistás szabályainknak megfelelnek és a számozás is. Nincs túlbonyolítva és hál istennek ő nem fórumozik, tehát nem tudja, hogy ez nem működhet.

Mire is és mi alapján látott ott jelet?

Zöld a Renko Line chart már ott, mivel alul van 3 zöld sávja is - tehát akkor csak Long.
                                1-es hullám hossz megfelelő
                                EMA piros felett az árfolyam
                                EMA szürke felett az árfolyam
                                Dupla fekete EMA sáv felett az árfolyam
                                Volt Fibo 38.2-es korrekciós "A" hullám
                                Meg volt a mintaszerű A-B-C korrekció
                                Nincs berajzolva, de egy előző M5 csúcsot tesztelt vissza az árfolyam - ez egy megerősítés
                                A meginduló 3-as (nos, nálunk ez a 3-as hullám) első kis vissza-tesztjében helyezzük el az ordert az ott kialakult kis csúcsra.
                                JPY párokon a 3-as hullám TP 75 pip 12 pozícióépítéssel.

És ezt csináljuk és csak ezt, mindössze 3-4 hasonló alakzatra kidolgozva pontról pontra a teendőket, csekklistás rendszerben.
                                Ennyit rajzolunk hozzá, és a képek felrakásához is saját szabályaink vannak, hogy egységesek legyenek.
                                Minden alakzathoz példatárunk van, ami egy pillantás alatt megnézhető, a kialakulásban lévő jelekkel összehasonlítható.
                                Tudom, hogy vannak, akik azt hiszik, kell ennél több és valami fantasztikus Holy Grail-re áhítoznak. Hiba, nagy hiba, majd rájönnek.
                                Itt egyszer kellett gombot nyomni, mert a kép a mintákkal megegyezik és a csekklista is igazolta a belépőt.

Én arra lennék kíváncsi, te miért NEM léptél volna itt be? Kb. még 20 másik stratégia is igen csak ekörül adott jelet, nem véletlen, hogy el is ment.

Mi ezzel együtt csak a miénkkel foglalkozunk, hiszen hasonlóan ment el számtalan esetben az elmúlt hetekben is.
                                Minta kép beazonosítható? Igen! Csekklista ok? Igen! Nem kell azaz NEM SZABAD ennél tovább bonyolítani.
                                Hát akkor be kel orderezni és Buy Limit-el (2 kattintás) és ennyi, még csak gombot sem kell hozzá nyomni utána. Éppen 20x próbálkozhatsz egy ilyenhez

Mi így csináljuk - nekünk tetszik és nekünk megfelel. Te itt ingyen kapod ezt, az utolsó 2-3 képből le is tudod képezni a stratégiát teljesen.
                                Ha tetszik, próbáld ki. Köss be 50-et ezekből és meglátod, mire jutsz vele. meg fogsz lepődni, pár deviza-párat nézve, milyen gyorsan összejön ennyi.
                                Ha megtetted és van is róla annyi képed, akkor már majd tudsz is hiteles véleményt mondani róla és csak az idődbe került.
                                Az ordereket simán be lehet tenni kézzel is vagy keress rá egy egyszerű kis ingyenes scriptet.
                                Ha meg emögött is valami okosságot látsz csak ki, akkor kérlek ne látogasd ezt a topikot, ne töltsd vele az idődet.
                                .
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X