Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

www.ussbfx.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Csak kérdem:

És az nem rontja az esélyt, hogy pl. 20 pipes TP helyett, 200-at kell mozdulni az árfolyamnak ugyanannyi nyereséghez?
    És az nem rontja az esélyt, hogy pl. ameddig egy devizapáron pl. EURJPY naponta van néha belépő, akár 2x is M1-M5-ön,
    a 100 pipes SL-el meg már igen csak gondolom H4 időtávos kereskedéssel, hetente 1x vagy annyi sem?

De akkor, mint már korábban kértem (csak semmi reagálás nem volt rá), fordítsuk meg a dolgot. Írja már azt meg valaki, különösen a rendszeresen mindent cáfolók, hogy mi az ami szerintük működik?

Valahogy így:

Szerintem úgy lehet nyereségesen kereskedni, hogy... (időtáv, stratégia, teljesülési arányok, kockázatvállalásról stb.)
    Azon saját példámból vett tények alapján állítom ezt, hogy.... (ennyi meg ennyi ideje ezt meg ezt így csinálom és így alakultak a számlaegyenlegeim stb...)

Természetesen, nem pontos stratégiára és anyagi részletekre lenne itt kíváncsi senki, csak tájékoztató jellegű dolgokra.
    Lássuk akkor ehhez ki mit tesz hozzá. Én már képekkel, számtalan esetben élőben is a Trading Room-ban és YouTube-os videókon is megmutattam azt, amit és ahogyan én jónak tartok.
    Én egyértelműen a napon belüli kereskedés és azon belül a pozícióépítés mellett teszem le a voksomat, erre fejlesztettem rá mindent, stratégiát, eszközöket.
    Lássuk, más mit tart jónak és mire alapozza a véleményét és akkor van beszélgetési alap, különben csak kibicelgetés az egész és értelmetlen vele időt tölteni.

Egy dolgot még hadd tegyek hozzá őszintén: aki meg akarja váltani a Forex világát, de még mindig eljár naponta a kis munkahelyére dolgozgatni, annak kicsit általában feltételes módban fogadom az állításait.
    Hogy miért? Azért, mert ha alapja van annak, amit állít, már régen annyit kellene keresnie a Forex-en, hogy csak ebből és ennek éljen. Én azért tudok jó pár emberről szerencsére, aki már ebből megél - legfeljebb nem fórumozik :-)
    Azt persze nem tudom, hogy mennyit hoz nekik, de azt, hogy mióta foglalkoznak ezzel és csak ezzel és milyen körülmények között élnek (hobbi, autó, ház, utazások), azt többnyire igen. Ez mégis csak valamit jelenthet.

Hozzászólás

• Komolyan azt hiszed hogy egy profi majd itt közkinccsé teszi a módszereit csak hogy bizonyítson neked vagy másoknak? Egy strati csak addig működik míg túl sokan nem használják, ha nem érti vagy hiszi ezt valaki... le lett írva és elmagyarázva más topikokban pl én így látom ban, meg egy kezdés t. ben.

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Csak kérdem:

Nem teljesen értek a leírtakkal egyet, mert megint elviszi a dolgot olyan irányba, amibe nem kellene:

- egyrészt felesleges egymást győzködni bármilyen stratégiáról. Leírtam fentebb – eleget téve a kérésednek-, hogy szerintem miért nem feltétlenül ideális a képen bemutatott belépő. Ha elgondolkodsz rajta, oké, ha nem, felesleges volt a kérdés és a válasz is. Mindenesetre nem cáfoltad.

- másrészt felesleges személyeskedni, beskatulyázni másokat. Nem csak főállásban lehet forexezni. Kezdetben hiba, később dögunalom. Évekig csináltam, és állíthatom, hogy egy idő után elfogy a komoly tanulnivaló, sőt a hasonló tudású traderekből álló közeg is. Kell új cél, új kihívás, új környezet is néha az ember életébe. Azt meg ne firtassuk, sok forex-guru miből gazdagodott meg valójában, mint ahogy az se lehet előírás, hogy egyébként ki mire költheti a pénzét…
        http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

De akkor, mint már korábban kértem (csak semmi reagálás nem volt rá), fordítsuk meg a dolgot. Írja már azt meg valaki, különösen a rendszeresen mindent cáfolók, hogy mi az ami szerintük működik?

Valahogy így:

Szerintem úgy lehet nyereségesen kereskedni, hogy... (időtáv, stratégia, teljesülési arányok, kockázatvállalásról stb.)
          Azon saját példámból vett tények alapján állítom ezt, hogy.... (ennyi meg ennyi ideje ezt meg ezt így csinálom és így alakultak a számlaegyenlegeim stb...)

Természetesen, nem pontos stratégiára és anyagi részletekre lenne itt kíváncsi senki, csak tájékoztató jellegű dolgokra.
          Érdekes, én mindenféle hátsó szándék nélkül végül is ezeket kértem Tőled, pár hozzászólással fentebb, de nem érkezett rá válasz.
          Még annyit sem kértem, mint amit te kérsz másoktól.
          Nem is a stratégiáról, csupán az eladásra kínált eszközöd működtetéséről kérdeztem csupán. Az oka, pusztán kíváncsiság, nem is hiszem hogy véleményezném, egyszerűen csak tényleg érdekel.

Ez volt a kérdések lényege:

"...statisztikák, főbb sarokszámok, kiértékelt adatokat lehet tudni arról, ahogy TE működteted az eszközt? Nem kell ilyen kivonat, statement, meg semmi, csak a főbb rendszer számok."

Értem én hogy csak akkor kérdezhetek, ha tudok pénzt csinálni magamtól is a semmiből, meg ha van nagy házam autóval és most jöttem haza a luxusnyaralásból, de azért hátha enélkül is választ adsz.

Hozzászólás

• Zoli, engem is érdekelne amit Tback kérdez. Vagy bárki más, aki perces idősíkokon kereskedik rövid stoppal és akár ilyen agresszív poziépítéssel vagy bármi mással. Azért kérdezem, mert én is így próbálok kereskedni és érdekelne hogy más a saját rendszeréből mit tud kihozni havi szinten.

Hozzászólás

• Tehát akkor a lényeg az, bár csak páran szóltak hozzá, hogy mivel senki nem fog a saját működő stratégiájáról semmit elárulni, értelmetlen a párbeszéd.
              Értelmetlen, mert csak arról szól akkor, hogy a máséban mi a rossz és mivel azért nem most kezdtem fórumozni, sajnos szinte csak ilyet látok és ezek szerint kár is erőlködni ezen változtatni.

TBack: a körülményeket illetően nem jól értetted, én nem a kezdőkre értetettem, hanem az állandóan mindent immár évek óta leblamálókra, akik még semmit nem mutattak fel.
              Szallac: "Egy strati csak addig működik míg túl sokan nem használják..." Szerintem meg attól működik, ha minél többen azonosan látnak valamit a világon, akik kereskednek és ugyanott kötnek.
              Falcon: senki nem fog meggyőzni senkit itt semmilyen képpel, kimutatással és 66 felől kötnek bele mindenbe. De itt egy akkor egy éles számlás kép és mindenki oda teszi ahova akarja
              (régi a kép, rövid az intervallum, nincs mellet részletes kimutatás, hol a linkje, hol a ... miért a... stb.) majd jönnek ezek szépen a megjegyzések róla, csak figyeld.

Aki viszont kicsit jobban elgondolkodik, az kiláthatja belőle, ez annyi nap, ahány pontocska van a képen. Egy napon belül több, néha akár 10 kötéssel.
              A többit már tényleg odabízom mindenkinek, hogy ez neki alapot ad-e egy adott stratégiáról véleményt alkotni? Ez annyi, mint H1-en kb. 2-3 évet kereskedni.
              Emögött egyébként 3 trader összehangolt munkája van, az sem titok, napi 9 órában nonstop több devizapár figyelésével egy számlán kereskedve egy stratégiával.
              Azt kérdeztétek, lehet-e nyereségesen kereskedni? Lehet. Hogy ezt lehet tartósan így csinálni? Egyedül nem, de elosztva 3-al az eredményt igen, azt egyedül is.
              Annyi elég a megélhetéshez? Számlanagyság kérdése. 200 ezer HUF-al kereskedve biztosan nem. 1 milliótól már igen és akkor érdemes is, különben kevesebb nyűggel is lehet pénzt keresni mással.
              .
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Eretnek módon akkor képet is teszek fel megint egy kereskedésről, amit olyan szívesen látnék másoktól is.
                Itt is az a kérdésem, hogy mi az, ami miatt szerinted ez nem felel meg kb. az általam ismert stratégiák közül legalább 4-5-ben belépési jelnek.

Az előző képhez egyedül Moneymentor barátunk szólt hozzá, akkor is ezt kérdeztem.
                Ő felsorolt pár szakirodalmi indokot, ami nekem azt mutatja, hogy ha valaki mindennel összhangba akarja hozni a belépési jeleit, akkor bizony nem sokat fog kötni.
                Én még hozzá tudtam volna tenni a listájához a Pivot szinteket, a H1, D1 te és Fibo szinteket, a 000 szintek közelségét, a napi nyitó és záróárakat és még mit tudom én mit, tudnám folytatni.
                Nekem elég, ha a kb. 10 feltételemből "hülyegyerek" módra a csekklistámon legalább 8 ki van pipálva, ami itt éppen pl. meg is van a 10-es.
                Bizony lehet túlvariálni - semmivel nem lesz vele előrébb senki - legfeljebb abba a 95%-ba fog tartozni (ha nem 99) aki, bár tudja a tutit, csak éppen most...

Régi szlogenem, kb. 6 éve tartok Trading Room-ot, ismerhetik jó-páran: "Ha ott a jel, kötni kell!"
                Az óta is napi 8-12 órát ezzel foglalkozom csak, és van pár kötés is már azért a kezemben és a fejemben, ezért némi tapasztalattal magam mögött állíthatom:
                Ha meg van az a stratégiája valakinek, amit bele tud max. 10 pontba sűríteni csekklistás alapon, amit higgadtan és nem kereskedési körülmények között dolgozott ki, akkor abban kell bízni: Ha ott a jel, akkor kötni kell!

És egyáltalán nem érdekel semmi más, mert tudom, ha csak ezeket kötöm, amiből azért nem is olyan sok jó jel van, ha még szigorítom a csekklistás minősítést, azaz csak a 10 pontosakat kötöm.
                Lehet vitatni a 6 pipes SL-t is, én nem tágítok tőle, mert működik. Jó helyen kell belépni és akkor működik. Ugyanez vonatkozik a ráépítésekre is.
                Én simán "bedobáltatom" így az ordereket az experttel és ha jó devizapáron kötök, márpedig a JPY-k ritkán hagynak cserben és a DAX sem oly rossz ugyebár, akkor meg mit okoskodjak remegő kézzel minden egyes ráépítésnél?
                Az elmúlt hetekben kevés olyan 2-3 nap volt, amikor nem volt legalább egy ilyen jel, ha nem több - lehetőség volt bőven.
                Egy-egy ilyen TP nagyon magas RR-t ad ki, azaz lehet mellépufogtatni is, nem gond.

Mostantól viszont és előre is elnézést érte, mivel én arra nyitottam ezt a topikot, hogy azokkal tudja értekezni, akik mellette vannak és nem ellene a pozícióépítésnek,
                ezért csak azoknak fogok válaszolni, akik arról írnak, ami működhet és nem arról, ami nem.
                Szeretek én és tisztelek mindenkit nagyon, csak nem vagyok különösebben a negatív hangulat embere, ennyi az egész.
                Természetesen ez egy nyílt, fórum és topik, mindenki azt ír amit akar, nem fogunk biztos a beszólásoktól unatkozni, de majd ez viselve válik :-)
                .
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• "Érdekes" ez a topic.

Szerintem alapvetően két probléma van ezzel az egésszel.

Egyrészt, Zolinak nem értem az állandó "sértődöttséget" a mondataiból. Valamit valakinek szeretnél bizonyítani. Nem ismerlek, biztosan jó srác vagy és jól is trédelsz. De mintha magadnak akarnál valamit bizonyítani. Nem vonom kétségbe, hogy ebből élsz, de ha egy oktató bizonyítani akar valamit, akkor a tanfolyamon résztvetteknek mutassa meg a számláját, meg az egész pénzkezelési elvét. Nem kell itt a fórumon sem. Nekem azok az emberek, akik VALÓBAN ebből élnek, négyszemközt bemutatták a számlájukat, elveiket, mindent. Ez korrekt (igaz, egyik se oktat semmit se...). Igen, olyan számlát vagy számlákat érdemes megmutatni, ahonnan volt visszautalás, ezért és ezért, és nem egy két hét vagy hónap eredményéből. Hogy miért? Mert szerintem nem túl hiteles egyszer egy jó szériáról myfxbookon megosztani egy linket. Az önámítás is lehet ám! És ez mindenkire vonatkozik, aki ilyeneket csinál a fórumon.

Másrészt meg mit ér a százalék itt bárkinek is? Önmagában semmit, ahogy a chartolvasás sem. Mindenki másban hisz, más elvek szerint nyitja, zárja a trédjeit. Ezért minden ember teljesen egyedi és más. Szerintem butaság összehasonlítani. Nem lehet azt mondani, hülye vagy, ha itt és itt longolsz, amikor esik minden. Miért? Mert ha az illető a saját rendszerét így tudja sikeresen üzemeltetni, akkor ennyi, ez a lényeg!

Egy a lényeg: ebből élsz vagy sem. Kár máson vitázni. Megvan a rendszered? Chartolvasás, pénzkezelés, folyamatos üzemeltetési képesség, vagy van, vagy nincs, ennyi.

Ezt egyébként az emberi attitűdök tökéletesen tükrözik a mindennapokban.

Tőzsdézni megtanulni nem a tőzsdén kell kezdeni. Szerintem.

A fórum az ötletelésről kellene, hogy szóljon, nem kell senkinek semmit se bizonyítania, se minősítenie, és nem kell a sértő szavakat magunkra venni se. Akiknek ezek nem mennek, ott a tréddel is bajok vannak szerintem.

Üdv!

Hozzászólás

• [QUOTE=David Chateau;66501]"Érdekes" ez a topic.

Szerintem alapvetően két probléma van ezzel az egésszel...

Minden szavaddal egyetértek! Like

Hozzászólás

• Számomra az egyetlen valóban hiteles "magamutogatás" az az, ha valaki nem utólagos profitgörbékkel hadonászik, hanem on-the-fly tolja, pislogó bocitekintetek sűrűjében.
                      Én is tudnék mutatni eredménygörbét a hétről, nem lett nagyon gyenge, de mennyire hiteles ez így? Max érdekesség, nem több.

Hozzászólás

• 3 beírás, pszichológiai okoskodás, hogy írjak már valamit én is alapon, kereskedésről egy szó sem.
                        Bizonyítási vágy, sértődöttség elemzése az megy. Most már akkor sokkal előrébb vagyunk, hajrá :-)

"A fórum az ötletelésről kellene, hogy szóljon, nem kell senkinek semmit se bizonyítania, se minősítenie,"

Így van, mutass példát, már kezdheted is itt azonnal. Én partner vagyon benne, illetve csak abban.

"Falcon: senki nem fog meggyőzni senkit itt semmilyen képpel, kimutatással és 66 felől kötnek bele mindenbe. De itt egy akkor egy éles számlás kép és mindenki oda teszi ahova akarja
                        (régi a kép, rövid az intervallum, nincs mellet részletes kimutatás, hol a linkje, hol a ... miért a... stb.) majd jönnek ezek szépen a megjegyzések róla, csak figyeld."

A feltett kereskedésről (annak az elméletéről) meg hát ugyebár megint egy szó sem, hogy esetleg arról értekezzünk, mert hát az emberről kell és nem a kereskedésről ezek szerint irkálni...

Hozzászólás

3 beírás, pszichológiai okoskodás, hogy írjak már valamit én is alapon, kereskedésről egy szó sem.
                          Csodálom, hogy még nem fáradtál bele.
                          Nekem tetszenek a képeid, de már én sem látom értelmét képek feltöltögetésének. Minek? Kinek?
                          Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

3 beírás, pszichológiai okoskodás, hogy írjak már valamit én is alapon, kereskedésről egy szó sem.
                            Bizonyítási vágy, sértődöttség elemzése az megy. Most már akkor sokkal előrébb vagyunk, hajrá :-)

"A fórum az ötletelésről kellene, hogy szóljon, nem kell senkinek semmit se bizonyítania, se minősítenie,"

Így van, mutass példát, már kezdheted is itt azonnal. Én partner vagyon benne, illetve csak abban.

"Falcon: senki nem fog meggyőzni senkit itt semmilyen képpel, kimutatással és 66 felől kötnek bele mindenbe. De itt egy akkor egy éles számlás kép és mindenki oda teszi ahova akarja
                            (régi a kép, rövid az intervallum, nincs mellet részletes kimutatás, hol a linkje, hol a ... miért a... stb.) majd jönnek ezek szépen a megjegyzések róla, csak figyeld."

A feltett kereskedésről (annak az elméletéről) meg hát ugyebár megint egy szó sem, hogy esetleg arról értekezzünk, mert hát az emberről kell és nem a kereskedésről ezek szerint irkálni...
                            Okés, rendben, ötletelésben partner vagyok abszolút! Foglalkozzunk is inkább ezzel.

Megnéztem, elolvastam, amiket ide feltettél. Én ezek alapján nem tudok saját véleményt alkotni a rendszeredről. Működhet, ebben nem kételkedem, bár én máshol és más szempontok alapján lépek be. Ha neked ez így működik és pénzt csinálsz vele, elhiszem. Én ott, ahol te belépsz a képeken, kissé máshol lépnék be, de ettől ez még nem jelent semmit. Ami látszik, hogy visszaolvasva a korábbi bejegyzéseidet is (bocs, nem mindet olvastam el), régóta gyűröd ezt az irányt. Ez örvendetes, hogy alapjaiban nem változtattad meg.

Ha van konkrétabb ötleted, kérdésed, amihez azok is hozzá tudnak szólni, akik nem követik napi rendszerességgel a kereskedéseidet, jöhet, és szerintem a legtöbb fórumtársammal együtt építő jellegűeket fogunk hozzászólni, nem pedig személyeskedni. Nem szégyen kérdezni olyat, amivel lehet a saját rendszerünkhöz ötletet kapni.

Üdv!

Hozzászólás

Gratulálok, szuper. Csak így tovább. Ha még él az ingyenes akciód, én szívesen átveszem az expertedet, (használom, ha a saját stratégiám szerint is lépnék), s a pozítív tapasztalataimat megosztom a topicban.

(Komolyan. És nem csak azért, mert ilyen beírásokat szerettél volna kritika, pszichológia, okoskodás, stb. helyett.)
                              http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• @USSB-FX Zoltán: Végigtolnál egy hetet élőben a fórumnyilvánosság előtt (screenshot-ok némi magyarázattal az aktuálisan futó trédekről)?
                                Engem érdekelne szakmailag. Komolyan. Hidd el nem kötözködés, de az utólagosan kimazsolázgatott szép trédek nem igazán mérvadóak, hisz ki tudja, mi volt előtte/utána. Ha meggyőzően tolod, az a hitelességeden sem csorbítana (és kuncsaftokat is szerezhetsz vele, ami célod, hisz ezért írkálsz ide).

Hozzászólás

Working...
                                X