Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

www.ussbfx.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Akkor teszek egy próbát arra, hogy a technikai elemzésekről beszéljünk.

Itt van 2 kép. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt a jelet, miért nem vállalná be az, aki már gyakorlott az ármozgások értelmezésében?

- londoni nyitás után vagyunk, amikor már shortra tesztelték az alsó támaszt
    - min. 6 érintéses ferde csatornavonal törése (100%-ban megfelel az STP-5. csekklistánkon, azaz 10/10-es a jel)
    - oldalazó sávból ellentétes irányú kitörés, megelőző shortos fals kitöréssel (STP-7. es jelünk, önmagában is köthető, együtt még biztosabban)
    - az Elliott mintaszerű Flat korrekcióból trendirányú kitörés kis visszateszt-el
    - EMA indikátorok felülzárása rendben
    - kötésjelző sáv felülzárása
    - alsó sávos Trendinfó szalagok 3 felettes időtávon longos jelet adtak már

Amennyiben bevállalnád, én meg majd megmutatom, hogy mi lenne a jutalmad a mi Multi expertünkkel, miután 3 kattintással belépsz ebbe a pozícióba.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Újabb fejlesztések kerültek be az USSB-FX Multi Expertbe és már futnak vele a tesztek Beta verzióban.
      A januári nemzetközi bevezetése az expertnek teszi ezt szükségessé, mert közel sem biztos, hogy erre a stratégiára fogja valaki használni.
      Így már szinte korlátlan számú variációban lehet használni az újabb funkcióknak köszönhetően.
      Biztosan megállja a helyét, mert amit itt nem tudtak a kedves magyar tesztelőtársak szétszedni darabokra, azt ott már nem lesznek képesek
      Nagyon szépen köszönöm ezúton is azoknak, akik segítettek benne. Itt tényleg az segített sokat, aki megtalálta a legapróbb hibát is.

A napokban lesz kiadva a klubtagoknak, addigra az új használati útmutató videók is elkészülnek hozzá. Akkor majd ide is teszek fel belőle.

Ui: Most is shortban ülnek a klubtársak az NZDUSD M1-en megint, amiből bármi is lehet.
      Belépő STP-5. azaz 5 érintéses trendvonal alázárása vissza-teszttel a belépési indok 09:19-kor.

https://www.mql5.com/en/charts/43741...markets?bind=1

nem nagyon volt időm mostanában, hajnali magömlés helyett átfutva az elmúlt hét f...ságait ez egyetlen használható konkrét info ami annak tűnik. Lekövette vki?
      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Minden ami Pozícióépítés

A két képet érdemes összehasonlítani, meg a 2012-es FOREXPO-s videón elhangzottakat, ahol kb. 25 ilyet kötöttünk be virtuálisan az ott jelenlévőkkel, hogy lehet-e, érdemes-e egy azonos és rendkívül egyszerű jelel mellet letenni a voksot.
        Szerintem sok fajta jel van, ami jó lehet, csak egy a fontos: döntsd el, hogy te melyiket választod és azt gyakorold orvérzésig, azt fejleszt tovább mesteri szintre és működni fog. Mást meg se láss a chartokon, azt kösd akár csak egy akár több devizapáron.
        Amikor már jól kötöd, akkor írass hozzá egy expertet, ami segít stresszmentesebbé tenni a végrehajtást. Csak rajta múlik onnantól, hogy ölelgeted-e azt a bizonyos forró kályhát, azaz hányszor sérted meg a higgadt pillanataidban meghatározott szabályrendszeredet.

Hozzászólás

• Az előző bejegyzésem a két képes összehasonlítás a kockasseggu beírásához tartozik és nem ezekre.

Darius eredeti hozzászólása
          Én nem vállalnám be, mert nincs volumen a charton és nem kereskedek kitöréseket. De volt ma olyan kereskedőtársam, aki longolta az EURGBP-t. Én inkább a GBPAUD shortot választottam.
          Nem is csoda, hiszen volt belépő rendesen, akár válogatni is lehetett annak, aki, mint te is a volatilitásra megy. Az USSB-FX-nél ez a devizapár nincs benne egyelőre a kosárban.
          Apropó, csak egy kérdés: te a volument, ami a forgalmat jelzi, azt hogyan nézed a devizáknál hitelesen, hogy az alapján kereskedsz? Vagy csak a volatilitásból következtetsz és tapasztalat alapján?

M1

1.) Lehetett kötni Fibo szintről lefordulásra, ami ráadásul egy 000 szintről történt, ami előtte már volt jelentős támasz is
          2.) Ugyanez megerősítéssel, amikor már 2-szor tette meg, de úgy, hogy nem érte el az előző szintet sem
          3.) 4 érintéses trendvonal törésére is be lehetett lépni vissza teszt-el
          4.) Dupla-csúcs, nyakvonal vissza teszt-el

M5

STP-1. a legerősebb jelünk 10/9-es feltétel teljesüléssel

Nekünk ezekből M1-en egy sem jel, mert az első hullám meghaladta a 70 pipet és ez ott kizáró ok a pozíciónyitásra.

M5-ön széped adta, de egyelőre nem kereskedünk már ezen az időtávon sem, csak az M1-en.
          .
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            nem nagyon volt időm mostanában, hajnali magömlés helyett átfutva az elmúlt hét f...ságait ez egyetlen használható konkrét info ami annak tűnik. Lekövette vki?
            Légy finomabb, kaptam egy megintést. Elfogadtam, OK.

Hozzászólás

• Kockasseggu: eszedbe se jusson, téged így szeretünk. Bár egy percig sem tételezném fel, hogy ez neked akár egy percig is felötlene...
              Mi adtunk már egymásnak hideget és meleget, de korrekten és értve ezzel együtt is egymás a sorok mögött - szerintem.
              A mai napig bánom, hogy Te nem szedted ízekre az expertünket, amit fel is ajánlottam neked szerintem, mert hasznos lett volna.
              Én azt gondolom, hogy az a megállapítás igaz itt is, hogy a "Cirkuszban a bohóc a legképzettebb artista"

A GBPAUD témához ide írom be: én valahogyan most inkább egy kicsit odafigyelnék a longos korrekcióra egy ideig. Én nem kereskedem sem a deviza-párat sem ezt a stratégiát, csak úgy megjegyeztem...
              .
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rövid távon erre a kis korrekcióra gondoltam, de csak mint jel, hiszen a magas spread miatt itt ez köthetetlen ezen a devizapáron M1-en.
                Ez EURUSD vagy EURJPY devizapárokon az ilyen kereskedés esetén az előző csúcsok szintje alatt eladva pár pippel simán nettó +RR2.
                Belépő egy USSB-FX STP-5.-ös jel - de mi nem ebben a környezetben kötjük és nem scalpolunk, csak már megindult trendben.
                .
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• 08:45 Talán most lesz elég erő a GBPAUD-ban a korrekció beindulására

Hozzászólás

• Minden ami Pozícióépítés - akár fő trend ellenesen is

Lezárult azaz lezártam ezt a kereskedést, amibe ismét azok kedvéért mentem bele és maradtam fent, akik elhiszik vagy el szeretnék hinni, hogy lehet technikai alapon is kereskedni és 55 fajta stratégiával.

Ez itt annyira értelemszerű volt, hogy már jobban nem is lehetett volna: hatalmas megelőző esés, egy extrém megnyúl Elliott hullámban, nyűglődéses ármozgás a korrekciót előjelezve és kitörés előtti jellemző mozgások az M1-en. Persze ilyenből is van SL is, senki nem jós. De ezt érdemes volt megpróbálni annak, aki erre izgul. Még hogy nem lehet trend ellen kerekesedni? Egy újabb tudatlanságból eredő mítosz. Van aki csak ezek köti és sikeresen, mert csak és kizárólag ezekre specializálódott, gyakorolta kitartóan és nem 3 hónap alatt akart belőle meggazdagodni.

A kereskedésről: 3% kockázat bevállalva, hogy az SL-t tudjuk késleltetni megfelelően. Itt most csak 2 ráépítéssel, mert korrekcióról van szó és kevés idő volt a GBP hírig. Idő előtt lett zárva, mert a mozgás nem indokolta és a hírig még volt idő, de én még ezt meg akartam írni most karácsonyi ajándéknak. A rendes zárás hír előtt 5 perccel van, ha addig nem éri el az ilyenkor használt 45 pipes célárunkat. (Basszus, simán elérte az előbb éppen, ami sokak számára nem is hihető eredményt hozhatott volna még pluszban.)

Így most ez a felvett kockázatra véve 2.55-ös RR-el zárult. A számlaegyenlegre nézve 7.55%-ra nettóban, mert egy Varen Goldos számlán néztem, ahol nincs jutalék, de magasabb a spread.

Ezzel el is köszönök, elég volt erre az évre. A szeretet ünnepére való tekintettel én nem vitatkozom már senkivel.

Majd időnként benézek, ha lesz szép mintakereskedés, felteszem, de szerintem követem Forex Klub-os Zoli példáját és valószínűleg saját fórumot nyitok az érdeklődőknek. Saját klubfórumom természetesen van, de az szigorúan csak tagoknak elérhető. Nézzétek meg az övét is, milyen szuper lett, mármint magára a megoldásra gondolok, a többit majd meglátjuk, hogyan működik nála is. Ide csak reklámozni járok majd és csak ott leszek hajlandó értekezni bármiről is, ha itt nem terelődik minden a normális mederbe.

Erről is tudom, hogy hiába az előrejelzés, a levezetés, van aki úgy van vele, mint ahogyan az egyik népszerű mozifilmben is hallottam az elhíresült mondatot: "Tudtam, hát persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem..." De én van akinek élesben is előtte kereskedhetnék, az ég világon ez az ő meggyőződésén nem változtatna, de nem is érdekes ez már innentől.

Közben meg volt a hír is és ezt próbálom meg elmagyarázni, csak nehezen megy: Most akit ott kivett egy 40 pipes mozgás, mert ott aztán te tuti nem kapsz zárást a brókertől, akkor őt kell anyázni, mert kapzsiságból vagy gyakorlatlanságból nem zársz? A francot, időben kell zárni, ez Forex dedo1!

Ez mind mind tanulható kitartással, a piac állandóan ismétli magát ciklusosan. Ezt az, amit viszont egyszerűbb megtanulni valakitől hetek vagy akár hónapok alatt, legalábbis az elméletet, amire magától az ember évek alatt jön rá. Nagyságrendekkel gyorsabb a haladás, kevesebb Pontosan ezt írta le egy korábbi és számomra a meglepően őszinte beíró.
                    .
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Darius eredeti hozzászólása
                      Klasszikus kérdés. Tick volume ugyanolyan jól használható, HA megfelelő helyről jön az adat.

Mondjuk én M15 alatt nem kereskedem. A volumen akkor tényleg csak zaj véleményem szerint. Nem csak forexen, hanem máshol is. Bár ismerek olyanokat, akik lejjebb merészkednek vele, és sikeresen használják. Nekem 15 és afölött tökéletes.

A GBP/xxx pároknál tényleg korrigálás várható, de szerintem nem lesz annyi ereje, hogy rendesen visszateszteljen. Nagyobb időtávon tekintetében mindenképp shortra érdemes játszani.

EURAUD-ot is érdemes figyelemmel követni shortra a későbbiekben, mert nagy turpisságok mentek/mennek végbe abban a range-ben az utóbbi időben.
                      Korábban évekkel ezelőtt emlékszem, hogy foglalkoztunk ezzel, de utána mivel nem boldogultunk vele M1-en, ami már nekem akkor is a vesszőparipám volt, feladtuk ezt a vonalat. Ha összehozol olyannal esetleg, aki kisebb időtávon sikeresen használja, akkor akár barterezhetnénk is Én bárkitől hajlandó vagyok tanulni, ha az kölcsönös előnyt jelent.

A közben feltett jegyzetem meg remélem, azért most engem igazol, hogy ilyenkor azért minimum, akármilyen erős is a trend, a korrekció minimum az órás F23.6 ig elmegy, csak tudni kell jól feltenni a Fibót (az egyik képen láthatod is, már rég óta ott van). Most azon harcolnak éppen, hogy legyen-e belőle F38.2 vagy sem? Most őszintén nem kellett hozzá még csak nagy gyakorlat sem és én azt szeretem, ha más is valószínűleg azt látja, amit én minden nagyobb belelátás nélkül. Akkor nagyobb az esély, hogy többen egy irányba kötünk, hiszen ármozgás, jelentősebb ármozgás csak akkor van.
                      .

Hozzászólás

• Megint bekötöttél egy demo-t, s elmagyarázod, mi lett volna ha… elméleti 3% kockázattal elméleti 7,55% nyereség.

Én meg benne ülök 20 pip pluszban egy éles Gbpusd-ben. Most csináltassak óriásplakátot?
                        http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• Minden ami Pozícióépítés

Gyorsan a kép is annak kedvéért, aki még nem annyira van benne az elemzésben - és ennyi volt, megyek alukálni én is... és igen, lehet bármikor feliratkozni az ingyenes videó sorozatunkra itt, hogy legyen mit nézegetni az unalmas év végi semmittevés közben
                          .
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Megint bekötöttél egy demo-t, s elmagyarázod, mi lett volna ha… elméleti 3% kockázattal elméleti 7,55% nyereség.

Én meg benne ülök 20 pip pluszban egy éles Gbpusd-ben. Most csináltassak óriásplakátot?
                            Kellemes Karácsonyt Neked Is!

Hozzászólás

• USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kellemes Karácsonyt Neked Is!
                              Meg van az 50 ezredik olvasás. A kampány elérte célját. Kellemes ünnepeket, BUÉK neked is.
                              http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• Minden ami Pozícióépítés - akár fő trend ellenesen is

A képeken a lényeg, de az biztos, hogy hír nélkül még nem lett volna indok kiszállni és főleg annak, aki 5 vagy akár 15 percesen nézi.
                                A látottak alapján ilyenkor érdemes bevállalni a H1 F38.2 alatti 000 szintig, természetesen már kicsivel az átlagár felett SL követéssel.
                                .
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X