Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Spike tanfolyam, stratégia és szignálszolgáltatás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• 2012.12.20 XAUUSD poziépítési lehetőség M5 -ön.
    Kezdeti stop távolság 3$
    Lépésközök: 3$-2,5$-2$-2$
    Csatolt képen 17 pozició épült fel amiből az utolsó kettő lett "veszteséges".
    Kezdeti kockázat 1%
    Nyereség 62% a tőkére vetítve.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• ez szép volt.
      egy nagyobb képet tudsz mutatni? melyik volt a spike gyertya?
      kedden volt egy szép lehetőség aranyba(de nem spike jel).

http://kepfeltoltes.hu/121220/100268...toltes.hu_.jpg

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ez szép volt.
        egy nagyobb képet tudsz mutatni? melyik volt a spike gyertya?
        kedden volt egy szép lehetőség aranyba(de nem spike jel).

http://kepfeltoltes.hu/121220/100268...toltes.hu_.jpg
        M5 idősikon 11:20 -as spike gyertya után nyilt be.

Viszont, hogy elejét vegyek minden találgatásnak ez csak egy lehetőség volt ami élesen nem volt benyitva.
        Viszont ilyen poziciókat lehet összehozni a spike stratégiával 5 percesen.
        Messze több lehetőséggel (haszonnal) és bukóval mint óráson.
        Szabály ugyan az, 1 egységet szabad csak kockáztattni és várni, hogy mit ad a piac.

Hozzászólás

• Itt van a a kép a kötésekről.
          Szerintem tanulságos.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Red Fox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            2012.12.20 XAUUSD poziépítési lehetőség M5 -ön.
            Kezdeti stop távolság 3$
            Kezdeti kockázat 1%
            az a gyertya szerintem nem tekinhető semmilyen szinten spike gyertyának

volt spike de máshol, lásd a képen
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Van aki gyertyák összeadásával is figyeli a jelet.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

2012.12.20 XAUUSD poziépítési lehetőség M5 -ön.
                Kezdeti stop távolság 3$
                Kezdeti kockázat 1%
                Gratula. Ez szép elgondolás, kötélidegekkel.

Én teljesen máshogy csinálom, de látok benne olyan ötletet, amit akár fel is használhatnék.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Van aki gyertyák összeadásával is figyeli a jelet.
                  persze, remélem így az analógia érthetőbb

http://forexegyetem.hu/kereskedesi-j...t-11.05.52.png

Hozzászólás

• (Csúcson vagy előző csúcs közelében) lévő egymás utáni gyertyák alá-fölézárása magasabb idősíkon pin, spike "-szerű" gyertyát fog eredményezni. Ez evidens, de nem mindegy mennyivel zár alá-fölé és így mekkora árnyéka lesz.
                    Legalábbis nekem nem mindegy.
                    M5-ön aranyban minden ilyen "pinbar"-ra belépni...nem lesz mindig sikerélmény, ezért kelleni fognak a 1R/62R-ok.
                    Végülis a számla egyenlege számit, majd élesszámlán:-) de jól néz ki.

Tud valaki hasonló pozícióépítő expertet?

Hozzászólás

volt spike de máshol, lásd a képen
                      Szerintem az a gyertya amit én jelöltem jobban megfelel a spike gyertya feltételeinek (ATR, test/tüske arány), de ezen biztos nem fogunk összeveszni, sőt semmin
                      Amit Te jelöltél ott a gyertya teste nagyobb mint a tüskéje ezért szerintem nem felel meg a kritériumoknak.
                      Egyébként Ujfalusi Zsolt is elég rugalmasan kezeli a spike gyertyákat főleg az aranynál.

Hozzászólás

Szerintem az a gyertya amit én jelöltem jobban megfelel a spike gyertya feltételeinek (ATR, test/tüske arány), de ezen biztos nem fogunk összeveszni, sőt semmin
                        Amit Te jelöltél ott a gyertya teste nagyobb mint a tüskéje ezért szerintem nem felel meg a kritériumoknak.
                        Egyébként Ujfalusi Zsolt is elég rugalmasan kezeli a spike gyertyákat főleg az aranynál.
                        nézd, és sem veszekedni nem akarok, sem meggyőzni senkit
                        van egy elméleti szabályrendszere egy szignálnak, stratégiának, erről beszélünk, ezen belül egy adott szituációról
                        az én ismereteim szerint, akkor valid egy spike gyertya, ha az arányai, és a pozíciója megfelel a kritériumoknak
                        amit Te felraktál, szvsz semmiben nem felel meg ezeknek
                        a spike gyertyának valamilyen jelentős szintet, v csúcsot/völgyet kell visszatesztelnie, lehetőleg egy pin formájú gyertyával
                        amit Te mutatsz, az egy bolha méretű gyertya az előzményekhez képest, de még ez sem lenne érdekes, a jelentős szintet nem látom, amin teljesül
                        amit én felraktam, az a szituáció, gyakorlatilag tökéletesen megegyezik azzal, amit a FE-től linkeltem
                        igaz, az a gyertya sem a tökély, de mégis csak ordít a helyzet hasonlósága az FE setuphoz képest

Hozzászólás

nézd, és sem veszekedni nem akarok, sem meggyőzni senkit
                          majd meggyőzi a számlaegyenlege

Hozzászólás

• Alapból a spike stratégia H1 -es idősíkra van kitalálva. Tanfolyamon is ezt oktatja Zsolt.
                            Nekem ez nem volt megfelelő ezért finomhangoltam, hogy jobban megfeleljen az igényeimnek minden szempontból.
                            Ebbe bele tartozott az idősík váltás és ezzel együtt a kisebb célár is.
                            Értelem szerűen ha minden spike gyertyára el kezdenék pozit nyitni akkor elég gyorsan tölthetném újra a számlámat.
                            Ez természetesen nem cél.

Napi szinten 1-3 pozinyitási lehetőség van, ezért ennek megfelelően kell kockázatot is kezelni. Ez nagyon fontos része a stratégiának.

H1 idősíkon köztudottan elég gyenge a találati aránya viszont ott is kifizetődő csak ki kell tartani végig a stratégia mellett és minden lehetőséget meg kell játszani. Ez sokszor nehéz, főleg a sorozatos bukók után.
                            Öt percesnek se jobb ezért is kerestem olyan szituációkat amivel valamennyire tudom növelni a találati arányt és nem lövök minden tüskés gyertyára.
                            Arannyal egyébként elég ritkán kereskedek, mert egyrészt nem teszteltem le vele a stratégiát, másrészt elég gyengén mozgott hónapokig ami nekem nem tetszett, ezért ki is került a képből egy időre.

Visszatérve a példához, azért az elég jelentős szint volt ami után kialakult az általam jelölt spike gyertya.
                            Napi csúcs amit nem sikerült áttörnie és előző nap itt támolygott egész nap az árfolyam.
                            Vannak és lesznek is ennél szebb belépők. Igazából a pozicióépítés hatékonyságán van a hangsúly és, hogy ez milyen eredménnyel tud járni a számlára nézve.

Az általam alkalmazott spike stratégia M5 idősíkon 2012 januártól szeptember végéig kétszer lett letesztelve.
                            Először kézzel léptetve végig az 5 perces gyertyákat (itt indikátor segített), majd ugyan ezt egy olyan programmal amivel a teszterben tudok pozit nyitni és poziciót építeni.
                            Mind a kettő tesztet az EURUSD -n csináltam végig.
                            Nagyon sok volt a vesztő és a nullás kereskedés és voltak céláras és brutálisan nyerő sorozatok.
                            Viszon a veszteség minden esetben 1% volt fixen a nyerők meg minimálisan 3% illetve sokkal nagyobbak.

Brutális eredménnyel zárult mind a két teszt.
                            Nagyon szívesen megosztom itt a StrategyTester.htm -eket ha érdekel valakit.
                            Tervezem, hogy ugyan ezt a teszte az EURJPY-re és az aranyra is megcsinálom.
                            Minden esetre a teszteléssel rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem, mind a belépési jelzésekre, mind a kilépésre, mind arra, hogy mire érdemes figyelnem és milyen visszajelzséeket ad az árfolyam.
                            Tesztről tudni kell, hogy híreket teljesen figyelmen kívül hagytam és a trendről fogalmam sem volt. Minden hónapot külön teszteltem és az elöző hónap záró egyenlege volt a következő hónap nyitó egyenlege.
                            Egyetlen hír volt amit figyelembe vettem az a NFP -volt. Ennek konkrétan tudom az időpontját és tapasztalatból tudom, hogy milyen mozgást tud csinálni az árfolyamon.

Viszont nagyon behalt ez a része a fórumnak, pedig biztos vagyok benne, hogy nem csak én kereskedek (finomhangolt) spike stratégia alapján. Sőt abban is biztos vagyok, hogy más is használja a kisebb idősíkokat ennél a stratégiánál. Jó lenne ha a többiek is megosztanák a tapasztalatukat.

Hozzászólás

.
                              Nekem ez nem volt megfelelő ezért finomhangoltam, hogy jobban megfeleljen az igényeimnek minden szempontból.
                              ...

Viszon a veszteség minden esetben 1% volt fixen a nyerők meg minimálisan 3% illetve sokkal nagyobbak.

Brutális eredménnyel zárult mind a két teszt.
                              Nagyon szívesen megosztom itt a StrategyTester.htm -eket ha érdekel valakit.
                              Engem érdekelnek a konkrétumok.

Milyen "finomhamgolást" végeztél és egyáltalán a saját tapasztalataid.

Hozzászólás

• Engem is érdekel az eredmény

Hozzászólás

Working...
                                X