Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

moneymentor

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moneymentor

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Üdv mindenkinek!

Köszönöm a fórum szerkesztőinek a lehetőséget a bemutatkozásra.

Közgazdászként sok éve foglalkozom pénz- és tőkepiaci termékek kereskedésével, 2007 óta pedig az online forex-cfd tradinggel.

A legfontosabb elméleti ismereteket szerény weboldalam segítségével próbálom meg objektíven rendszerezni (www.moneymentor.5mp.eu), ill. bizalmi alapon a legjobb tudásom szerint igyekszem segíteni azoknak, akik konzervatív, szakmai alapon szeretnének vagyont építeni, és azt önállóan kezelni.

Kerülöm a névtelen gurukat, drága oktatásokat kínáló vállalkozókat, ismeretlen stratégiára épített robotokat, nagy hozamokat ígérő kezelt számlákat – aki ilyesmit keres, az ne tőlem kérjen tanácsot.

Egy másik fórumon kialakult vita kapcsán lenne egy javaslatom: alapítsuk meg a Tőzsdemilliomosok Klubját. Azokét, akik valóban igazolhatóan legalább egy millát kerestek már életükben tőzsdei (vagy OTC, online, stb) kereskedéssel. Nem demóban, nem oktatással, nem expertek, signalok árusításával, nem forgalom után kapott jutalékkal. Éles kereskedéssel.

Valószínűleg kölcsönösen tanulságos lenne elemezni, hogy ki milyen termékkel, milyen döntés alapján csinálta.

A sikertörténeteket aztán anonim módon megoszthatnánk másokkal.

Jelentkezni lehet a weboldalamon.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      legalább egy millát kerestek már életükben tőzsdei (vagy OTC, online, stb) kereskedéssel.
      Milyen devizában? Egyébként mire lenne jó ez?

Hozzászólás

Forintban.
        Talán arra lenne jó, hogy hiteles és gyakorlatias legyen az a tudás, amit különböző termékek (befalap, részvény, kötvény, áru, forex, stb.) szakértői összeadnak. Sok megtévesztő mítoszt le lehetne így bontani, s ez mindenki számára tanulságos lenne.

Az aranyláz idején nagyon kevés aranyásó érte el a célját, de aki a lapátot árulta, az folyamatosan gazdagodott. Manapság egyre több lapátárus oktatja az aranyásást. Én inkább egy aranyat már látott aranyásó klubra gondoltam.

Hozzászólás

Hogy gondoltad a "milla" ellenorzeset? Mert ahhoz, hogy hiteles legyen min. egy myfxbook kell, de azt szamokkal nem sokan adjak neked oda

Hozzászólás

Egy klub szabályait a klubtagok alkotják. Egy szűk körű, bizalmi elven működő, kvázi elit klubnál még inkább. Lehet, hogy jó a myfxbook egy forex-milliomosnak, de el tudok képzelni más termék esetében brókeri, banki teljesítési igazolást értékpapír ügyletről, értékpapír számlakivonatot, ügyfélszámla összegzést, ne adj isten adóbevallást is…

Amúgy az igazolás csak belépő. Inkább aktivitásra, őszinteségre, az ügyletek körülményeinek szakszerű, részletes leírására van szükség, hogy utólag elemezhető, majd megismételhető legyen a dolog.

Persze, ha valaki nem akar, nincs igénye valóban értékes szakmai kapcsolatokra, nem lesz klubtag. Lehet helyette fórumozni, blogolni, reklámokat olvasgatni minden szinten.

Ám kérdés, ki lehet-e szűrni a változatos katymaszból a valóban értékes információt, avagy hitelesebb valós sikertörténetekből levonni a tanulságot, és közben megismerkedni, együttműködni, konzultálni, közösen kutatni, elemezni új lehetőségek után egy-egy terület tapasztalt szakértőjével.

De nem érdemes most belemenni a részletekbe.

Hozzászólás

Egy klub szabályait a klubtagok alkotják. Egy szűk körű, bizalmi elven működő, kvázi elit klubnál még inkább. Lehet, hogy jó a myfxbook egy forex-milliomosnak, de el tudok képzelni más termék esetében brókeri, banki teljesítési igazolást értékpapír ügyletről, értékpapír számlakivonatot, ügyfélszámla összegzést, ne adj isten adóbevallást is…

Amúgy az igazolás csak belépő. Inkább aktivitásra, őszinteségre, az ügyletek körülményeinek szakszerű, részletes leírására van szükség, hogy utólag elemezhető, majd megismételhető legyen a dolog.

Persze, ha valaki nem akar, nincs igénye valóban értékes szakmai kapcsolatokra, nem lesz klubtag. Lehet helyette fórumozni, blogolni, reklámokat olvasgatni minden szinten.

Ám kérdés, ki lehet-e szűrni a változatos katymaszból a valóban értékes információt, avagy hitelesebb valós sikertörténetekből levonni a tanulságot, és közben megismerkedni, együttműködni, konzultálni, közösen kutatni, elemezni új lehetőségek után egy-egy terület tapasztalt szakértőjével.

De nem érdemes most belemenni a részletekbe.
              És mi haszna volna ebből az "ingyenes információ adásból" egy már sikeres tőzsdén/forexen milliokat kereső embernek?
              (Azt értem hogy mi haszna a többinek).

Hozzászólás

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                És mi haszna volna ebből az "ingyenes információ adásból" egy már sikeres tőzsdén/forexen milliokat kereső embernek?
                (Azt értem hogy mi haszna a többinek).
                Nem akarom tovább ragozni a szót ebben a témában.

Mi a haszon? Leírtam: „hitelesebb valós sikertörténetekből levonni a tanulságot, és közben megismerkedni, együttműködni, konzultálni, közösen kutatni, elemezni új lehetőségek után egy-egy terület tapasztalt szakértőjével.”

Vegyük az én példámat. Láttam már karón varjút a befektetési alapok, részvények, forex, cfd világában, de lenne mit fejlődnöm pl. a kötvények, árupiac, opciók területén. Van mit adnom egy szakmai kapcsolatban, s van olyan terület, ahol biztosan vannak nálam profibbak, akiknek érdemes lehet odafigyelni egy-egy gondolatára.

Nem az az igazi szellemi műhely, ahol van egy oktató, s tagdíjat, tandíjat kér a többiektől.

Hozzászólás

kmisi, én is belépnék, de én még nem kereskedem. Még csak a tanuló fázisban járok, igaz ezt két éve csinálom. Elhatároztam, hogy csak akkor váltok élesbe, ha mindent összeillesztettem ami a tőzsdéhez/forexhez kell. Szóval, egy buystopot elhelyeztem a klubod taglistáján! (A honlapod is hasznos témákat tartalmaz. Kár, hogy a Képgaléria feletti szöveg fontja döntött, kicsi és félkövér: normál írásképpel olvashatóbb lenne.)

Hozzászólás

motahinghi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    kmisi, én is belépnék, de én még nem kereskedem. Még csak a tanuló fázisban járok, igaz ezt két éve csinálom. Elhatároztam, hogy csak akkor váltok élesbe, ha mindent összeillesztettem ami a tőzsdéhez/forexhez kell. Szóval, egy buystopot elhelyeztem a klubod taglistáján! (A honlapod is hasznos témákat tartalmaz. Kár, hogy a Képgaléria feletti szöveg fontja döntött, kicsi és félkövér: normál írásképpel olvashatóbb lenne.)
                    Kösz a jelzést. Ha megérett a dolog, vagy esetleg kérdésed van, jelezd a honlapomon.
                    Formailag pedig sajnos ez ilyen: ingyenes weboldalszerkesztő, szerény arculat, néha engem is megtréfál, mert nem azt csinálja, amit szeretnék. Megpróbálok rajta javítani.

Hozzászólás

Mostanában néztem meg a moziban a Margin Call-t (magyarul Krízispontként fut), ami a jelenlegi válság kirobbanásának előzményeivel foglalkozik. Az egész film központi kérdése az, hogy vajon etikus-e eladni a szar terméket másoknak, amikor biztosak vagyunk benne, hogy nem nyernek vele.

Én erre a kérdésre határozott nemmel válaszolnék.

De nagyon sok olyan hiéna van, akik nem ésszel győznek piaci körülmények között kereskedve vérbeli tőzsdecápaként, hanem valami megtévesztő, félreinformáló, lehúzós marketinggel kínálják extrém árakon kétes értékű szolgáltatásaikat. Szerény tudással, annál nagyobb kapzsisággal, engedély és/vagy gátlás és felelősségvállalás nélkül ajánlgatják a brókerszámlákat, ösztönöznek kereskedésre boldog-boldogtalant, árulják a robotot, oktatást, kezelt számlát, opciózást…

Mivel a könnyű pénz csábítása erre a fórumra is egyre több hiénát vonz, így kevés értékes bejegyzés kerül fel a cápáktól.

Ezért én befejezem az időrabló fórumozást (írást, olvasást), inkább az önfejlesztésre és a kereskedésre koncentrálnék. A weboldalam egyelőre még nem szüntetem meg, aki akar, talál rajta útjelzőt saját pénzügyi döntéseihez, kutatásaihoz.

Hozzászólás

Mostanában néztem meg a moziban a Margin Call-t (magyarul Krízispontként fut), ami a jelenlegi válság kirobbanásának előzményeivel foglalkozik. Az egész film központi kérdése az, hogy vajon etikus-e eladni a szar terméket másoknak, amikor biztosak vagyunk benne, hogy nem nyernek vele.

Én erre a kérdésre határozott nemmel válaszolnék.

De nagyon sok olyan hiéna van, akik nem ésszel győznek piaci körülmények között kereskedve vérbeli tőzsdecápaként, hanem valami megtévesztő, félreinformáló, lehúzós marketinggel kínálják extrém árakon kétes értékű szolgáltatásaikat. Szerény tudással, annál nagyobb kapzsisággal, engedély és/vagy gátlás és felelősségvállalás nélkül ajánlgatják a brókerszámlákat, ösztönöznek kereskedésre boldog-boldogtalant, árulják a robotot, oktatást, kezelt számlát, opciózást…

Mivel a könnyű pénz csábítása erre a fórumra is egyre több hiénát vonz, így kevés értékes bejegyzés kerül fel a cápáktól.

Ezért én befejezem az időrabló fórumozást (írást, olvasást), inkább az önfejlesztésre és a kereskedésre koncentrálnék. A weboldalam egyelőre még nem szüntetem meg, aki akar, talál rajta útjelzőt saját pénzügyi döntéseihez, kutatásaihoz.
                        További sok szerencsét.
                        willow

Hozzászólás

Korábban jeleztem, hogy már nem igazán akarok fórumozni, kommentelgetni. No, ez nem nagyon változott, de azóta sok kérdést, kérést kapok a stratégiámmal kapcsolatban.

Az igény miatt elkezdtem egy tömör pdf könyvben összefoglalni a közgazdász diplomát, már két évtizednyi pénzpiaci múltat, benne 5 éves forex traderi tapasztalatot összegző

MONEYMENTOR FOREX FUND-TECH SCALP STRATEGY-t.

Nem elméleti anyag lesz (arra ott a weboldalam ( www.moneymentor.5mp.eu ) és a konzultációs lehetőség), hanem lépésről-lépésre levezetett, illusztrált, érthető, konkrét, több stratégiát érintő, komplex gyakorlati útmutató, ami főleg scalpra, de akár több idősíkra is alkalmazható.

Egyedülálló, mondhatnám hiánypótló a know how, mert elsősorban fundamentális oldalról közelíti meg a forex piacot, annak rendeli alá a technikai elemzést. Szabad (diszkrecionális) kereskedés. Olyan saját ötleten alapuló megoldásokat is tartalmaz, amiről még nem hallhattál oktatásokon, fórumokon.

Money menedzsment része biztosítja a magas találati arányt, amellyel bizonyíthatóan, kis kockázattal a napi 1% profit sem elérhetetlen.

Az október eleji elkészülte után a könyv megrendelőinek ingyenes konzultációt, és/vagy trading roomos gyakorlást is biztosítok majd.

(Továbbra sem akarok beszállni az erőszakos marketinggel nyomuló, lenyúlós oktatók sorába, ezért nem tervezek előadásokat, roadshow-kat, egyéb fizetős szolgáltatásokat. Legfeljebb a könyvírásért valami szerény tiszteletdíjban gondolkodom, ami mindenképpen az alapszintű képzések költségének fele alatt marad.)

Akit érdekel, jelezze a weboldalamon.

Ja, ha sikere lesz, talán folyt. köv. befektetési alapok és részvények kereskedése témájában.

Hozzászólás

Elkészült a MONEYMENTOR FUND-TECH FOREX SCALP STRATEGY-t bemutató pdf.

Az anyag kezdőknek, haladóknak egyaránt újszerű, tabudöntögető, más oktatásokon, fórumokon ilyen formában még nem rendszerezett megoldásokat von egy logikailag jól felépített stratégiába.

Költsége kb. harmada lett egy alapfokú, néhány órás oktatásnak. Annál viszont szándékom szerint jóval tartalmasabb, értékarányosabb, megfizethetőbb – és főként használhatóbb.

Továbbá csak a megrendelők számára biztosítok a jövőben INGYENES
                            - konzultációs lehetőséget e-mailben, skype-on
                            - igény szerint havonta gyakorlás céljából szervezett trading roomot
                            - hírlevelet (elemzéseket, érdekességeket, tippeket)
                            - egyéb segédanyagokat
                            - ill. a stratégiát leíró pdf frissített, esetleg bővített változatát.

Mivel a visszajelzések jók, nem is akarom több promócióval terhelni a fórumozókat.

Jó kereskedést mindenkinek!

Hozzászólás

A napokban tapasztalt nagyfokú tiszteletlenség és butaság hatására ismét elgondolkodtam azon, hogy megéri-e ingyen, önzetlenül segíteni ismeretlen embereket, vagy esetleg nyomott áron megosztani velük egy működő gyakorlati tudást.

Nem.

Ezért ne lepődjön meg senki, hogy a támadások miatt a különféle oktatóknál, szolgáltatóknál tapasztalt, magam által is irreálisan magasnak tartott piaci árhoz igazítom a sajátomat.

De továbbra is fenntartom a lehetőséget arra, hogy egyedi elbírálás alapján nagymértékben engedjek belőle.

Ha nem lesz ez után egy érdeklődő sem, azt sem bánom. Elsősorban elemző és trader szeretnék maradni, ám ha valakinek kell a képzettségem, időm, tudásom, tapasztalatom, így is megéri neki. (Nem akarom újra azzal borzolni a kedélyeket, hogy a végleges szeptemberi teljesítménygörbémet mutogatom.)

A többieknek meg őszintén kívánom, hogy saját útjukat megtalálva idővel nőjenek fel a feladathoz, amit az elemzés és kereskedés jelent.

Hozzászólás

Working...
                              X