Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

moneymentor

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te miért nem csinálod másképp?
    másképp? én nem csinálom sehogy. ha én csinálnám(főleg pénzért), akkor ott lenne színvonal.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      másképp? én nem csinálom sehogy. ha én csinálnám(főleg pénzért), akkor ott lenne színvonal.
      Hát ez az. Próbáld ki. Kiderülne, mekkora a kereslet. Mekkora költséggel mekkora bevételre számíthatsz. Milyen színvonal fér bele a „keretbe” az üzleti tervben, hacsak nem akarsz veszteséges vállalkozást.
      http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Ennyi jutott eszembe erről hirtelen.
        Ja, eszembe jutott még 2 dolog:

- Sokan nem is akarnak fizetni semmiért. Ott a net, azon szinte minden rajta van. Igaz, de sok évbe kerül összeszedni, rendszerezni, ha egyáltalán tudod, hogy mit is keresel. Ez is gond? Kész, komplex stratégiákat kell lelopni, és pdf-ben megosztani.

- S ha már leloptuk, akár át is nevezhetnénk, oktathatnánk is saját weboldalunkon, nemigaz?

Szóval ezért sem egyszerű a hobby-oktatók élete.

Közben meg kapom a reklámleveleket a Birger-féle Magánpénzügyi Akadémia lelkes marketingeseitől. Csak ámulok és bámulok, hogy mik vannak. 6200 likeolóból biztos lesz néhány balek…

Hozzászólás

• Én azon ámulok bámulok, mért csak 2 a hírnévszinted, ez nem reális.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én azon ámulok bámulok, mért csak 2 a hírnévszinted, ez nem reális.
            Össze kell adni kmisi-éval, és máris reális lesz.
            Nem mintha számítana.

Hozzászólás

• A szakmunkás-bizonyítvány különdíjas!

Hozzászólás

• [attach]8528

Erre varrj gombot

Kép moderátor által törölve.

Hozzászólás

Te miért nem csinálod másképp?

Nagyon sokat gondolkodtam már ezen. Nem tudom a jó választ.
                  Saját tapasztalatomat tudom csak megosztani.

Kb. 20 éve megtakarítok, befektetek, 15 éve részvényezek, 8 forexezek. Van átadható tapasztalat. És kereslet?
                  Múltkori akciómban ingyen megküldtem volna a forex stratégiámat (pedig évekig csiszolgattam és vannak egyedi elemei) annak, aki amúgy is az általam javasolt brókernél kereskedik. 1 embert érdekelt.
                  Megérné így nekem rendszeresen időt szakítani, felkészülni, oktatni, trading roomolni, youtube videókat gyártani, professzionális prezentációkat csinálni, stb? Nem. Foglalkozok magammal és marad az ingyenes konzultációs lehetőség.

Lássuk be, az oktatás is egy iparág. Nagyon tudatos, agresszív, bonyolult és drága marketingstratégia kell ahhoz, hogy elég vevő legyen /pl. Birger csilivili 500 ezres oktatására (úgy, hogy az oktatás szervező cégnek ráadásul eddig nem sok köze volt a tradinghez, legfeljebb a populáris meggazdagodás-tréningekhez ). /
                  Felmerül itt egy másik kérdés is. Engem igazából mindig az a hihetetlen (gátlástalan vagy beteges) magabiztosság (hazudozás?) képeszt el, ami egyes oktatókból, marketingesekből árad a balekok fele.
                  Mert a traderek tudják, hogy egyszer hopp, máskor kopp.
                  És minél többet tudsz a dologról, annál inkább kétségeid lesznek.
                  És nem való ez mindenkinek.
                  stb.
                  De aki ezen őszintén lelkizik, abból soha nem lesz sikeres oktató, nem fogja reklámozni, youtubeozni a sikeres kötéseit, s elfeledkezni a rosszakról…

Van egy harmadik vetülete is: a vásárló pszichológiája.
                  A legtöbben irreális elvárásokat támasztanak az oktatások fele. Egyszerű, mindig működő, azonnali gazdagodást ígérő megoldásokat keresnek, egyre hatalmasabb hozamokat kockázat nélkül, ahol nem kell tanulni, dolgozni.
                  De őszinteségért nem fizetnek. Izzadságszagú munka lehetőségéért se.
                  Viszont álmokért, vágyakért akár rengeteget is.

És végül: attól, ha az oktató mégis átadja minden tudását, kitesz mindent mindenhova, te sikeres leszel? Nem.
                  Abban a pillanatban és ott, ahol kereskedni kell, az a te pénzed, te döntésed, te felelősséged. S hogy sikeres legyél, rengeteget kell tanulnod, gyakorolnod, saját tapasztalatokat szerezned.
                  Segíteni lehet ebben, de nincs rövidebb út.

Ennyi jutott eszembe erről hirtelen.
                  Kicsit kesernyés, de tökéletes bejegyzés. A legfontosabb mondata az egésznek "de őszinteségért nem fizetnek". Lenne még egy-két ide fonodó gondolatom, de a lényeget eltaláltad.

Hozzászólás

• Visszautalva a fenti ábrára, ez a tőzsde? Amikor hat telefonnal a fülön cédulákat lobogtatva kiabálva zuhan minden vagy ész nélkül emelkedik, az inkább a piac?
                    Esetleg kicsit ez is kicsit az is?
                    Esetleg az ábra egy komplett diagnózis volna?

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      [attach]8528

Erre varrj gombot
                      A stratégiát nem akarom kritizálni. Mindenki úgy kereskedik, ahogy akar. Az ő pénze, ő döntése, ő felelőssége.

Nekem a technikai elemzés önmagában kevés. Egy kezdőnek meg nem ajánlanék 3% kockázatvállalást 1m-en, 6-10 pip stoppal.

Hozzászólás

• XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kicsit kesernyés, de tökéletes bejegyzés. A legfontosabb mondata az egésznek "de őszinteségért nem fizetnek". Lenne még egy-két ide fonodó gondolatom, de a lényeget eltaláltad.
                        Kösz. Érdemes lenne elemezgetni a régi és mai „nagyok” marketing stratégiáját.

A mostani kedvencem a Magánpénzügyi Akadémia, ami a Tőzsdeakadémia és a Forexegyetem után a következő „nagy ász” lehet a „szakmában” a félmilliókért standup-oló Birgerrel megerősödve.
                        Pedig olyan, mint a Mehemed tej (ami sose látott tehenet). Na jó, ez nem igaz, mert szerveztek már „Fizess magadnak”, Pénzmágusképző”, „Családi és gyerekpénzügyi konferenciát” is…

De nem irigykedek. Sokba kerül a marketing, s akinek ez kell, azt nem szabad megvédeni saját döntéseitől.

Hozzászólás

• Kellemes Ünnepeket mindenkinek.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

A stratégiát nem akarom kritizálni. Mindenki úgy kereskedik, ahogy akar. Az ő pénze, ő döntése, ő felelőssége.

Nekem a technikai elemzés önmagában kevés. Egy kezdőnek meg nem ajánlanék 3% kockázatvállalást 1m-en, 6-10 pip stoppal.
                            Hát ez az! Két mondatban leírtad azt az ábrát amit sztem egy hétig is lehetne csodálni, hogy lássák a kis kezdők, hogy ez @vára tudományos.
                            Neked kevés a technikai elemzés, magam pedig kevéssé hiszek benne. Nem tagadom meg de biztosan nem felső fokú matematika vagy annak színlelése.

Boldog karácsonyt!

Hozzászólás

• Móóó..neymentor kibeszélő show

http://forum.tozsde.hu/75161-post53.html

Akit trollkodás gyanújával elűznek más topicból, törlik hozzászólását, megintik, kitiltják, de lenne érdemi és tanulságos mondanivalója, itt megteheti. Miért ne? Ne ott pörögjön a nézettségszámláló…

Hozzászólás

http://forum.tozsde.hu/75161-post53.html

Akit trollkodás gyanújával elűznek más topicból, törlik hozzászólását, megintik, kitiltják, de lenne érdemi és tanulságos mondanivalója, itt megteheti. Miért ne? Ne ott pörögjön a nézettségszámláló…
                                Eddig is így gondoltam.

Hozzászólás

Working...
                                X