Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

moneymentor

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Azt hiszem ott már nincs teendőm.

Egyet árulj el lécci, miért pártolják az ilyesmit egyesek?
    Nem privátban kérdem, mert másoknak is jó tudni az okot.

Hozzászólás

• Szerintem nem pártolják, legalábbis nlot egy kicsit másra hívta fel a figyelmet, ami elgondolkodtató (kezdőknek melyik a nagyobb ár?).

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szerintem nem pártolják, legalábbis nlot egy kicsit másra hívta fel a figyelmet, ami elgondolkodtató (kezdőknek melyik a nagyobb ár?).
        Talányos vagy.
        Többen állítják, hogy tudnak vmit de ne szólj szám nem fáj fejem.
        Titok lappang.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerintem nem pártolják, legalábbis nlot egy kicsit másra hívta fel a figyelmet, ami elgondolkodtató (kezdőknek melyik a nagyobb ár?).
          A "csók meg egym" neked nem szólt

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Azt hiszem ott már nincs teendőm.

Egyet árulj el lécci, miért pártolják az ilyesmit egyesek?
            Nem privátban kérdem, mert másoknak is jó tudni az okot.
            Igaz, amott nlot felhívta a figyelmet az együttérzésre, egymás megsegítésére (szeretetre, világbékére ), aztán rögtön elkezdett kóstolgatni.
            (Mintha egyébként ez a sarki valutaüzérek fóruma lenne, ahol pl. nincs is szükség brókerekre, a tapasztaltak nem ajánlhatnák ami nekik bevált, és bűn lenne bármiért egy csekélyke ellenszolgáltatás lehetősége is.)

Ááá, de hülye lennék ezért beperelni, privátban zaklatni, moderálást kérni, vagy piros pontokat adni… Jó példa ez arra, hogy egyszerűen ilyen a fórumozás. Zöld pöttyökért, másodperces hírnévért megy az unalmas, értelmetlen és teljesen haszontalan adok-kapok.
            http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Igaz, amott nlot felhívta a figyelmet az együttérzésre, egymás megsegítésére (szeretetre, világbékére ), aztán rögtön elkezdett kóstolgatni.
              (Mintha egyébként ez a sarki valutaüzérek fóruma lenne, ahol pl. nincs is szükség brókerekre, a tapasztaltak nem ajánlhatnák ami nekik bevált, és bűn lenne bármiért egy csekélyke ellenszolgáltatás lehetősége is.)

Ááá, de hülye lennék ezért beperelni, privátban zaklatni, moderálást kérni, vagy piros pontokat adni… Jó példa ez arra, hogy egyszerűen ilyen a fórumozás. Zöld pöttyökért, másodperces hírnévért megy az unalmas, értelmetlen és teljesen haszontalan adok-kapok.
              Nem alszol
              Miért állnak ki az amcsi mellett?

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Miért állnak ki az amcsi mellett?
                Biztos a világbéke miatt. Más okát nem látom...

Hozzászólás

Biztos a világbéke miatt. Más okát nem látom...
                  OK. Ez lehetséges.

Hozzászólás

Elnézésedet kérem ha félreérthetően fogalmaztam, tényleg nem kóstolgatásnak szántam. Csak még szoknom kell az új kötözködés- és kóstolgatás-mentes stílust, amit ezentúl követni szándékozom. Egyelőre nagyon szokatlan, keresnem kell a szavakat, tízszer leírni és kitörölni a hozzászólásokat, mire elküldhető formát öltenek. Az eredmény ha javul is, még messze nem tökéletes mint láthatod.

Amit írtál az nekem logikai paradoxonnak tűnt, és órákig gondolkoztam rajta, hogy hogyan fogalmazzam meg ezt úgy, hogy elgondolkoztató legyen, viszont egy kicsit se legyen sértő. Úgy látszik ezt még gyakorolnom kell, mert ezek szerint a legjobb szándékom ellenére is kóstolgatásnak tűnt.

Sokkal lassabb így hozzászólást írni, hogy minden szó érzelmi töltését egyenként ki kell értékelnem. Az erős érzelmek átadása mindenképp az objektivitás és a tárgyilagosság rovására megy, mindegy hogy negatív vagy pozitív érzelmekről van szó. Ezért mindenáron igyekeznem kell középen maradni, ugyanolyan messze a tömjénezéstől mint a mocskolástól, legyen szó bárkiről vagy bármiről. Elismerem, hogy az általad kifogásolt hozzászólásban ez nem sikerült.

Szóval még egyszer elnézésedet kérem, tényleg nem kóstolgatásnak szántam.
                    Egyszerűen csak ez volt a maximum, amit a fejlődésem jelenlegi szintjén ki tudtam hozni magamból.

Hozzászólás

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      még szoknom kell az új kötözködés- és kóstolgatás-mentes stílust, amit ezentúl követni szándékozom.
                      Nekem azt tanították, hogy nem kell ezt túlbonyolítani, az ember mindig mondjon igazat, s akkor nem kavarodik bele, hogy kinek mit hazudott. Mások meg azt, hogy mondj igazat, s betörik a fejed…
                      Szóval tényleg nem könnyű dolog a kommunikáció.

Amúgy általában elfogadom, hogy igazad van: tényleg hiányzik az emberekből az együttérzés, tényleg többet kellene segítenünk egymást.

De ha belegondolok, én se kaptam túl sok együttérzést, támogatást a fórumon. Kritikát, támadást többet.

És miért pont ussb-vel kellene kezdeni, azok után, amit az elmúlt időszakban összeírogatott? (Persze ez költői kérdés, igazából nem érdekel nagyon a dolog.)

Hozzászólás

ha belegondolok, én se kaptam túl sok együttérzést, támogatást a fórumon. Kritikát, támadást többet.
                        Régebben én is így gondolkoztam, úgy látszik ez valami velünk született "alapbeállítás".
                        Vannak azonban akik idővel megváltoznak, és másképp kezdenek gondolkozni:

ha velem ezt csinálták -> és nekem rossz volt -> akkor ha én is ugyanezt csinálom másokkal -> az másoknak is rossz lesz -> és ha ők is továbbadják a rosszat -> az körbe-körbe jár majd -> és előbb vagy utóbb visszajuthat hozzám -> ezért jobban járok ha megszakítom a kört.

Ezt a változást nálam szerintem az alkalmazott légző- és egyéb tudat-tisztító-tágító gyakorlatok okozták. Te harcművész vagy, és a harcművészethez is szoktak tartozni ilyen jellegű gyakorlatok, úgyhogy ha nem vigyázol az edzéssel, lehet hogy előbb vagy utóbb Te is ugyanígy fogsz gondolkozni.

Hozzászólás

ezért jobban járok ha megszakítom a kört.
                          Igazad van. Megszakítom a kört.
                          Hagyom a fenébe, ami nem visz előre.
                          Elkezdek inkább egy új hobbit építeni. Back to the future, ha már HR-es (is) vagyok: https://www.facebook.com/groups/munkaeropiac.kecskemet/

Hozzászólás

Régebben én is így gondolkoztam, úgy látszik ez valami velünk született "alapbeállítás".
                            Vannak azonban akik idővel megváltoznak, és másképp kezdenek gondolkozni:

Ezt a változást nálam szerintem az alkalmazott légző- és egyéb tudat-tisztító-tágító gyakorlatok okozták.
                            Gondolkodtam, hogy ezt még leírjam-e. De így teljes a kép.

Nem hiszem, hogy valahol tanítják, inkább megfigyelés, hogy a (marketing/politikai)kommunikációnak legalább 4 rétege van:
                            1. Közlemény
                            2. Díszcsomagolás, hivatalos indok, cél.
                            3. Rejtett, valós indok.
                            4. Egyéni érdek.

Számtalan példát lehetne hozni:
                            - A dohányzás káros az egészségre. Mentsük meg a fiatalokat, hogy ne tudjanak bárhol cigit venni. - A dohányban sok dohány van, osszuk újra a piacot. Adjuk a haveroknak a Nemzeti Dohányboltokat, amik havi 1 milliós jövedelmet jelentenek.
                            - Kipateroljuk az IMF-t. Mi magyarok szabad és független nép vagyunk, nem tűrjük, hogy máshol mondják meg, mit tegyünk. – Basszus, ezek elemzik az unortodox gazdaságpolitikát? Akkor nem tudjuk lopni a közpénzt, Eus forrásokat, és nem csúszhatnak milliárdok simlis politikusok zsebébe!
                            - Állítsuk meg a migránsokat. Nekünk kell megvédenünk az ezeréves keresztény Európát. – Gyenge a gazdaság, nem tudnánk mit kezdeni újabb néhány tízezer munkanélkülivel. No meg a kerítésépítés, óriásplakátozás is 20 milliárdos biznisz a haveroknak.
                            - Magyarországon senki se élhet segélyből. Vissza kell adni a munka becsületét. – Valamit kezdeni kell a munkanélküliekkel, aki otthon ül, gondolkodik, elégedetlenkedik. Kössük le őket éhbéres közmunkával, akkor irányítható, fegyelmezhető, zsarolható. S mivel a közmunkás minden szart megcsinál olcsón, a rendszerben bérmegtakarítás keletkezik, így lehet az állami vezetők pénze havi 5 millió, másoké meg 28 ezer. Vagy semmi, ha kiesnek a rendszerből.

Lehetne még sorolni...

Az átlagember, a tömeg az első két szintet fogja fel a médiából, így jelszavakkal könnyen manipulálható.

A kérdés, te meddig vagy hajlandó leásni az összefüggésekben? Melyikkel tudsz együttérezni, melyiknek segíted a megvalósulását a „oxigéndús, kitágult” tudatállapotodban?

(Szándékosan nem beszéltem a forexről, mert itt szinte elvárás a díszcsomagolás (csili-vili weboldal, százezres tandíj, többfrontos marketing-kampány, bónuszok, hatalmas hozamígéretek…), hogy ahol ez nem játszik, az nem is igazán érdekes.)

Hozzászólás

Az átlagember, a tömeg az első két szintet fogja fel a médiából, így jelszavakkal könnyen manipulálható.
                              Van hozzá mese is.

Hozzászólás

• XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Van hozzá mese is.
                                Nem ismertem. De belehallgattam, nagyon érdekes. No, ezért kapsz egy zöld pöttyöt.

Hozzászólás

Working...
                                X