Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

moneymentor

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Megnéztem a napokban egy webináriumot néhány tanítványommal együtt.

Újdonságot nem láttam, viszont ismét elcsodálkoztam azon, hogy sokan hiszik, csapatszellemtől felbuzdulva hírdetik és tanítják a pénz- és tőkepiacok egyik legkockázatosabb területén, hogy nem kell közgazdasági ismeret ehhez, elegendő néhány egyszerű vonal programozása, vagy figyelése hónapokon keresztül, hogy ráérezzünk a kereskedésre.

Erről a hályogkovács esete jut eszembe, aki maga is megdöbbent, milyen veszélyes dolgot művel, amikor a szemorvosok megmutatták neki a szem anatómiáját.

Más… Mivel a magyar oktatók, hangadók között nem találtam hozzám hasonlóan gondolkodót, örülök, hogy a világ másik felén akadt egy közgazdász, aki ugyanúgy indult el az elemzés-kereskedés problémájának megoldásában, mint én. Természetesen kissé más stratégiát épített fel, de a végeredmény hasonló.

Ő is saját weboldalán ad tanácsokat, elemzéseket magánszemélyeknek, cégeknek, de mivel rendszeres kapcsolatban vagyunk, a moneymentor program résztvevői az ő eredetileg angol nyelvű elemzéseit, módszerét és eredményeit is megismerhetik. 2 in 1.

Hozzászólás

„Van köztük egy egyedülálló tehetség is akit mindenki elkerül mint a középkorban a leprásokat /ezért egyedülálló.../
      Ahol megjelenik menekülnek a tagok.”

Ezeket a kedves gondolatokat shortosgyula megint nekem címezte egy másik fórumon. Túllépi azt a határt, ami miatt már beperelhetném személyiségi jogaim megsértése miatt, olyan nem vagyoni kártérítéssel, amibe belerokkanna.

De tudom, hogy az ilyen embereket jobban bosszantja más sikere.

Ám részben igaza van.

Tényleg egyedülálló, hogy évek óta csinálok egy szakmai weboldalt, ami ingyenes információforrás bárki számára.
      Egyedülálló, hogy bárkinek ingyen próbálok segítőleg válaszolni a kérdéseire.
      Egyedülálló, hogy nem csak technikai alapon közelítem meg a piacot a fund-tech stratégiáimban.
      Talán ezért tűnik másoknak egyedülállóan eredményesnek. És ez nem kamu.
      S talán ezért merem névvel felvállalni, amit csinálok, nem? Ez megintcsak egyedülálló.

De nincs időm mások noname frusztrációival, irigységével, rosszindulatával, butaságával foglalkozni.

Bár sajnálom, hogy shortosgyula-féle hangadók sajátítják ki a fórumokat, de aki nem tőlük szeretne tanácsot kérni, az a jövőben inkább keressen bátran a weboldalamon.

Hozzászólás

Boldog Karácsonyt kívánok én is minden tradernek.

A fa alá én egy akciót tudok tenni: meghosszabbítva év végéig lehet harmadáron megrendelni a stratégiám leírását. Az e-book és kapcsolódó excell tábla mellett elküldöm a decemberi hónap hiteles, részletes tranzakció jelentését is, az egyes kötéseket magyarázó tradernaplóval együtt (12 kereskedési nap, 56 kötés, 100% találati arány, 18,6% összhozam), valamint igény szerint konzultációs lehetőséget is biztosítok az érdeklődőknek.

Hozzászólás

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.

Ne felejtsen el senki célokat kitűzni, hogy 2013-ban egészségesebb, optimistább, bölcsebb, gazdagabb, munkájában sikeresebb, családjában boldogabb lehessen.

Bízom benne, hogy 2013-ban kevesebb személyeskedő vita, s több szakmai együttműködés lesz a fórumon is.

BUÉK

Hozzászólás

Reggeli tipp: EURGBP short. Túlvett.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Reggeli tipp: EURGBP short. Túlvett.
              Milyen stoppal?

Hozzászólás

Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Milyen stoppal?
                Milyen stoppal? Amilyet a stratégiám meghatároz egy konkrét trade esetében.

A mai tényleg egy érdekes nap volt a devizapáron. Túlvett alaphelyzet, divergenciák, a technikai alapon longolók miatti fals kitörés, majd várt zuhanás, ám ezt megállította egy kedvezőtlenebb hír, ettől bizonytalan piac, de hétvégi profit taking, majd támaszról visszapattanás...

Ezt a ritmust kellett lekereskedni.

Hozzászólás

Milyen stoppal? Amilyet a stratégiám meghatároz egy konkrét trade esetében.

A mai tényleg egy érdekes nap volt a devizapáron. Túlvett alaphelyzet, divergenciák, a technikai alapon longolók miatti fals kitörés, majd várt zuhanás, ám ezt megállította egy kedvezőtlenebb hír, ettől bizonytalan piac, de hétvégi profit taking, majd támaszról visszapattanás...

Ezt a ritmust kellett lekereskedni.
                  Gondoltam ha tippet adsz, akkor ahhoz jár stop loss és take profit szint is. Persze mindez előre, mert utólag mindenki okos.

Hozzászólás

Gondoltam ha tippet adsz, akkor ahhoz jár stop loss és take profit szint is. Persze mindez előre, mert utólag mindenki okos.
                    A tippet jóval előre kaptad, nem? (Szívesen, máskor is.)

Reggeli állapotról volt szó. Az árfolyam emelkedése megállt, sőt szépen visszaesett. (Délután egyébként újra elemzek.)

Nem látod? Esetleg le is kereskedjem helyetted?

Ha ismernéd a stratégiám, látnád a SL, TP szinteket.
                    Ha nem, akkor meg ne okoskodj nekem utólag alapfokú tanfolyami fogalmakat villogtatva.

Oké?

Hozzászólás

A tippet jóval előre kaptad, nem? (Szívesen, máskor is.)

Reggeli állapotról volt szó. Az árfolyam emelkedése megállt, sőt szépen visszaesett. (Délután egyébként újra elemzek.)

Nem látod? Esetleg le is kereskedjem helyetted?

Ha ismernéd a stratégiám, látnád a SL, TP szinteket.
                      Ha nem, akkor meg ne okoskodj nekem utólag alapfokú tanfolyami fogalmakat villogtatva.

Oké?

Hű Misi, frusztráltnak tűnsz. Remélem sikeres volt azért a napod.

Hozzászólás

Hű Misi, frusztráltnak tűnsz. Remélem sikeres volt azért a napod.
                        Frusztrált?
                        Fenét. Csak dühít, ha egy alapfokon gondolkodó amatőr anélkül kritizál, hogy ismerné a stratégia részleteit. Ahelyett, hogy megköszönné a tippet, amit a chart néhány órán belül igazolt.

Egyébként kösz az érdeklődést. Ma csak délig értem rá, s elraktam 1,3%-t.

Hozzászólás

Frusztrált?
                          Fenét. Csak dühít, ha egy alapfokon gondolkodó amatőr anélkül kritizál, hogy ismerné a stratégia részleteit. Ahelyett, hogy megköszönné a tippet, amit a chart néhány órán belül igazolt.

Egyébként kösz az érdeklődést. Ma csak délig értem rá, s elraktam 1,3%-t.
                          Ne dühöngj, béke van.

Hozzászólás

Megindult a várt korrekció.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Megindult a várt korrekció.
                              Ezt még nem láttam előre 18.-án.

Mindig reggel választom ki azt az instrumentumot, amivel az európai, délután pedig amivel az amerikai, esetleg ázsiai nyitva tartás alatt scalpolok.

(Bár alkalmas lenne a stratégia napon túli, vagy hosszabb távú swingek elemzésére is, ha éppen ez lenne a cél. De én jobban szeretem minden nap eltenni az aznapi munka eredményét.)

De nem nagyon akarok belemélyedni, mert tényleg egyéni, ahogy csinálom. Felesleges vitákat generálnom, magyarázkodni meg nem szeretnék.

Nem volt jó ötlet ez a tippadás.

Hozzászólás

Egy FXTT-hez hasonló, több napos swingekhez használható signal kifejlesztésébe kezdtem.

Ez egyelőre egy kísérlet, ahol minden nap fundamentális alapokon kiszámolom a trendet, ill. a fordulatot.

Technikai elemzést egyelőre nem használok.

Akit érdekel, ingyenesen követheti a weboldalamon, vagy figyelheti, lekereskedheti napos charton, demó számlán.

Hozzászólás

Working...
                                X