Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

moneymentor

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt ez a taxis tüntetés. Azonnal megjelent az „oszd meg és uralkodj”. Elkezdték bírálni a taxisokat, jöttek az analógiák a postásról és az e-mailről. De néhány nap múlva a gyengébb ellenállás irányába ment a kormány, a taxisok „mellé” állt, a NAV-os főokos Tállai meg elmondta, hogy bizony szigorítani kell az Uberesek ellenőrzését. És mindenki tapsol, hogy megdöglött a szomszéd tehene is.

De… Az Uber egy globálisan működő vállalkozás, ami csodák-csodája kisebb kötöttségekkel és árakon is versenyképes világszerte. Nem a magyar szabályokat kéne felülvizsgálni, amik fölösleges terheket jelentenek a taxisoknak? Nem a törvényhozás és törvényhozók hibája a kialakult helyzet? Nem a magyar választó tartja hatalomban ezt a sok zseniális jogalkotót?

Frei Tamás mesélte, hogy "van egy CNN-es ismerőse, aki mesélte, hogy a riportokban az anyag 20%-t adhatják le, a többi háttérinformáció meg bekerül a fiókba. No, ő írt belőle egy kalandregényt, ami bestseller lett."
    Bírom Frei Tamást. Intelligens fickó, és biztos csak a jó fantáziája miatt van, hogy ő is írt már néhány bestsellert. És szerintem fog is még, mert téma van hozzá.
    Freiről mindig az jut eszembe mikor kiderült, hogy kamuriportot csinált egy orosz "bérgyilkossal". Nem is értem, h ezek után, hogy volt pofája visszatérni a média vérkeringésébe.
    Amúgy tényleg színvonalasak a munkái csak ki tudja, hogy mennyi az igazság tartalma.

Hozzászólás

Itt ez a taxis tüntetés. Azonnal megjelent az „oszd meg és uralkodj”. Elkezdték bírálni a taxisokat, jöttek az analógiák a postásról és az e-mailről. De néhány nap múlva a gyengébb ellenállás irányába ment a kormány, a taxisok „mellé” állt, a NAV-os főokos Tállai meg elmondta, hogy bizony szigorítani kell az Uberesek ellenőrzését. És mindenki tapsol, hogy megdöglött a szomszéd tehene is.

De… Az Uber egy globálisan működő vállalkozás, ami csodák-csodája kisebb kötöttségekkel és árakon is versenyképes világszerte. Nem a magyar szabályokat kéne felülvizsgálni, amik fölösleges terheket jelentenek a taxisoknak? Nem a törvényhozás és törvényhozók hibája a kialakult helyzet? Nem a magyar választó tartja hatalomban ezt a sok zseniális jogalkotót?

Frei Tamás mesélte, hogy "van egy CNN-es ismerőse, aki mesélte, hogy a riportokban az anyag 20%-t adhatják le, a többi háttérinformáció meg bekerül a fiókba. No, ő írt belőle egy kalandregényt, ami bestseller lett."
      Bírom Frei Tamást. Intelligens fickó, és biztos csak a jó fantáziája miatt van, hogy ő is írt már néhány bestsellert. És szerintem fog is még, mert téma van hozzá.
      Ahogy Te is mondod, az Uber egy globális vállalat aminek nagyobb a market cap-je mint az SP500 négyötödének. Azért műküdik, mert minden rizikót áthárítanak a sofőrre, mivel nem fizetnek semmilyen órás bért, vagy egészségügyi biztosítást (legalábbis az USA-ban ahonnan indult). És így működik az új kapitalizmus. Elvben szépen hangzik hogy az USA-ban az állások 40%a 2020ra kontraktor munka lesz, a szabadság és verseny ugye, csak elég nehéz tervezni vele, és ha valami történik veled vagy családoddal egészségügyileg akkor csődbe mész. Persze a vállalatok imádják mert viszi lejjeb a költségeket, és így több marad a CEO-nak meg a némi részt a részvényeseknek. Verseny a munkaerőpiacon, monopoly a tőkének - és ezt adják el versenynek-kapitalizmusnak-demokráciának.

Hozzászólás

• XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        minden rizikót áthárítanak a sofőrre, mivel nem fizetnek semmilyen órás bért, vagy egészségügyi biztosítást

csak elég nehéz tervezni vele, és ha valami történik veled vagy családoddal egészségügyileg akkor csődbe mész.
        Ne viccelj, a pénzügyi szektorban ez évtizedek óta teljesen törvényesen így működik Magyarországon! Egy biztosítási, hitel, LTP… ügynök is alkalmazott/vállalkozó-jutalékos rendszerben kénytelen dolgozni (saját autó, saját telefon, saját költség, saját kockázat, de a cég által egyoldalúan meghatározott követelmények, jutalékelszámolási rendszer). Sokan kevesebbet keresnek, mint egy közmunkás, de öltöny-nyakkendőben mennek be a csilivili irodaházakba, ahol a főnök meg milliókat kap.
        És ez csak egy a munkaerőpiaci abszurditások közül.
        http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Freiről mindig az jut eszembe mikor kiderült, hogy kamuriportot csinált egy orosz "bérgyilkossal". Nem is értem, h ezek után, hogy volt pofája visszatérni a média vérkeringésébe.
          Erről is volt szó itt: http://tv2.hu/friderikusz/192989_fre...maffiatol.html

De ettől függetlenül én szeretem a Frei cafe-t. Azt is jól összehozta.

Hozzászólás

Ne viccelj, a pénzügyi szektorban ez évtizedek óta teljesen törvényesen így működik Magyarországon! Egy biztosítási, hitel, LTP… ügynök is alkalmazott/vállalkozó-jutalékos rendszerben kénytelen dolgozni (saját autó, saját telefon, saját költség, saját kockázat, de a cég által egyoldalúan meghatározott követelmények, jutalékelszámolási rendszer). Sokan kevesebbet keresnek, mint egy közmunkás, de öltöny-nyakkendőben mennek be a csilivili irodaházakba, ahol a főnök meg milliókat kap.
            És ez csak egy a munkaerőpiaci abszurditások közül.
            http://www.forbes.com/sites/eriksher.../#1041091370d9

Wall Street milliárdos csodálkozik miért elégtelen a nép. Let them eat cake...

Hozzászólás

• http://www.atv.hu/videok/video-20160...ado-2016-01-22

Orbán: Mo Europa egyik legszabadabb országa.

Hozzászólás

• http://www.telegraph.co.uk/news/worl...ve-to-lie.html

Juncker: Ha gáz van hazudni kell...

Hozzászólás

• Tudnék még tucatnyit csatolni a nyugat minden országából, csak be akarom mutatni kik szolgálják a nép érdekeit. Ez nagyon kihat a piacokra is, és aki ezeket a nagy összefüggéseket nem látja annak esélye sincs a piacokból megéllni. Szerintem.

Hozzászólás

• Hírdetés

Olyan fórumtársa(ka)t keresek, akivel marketing célból kölcsönösen dícsérnénk és zöldpöttyöznénk egymást. A válaszokat : „Van egy (spontán) kérdésem…!!, és egy spontán válaszom” jeligére privátba kérem.

Hozzászólás

Olyan fórumtársa(ka)t keresek, akivel marketing célból kölcsönösen dícsérnénk és zöldpöttyöznénk egymást. A válaszokat : „Van egy (spontán) kérdésem…!!, és egy spontán válaszom” jeligére privátba kérem.
                      Mintha spontán adtam volna egyet legutóbb az USSB hozzászólásodra. Majd legközelebb aláírom.
                      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Ha meghirdeted hogy szeretnél több zöld pöttyöt gyűjteni, szerintem sokan vannak itt olyanok, akik szívesen adnak akár minden hozzászólásodra is. Javaslom további vicces képek beillesztését is a hozzászólásaidba, ha már egyszer profi szinten megy az ilyenek gyártása, szerintem azokért is szokták szórni a pöttyöket. Kezdem is, adok egy pontot most azonnal, sőt ha lenne rá lehetőségem, az összeset Neked adnám amit eddig kaptam.

A marketinggel kapcsolatban lenne egy észrevételem, amit már egy ideje szerettem volna leírni. Ha megnézed akár a brókercégek itteni topikjait, akár más cégek ügyfelekkel és érdeklődőkkel való kapcsolattartási gyakorlatát, azt fogod látni, hogy a várható kérdésekre mindig jó előre felkészülnek. A legtöbb nagy valószínűséggel felmerülő kérdésre jól megfogalmazott sablon válaszokat írnak, majd ezeket betanítják a kapcsolattartásra kijelölt alkalmazottaknak. Emellett a váratlan kérdésekre is szoktak lenni sablon válaszaik, mert nem szeretnék, hogy az alkalmazottak ilyen esetekben improvizálni kezdjenek. Elég ha a sablon válasszal időt tudnak nyerni a tényleges válasz szakszerű megfogalmazásához. Látszólag ez a módszer jól működik, mert a kekeckedők azzal nem tudnak mit kezdeni, ha mindig csak ugyanazokat a sablonszövegeket kapják, ezért általában gyorsan feladják. Ezért ha valaha is elkezdenék árulni valamit, ezt a részt semmi esetre sem hagynám ki a marketing-stratégiámból.

Röhögni fogsz de arra gondoltam, hogy a fund-tech-skalp stratégiádhoz is jól jönne valami együtt kereskedős klubféle. A saját ilyen klubodban nyilván Te lennél az überkaiser, és csinálhatna bárki bármit, rangban vagy hírnévben sehogy sem előzhetne meg. Amelyik klubtag kiemelkedően jó eredményeket ér el, az is csak annyi csodálatot és elismerést érdemelne, amennyire hálás a tanításért a mesterének, azaz Neked. Másrészt minél többen hangoztatnák itt, hogy moneymentor stratégiája milyen hatékony, annál kevesebbet kellene marketinggel foglalkozni. Tudom mondani könnyű, hogy csinálj klubot, megcsinálni már messze nem annyira. Ha abszolút nincsenek ilyen jellegű szándékaid, akkor vedd úgy, hogy csak érdekességként említettem meg.

Hozzászólás

• Sajnos a rendszer addig nem engedi hogy hírnévpontot adjak Neked, amíg ki nem osztok egy párat másoknak is.
                          Aggodalomra semmi ok, ami késik, nem múlik.

Hozzászólás

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            szeretnél több zöld pöttyöt gyűjteni,.

legtöbb nagy valószínűséggel felmerülő kérdésre jól megfogalmazott sablon válaszokat írnak,

stratégiádhoz is jól jönne valami együtt kereskedős klubféle.
                            Köszi. Én nyomok neked egy zöldet.

Gondolom, az lejött, hogy szakmai kérdésekben igyekszem komoly lenni, de gyakran csak ironizálok a marketingen. Nem keverem a kettőt, ettől is más a moneymentor. Udvariaskodó sablonválaszaim se nagyon vannak.

Ugye legutóbb volt az az (első és utolsó) ingyenakcióm, ami egy (azaz 1) embert érdekelt. Szerinted megérné technikai fejlesztésekbe fognom, időt, energiát ölnöm egy újabb trading room létrehozásába?

(Felmerült az igény, de gyorsan elvetettem.
                            Részben mert 1-2 főnek, havi néhány ezerért sem csinálok bohócot magamból. Az időm értékesebb.
                            Másrészt mert hülyeségnek tartom: meg kell tanulni elemezni, kereskedni. Akkor és ott a te pénzed, te döntésed, te felelősséged, ez nem társasjáték.
                            Ha pedig csak a betanulás a cél, akkor meg nem klubról beszélünk, hanem oktatásról, annak meg a legtöbb helyen húzós ára van (lásd Birger, ussb, Forexegyetem…).

Hozzászólás

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sajnos a rendszer addig nem engedi hogy hírnévpontot adjak Neked, amíg ki nem osztok egy párat másoknak is.
                              Aggodalomra semmi ok, ami késik, nem múlik.
                              Hogy ez mekkora átb..szás. Én se tudtam neked nyomni, előbb másnak is kell. Ezért likeoltam Forex Klubot (naná, hogy az sikerült), aztán újra neked, de azt se engedte.

Még a végén moderálást kérek és vissza a kmisi-s pöttyeimet.

Hozzászólás

• Igen éreztem némi iróniát a marketinges hozzászólásodban, de előbb vagy utóbb mindenképp le akartam írni ezeket, és most legalább ráfoghatom hogy azért vettem komolyan, mert nem volt benne viccre utaló hangulatjel.

Jobban belegondolva a stratégiád értékesítése úgy lenne az igazi, ha valami olyan társaság szeretne angol nyelvű nemzetközi klubot és oktatást létrehozni, ami nem rendelkezik erre alkalmas stratégiával, ezért jogdíjastul felvásárolná, vagy jutalékos rendszerben kibérelné hozzá a stratégiád. Egy ilyet kifogni már sokkal inkább a bemákolás kategóriája lenne, mintsem a tudatosan kivitelezhető üzleti tervé, de jelenleg ez az egyetlen ötletem, ami elméleti lehetőségként hirtelenjében felmerült.

Nem világos ennek a hírnévpontozási rendszernek a működése, nekem van öt sötétzöld pötty, hírnév szintre pedig három van írva. Neked szintén van öt sötétzöld, plusz még három világoszöld is, a hírnév szinted mégis csak kettőt mutat. Egyszer majd valaki biztos elmagyarázza, hogy működik ez. Érdekes, elsőként én is Forex Klubnak adtam pontot, el is fogadta a rendszer, de kevés volt, aztán adtam egyet Mr Ekonak, azt is elfogadta, de még mindig kevés. Mindjárt megszórom a társaságot aláírt pontokkal, így látni fogod, ha sikerül lenyugtatnom a rendszert, és azt is ha nem.

Hozzászólás

Working...
                                X