Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

moneymentor

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Nem akarom az alapjövedelem vitát folytatni, így itt osztom meg egy érdekes 1,5 órás film elérhetőségét azoknak, akiket érdekel:

http://alapjovedelem.hu/
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

Rezgőmozgás a tőzsdén? Fizikai törvények a tőkepiacon?

Egy kis érdekesség a moneymentor blogon:

Hozzászólás

Hehe. Működik a fizika, terjed a "hullámelmélet".

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hehe. Működik a fizika, terjed a "hullámelmélet".
          Örülök a jókedvednek. De ez inkább harmónikus rezgőmozgás...

(Egyébként saját kútfőből jött, nem koppincs. Tudom, szokatlan oktatói körökben.)

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            De ez inkább harmónikus rezgőmozgás...
            Attól függ, hogy nézzük.
            Nem mondtam, hogy koppintás lenne. Ezt nehezen nevezhetné bárki is sajátjának. De egyre nő benne a trend ahogy látom.

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Attól függ, hogy nézzük.
              Nem mondtam, hogy koppintás lenne. Ezt nehezen nevezhetné bárki is sajátjának. De egyre nő benne a trend ahogy látom.
              Jól van. Szerintem nem ugyanarról beszélünk (én okokról, erőkről, azok eredőjéről, s ebben a formában tudomásom szerint ez eddig sehol sem volt olvasható, főként nem sztárolt magyar guruk tollából), de nem vagyok annyira extrovertált, hogy bizonygassak bármit is.

A téma szokásos módon 1 hétig lesz olvasható a weboldalamon.

Aztán bárki tanulhat hullámelméletet a Zooli Trading Klubban, vagy fizethet máshol 150 ezret akadémiai, egyetemi szintű oktatásokért.

Így oké?

Hozzászólás

Jól van. Szerintem nem ugyanarról beszélünk
                Megint nem kerültünk azonos hullámhosszra.
                Hagyjuk....

Hozzászólás

Nem akarlak megbántani, de semmi új nincs abban, amit leírtál. Ezt boncolgattam Habibabu topikjában is a megfeszített íj példával. Meg a kedvenc példám a kutyát sétáltató ember esete. De Soros reflexivitás elmélete is erre alapul.

Amit leírsz, az teljesen rendben van. A dolog nehézsége nem ott van, hogy az általad leírtakra rájöjjön valaki, hanem, hogy mekkora erővel nyomják a rugót. Illetve, hogy most éppen hol tart az egyensúlyi helyzetéhez képest. Ráadásul, mondhatjuk, hogy ahány idősík, annyi rugós szerkezet és mind része a nagy egésznek.
                  Ha erre a hatásra van egy-több működő stratégiád, akkor örülj neki és keress vele sok pénzt. Akkor viszont őszintén mondom, hogy nem értem miért kínlódsz oktatással!? Ugyanezt kérdezhetném Zoolitól is...

Ne vedd támadásnak, kritikának a fentieket. Csak egy véleménynek.

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ...Akkor viszont őszintén mondom, hogy nem értem miért kínlódsz oktatással!? ...
                    ...és miért fektetsz ennyi energiát más oktatóknak beszólogatásba
                    Ennyire ne legyen valakinek jobb dolga!

Hozzászólás

Nem akarlak megbántani, de semmi új nincs abban, amit leírtál. Ezt boncolgattam Habibabu topikjában is a megfeszített íj példával. Meg a kedvenc példám a kutyát sétáltató ember esete. De Soros reflexivitás elmélete is erre alapul.

Amit leírsz, az teljesen rendben van. A dolog nehézsége nem ott van, hogy az általad leírtakra rájöjjön valaki, hanem, hogy mekkora erővel nyomják a rugót. Illetve, hogy most éppen hol tart az egyensúlyi helyzetéhez képest. Ráadásul, mondhatjuk, hogy ahány idősík, annyi rugós szerkezet és mind része a nagy egésznek.
                      Ha erre a hatásra van egy-több működő stratégiád, akkor örülj neki és keress vele sok pénzt. Akkor viszont őszintén mondom, hogy nem értem miért kínlódsz oktatással!? Ugyanezt kérdezhetném Zoolitól is...

Ne vedd támadásnak, kritikának a fentieket. Csak egy véleménynek.
                      Kamionos:

Nem bántottál meg. De ettől még nem értünk egyet.
                      Persze, nincs új a Nap alatt. Vagy mégis?
                      A felfedezés lényege: látni azt, amit már mindenki látott, de olyat gondolni, amit senki más nem gondolt róla. - Szentgyörgyi Albert

Amit leírtam, azért újszerű, mert nem csak megállapítja, hogy „jé, van valamiféle hullámmozgás”, hanem olyan modellt kínál, ami ennek okait is igyekszik feltárni.

S ha belemennénk, még több érdekességet, párhuzamot lehetett volna felfedezni. Ezért dobtam fel a témát. Mert még sok évvel a forex és az online tőzsde magyarországi megjelenése után is a technikai alapú trendkövetés a legnagyobb sláger.

És igen, erre valóban lehetett stratégiát építeni. Persze sok apró (fundamentális) részletet kellett a helyére rakni.

Sőt el is lehetne adni, mint valami „szupertitkos-extrém rugóelmélet” tanfolyami anyagot. (Ezért innentől a modell szerzői jogvédelem alatt !!! )

De továbbra sem kínlódom az oktatással (soha nem tartottam csoportos, reklámozott, szervezett, tízmilliós csili-vili tanfolyamokat). (Csak ha valaki megszervezi és brutális pénzt kínál érte.)

Viszont talán van, akinek ennyi is segített (mert állítólag akadnak olyanok, akik egy-egy mondatért is szívesen fizetnének akár százezreket is, ha kedvenc gurujuktól hallják).

StLui:
                      Jaj. Kezdj el meditálni, hátha megvilágosodsz. Vagy kapcsold fel a lámpát…

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ...és miért fektetsz ennyi energiát más oktatóknak beszólogatásba
                        Ennyire ne legyen valakinek jobb dolga!
                        hát...hétfői hangulat van a piacon, úgyhogy van időm

Nem vagyok az a beszólogatós fajta. És az sem jellemző, hogy más dolgával olyan sokat foglalkoznék. Szóval tényleg érdekel, hogy mi motiválja őket.

Hozzászólás

Tetszik az idézet. Tulajdonképpen erről szól a tőzsde is. Mindenki ugyanazt látja, de más gondolatot ébreszt benne a látott chart.

Biztos lennének olyan dolgok, amikre még én sem gondoltam eddig. De valszeg úgy sem mész bele részleteiben, ahogy eddig sem.

Gondolatébresztőnek mindenesetre jó azoknak, akik ezzel a szemmel még nem tekintettek a piacra.

Szerintem ezzel az elnevezéssel zabálnák a népek

Csoportos, vagy egyéni oktatás, nekem egyre megy. Oktatás mindkettő. A kérdésem még még mindig ugyanaz, hogy miért? Ha nem akarsz válaszolni, akkor ne tedd. Csak érdekelt volna.

Hozzászólás

A kérdésem még még mindig ugyanaz, hogy miért? Ha nem akarsz válaszolni, akkor ne tedd. Csak érdekelt volna.
                            Nem tudom. Talán mert szakmai szemmel úgy látom, az emberek nagy része hihetetlenül naív, megvezethető pénzügyekben. Talán mert nekem is van mondanivalóm, nem csak a guruknak. Talán mert ezzel segíthetek is. Talán szellemi kihívás. Talán jót tesz az egómnak.

De egy biztos, nálam ez nem pénzről szólt az elmúlt években, ezért nem akarom, hogy egy kalap alá vegyenek alapoktatásból meggazdagodott szerencselovagokkal.

Van tudásom, tapasztalatom, igyekszem őszinte és tisztességes lenni. Ha valakinek ez kell, nem küldöm a farkasok közé.

De talán ennyi elég is rólam.

Egyébként te miért fórumozol? Miért osztod meg a gondolataidat, tippjeidet? Gondolom nagyjából hasonló válaszokat adnál még nicknév mögül is.

Hozzászólás

...
                              De egy biztos, nálam ez nem pénzről szólt az elmúlt években, ezért nem akarom, hogy egy kalap alá vegyenek alapoktatásból meggazdagodott szerencselovagokkal.

Van tudásom, tapasztalatom, igyekszem őszinte és tisztességes lenni. Ha valakinek ez kell, nem küldöm a farkasok közé.

De talán ennyi elég is rólam.

...
                              -Pedig ugyanazt csinálod te is, próbálod eladni az oktatásod, és értetlenkedünk, hogy Te ugyanezért másokat megszólsz, csak azért mert nekik legalább abból sikerült pénzt keresni? Irigykedsz vagy mi?

-Te sem bizonyítottál senkinek semmit, csak várod, hogy felhívjanak és pénzért elmondhasd a tudásodat, tapasztalatodat.

-Szerinted elég, szerintem pont azt csinálod amit más oktató, csak más módszerrel keríted a kuncsaftokat.

Semmi bajom egyik oktatóval sem, és veled sem lenne, ha közben ugyanazért amit te csinálsz nem pocskondiáznál másokat, ez így elég hiteltelen, mondhatni visszataszító.

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                -Pedig ugyanazt csinálod te is... Irigykedsz vagy mi?
                                ....
                                Nyugodtan hanyagolj, ha kérhetlek. A fanatikus rajongásod és alapismeret hiánya mindig is akadályozta az objektív ítélőképességedet.

Hozzászólás

Working...
                                X