Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IGENEMBER képzés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem egyszerűen válasszatok (vagy még jobb, ha a fórumtagok szavazhatnának, hogy kit küldenének) innen a fórumról egy lelkes kezdőt, akit már ismerünk, de még az út elején jár és tanítsátok meg kereskedni, ha tudjátok.
    Menjen GP57, úgyis szeret írni.

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      És mennyit fizettek nekem?
      Az utazással nem lenne gond, mert helyben vagyok

Amúgy lehet nem én lennék a legjobb tesztalany, mert már nem a "lelkes kezdők" közé sorolnám magam Amúgy szerintem lesz majd aki ír az oktatásról, semmi szükség nekünk embert küldeni.

(zárójelben jegyzem meg: akit eleve nem érdekel a képzés, annak minek ajálgatni? [kmisi vs ufzsolo])

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        GP túlképzett ehhez!
        Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Abszolút kezdőknek tanácsolom, hogy az oktató bizonyított teljesítménye nélkül (ami nem bemondás alapján, meg X+100 éve kereskedik és y+1000 tranzakciót hajtott végre) egy fityinget se adjanak ki semmilyen NÉMBERnek.

Hozzászólás

Számomra az sem érthető, hogy mi az oka annak, hogy egyáltalán ilyen "teszt részvétel" szóba jön valakinél, aki kereskedik?

Aki itt magának kereskedik, ebből él, annak teljesen irreveláns hogy egy másik ember aki állítólag szintén ebből él, az hogyan csinálja, mit oktat. Ez a kategória biztos hogy nem fog elmenni egy ilyen oktatásra, ha ingyenes, ha nem, mert nincs rá szüksége. Az hogy ingyenes vagy sem, az pedig pláne mindegy egy kereskedőnek, mert gyaníthatóan van pénze arra, amire költeni akar.

Aki évek óta próbálkozik, és még nincs meg a saját rendszere, annak természetesen hogy bosszantó az, ha valaki leírja hogy márpedig ő sikeres, tud kereskedni (amit kérdéses hogy hogyan bizonyít) és pénzért elmondja (vagy akár ingyen, ami persze nem igaz). Ez a kategória érdeklődik minden újdonsült információ után. Nem hisz senkinek, még önmagában sem biztos. Bár önmagának nem ismeri el a sikertelenségét, vagy akár részleges sikerességét, amivel elégedetlen. Az ő reakciója természetes, mondhatni ösztönös. Felháborodását gyakran kifejezi és szereti ha egyetértenek vele. Talán a leginkább ők tartják életben a hasonló fórumokat a sűrű hozzászólásaikkal.

A következő kategória a teljesen újak. Számukra egy ilyen oktatás lehet a következő reménysugár, ahol megtalálhatják álmai rendszerét. Ők, szavaitokkal élve „benyalják a mézesmadzagot” és jó eséllyel elmennek ide (is). Náluk talán indokolt a részvétel, mert még nagyon az út elején vannak és keresik a megoldást az információ hiányukra.

A véleményem az, hogy olyan ember nem tud elmenni egy ilyenre, aki objektív tudna lenni mások számára, a fenti okok miatt. Az már csak hab a tortán hogy a résztvevőnek az oktató személye színpatikus lesz-e vagy sem, aztán az itt már leírt információk, előítéletek mennyire befolyásolják a független gondolkodásmódját…stb…

Tegye fel mindenki magának a kérdést, hogy milyen előnye származik abból, a saját kereskedési rendszerében (ha az kész van és működőképes), hogy tudja-e, vagy sem, hogy mit ad el az „igenember” iskola?

Abban egyetértek hogy lassan ott tartunk, hogy ma többen akarnak oktatásból pénzt csinálni, mint amennyien kereskednek…

Hozzászólás

n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Abszolút kezdőknek tanácsolom, hogy az oktató bizonyított teljesítménye nélkül (ami nem bemondás alapján, meg X+100 éve kereskedik és y+1000 tranzakciót hajtott végre) egy fityinget se adjanak ki semmilyen NÉMBERnek.
              Én is!!..
              Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Szerintem nem biztos, hogy aki jól kereskedik abból jó oktató lesz vagy aki rosszul abból rossz. Hitelességet és a kérdésre a választ, hogy megéri-e elmenni egy ilyen oktatásra csak azoktól kaphatnánk, akik már voltak és pár év távlatában nyilatkoznak.

Véleményem szerint egy kezdőnek minden oktatás hasznos, amiben kevés a káros információ (Még mindig jobb mint a teljes sötétség ). $5000-$10.000 amúgy sincs sok értelme kereskedni, ehhéz képest egy tanfolyam ára 10% ? Ha ennyi bukótól megment, akkor anyagilag már megérte.
                Aki meg a rags-to-riches forumált akarja használni, annak meg 10 tanfolyam is kevés lesz, mert a tőzsdén a legnagyobb fegyvertény maga a tapasztalat.

Hozzászólás

Amúgy én a profitosoknál voltam pár éve, nagy lelkesedéssel, de ugyanannyi szkepticizmussal fogadtam az ott tanultakat. Kb. semmit nem tartottam be, amit mondtak, de legalább volt kiindulási alapom és megkaptam a kellő motivációt ( ) Később rájöttem, hogy egyes szabályokat miért súlykoltak annyira és miért maradnak azok igazak szinte bármelyik kereskedési rendszert nézve Most sem az ő szignáljaik alapján kötök és még egy jópár dologgal kiegészítettem, amit ott tanultam; mindenesetre nem bántam meg h elmentem

+ abba még gondoljunk bele, hogy ha valaki egy területtel 10 évet foglalkozott, akkor nem mondható már "síkhülyének" benne Ennyi erővel az összes egyetemi professort is ide sorolhatnánk, mert sosem praktizáltak (páran lehet mégis megérdemelnék ).

A hibát szerintem ott követheti el egy oktató, hogy azt mondja csak az ő személete a helyes, csak az ő módszere, csak így jó csinálni vagy elültet egy-két téves elképzelést, amit pusztán a saját szubjektív véleményéből fakad. Egy oktatás meg úgy ér egyáltalán valamit, ha van utánkövetés és a felmerülő új kérdésekre válasz születik Rohadt sok meló

Hozzászólás

Úgy érzem ennek sosem lesz vége, de legalább kicsit elbillent az arány sok emberben a józan ész irányába. Előző életemben a hozzászólásaim többsége mind, a tanfolyamok és oktatóik hitelességét és szükségességét kérdőjelezte meg.

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szerintem nem biztos, hogy aki jól kereskedik abból jó oktató lesz vagy aki rosszul abból rossz. Hitelességet és a kérdésre a választ, hogy megéri-e elmenni egy ilyen oktatásra csak azoktól kaphatnánk, akik már voltak és pár év távlatában nyilatkoznak.
                    Talán mégis csak ott kezdődik, hogy amit oktatok azt SAJÁT kereskedelmi tapasztalataimból szűrtem le. A megfigyeléseim, teszteléseim, számlám (ilyen sorrenben) bizonyítják, hogy eredményes az, amit tanítok. Oktatáshoz sok tehetség nem kell... amennyiben aki tanulni szeretne, az nem azt nézi, hogy az oktató mennyire bőbeszédű, nagydumájú, jópofi (vagy nagyarc:-)) és színes PP képekkel és marketinggel rendelkezik, hanem csak a száraz tények érdeklik.

Hitelességet és a kérdésre a választ, hogy megéri-e elmenni egy ilyen oktatásra csak azoktól kaphatnánk, akik már voltak és pár év távlatában nyilatkoznak.
                    99%-ukkal az életben nem találkozol többet és kevesen vállalják, hogy valami szarra fizettek ki annyi pénzt. (ezért működik a pénzvisszafizetési garancia)

$5000-$10.000 amúgy sincs sok értelme kereskedni, ehhéz képest egy tanfolyam ára 10% ? Ha ennyi bukótól megment, akkor anyagilag már megérte.
                    Ez a tanfolyamszervezők legbénább érvelése. Nem fog megmenteni. A bukóhoz hozzá lehet írni a tanfolyam árát:-)

... mert a tőzsdén a legnagyobb fegyvertény maga a tapasztalat.
                    Tehát a tanfolyamok hasznossága nulla.

Hozzászólás

n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nem fog megmenteni. A bukóhoz hozzá lehet írni a tanfolyam árát:-)

Tehát a tanfolyamok hasznossága nulla.
                      Természetesen nem, de ezt nem is állítja senki.

Csak annak, aki semmit nem tanul belőle

Hozzászólás

Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Számomra az sem érthető, hogy mi az oka annak, hogy egyáltalán ilyen "teszt részvétel" szóba jön valakinél, aki kereskedik?

A véleményem az, hogy olyan ember nem tud elmenni egy ilyenre, aki objektív tudna lenni mások számára...

Abban egyetértek hogy lassan ott tartunk, hogy ma többen akarnak oktatásból pénzt csinálni, mint amennyien kereskednek…
                        Egyetértek.

Ha kronológiailag nézzük, kaptam egy provokatív (na jó, kicsit kiprovokált ) felajánlást, amit elfogadtam volna, de az hirtelen értékelhetetlenre redukálódott.

Olyasmi ez, mint amikor valaki bedobja a horgot, megszórja a vizet csalival, aztán meglepődik, hogy nem ebihalak ugranak rá, hanem egy majdnem cápa kezdi rángatni a madzagot.

Egyébként érdekes felvetés, hogy egy kezdőt delegáljatok ilyen tanfolyami tesztre, majd adjanak neki egy éles számlát, s lássuk, sikeres lesz-e. Vajon hiteles tud-e lenni egy ilyen alany a tanfolyam idején (újszülöttnek minden vicc új)? Ráadásul nem sok oktató vállalná be az ilyesmit (gondolj bele, itt 240 ezres tanfolyam, 1000 usd számla = félmilla kockázat szubjektív elemekkel, bizonytalan sikerért.)

Miért ne lenne legalább ennyire objektív az értékelés, ha egy felkészült trader nézi meg a dolgot belülről? Ha nem fizetik le, látja az anyagot, össze tudja hasonlítani az ingyenesen és/vagy olcsóbban fellelhető információval, a piaci tapasztalataival, s el tudja dönteni, megfelelő-e az ár/érték arány?

Szóval az objektivitás a kulcs. S amíg erre nincs megoldás, addig lehet a zavarosban halászni.

S ez irritálhatja azt, aki tényleg kereskedik, naponta kockáztat, és ezzel esetleg a töredékét keresi, mint egy jól marketingelt sztároktató egy tanfolyam alatt.

De legalább pörög a topic...

Hozzászólás

Azért van ennyi problémázó ember, mert (elnézést) a sok csóró azt hiszi, hogy ha befizet 100-200.000 forintot, akkor a másik 100.000 forintjával ő pár hónapon belül millimos lesz. Ez nyílvánvaló képtelenség Sokan nem veszik a kereskedést elég komolyan. Nem úgy gondolnak rá, mintha indítanának egy építkezési vállalkozást. Vagy mintha megtanulnának egy új nyelvet. Családos, alkalmazotti fizetésből élő embereknek eleve nem is ajánlanám, hogy foglalkozzanak vele, persze mindenki döntse el maga mit visz a vásárra

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Egyébként érdekes felvetés, hogy egy kezdőt delegáljatok ilyen tanfolyami tesztre, majd adjanak neki egy éles számlát, s lássuk, sikeres lesz-e. Vajon hiteles tud-e lenni egy ilyen alany a tanfolyam idején (újszülöttnek minden vicc új)? Ráadásul nem sok oktató vállalná be az ilyesmit (gondolj bele, itt 240 ezres tanfolyam, 1000 usd számla = félmilla kockázat szubjektív elemekkel, bizonytalan sikerért.)
                            Magad írod, hogy ez képtelenség, akkor miért várod el?

Miért ne lenne legalább ennyire objektív az értékelés, ha egy felkészült trader nézi meg a dolgot belülről? Ha nem fizetik le, látja az anyagot, össze tudja hasonlítani az ingyenesen és/vagy olcsóbban fellelhető információval, a piaci tapasztalataival, s el tudja dönteni, megfelelő-e az ár/érték arány?
                            És a "felkészült" tradert ki ellenőrzi le? Meg neki érdeke egyáltalán foglalkozni a dologgal? Ha meg nincs, akkor miért menne el?

De legalább pörög a topic...
                            Ja, kezd unalmas lenni Kb kezd olyan lenni ez a beszélgetés, mint amikor a nők arról vitatkoznak, hogy elolvassanak-e egy divatmagazint az új cípőjük vásárlásához

Szerintem némi utánajárással mindenki el tudja dönteni, hogy kitől kér segítséget vagy hogy kér-e egyáltalán Aki meg hagyja magát rábeszélni az agresszív marketinget alkalmazók által, az magára vessen

Hozzászólás

Szerintem némi utánajárással mindenki el tudja dönteni, hogy kitől kér segítséget vagy hogy kér-e egyáltalán Aki meg hagyja magát rábeszélni az agresszív marketinget alkalmazók által, az magára vessen
                              - "A feleségem egy házisárkány, alig lehet kibírni."
                              - "Dehát akkor miért vetted el??"
                              - "Hiszen már az első randinkon is köldökig kivágott dekoltázsa volt "

Hozzászólás

Természetesen nem, de ezt nem is állítja senki.

Csak annak, aki semmit nem tanul belőle
                                Igen, a negatívumokat semelyik oktató sem említi, csak a meggazdagodás vízióját éneklik meg. Általában nem igérnek semmit, de azt nagyon.

Sajnos a tanfolyamok idejének nagy része szócséplés és interneten fellelhető anyagok bemutatása. Gyakorló kereskedőktől -akár itt a fórumon is- több újdonság (hasznos vagy haszontalan) vehető át.

Hozzászólás

Working...
                                X