Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Oktatócégek éles hozamgörbéi a myfxbook-on! -oktatoszamlakHU

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Oktatócégek éles hozamgörbéi a myfxbook-on! -oktatoszamlakHU

oktatoszamlakHU

Reagálva számos pusztába kiáltott szóra, mely az oktató cégek u.n. kereskedési hitelességét hivatott kontrollálni, számlakimutatás közzététele által, létrehoztam egy myfxbook-ot, kifejezetten erre a célra.

Az oldalon bárki, aki kereskedési oktatással foglalkozik és metatraderen köt, közzéteheti a számlamozgását, ezzel is kiváló, ingyenes marketinget biztosítva a saját maga által képviselt kereskedési rendszerének.
    Természetesen itt senki nem akar belelátni mások kötéseibe, nyereség kiutalásaiba, szóval a pénzügyeibe. Éppen ezért sem a kötések sem pedig a pénzügyi tranzakciók nem lesznek láthatóak senki számára.

Az elvárásom (és úgy gondolom sokak elvárása) az egy oktatóval szemben hogy nyisson egy kereskedési számlát, az általa jónak ítélt brókercégnél, kifejezetten arra a célra, hogy kontrollálhatóvá tegye szavának hitelességét az által, hogy megosztja a kereskedéseinek az eredményét. Ezzel senkinek nem árulja el sem a stratégiáját, sem azt hogy mikor, mivel, milyen méretben köt, mert ezt nem lesz látható az oldalon.

Ez nem verseny, tehát nem az összehasonlításról fog szólni, hanem mindössze információ közlésről a leendő ügyfelek részére.
    A regisztrációt kizárólag azok a cégek, vagy magánszemélyek vehetik igénybe, akik valamilyen tőzsdei, devizapiaci termék kereskedését oktatják, hivatalos, szervezett formában Magyarországon.

A részvételnek minimális feltételei vannak, melyek az alábbiak:
    -Élő kereskedési számla nyitása 20,000.- amerikai dollár összeggel (vagy ennek megfelelő más pénznemmel).
    -Számla hitelesítése myfxbook kóddal, melyet megkap a szálához a tulajdonosa.

Azt hiszem a feltételek egy kereskedőnek, aki nem ma kezdte a szakmát, könnyen teljesíthetőek.
    Szándékosan olyan összeget kérek, amely nem túl kicsi ahhoz, hogy valaki úgy érezze, hogy nem érdemes neki bajlódnia vele, valamint nem viccesen alacsony ahhoz hogy túlkockáztasson a valótlan eredmény érdekében. (párszáz dolláros játék számlákkal nem tudunk mit kezdeni...) De nem is túl nagy összeg ahhoz, hogy ezt egy kereskedésből élő személy ne tudja kiutalni, valamint elegendő mennyiségű pénz ahhoz, hogy a nyereségét a saját bevételei közé érdemes legyen bekönyvelnie.

A myfxbook csupán számla sorszámot jelenít meg, valamint a használt brókercéget és a tőkeáttételt. Személyes adatokat, nevet, hasonlót senki nem fog látni és mindenkinek a belátására bízom, hogy adja-e a nevét a hozamgörbéjéhez.

A számla nyitása csupán pár percet vesz igénybe és kiváló reklámeszköz lehet a jövőbeni hallgatói számára.

A lehetőség mindenki számára ingyenes!

Csupán egy e-mailben kérem, hogy küldje el a számla sorszámát az új regisztrált oktató és a többit segítek elintézni.

Elérhetőségem: tradertomy1@gmail.com
    A myfxbook felhasználóneve: oktatoszamlakHU

A hivatkozás amelyen a myfxbook elérhető:

http://www.myfxbook.com/members/oktatoszamlakHU

Hozzászólás

Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A részvételnek minimális feltételei vannak, melyek az alábbiak:
      -Élő kereskedési számla nyitása 20,000.- amerikai dollár összeggel (vagy ennek megfelelő más pénznemmel).
      A Szentkirályi ásványvíz 1,5 l 150 ft., a Tesco gazdaságos 2l 60 ft. pl. az albertirsai kútból.

A szentkirályon vállalkozó család – aki egyébként egy több évtizede üvegmosásra használt kutat futtatott fel marketinggel – mára milliárdos, benne a száz leggazdagabb magyarban, míg aTesco vélhetően nem ennek a terméknek a forgalmazásától nyereséges.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy aki pimaszul kialakított árképzéssel, jól marketingelt oktatással lerabolta eddig a piacot, az ki tud állítani csak erre a célra a másoktól összeszedett pénzen 20000 usd-os számlát – ha akar (legfeljebb leírja a veszteséget, vagy indít egy új tanfolyamot).

Más meg nem biztos.

Vagy nem mt4-n köt.
      Vagy nem is ő köt, hanem a „csapata”.
      Vagy…

De az ötlet jó, érdemes tovább gondolni.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A Szentkirályi ásványvíz 1,5 l 150 ft., a Tesco gazdaságos 2l 60 ft. pl. az albertirsai kútból.

A szentkirályon vállalkozó család – aki egyébként egy több évtizede üvegmosásra használt kutat futtatott fel marketinggel – mára milliárdos, benne a száz leggazdagabb magyarban, míg aTesco vélhetően nem ennek a terméknek a forgalmazásától nyereséges.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy aki pimaszul kialakított árképzéssel, jól marketingelt oktatással lerabolta eddig a piacot, az ki tud állítani csak erre a célra a másoktól összeszedett pénzen 20000 usd-os számlát – ha akar (legfeljebb leírja a veszteséget, vagy indít egy új tanfolyamot).

Más meg nem biztos.

Vagy nem mt4-n köt.
        Vagy…

Akinek meg nincs 20.000.-usd-je hogy nyisson egy alszámlát magának, az használja ki valamelyik bónuszos brókercég akcióját és egy 50%-os bónusszal már kevesebb mint 14.000.- rel tud nyitni egy számlát és a bónusszal megvan a 20,000.-
        Vagy keressen egy 100%-osat és akkor már csak 10.000.- usd saját tőke kell.
        De gondolom ezt nem kell elmagyarázni egy oktatónak...

Egyébként egyetértek veled, az összeg "nagysága" kell hogy jelentse a legkisebb problémát a részvételben.
        Aki kereskedésből él, annak kell hogy legyen tőkéje, kereskedésre!!!
        Ha nincs, akkor nincs miről beszélni.
        Teljesen mindegy hogy milyen forrásból szerezte.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Más meg nem biztos.

Vagy nem mt4-n köt.
          Vagy…

na és akkor ott is tartunk, hogy lényegtelen mutat-e számlát az oktató, mert akkor más lesz a bibi

Hozzászólás

Ha már szóbakerült a bónusz érdekelne ki mit gondol, az pontosan kinek a pénze

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha már szóbakerült a bónusz érdekelne ki mit gondol, az pontosan kinek a pénze
              Mivel myfxbook a bónuszt is beleveszi a tőkébe, így kizárólag úgy tudom tekinteni hogy az a trader pénze.
              Legyen ez egy előny az oktatóknak. Ennyi jár nekik!
              Amikor hazautal, akkor úgyis visszaveszik a bónuszt, a myfxbook pedig mutatja tovább a számlanövekedést.
              Tehát a bónusz bele fog számítani az alaptőkébe, ahogy ezt már írtam is.
              Ez semmi több, mint csupán egy ideiglenesen megemelt leverage...

Várom a jelentkezők tömegét!

Hozzászólás

500x-os tőkeáttételt tovább növelni?

Ha már itt tartunk szerintetek mennyi a tőkáttétel "elvi határa"?

Hozzászólás

Mivel myfxbook a bónuszt is beleveszi a tőkébe, így kizárólag úgy tudom tekinteni hogy az a trader pénze.
                  Legyen ez egy előny az oktatóknak. Ennyi jár nekik!
                  Amikor hazautal, akkor úgyis visszaveszik a bónuszt, a myfxbook pedig mutatja tovább a számlanövekedést.
                  Tehát a bónusz bele fog számítani az alaptőkébe, ahogy ezt már írtam is.
                  Ez semmi több, mint csupán egy ideiglenesen megemelt leverage...

Várom a jelentkezők tömegét!
                  "Tömegét?"
                  x azért nem fogja mutatni,mert "szégyenlős",
                  y azért,mert "büszke",
                  z meg azért nem,mert az ő stratégiája olyan "stabil",mint ő maga,így még belezavarodna Ő maga is!

Nekem van egy autom eladó!Nem érdekel valakit?Olcsón adom,mert ezzel pénzt is lehet keresni emberek,sokkal többet mint az ára!!
                  Például lehet vele taxizni is!
                  Nem hiszitek?Akár meg is mutatom nektek egy játék auton,hogyan kell!
                  De az eredetit nem tudom megmutatni sajnos!
                  Viszont itt a szavam!Minden működik rajta!
                  Nagyon szeretem,de éppen ezért nem mutatom meg senkinek!
                  Van műszaki is rajta,és van szervizkönyve is,amilyet akartok!
                  Majd ha megvette valaki,mindent kiprópálhat rajta!-miután kifizette!
                  Higgyetek nekem,én értek hozzá,autoszerelő vagyok,(papirom is van róla 3),jó autó!
                  Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Inkább válaszolok, mielőtt újabb kérdések merülnének fel

Vegyünk egy egyszerű példát:

$10.000 a számla, 0.1 lot (10.000) a kötésegység. Mindenki tudja, hogy 0.1 lotnál 1 pip = $1. 100 pip $100, azaz 1%.
                    Ergo tőkeáttétel nélkül 100 pip = 1%
                    100x-os tőkáttétellel 1 pip = 1%
                    500x-os tőkeáttétellel 1 pip = 5% (itt merül fel a kérdés, hogy hová a többi leverage?)

Stopout level 20-30% szokott lenni, tehát 500x-os áttételnél 14 pipet ellene megy a jóembernek az árfolyam (spread!) és le van szippantva.

De hol az elvi határ? Legyen a spread továbbra is 2 pip, és vegyük hozzá a 20%-os stopout levelt Ez azt jelenti, hogy 4000x-es tőkáttétel feltt már nem tudnánk semmit nyitni, mert a spreaden automatikusan elbuknánk a számlát

Így már érthető hogyan tudtam elbukni egy $500-os számlát kb fél másodperc alatt, amikor anno még a Tadanal benyitomttam egy EURCHF shortot híre. A beszakadás "biztos" volt és meg is történt csaképpen a spreadtágítás + pár pont trükközés elég volt h kinyírjon

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      "Tömegét?"
                      x azért nem fogja mutatni,mert "szégyenlős",
                      y azért,mert "büszke",
                      z meg azért nem,mert az ő stratégiája olyan "stabil",mint ő maga,így még belezavarodna Ő maga is!

Nekem van egy autom eladó!Nem érdekel valakit?Olcsón adom,mert ezzel pénzt is lehet keresni emberek,sokkal többet mint az ára!!
                      Például lehet vele taxizni is!
                      Nem hiszitek?Akár meg is mutatom nektek egy játék auton,hogyan kell!
                      De az eredetit nem tudom megmutatni sajnos!
                      Viszont itt a szavam!Minden működik rajta!
                      Nagyon szeretem,de éppen ezért nem mutatom meg senkinek!
                      Van műszaki is rajta,és van szervizkönyve is,amilyet akartok!
                      Majd ha megvette valaki,mindent kiprópálhat rajta!-miután kifizette!
                      Higgyetek nekem,én értek hozzá,autoszerelő vagyok,(papirom is van róla 3),jó autó!

Némileg igazat adok neked, de ezzel a hozzászólásoddal mindössze azt éred el hogy mégkevésbé fogja bárki is felfedni azt amit csinál.
                      Ezzel pontosan távolodunk ezen topik céljától.
                      Jó a viccelődés a maga helyén, de szerintem itt emberek döntést akarnak hozni, mielőtt pénzt adnak ki egy oktatócégnek.
                      Az a cél hogy ezeket az embereket ez a fórum segítse.
                      Azzal ha előre kifigurázzuk (akár jogosan, vagy alapok nélkül) a leendő számlakimutatások tulajdonosait, csak távolodunk ezen topik céljától.

Alterman, mindketten ismerjük a magyar piac résztvevőit.
                      Nem hinném hogy indokolt ezen a siralmas helyzeten még tovább rontani...

Szóval megkérnék mindenkit hogy a fölösleges beírások helyett maradjunk a tárgyilagos céloknál.
                      Bárki aki oktat választhatja azt hogy kiteszi, meg azt is hogy nem.
                      Aki nem teszi ki, annak az indoka meg engem személyesen nem érdekel.
                      Ne munkát adjatok nekem, mert eleve nem magam miatt nyitottam meg ezt a témát.

Előre is köszönöm.

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Inkább válaszolok, mielőtt újabb kérdések merülnének fel

Vegyünk egy egyszerű példát:

$10.000 a számla, 0.1 lot (10.000) a kötésegység. Mindenki tudja, hogy 0.1 lotnál 1 pip = $1. 100 pip $100, azaz 1%.
                        Ergo tőkeáttétel nélkül 100 pip = 1%
                        100x-os tőkáttétellel 1 pip = 1%
                        500x-os tőkeáttétellel 1 pip = 5% (itt merül fel a kérdés, hogy hová a többi leverage?)

Stopout level 20-30% szokott lenni, tehát 500x-os áttételnél 14 pipet ellene megy a jóembernek az árfolyam (spread!) és le van szippantva.

De hol az elvi határ? Legyen a spread továbbra is 2 pip, és vegyük hozzá a 20%-os stopout levelt Ez azt jelenti, hogy 4000x-es tőkáttétel feltt már nem tudnánk semmit nyitni, mert a spreaden automatikusan elbuknánk a számlát

Így már érthető hogyan tudtam elbukni egy $500-os számlát kb fél másodperc alatt, amikor anno még a Tadanal benyitomttam egy EURCHF shortot híre. A beszakadás "biztos" volt és meg is történt csaképpen a spreadtágítás + pár pont trükközés elég volt h kinyírjon

Már ne haragudj, de szerintem ennek az eszmefuttatásnak sincs itt semmi helye...
                        Ez a topik nem a leverage kitárgyalásáról és annak a számládra gyakorolt hatásáról szól.
                        Felnőtt emberek tudják használni a tőkeáttétet a saját eredményeik fokozására.
                        Máshol fejtsük ki ezt a témát, ha szükségesnek érzed.

Köszönöm.

Hozzászólás

Nagyon nemes gondolatok, de van egy tippem, hogy senki nem fogja feltölteni a historyját. Mert akinek van, az nem oktatásra fogja használni... Persze ez nem jelenti azt h rossz oktató lenne
                          Ez kb olyan, mintha azt kérnéd h töltsön fel valaki egy fényképet a "micsodájáról" () és ha tetszik, akkor forgatunk poronót vele. Ha meg valami nem úgy sül el(), akkor jön a csőcselék és felkoncolja az illetőt, mert hogy képzelte, hogy több évi tudását pénzért merte árulni.
                          Soha nem lesznek publikusak ilyen számlatörténetek, külföldön sincs ilyen egyik oktatónál sem. Olyat már láttam h valaki kiírja a honlapjára h ennyit meg annyit csinált adott hónapban, aztán vagy igaz vagy nem. Ki fogja ellenőrizni, hogy nincs-e még 5 másik számla, ami nincs vezetve? Erns&Young?

Hozzászólás

Egy másik példával élve: valakinek van egy sikeres üzlete és azt kérnéd minden egyes kis részletét fedje fel, csak azért, hogy elfogadd tud neked hasznos tudást adni. Nem sok ez egy kicsit?

Csomó helyen van pénzvisszafizetési garancia. Innentől kezdve meg az egész kérdés túl van tárgyalva

Hozzászólás

De gondolom ezt nem kell elmagyarázni egy oktatónak...
                              Na, ez már provokatívnak éreztem. Rakjuk helyre.

Ki minősül szerintetek oktatónak?

Jómagam elemzek, kereskedek.
                              Csináltam anno egy ingyenes weboldalt, ami összefoglalta a legfontosabb elméleti ismereteket. Ezért, no meg azért, mert közben egy befektetési bróker-iroda vezetőjeként is dolgoztam, jónéhányan megkeresnek kérdésekkel, tanácsért.

Ingyen is adok tanácsot. Sok embert inkább le, mint rábeszélek a forexezésre, ha úgy látom, hogy se pénze, se tudása, se kockázatvállalása, sőt másra is kéne még az a mani. Ilyenkor alacsonyabb kockázatú termékek felé terelgetem, de jelenleg nem értékesítek semmi konkrét terméket.

Ám ha nagyon erőlködik az ügyfél, tudok oktatni (képzettségem, gyakorlatom sokakkal ellentétben nekem van hozzá, tematika régen kész), sőt saját egyedi stratégiámat is át tudom adni.

Az utolsó komoly érdeklődő a stratégiám iránt egyébként januárban volt (egy cégvezető). A többi lelkes amatőrt lebeszéltem, vagy csak olyan alacsony összegben gondolkodott, hogy az már inkább sértésszámba ment.

Tömeges tanfolyamot százezrekért sose tartottam.

Akkor én oktató vagyok? S állítsak ki a kedvedért egy 4,5 millás számlát?

Hozzászólás

Working...
                              X