Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Profit.hu

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Profit.hu

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Tavaly több emailt is kaptam tőlük, ami arról szólt, hogy itt a vége.
    Eddig oktattak, ez az utolsó lehetőség.
    Aztán még egy levél, hogy ne gondoljam, hogy nem az utolsó, mert tényleg az utolsó. Aztán még pár ilyen.

Most kaptam tőlük egy email, hogy elmehetek egy ingyenes előadásukra, ahol majd elmesélik (ezt már telefonba mondták), hogy mikor és hol lesz a következő tanfolyamuk, ahol megtanulhatom a legújabb és persze eddigi legjobb rendszerüket.

Én már tavaly reménykedtem, hogy végre tényleg vége az oktatásnak, és csinálnak végre a pofon egyszerű rendszerükre egy robotot, vagy esetleg egy befektetési alapot.

De kiderült, hogy nem akarják, hogy ellustuljak és csak egy robotot használjak, vagy betegyem a pénzem egy befektetési alapba, hanem az a cél, hogy meg is értsem, és én csináljam. (és persze egy keveset fizessek a tanfolyamért)

Ti mit gondoltok erről?
    Biztos több tapasztalatotok van ebben, mint nekem.

business is business

Hozzászólás

"Most kaptam tőlük egy email,"

most biztos nem kaptál tőlük semmit.

"Én már tavaly reménykedtem, hogy végre tényleg vége az oktatásnak, és csinálnak végre a pofon egyszerű rendszerükre egy robotot"

nehéz leprogramozni. én 10 évig programoztam, de nem az egyszerű mql-t,hanem C++ és C#(és van hasonlóság nem is kicsi) nyelveken. nem olyan egyszerű meghatározni mik a jelentős szintek..stb. nem hiszem, hogy egy robot képes felvenni a versenyt egy manuális traderrel, de semmi sem kizárt...
      megnéztem a honlapjukat. 4 hetes intenzív tanfolyamot már nem csinálnak, de szerintem már semmilyent. lehet, hogy csinálnak majd új tanfolyamot.
      http://www.profit.hu/extrem/
      ez az újabb fajta félautomata rendszer. Vps-en lehet üzemeltetni,van hozzá EA..stb.
      gondolom supertrend alapján húzza a stopot..stb. jelenleg nem is tudok más tanfolyamukról.
      az OTK-kon csak a szokásos dolgokról esik szó már 5 éve.

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

"Én már tavaly reménykedtem, hogy végre tényleg vége az oktatásnak, és csinálnak végre a pofon egyszerű rendszerükre egy robotot"

nehéz leprogramozni. én 10 évig programoztam, de nem az egyszerű mql-t,hanem C++ és C#(és van hasonlóság nem is kicsi) nyelveken. nem olyan egyszerű meghatározni mik a jelentős szintek..stb. nem hiszem, hogy egy robot képes felvenni a versenyt egy manuális traderrel, de semmi sem kizárt...
        megnéztem a honlapjukat. 4 hetes intenzív tanfolyamot már nem csinálnak, de szerintem már semmilyent. lehet, hogy csinálnak majd új tanfolyamot.
        http://www.profit.hu/extrem/
        ez az újabb fajta félautomata rendszer. Vps-en lehet üzemeltetni,van hozzá EA..stb.
        gondolom supertrend alapján húzza a stopot..stb. jelenleg nem is tudok más tanfolyamukról.
        az OTK-kon csak a szokásos dolgokról esik szó már 5 éve.
        Ezt a "most biztos nem kaptál" kijelentést nem értem. Haragszol valamiért, vagy te küldeted ki a leveleket, ezért vagy biztos benne?
        Amúgy igazad van: 17 órája kaptam, bocs hogy nem gondoltam, hogy ez fontos info.
        (Profit.hu - Extrém stratégia hirlevel@profit.hu 18:30 (17 órája) )

Azzal egyetértek, hogy biztos nehéz lenne leprogramozni, de még mindig nem értem, hogy miért nem lehetne egy befektetési alapot csinálni. Ha tényleg biztosak a rendszerükben abból biztos több pénz összejönne nekik, mint ami a tanfolyamokból. Nem mellékesen pedig biztos, hogy egy profi kereskedő több profitot csinál a rendszerrel, mint én ahogy te is írtad "nehéz" leprogramozni", ami azt is jelenti, hogy nehéz megtanulni is, mert nem lehet csak "robotként" csinálni, kell hozzá intuíció meg sok év gyakorlat.

Ha jóban vagy velük, légyszi kérdezd meg a nevemben ezt a pontot.

Összefoglalva, ha tényleg működik a rendszer, és tényleg nekem is jót akarnak, akkor miért tanítják, miért nem csinálják mások számára is elérhetően, pl. befektetési alap

Hozzászólás

"Haragszol valamiért, vagy te küldeted ki a leveleket, ezért vagy biztos benne?"

dehogy haragszom.. akkor tévedtem. előfordul.
          a befektetési alapokhoz nem értek. nem tudok mit mondani. a rendszer működik. ha beteszel a chartra egy 100-as mozgót és felette long,alatta short az is működik. pszichológia kérdése. ha a nyerők(R) értéke nagyobb, mint a vesztők(R) értéke, akkor pluszban vagy. mindegy a stratégia.
          minden stratégia jó is és rossz is. a pszicho dönti el. nincs olyan kérdés, hogy működik-e egy rendszer. ez nem kérdés. az a kérdés, hogy tudom-e működtetni.

Hozzászólás

Ez miért biztos, és miért fontos? Ezt csak egy esetben gondolhattad biztosan, ha te szoktad ezeket kiküldeni
            Én is ma kaptam tőlük.

Hozzászólás

"Haragszol valamiért, vagy te küldeted ki a leveleket, ezért vagy biztos benne?"

dehogy haragszom.. akkor tévedtem. előfordul.
              a befektetési alapokhoz nem értek. nem tudok mit mondani. a rendszer működik. ha beteszel a chartra egy 100-as mozgót és felette long,alatta short az is működik. pszichológia kérdése. ha a nyerők(R) értéke nagyobb, mint a vesztők(R) értéke, akkor pluszban vagy. mindegy a stratégia.
              minden stratégia jó is és rossz is. a pszicho dönti el. nincs olyan kérdés, hogy működik-e egy rendszer. ez nem kérdés. az a kérdés, hogy tudom-e működtetni.
              Hű, hát ez elég bátor. (Bár be kell látnom, hogy írtam pár hasonló bonyolultságú robotot, és backtest-en működtek )

De maga a kérdés marad. Ha a psziho dönti el a dolgot, akkor jobban járok, ha egy profi kezeli a stratégiájukkal a pénzem, még ha kezelési díjat is kérnek érte, mintha én csinálnám.

Hozzászólás

safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

De maga a kérdés marad. Ha a psziho dönti el a dolgot, akkor jobban járok, ha egy profi kezeli a stratégiájukkal a pénzem, még ha kezelési díjat is kérnek érte, mintha én csinálnám.
                Sajnos a saját oldaladról közelíted meg a kérdést.

Állj át a másik oldalra és hasonlítsd össze a robotot, befektetési alapot, oktatást a következő, néhány szempont alapján és döntsd el melyikből kívánnál profitot termelni.

-megtervezés, kivitelezés ideje
                -az előállítás költsége
                -a fenntartás költsége
                -a működtetésre fordított idő
                -a termék hasznosságának, eredményének igazolhatósága
                -a termék újra eladhatósága az összes költség figyelembevétele mellett

Ha a kérdésed arra irányult, hogy megéri-e tanfolyamra befizetni, tanulni, arra időt szánni, esetleges veszteségeket elviselni, a kialakult rendszeredet működtetni (újfent idő és pénz) vagy az erre szánt pénzt esetleg egy vagy több befektetési alapban szétszórni és ott profik által kezelni... az csak néhány év múlva derül ki.

http://www.maximax.hu/

Nyomd meg a "top" és "60 hónap" beállítási lehetőségeket, majd hasonlítsd össze 60 hónap múlva a saját teljesítményeddel (veszteségek, egyéb költségek, óradíjad, bevételek).

Hozzászólás

n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Állj át a másik oldalra és hasonlítsd össze a robotot, befektetési alapot, oktatást a következő, néhány szempont alapján és döntsd el melyikből kívánnál profitot termelni.

-az előállítás költsége
                  -a fenntartás költsége

Ha a kérdésed arra irányult, hogy megéri-e tanfolyamra befizetni, tanulni, arra időt szánni, esetleges veszteségeket elviselni, a kialakult rendszeredet működtetni (újfent idő és pénz) vagy az erre szánt pénzt esetleg egy vagy több befektetési alapban szétszórni és ott profik által kezelni... az csak néhány év múlva derül ki.

http://www.maximax.hu/

Nyomd meg a "top" és "60 hónap" beállítási lehetőségeket, majd hasonlítsd össze 60 hónap múlva a saját teljesítményeddel (veszteségek, egyéb költségek, óradíjad, bevételek).
                  Az én szemszögömből nézve pont ezért csatlakoznék mondjuk egy profit.hu féle befektetési alaphoz.

Ha pedig profit.hu szemszögéből nézzük, ahogy kérted, akkor is azt gondolom, hogy az általad megadott honlapon egy rakás több 10 milliárdos befektetési alap van, amiből szerintem azért az alapkezelőnek is rendesen több pénzt lehet összeszedni, mint tanfolyam tartásából.

Hozzászólás

Az én szemszögömből nézve pont ezért csatlakoznék mondjuk egy profit.hu féle befektetési alaphoz.

Nem is értem:-) Nekik tudtommal nincs befektetési alapjuk. Vajon miért?...Lehet, hogy csak a magasabb tőke okozta rugalmatlanság és nyomás az oka:-)

A fentebb közölt linken találsz olyan befektetési alapot, amely évesített hozama: 47,50%.
                    5 évre visszamenőleg találsz a TELJESÍTMÉNYÉRŐL adatokat. Elmondható ez bármely oktatócég mások által nagyra tartott oktatójától vagy nemzetközi toptraderekről? Vajon miért? Miért bízol bárkiben is, aki ilyet nem tud felmutatni?

Ha pedig profit.hu szemszögéből nézzük, ahogy kérted, akkor is azt gondolom, hogy az általad megadott honlapon egy rakás több 10 milliárdos befektetési alap van, amiből szerintem azért az alapkezelőnek is rendesen több pénzt lehet összeszedni, mint tanfolyam tartásából.
                    Visszautalnék az előzőekre:

A robot, befektetési alap, oktatás hármas közül az oktatás az, amely a legkevesebb költséggel és ráfordított idővel elindítható, eredményessége legkevésbé visszakövethető, így az ára nehezen meghatározható és többször újra eladható.
                    Nem ismerem a befektetési alapok létrehozásának jogi, anyagi és egyéb feltételeit, valószínűleg ez a legbonyolultabb...
                    Pillanatnyi teljesítményeket mindenki fel tud mutatni, de konzisztens nyerő, alacsony visszaeséssel, dokumentálva, több éven keresztül már kicsit nehezebb ügy.

Hozzászólás

A végén ez még Péterék fülébe jut és indítanak majd egy alapot

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A végén ez még Péterék fülébe jut és indítanak majd egy alapot
                        Én komoly pénzt tennék rá, hogy már olvasták a topicot

Hozzászólás

Mai konzekvencia: amelyik önjelölt oktatónak nincs hedge foundja, az szélhámos!

Hozzászólás

Mint kezdő, de legalábbis nem túl sikeres trader, próbálom szerényre fogni magam, de engedelmetekkel most egy picit kifejteném, mire gondoltam.

Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mai konzekvencia: amelyik önjelölt oktatónak nincs hedge foundja, az szélhámos!
                            Ezt egy picit erősnek tartom. Csak azért mert nincs hedge fund-ja, azért még nem kell, hogy szélhámos legyen, csak csodálkozok rajta, hogy miért nem csinál egyet, ha tényleg olyan szuper a rendszere.

n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

-az előállítás költsége
                            -a fenntartás költsége

.
                            Igazából pont ezért tettem fel a kérdést, csak nem fejtettem ki részletesen. De most pótolom. Pár évvel ezelőtt, lelkes félkezdő kereskedőként mutogattam a kötéslistámat, és számolgattam az éves elérhető profitról egy ismerősömnek, aki több mint 20 éve benne van a befektetési szakma sűrűjében. Ő 20 év tapasztalat után azt mondta, hogyha a fele is megvalósul annak év végére, amit tervezek, akkor nem szórakozik, hanem összedob egy nyílt befektetési alapot, várja a lelkes publikumot, meg szól az ismerőseinek. (akik elég sokan voltak)

Amint kitalálhattátok, nem jött össze év végére a terv, de lelkesen beszállnék bárki más sikeres alapjába, s nem értem, hogy pl. a profit.hu miért nem indít egyet egy ilyen sikeres 1000% -os rendszerrel. Garantált, hogy több 100 milliárd összejönne az alapjukban, ha "csak" a tizede lenne az eredmény.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: safe; 2014-01-29, 04:30. Oka: rossz idéjetjel

Hozzászólás

ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én komoly pénzt tennék rá, hogy már olvasták a topicot
                              Kedves Péter, vagy profit.hu.

Ha tényleg olvassátok-e topicot, kérlek mondjátok el ti is a álláspontotokat ezzel a kérdéssel kapcsolatban.
                              Kevesebb, mint 1 nap alatt több mint 500 megtekintése volt a topicnak, szóval úgy tűnik sokakat érdekel a téma, és sokakhoz eljuthat válaszotok. Előre is köszönöm a segítséget, és a ráfordított időt.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: safe; 2014-01-29, 04:37. Oka: új info

Hozzászólás

Working...
                              X