Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Profit.hu

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kapitány eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha pontosíthatok : ahhoz, hogy 80 pipes kockázattal (1R) 900 pipes célárat elérjünk (kb 11R) az esély kisebb, mint 0,05% (5 század százalék).
    Az viszont tényleg 10% alatt van.

Persze most lehetne mélyebbre menni hogy a "klasszikus valószínűség számítás" alapján számolunk, vagy "Bernoulli tételéből" indulunk ki, vagy a "szigma algebrát" használjuk, és még az is megosztó kérdés lehet tradereknél hogy egyáltalán a Brown mozgás elmélettel tudnak-e azonosulni vagy sem.
    Szóval a dolog lehet összetett is, ha bonyolítani akarjuk, de ugye nem ez a cél.

Talán fontos lehet hogy tisztában legyünk az ún. "szerencsejátékosok tévedése" szindrómával, valamint azzal is hogy -1R kockázat mellett akár +11R megnyerése is reális cél lehet bizonyos körülmények között, bizonyos kereskedési módszerekkel.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Szerenc...%A9ved%C3%A9se

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ettől még az esélyek, meg a számok nem változnak...
      Mindegy hogy mibe lép be és az is hogy mikor, ha a többi részét megérti a dolgoknak.

Bár való igaz, ha trendet keres valaki, akkor ez max jobbra-trendel.
      Trend nélkül nincs piaci előny.

Hozzászólás

• Kapitány!
        Szerintem a számításod nem jó.
        Hogy az adott szintről elmozduljon az árfolyam például 50 pipet fel vagy le az 50% valóban.
        De hogy 1R=50 stop és 2R=100 take profit esetben ahhoz hogy 2R legyen a cél 33,33333333... százalék esély van.
        Ha a Te számításodat vesszük figyelembe, akkor ez jön ki 100 véletlenszerű kereskedést figyelembe véve, ami stabilan minuszos 25%*2R-75%*1R=-25.
        A 80 kontra 900 pipes cél valószínűség nekem ennyi: 8,16326... % (feltételezve hogy pénzfeldobással döntjük el a belépést )

Hozzászólás

• Azért a statisztikai modellezés ennél 1 fokkal bonyolultabb.... a józan paraszti ész pedig hatékonyabb.

Hozzászólás

• Anthony eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kapitány!
            Hogy az adott szintről elmozduljon az árfolyam például 50 pipet fel vagy le az 50% valóban.
            De hogy 1R=50 stop és 2R=100 take profit esetben ahhoz hogy 2R legyen a cél 33,33333333... százalék esély van.
            Ha a Te számításodat vesszük figyelembe, akkor ez jön ki 100 véletlenszerű kereskedést figyelembe véve, ami stabilan minuszos 25%*2R-75%*1R=-25.
            A 80 kontra 900 pipes cél valószínűség nekem ennyi: 8,16326... % (feltételezve hogy pénzfeldobással döntjük el a belépést )
            Szerintem is így van.

Ez az elmélet azért van, hogy az ember ne áltassa önmagát és ne kergessen illúziókat. Persze ez nem táplálja a trader egóját.

Hozzászólás

• Nyilván bonyolultabb, de ennyi bőven elég a tőzsdére.
              Arról nem beszélve hogy egy földrengés vagy egy kamat döntés pillanatok alatt változtat a valószínűségeken.

Hozzászólás

• Itt egy bővebb írás a témáról:

http://herpainandor.com/2013/04/10/kaosz-es-tozsde/

Trendkövetőknek a végén van a lényeg.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Trend nélkül nincs piaci előny.
                  Ez kizárólag abban az esetben igaz, ha a trader rendszerének előnye a trendre van pozicionálva.
                  Vannak kereskedési rendszerek, amiknek kifejezett ellensége a trendelő időszak.
                  Tehát minden relatív, legfőképpen szubjektív és harmadlagosan rendszer függő.

u.i. Véleményem szerint egyébként mindig van trend.
                  Timeframe kérdése hogy mit látunk, vagy hogy látunk-e trendet.
                  Ha már 3 kötés létrejön tick szinten, eltérő áron a piacon, az már egy trend kezdete, valamilyen irányba.
                  Akinek megyőződés szinten a trend jelent előnyt, az trendet keres mindenhol.
                  Az információ beengedése az agyba ezen a szűrőn keresztül történik.
                  Minden más információt ami nem erősíti ezt a meggyőződést, az agy "torzít".

Hozzászólás

• szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Itt egy bővebb írás a témáról:

http://herpainandor.com/2013/04/10/kaosz-es-tozsde/

Trendkövetőknek a végén van a lényeg.

Van az az eset, amikor a magas szintű lexikális, elméleti tudás az egyszerű, hétköznapi ember számára alkalmas kereskedési megközelítést képes a legnagyobb misztikummá alakítani, meggátolva ezzel a valódi kereskedési cél elérését.

Herpai urat inkább gondolnám kiváló újságírónak, nagyszerű bloggernek...mint....

Hozzászólás

• Anthony eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Kapitány!
                      Szeva Antony!
                      Úgy vélem, ha igazad lenne - a brókerköltséget leszámítva - a szla 0ban tartását minden kezdő simán megoldaná. És ha meg csak trendirányba kötné az "1R kockázat 2R TP" stratégiát, sebesen komoly lét akasztana. Azonban ez vmiért nincs így - és talán ez is közre játszik a pszichológiai dilemmák mellett. Ha a beszállást pénzfeldobással döntöd el elméletben, akkor az árf. lehetséges, egységenkénti elmozdulás utáni irányát is így kell eldönteni - persze mindezt csak a teória kedvéért vetettem fel és mint ahogy említettem ez TP alkalmazásával és minden SL mozgatás nélkül érvényes - elméletben.
                      És még valami : Ha a tréd nyitásakor teljes veszteségű kistopra 50% esély van, 2R +ra pedig 33,3333%, akkor mennyi esély van 1R+ra? Nyilván nem jön ki az 50%...persze lehet h én nézem rossz szemszögből...

Hozzászólás

• Kapitány eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szeva Antony!
                        Úgy vélem, ha igazad lenne - a brókerköltséget leszámítva - a szla 0ban tartását minden kezdő simán megoldaná. És ha meg csak trendirányba kötné az "1R kockázat 2R TP" stratégiát, sebesen komoly lét akasztana. Azonban ez vmiért nincs így - és talán ez is közre játszik a pszichológiai dilemmák mellett. Ha a beszállást pénzfeldobással döntöd el elméletben, akkor az árf. lehetséges, egységenkénti elmozdulás utáni irányát is így kell eldönteni - persze mindezt csak a teória kedvéért vetettem fel és mint ahogy említettem ez TP alkalmazásával és minden SL mozgatás nélkül érvényes - elméletben.
                        És még valami : Ha a tréd nyitásakor teljes veszteségű kistopra 50% esély van, 2R +ra pedig 33,3333%, akkor mennyi esély van 1R+ra? Nyilván nem jön ki az 50%...persze lehet h én nézem rossz szemszögből...

Nem emiatt nem képesek a kezdők nyereséget produkálni konzisztensen.
                        A tisztán esély/stop/tp hármas elmélet önmagában veszteséges a költségek miatt. Rövidebb timeframeben gyorsabban veszti a pénzt, hosszabb távon lassabban.
                        Más a probléma és sokkal összetettebb.

Hozzászólás

• "Van az az eset, amikor a magas szintű lexikális, elméleti tudás az egyszerű, hétköznapi ember számára alkalmas kereskedési megközelítést képes a legnagyobb misztikummá alakítani, meggátolva ezzel a valódi kereskedési cél elérését."

Hát igen..én ezekhez a matekos dolgokhoz nem értek...ilyen szinten legalábbis nem.
                          Meg tudnám tanulni,meg elolvastam,nagyjából értem is a dolgot,csak szerintem nem visz közelebb a sikerhez,hogy időt fecséreljek a megtanulásához,vagy a komolyabb szintű elsajátításához.
                          Van viszont 2 nagyon nagytudású(de tényleg nagy,és nem hozzám képest nagytudású) barátom,akik hasonló matekos,valószínűség,meg amit el lehet képzelni minden oldalról megvizsgáló módszert próbáltak már,leprogramozni is,meg elméletben,gyakorlatban,mindenhogy.
                          Mármint,h sikeresek legyenek a tőzsdén.
                          Sajnos egyiknek sem sikerült 7 év alatt meglelni a tutit..nem sikeres,de még csak nem is nullás egyik sem.
                          Kb. ők is a 90-95% táborába tartoznak,akik már pár számlát elégettek..,egyikük már feladta(mondjuk a matek,meg programozói tudásával keres annyit,h felesleges is lenne még a forexen,vagy a tőzsdén sz@rakodnia,hogy meggazdagodjon.)
                          Én egyelőre "józan paraszti ésszel" hozom a biztos nullát :/

A GBPCAD valóban nem trendel,de az én stratégiám shortra adja a jeleket(mostanában legalábbis,mióta nézem ezt a devizapárt is) ...
                          http://puu.sh/7X1OF.png
                          4 nullás pozim van eddig belőle..(egyik a slippage miatt nem nullás,de az is az lenne amúgy)
                          Szóval próbálom,h ne az érzelmeim vezéreljenek,a stratégiát betartva bekötni a jeleket.
                          Végre 5.-re sikerült...ez már csak nem lesz nullás

AZ EURAUD sem trendelt ,pláne nem shortra,mégis igazam volt(vagyis a stratégiámnak)...csak hamar húztam nullába a stopot,így kimaradtam a buliból
                          http://puu.sh/7X2hP.png
                          De ez csak 1 példa a sok közül.

Hozzászólás

• m1972 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sajnos egyiknek sem sikerült 7 év alatt meglelni a tutit..nem sikeres,de még csak nem is nullás egyik sem.
                            Kb. ők is a 90-95% táborába tartoznak,akik már pár számlát elégettek..
                            Itt azért nem hagyhatom ki azt a bizonyos "9 éves kislányt a buta stratégiájával"...

Több olyan embert ismerek, akik baromira rácáfolnak a nagyon sok okoskodásra, töprengésre és agyalásra - persze, éles, többszörösére hízott számlákkal. Csakhát egy "baj" van: grideznek a kontárok!

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Itt azért nem hagyhatom ki azt a bizonyos "9 éves kislányt a buta stratégiájával"...

Több olyan embert ismerek, akik baromira rácáfolnak a nagyon sok okoskodásra, töprengésre és agyalásra - persze, éles, többszörösére hízott számlákkal. Csakhát egy "baj" van: grideznek a kontárok!
                              Egyszer nem írnál erről bővebben is? Mondjuk pár szemléletes példával.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egyszer nem írnál erről bővebben is? Mondjuk pár szemléletes példával.
                                Na, ezt most kitöröltem...

Szóval: két előzetes kérdésem volna:
                                - te "utálod" vagy nem sokra értékeled a gridezést, ugye? (Ne érts félre, teljesen tárgyilagos kérdés!)
                                - ez a fórum többségében hasonlóan gondolkodik a gridezésről, mint pl. te, nem tévedek?

Na, akkor ezek után kinek írjak és miért, ha eleve meg van a minősítő jelző a gridezésre?

Hozzászólás

Working...
                                X