Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Profit.hu

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kapitány eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeva Antony!
    Úgy vélem, ha igazad lenne - a brókerköltséget leszámítva - a szla 0ban tartását minden kezdő simán megoldaná. És ha meg csak trendirányba kötné az "1R kockázat 2R TP" stratégiát, sebesen komoly lét akasztana. Azonban ez vmiért nincs így - és talán ez is közre játszik a pszichológiai dilemmák mellett. Ha a beszállást pénzfeldobással döntöd el elméletben, akkor az árf. lehetséges, egységenkénti elmozdulás utáni irányát is így kell eldönteni - persze mindezt csak a teória kedvéért vetettem fel és mint ahogy említettem ez TP alkalmazásával és minden SL mozgatás nélkül érvényes - elméletben.
    És még valami : Ha a tréd nyitásakor teljes veszteségű kistopra 50% esély van, 2R +ra pedig 33,3333%, akkor mennyi esély van 1R+ra? Nyilván nem jön ki az 50%...persze lehet h én nézem rossz szemszögből...
    Valóban a brókerköltség miatt nem nullás a dolog. A tréd nyitásakor már nem 50% a kistopra , hanem 66,6666..%
    1R SL kontra 2R TP:
    0,6666666...+0,3333333...=1

1R SL kontra 1R TP:
    0,5+,05=1

1R SL kontra 3R TP:
    0,25+0,75=1

Egy ilyen rendszer trendben jól működik. Bizonyára lennének olyan évek amikor profitos lenne és lennének olyanok amikor lenulláznád a számlád. De a végtelenhez tartva 0 lenne a dolog (broki költséget nem számolva.)

Amit korábban Te mondtál a 25%-ról az akkor igaz, ha egy képzeletbeli lépcső nulladik fokán állunk és fej vagy írás játékkal a második fokra akarnánk eljutni 2 fej dobásával. 0,5*0,5=0,25%.

A tőzsdén véleményem szerint annak van esélye aki ki tudja használni a relatív gyakoriságot.
    Egy n hosszúságú fej írás játékban is számítani kell log2n hosszúságú tiszta blokkra.
    Magyarul egy érménél is előfordul hogy lesznek igen hosszú fej és írás sorozatok. Például egy 10 fejből álló sorozat, ezt már nevezhetjük trendnek.
    Ha körülbelül lehet előrejelezni ilyen "blokkokat", akkor lehet pénzt is csinálni.
    Véleményem szerinte a tech. elemzők is ezt csinálják például egy kitörés/letörés alkalmával. Ott számítanak egy nagyobb elmozdulásra valamelyik irányba.

Bár ez már nem is ebbe a topicba tartozik

Hozzászólás

• a Lehotzky Krisztián is valami grid féle stratégiát alkalmaz.
      nem rossz a grid alapfilozófiája, de én nem tudok nyilatkozni, mert nem használom.

https://www.youtube.com/watch?v=U6VmBYfQEEI

https://www.youtube.com/watch?v=OFCUYq2XhZo

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Na, ezt most kitöröltem...

Szóval: két előzetes kérdésem volna:
        - te "utálod" vagy nem sokra értékeled a gridezést, ugye? (Ne érts félre, teljesen tárgyilagos kérdés!)
        - ez a fórum többségében hasonlóan gondolkodik a gridezésről, mint pl. te, nem tévedek?

Na, akkor ezek után kinek írjak és miért, ha eleve meg van a minősítő jelző a gridezésre?
        Nem utálom és nem is használom.
        A kérdés mindig a hogyanban van. Ha valaki nem tud kereskedni, akkor sem gridezéssel, sem máshogy nem fog keresni. Ha meg tud, akkor fejenállva is.
        Egyedül az nem tetszik, amikor valaki nem tud (tipikusan betévedő kezdők) és elkezdik bonyolítani a dolgokat, anélkül h látnák a fától az erdőt. Martingale és átláthatatlan kockázatkezelés, na a komoly gondok itt kezdődnek.... Utána meg úgy elvesznek a málnásban, hogy azt se tudják hol a hiba.
        Tehát részletes leírás és kifejtés nélkül nem kéne felhozni szerintem a témát.
        Érdeklődve megnézem mit csináltok.

Hozzászólás

• A gridelést is próbálta már (jó értelemben vett)"nagytudású" barátom,de azok is elbuktak ,mikor nem volt trend egy jódarabig,vagy már nem tudom mi volt a baja,de néha nagyon bejött,néha totál bukó volt,a stratégia ott is számított,hogy milyen.

Olvastam már olyan fórumot,ahol nagyon bizonygatta valaki,h neki nagyon megy..bár ilyen 3 pipekkel operált.Egy másik barátja is többször megerősítette,h nagyon ügyes a csávó.
          A számláját én nem láttam mondjuk,nem is érdekelt,mert nagyobb volt az arca szerintem,mint a számlája ,és nem építő jellegű dolgot rakott fel példának,hanem kioktatta azokat(engem is),aki nem m1-m5-ön nyomkodja a gombot,és mindenki hülye,aki nem úgy csinálja,ahogy ő.
          Nameg nemis az én stílusom a grid,a 3 pip meg főleg nem.
          De ettől függetlenül a barátja miatt elhiszem,h sikeres trader.De csak a barátja miatt,mert annak hiszek.(vagy csak volt az,mert mostanában eltűnt )
          Ráadásul a counter trendben nyomta -.-" .

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem utálom és nem is használom.
            A kérdés mindig a hogyanban van. Ha valaki nem tud kereskedni, akkor sem gridezéssel, sem máshogy nem fog keresni. Ha meg tud, akkor fejenállva is.
            Egyedül az nem tetszik, amikor valaki nem tud (tipikusan betévedő kezdők) és elkezdik bonyolítani a dolgokat, anélkül h látnák a fától az erdőt. Martingale és átláthatatlan kockázatkezelés, na a komoly gondok itt kezdődnek.... Utána meg úgy elvesznek a málnásban, hogy azt se tudják hol a hiba.
            Tehát részletes leírás és kifejtés nélkül nem kéne felhozni szerintem a témát.
            Érdeklődve megnézem mit csináltok.
            Arra reagáltam, hogy nagytudású matekosok 7 év alatt is csak buktak, míg a kocsmában söröző, forexről alig valamit tudo srácok röpke év alatt olyan számlát és pénzt csináltak, hogy...
            Na, ez csak egy szélsőséges példa volt, és az egész hsz csak azért született, mert annyira nem bírtam ezt a megjegyzést magamban tartani.

Nekem eszem ágában nincs itt grides témát felhozni, erre próbáltam utalni pár hsz-el ezelőtt, de már korábban is. Semmiféle érdekem nem fűzödik hozzá, bizonyítási kényszerem meg pláne nincs.

Csak és kizárólag olyan helyen írok, beszélek róla, ahol kifejezetten azért mennek az emberek, mert ez érdekli őket. Vitatkozni, bizonygatni, összehasonlítgatni, stb. se kedvem, se energiám.

Részemről a gid téma itt egyszer s mindenkorra lezárva.

Hozzászólás

• Anthony eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha körülbelül lehet előrejelezni ilyen "blokkokat", akkor lehet pénzt is csinálni.
              Véleményem szerinte a tech. elemzők is ezt csinálják például egy kitörés/letörés alkalmával. Ott számítanak egy nagyobb elmozdulásra valamelyik irányba.

Jól gondolod, bizony előre lehet, igaz ezt mindig meg akarják cáfolni az "50% huszárok".
              Gondolom a hozzáértőknek ez a kép elmond egyet s mást.
              Annyit tennék hozzá kommentnek hogy ez egy éles számla és a tulajdonosát 8 számjegyű hozammal dobta meg év eleje óta (igaz csak forintban).

Hozzászólás

• Itt van a példa,h sokkal nagyobb stop,mint TP,kb. counter trendet megjátszva, gridelve is tud pénzt csinálni,aki érti a dolgát..
                Tankönyvi példák totál ellenkezőjével..
                Nem semmi,szép chart
                Ide illik az a mondás,h "Csináld annak az ellenkezőjét,amit a többség csinál,és sikeres leszel..." vagy valami ilyesmi.

Hozzászólás

• Grid. Free robot.( nem írom melyik keressétek meg!) EURCHF. Kérdés? Nálam megy élesen. Az egyik legnyugodtabban működő rendszer.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ....
                    Na, akkor ezek után kinek írjak és miért, ha eleve meg van a minősítő jelző a gridezésre?

Aki olyan dolgot minősít, amihez nem ért, arról eleve van az embernek egy jogos véleménye, ami nem annyira pozitív.
                    Az ilyen gondolkodású emberek utasítanak el az életben a legtöbb kínálkozó lehetőséget, még akkor is ha az számukra kedvező lett volna.

http://www.youtube.com/watch?v=xw35En0ER5A

Szóval írj csak nyugodtan!
                    Akik "befogadóak" azok legalább elgondolkodnak azon hogy "van élet a trend után is".

Hozzászólás

• m1972 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A GBPCAD valóban nem trendel,de az én stratégiám shortra adja a jeleket(mostanában legalábbis,mióta nézem ezt a devizapárt is) ...
                      http://puu.sh/7X1OF.png
                      4 nullás pozim van eddig belőle..(egyik a slippage miatt nem nullás,de az is az lenne amúgy)
                      Szóval próbálom,h ne az érzelmeim vezéreljenek,a stratégiát betartva bekötni a jeleket.
                      Végre 5.-re sikerült...ez már csak nem lesz nullás

AZ EURAUD sem trendelt ,pláne nem shortra,mégis igazam volt(vagyis a stratégiámnak)...csak hamar húztam nullába a stopot,így kimaradtam a buliból
                      http://puu.sh/7X2hP.png
                      De ez csak 1 példa a sok közül.
                      Csak egy javaslat.

Én a helyedben megpróbálnám elhagyni a rendszerből a nullába húzást.
                      Szerintem nálad amennyi előnnyer bír, attól több hátrányt ad mentális oldalon.
                      Kifejezetten flusztrálnak téged a nullás tradek és azt a "mély nyomot" hagyják benned, még ha nem is gondolod át, hogy a nullába húzás a legtöbbször megfoszt a nyereségtől.
                      Minden egyes nullába húzáskor az értelem és az érzelem benned ellentétesen dolgozik. Meggyőződés szinten az agyad azt "mondja" hogy ne húzd nullába, viszont a tudat szinten meg a nullába húzás mellett érvelsz.
                      Ez nem jó hosszú távon.
                      Kis tétekkel még csak csak legyőzöd magad, de később nem fog működni.

Mivel a nullába húzás a kockázatcsökkentés egyik tradícionális eszköze, ezért alkalmazod, mert valahol hallottál róla. Szerintem nem tudtál azonosulni vele.

Keress más kockázatcsökkentő elemet.
                      Olyat, amit TE találsz ki.
                      Azzal sokkal jobban fogsz tudni azonosulni és nem lesz meg ez a jelenlegi belső ellentét.

Amikor rendszert raksz össze magadnak, minden elem "összeépítésekor" ilyen apróságokra figyelj és fogod látni hogy szép lassan jönnek az eredmények.
                      Vonatkoztass el a charttól. Ha csinálsz egy bizonyos kereskedési műveletet, arra figyelj hogy a végrehajtásakor szabad utat enged-e a gondolati sík a tevékenységnek.
                      Elemezd önmagadat, hogy a cselekmény előtt és azt követően hogyan reagál az elméd a folyamatra. Ahol a leginkább látod a "zöld lámpákat" felvillanni magadban, az lesz a helyes út NEKED.

Hozzászólás

• Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Grid. Free robot.( nem írom melyik keressétek meg!) EURCHF. Kérdés? Nálam megy élesen. Az egyik legnyugodtabban működő rendszer.
                        Csak egy kérdés: miért nem az élesről kerül fel kép?

Hozzászólás

• Mert 2 hete megy. Mit szeretnél látni?! Azt,hogy hozott kb.5%-ot?
                          1. Természetesen nem várom,hogy a fórumon az összes munkásságomat kívülről ismerd! azonban, ha egy kicsit figyelmesebben olvasnál,akkor egy korábbi postomban az Extreme stratiról írtam,hogy teszteltem egy csomó robotot és azt amit Pintér Péterék mondanak nem tudtam reprodukálni. Aztán folytattam a tesztelést és ez jött ki. Ez már számomra is elfogadható eredmény. ( feltételezve azt a tézist,hogy az Extreme strati az a EURCHF gridelése only longba) M1-en még jobb...
                          2. Látható Tőled is éles számla kimutatás? Egy tízmilliós demot már láttam Tőled!
                          3. A robot/nem robot, grid/nem grid "csatározásba" pedig nem fogok belemenni,mert önként nem hányok borsót a falra!

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Csak egy kérdés: miért nem az élesről kerül fel kép?
                            Nem akarom Berci helyett megválaszolni, de szerintem azért nem tesz fel képet, mert nem akart. (UPDATE: elkéstem! )
                            Itt azért ne felejtsünk valamit: nem a "gridesek" akarnak valamit, hanem a "nem gridesek": az előbbieket kérik az utóbbiak arra, hogy konkrétabban is beszéljenek, mutassanak már valamit. A grideseknek eszükbe nincs itt tukmálni a rendszereikkel, gondolataikkal senkit... Nem akarunk eladni, tanítani, brókercéget indítani, kezelt számlás rendszerbe toborozni, stb. Senkit nem érdekel, hogy ki mit hisz el, ki mit gondol erről.

Nem itt van a helye, de ha már OFF, akkor legyen kövér, legfeljebb kimoderálják:
                            EJ-GJ sajátos korrelációs strati egyik fele, valamelyest írtam róla priviben, nem részletesen.
                            A másik feléről már nem készítek ide képet.
                            A mellékelt EJ és GJ kép 2 chart, a LÉNYEG, hogy nem külön-külön zártak, hanem EGYÜTT, egy közös profitban. Míg az egyik mínuszban volt, addig a másik pluszban.
                            Kérdésem: itt a kép éles számláról: mit bizonyít? Mit mutat, azon kívül, hogy látszik, éles számlán is bekötöm, amit mondok? Csak a helyet foglalja itt, ettől okosabb senki nem lesz.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Az ilyen kocsmai null tudashoz egy pelda:
                              Szomszédom miután mondtam neki, h én tőzsdézem hülyének nézett.(2008)
                              Aztán később mondta, h ő nem fogja megtanulni, inkább profi kezébe adja a lóvét.
                              Tanfolyamra pláne nem költ.
                              Először magyar rv-ekkel kereskedett az egyik hazai bankban dolgozó bróker baràtja.
                              Aztán ugyanez opcióval. (Mert én akkor opcióztam, és próbált engem másolni )
                              Aztán forex...ekkor már nagyon sürgettem , h azonnal vegye ki a pénzét, mert az eddigiek is bukók voltak...a brókere nem érti a dolgát.
                              De nem hallgatott rám, és a forex opció volt a következő lépés. ..
                              Mindezt kb.3-4 hónap alatt.
                              Mivel azt látta, h én hiszek benne, és csinálom válság ide v oda, ő azt hitte, h sajnálom tőle a lóvét...
                              Mondanom sem kell, h minden pénzét elbukta.
                              Nem merte megmondani mennyit, de sztem olyan 2-3 misit..
                              Utána sokáig mikor találkoztunk, mondta h nem beszél velem, mert mikor meglát egyből eszébe jut a bukta...
                              Azóta külföldön dolgozik...

Hozzászólás

• Anthony eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Valóban a brókerköltség miatt nem nullás a dolog. A tréd nyitásakor már nem 50% a kistopra , hanem 66,6666..%
                                1R SL kontra 2R TP:
                                0,6666666...+0,3333333...=1

1R SL kontra 1R TP:
                                0,5+,05=1

1R SL kontra 3R TP:
                                0,25+0,75=1

Egy ilyen rendszer trendben jól működik. Bizonyára lennének olyan évek amikor profitos lenne és lennének olyanok amikor lenulláznád a számlád. De a végtelenhez tartva 0 lenne a dolog (broki költséget nem számolva.)

Amit korábban Te mondtál a 25%-ról az akkor igaz, ha egy képzeletbeli lépcső nulladik fokán állunk és fej vagy írás játékkal a második fokra akarnánk eljutni 2 fej dobásával. 0,5*0,5=0,25%.

A tőzsdén véleményem szerint annak van esélye aki ki tudja használni a relatív gyakoriságot.
                                Egy n hosszúságú fej írás játékban is számítani kell log2n hosszúságú tiszta blokkra.
                                Magyarul egy érménél is előfordul hogy lesznek igen hosszú fej és írás sorozatok. Például egy 10 fejből álló sorozat, ezt már nevezhetjük trendnek.

Szia Antony!
                                Amit írtál, azzal teljesen egyetértek.
                                Az elején "A tréd nyitásakor már nem 50% a kistopra , hanem 66,6666..%
                                1R SL kontra 2R TP:
                                0,6666666...+0,3333333...=1" ezt továbbra sem így látom a nyitás pillanatában, de min1 is ... ha van megfelelő mennyiségű statisztikai adat, ezek az okoskodások lényegüket vesztik.
                                És igen : trend = vmilyen hosszúságú "tiszta blokk", ahol a nyerőt engeded szaladni. Itt lehet pénzt csinálni.

Hozzászólás

Working...
                                X