Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Profit.hu

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Látom megint lesüllyedünk a képen látható szintre...

Ha "számlakezelő" lennék és sutyiban ügyfeleket akarnék berántani a rendszerembe, én biztos hogy azt a pletykát hinteném el hogy Birger meg Castorina, sőt Shortosgyula is nálunk tartja a pénzét. Mindegy hogy igaz-e, vagy sem, de beszélnének róla az emberek, az tutti!

[ATTACH]5120[/ATTACH]
    Nem véletlenül nem írtam le a konkrét cégnevet.

Na azt hiszem újabb félévre kifórumoztam magam, sziasztok!

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Attól hogy személyesen nem voltam ott egy esti sörözés egész jól megoldotta a titoktartási szerződés problémáját egy résztvevőnél...
      Máskor kevesebb sört itass vele, mert így kár volt a sörért ha az információ lett volna a lényeg

Hozzászólás

Közben azért csak kommentálnám Gyula fotóját, bár ügyesen kitért a kérdésem elől...
        Ez jó hosszú írás volt. Ebéd után pláne.
        Elég lett volna annyi szerintem:

Ezen a charton van pár kötés, ami megdöbbentően jól sikerült. Kicsit zavaró is a mai világban ilyet látni, ahol semmi trükk nincs, csak szép, nyugodt hosszútávú kötések. Semmi 100szoros RR, nemnormális kockázatkezelés meg ilyenek.
        Csak kötések, nem elrontva, nem véletlenszerűen.
        :-)

Hozzászólás

• Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mert 2 hete megy. Mit szeretnél látni?! Azt,hogy hozott kb.5%-ot?
          Csak kíváncsi voltam mi alapján mondod, hogy jó élesben is a robot. De így már nincs több kérdésem

Hozzászólás

• Látom még mindig mennek a találgatások, mi lehet az extrém stratégia.
            Egy pillanatra majdnem felülkerekedett a "nesztek itt van" érzés, de elszámoltam 10-ig.
            Utoljára pár hónappal ezelőtt tört rám hasonló. Egy több száz fős parasztvakításon ültem. A tömeget átpásztázva meg kellett állapítanom hogy semmi keresnivalóm ott. Belülről annyit éreztem hogy kilógok a sorból.
            Talán mert egyedül mentem, barátok, ismerősök nélkül. Alapból elég kevés barátom van, de olyan akit érdekel a forex abból a fajtából meg 1 deka se.
            Mindenesetre úgy voltam vele végigülöm ha már befizettem, meg a téma különösen érdekelt és érdekes is volt.
            A szünetben sem bratyiztam ismeretleneket megszólítva, nem stílusom az ilyen.
            A minimális sütizabálást követően is inkább a kedvenc setupomra figyeltem a laptopon.
            Ült mellettem viszont egy szimpatikus srác.Valamiért annak tűnt, passz.
            Amikor rápillantottam a képernyőjére és megláttam rajta az Oandát, nem tudtam visszatartani, hogy ne jegyezzem meg: az a platform alkalmatlan a célra. Innentől kezdve beszélgettünk még 5-6 percet. Olyan szerencsétlennek tűnt az elején ezzel az Oandájával. Belekérdezett az extrém stratégiámba amit látott élőben bekötve. Én meg elmondtam szájbarágósan a lényegét, meg megmutattam neki az élőszámlás kötéslistát is. Rögtön utána elhúzott otthagyva a rendezvényt sietősen. A nevére már akkor se emlékeztem. Cserébe annyi maradt meg mint info, hogy több mint 5 éve kereskedik részvényekkel RSI-t néz és sikeres vele. Az MT4-es rendezvényre csak azért ment hogy automatizálni tudja a stratégiáját, mert az Oandával ezt nem lehet.
            Nagy információs business volt a részemről, de legalább amikor hazamentem és a lányom megkérdezte hogy apa, beszélgettél valakivel, akkor kaphatott egy bizonytalan igen perszét.
            Pár hét múlva piacra lett dobva vmi. Biztos hogy nem ezért a momentumért, de abban biztos vagyok hogy a lényege ugyanaz. Én mondjuk egy extrémebb változatát használom amihez már tudás és tapasztalat is kell.
            Jelszó: mindent a profitmaximalizásért.
            A 9 éves kislányost amúgy sem tartom fairnek.

//tanulság: az ingyenebéd létezik, csak jó helyre kell ülnöd
            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ezen a charton van pár kötés, ami megdöbbentően jól sikerült. Kicsit zavaró is a mai világban ilyet látni, ahol semmi trükk nincs, csak szép, nyugodt hosszútávú kötések. Semmi 100szoros RR, nemnormális kockázatkezelés meg ilyenek.
              Gyula fotója azért lett betéve, mert ellenpéldát kívánt hozni az előzményben tárgyalt témára.

Te pedig most ezt azért írod, mert Gyula a mentorod...

Nem tudom sem a stratégiát, amivel tradelte valaki ezt a jen párt, sem nem látom a hosszútávú kimutatásait.
              Sem a dícséret, sem a kritika nem lenne részemről hiteles, így nem is mondhatok véleményt és nem is akarok.
              A "megdöbbentően jól sikerült" mondatot kicsit túlzottnak érzem azért...

Kizárólag egy emberi agyműködést próbáltam elmagyarázni a példája által, amit aki elegendő ideje tradel az megértett, aki pedig nem, az most ismét támadásba megy át.

Ahogy olvashattad azt kívántam a barátjának hogy jó sok eurót keressen a jövőben.
              Remélem ebben nem találsz kifogásolni valót.

Hozzászólás

• aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ez jó hosszú írás volt. Ebéd után pláne.
                Elég lett volna annyi szerintem:

Tényleg érdeklődve kérdezem.

Mégis mit jelent az h nemnormális kockázatkezelés, meg 100-os RR?
                Szerinted mi a normális?
                Milyen szabály szerint lettek kötve és honnan lehet tudni h nincs elrontva?
                Mi alapján dícsérted meg ennyire, mert nekem ez a chart semmit nem mond.

Nem kötekedni akarok, tényleg érdekelnek a válaszok.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Csak kíváncsi voltam mi alapján mondod, hogy jó élesben is a robot. De így már nincs több kérdésem
                  A robotot 1.5 éve futtatom. Ezen a páron csak 2 hete.
                  A robot jó...a stratégia az egy másik kérdés...

Hozzászólás

• szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tényleg érdeklődve kérdezem.

Mégis mit jelent az h nemnormális kockázatkezelés, meg 100-os RR?
                    Szerinted mi a normális?
                    Milyen szabály szerint lettek kötve és honnan lehet tudni h nincs elrontva?
                    Mi alapján dícsérted meg ennyire, mert nekem ez a chart semmit nem mond.

Nem kötekedni akarok, tényleg érdekelnek a válaszok.

...na pont erről írtam...

Jogosak a kérdéseid és csak szubjektív válaszok érkezhetnek rá!
                    Meg is fogod kapni, aztán majd ebből fajul a dolog általában vitává.

Könyörgöm, aki tradelni akar, először önmaga működését értse meg, aztán kezdjen el a charttal fogllakozni, és a piac működését vizsgálni, mert különben sosem fogunk szót érteni egymással!

Hozzászólás

• Láttam én már sok ilyen "megdöbbentően jól sikerült"kötéslistát a "nagytudású "barátomnál.
                      Ilyenkor mindig azt mondtuk, hogy "meggazdagszunk".
                      Hihetetlen volt azért mindig a dolog, igy tovább teszteltük...aztan megváltoztak a körülmények, és hosszú távon már nem volt jó. ..
                      Még olyan is számított, h melyik brokernel volt a "robot".

Ettől függetlenül lehet, hogy más kitartóbban próbálkozik, több ideje van, nagyobb tudása, így én sosem szólom le más stratégiáját, , hanem drukkolok neki a továbbiakban, mégha totál másként látom is a kötéseket, mint ahogy én tradeltem volna.

Hozzászólás

...na pont erről írtam...

Jogosak a kérdéseid és csak szubjektív válaszok érkezhetnek rá!
                        Meg is fogod kapni, aztán majd ebből fajul a dolog általában vitává.

Könyörgöm, aki tradelni akar, először önmaga működését értse meg, aztán kezdjen el a charttal fogllakozni, és a piac működését vizsgálni, mert különben sosem fogunk szót érteni egymással!
                        Tomy, érdeklődve olvasom mindn hsz-d, és nagyon egyet tudok érteni veled.

Én rengeteget tanultam ebből a fórumból, és tanulok mind a mai napig. Szeretnék valamit én is visszaadni, ezért dobtam fel tegnap a Herpai Nándor cikket, aztán valahogy megint eljutottunk a "csaló Profit.hu-ig".

Talán meg lehetne spórolni néhány elégetett számlát, vagy csalódott embert, ha nem csak a ködösítés menne.
                        Itt ugyanis minden hozzászólónak felelőssége van, mert a véleményét tömegek olvassák, akik innen próbálnak információhoz jutni.

Hozzászólás

• Extrém stratégiák: a fogalam alatt gondolom azt értjük, hogy all-in van a számla és a többszörözés a cél. Tegyük fel h van egy stratégia, ami jól ki tud használni egy piaci szekvenciát és ezt meg is tudja csinálni. (Igaz előbb bele kell érezni h na most az a szekvencia jön...) Mikor mondja azt az ember, hogy kockázatot csökkent, miközen többszöröződik a számla? Mert ugye ha nem teszi, akkor idő kérdése a teljes bukó. Szerintem itt a kapzsiság kérdése még fontosabb és elég nehéz megmondani mi az az összeg. Meg mennyit raksz be all-inre? Párszáz dollárt? Lesz belőle pár ezer, azzal előbbre vagy?

Nem emlékszem már ki írta itt egyszer a fórumon, de egy alapvető tőkenagyság elkerülhetetlenül szükséges az ésszerű kockázatviseléshez.

Tartósan működő extrém stratégia pedig nem létezhet, mert akkor már a bankároké lenne a világ összes pénze (igaz most is majdnem ) Az más ha valaki hétről hétre jól értelemezi a piac állapotát és nyereget, a bukóit meg leszorítja minimálisra

Hozzászólás

• Jutalékgyártó, "spreadeltető" kutyaütők a váci utcában.
                            Ez pont úgy hangzik, mint az én utolsó munkahelyem

Kicsi az ország, de a szakma még kisebb...

Hozzászólás

....
                              Itt ugyanis minden hozzászólónak felelőssége van, mert a véleményét tömegek olvassák, akik innen próbálnak információhoz jutni.
                              Hát ez az!
                              Minden betű lecsapódik valahol, valamilyen formában, valamilyen fejekben...
                              Sajnálom azokat akik ilyen helyekről akarják megtanulni ezt a nem könnyű szakmát. Bár kétségtelen hogy ez a hely egyike a legolcsóbb információ forrásoknak.
                              Borzasztóan meg kell szűrnie az olvasónak mindent és ez nagyon nem egyszerű feladat, pláne egy kezdő fejével! Sőt szerintem szinte a lehetetlen kategória.

Hozzászólás

Nagyon jól mondod!

De valamivel kiegészíteném, mert méltatlanul kevés hangsúyt kap: aki az itt olvasottak alapján véleményt formál, következtetést von le, így vagy úgy kezeli az információt (a saját hitrendszerének szűrójén keresztül!), illetve bármiféle kereskedést is művel, és veszít vele: az az olvasó felelőssége!
                                Szóval röviden: az olvasónak éppúgy felelőssége van.

Azért, mert meghallom a szomszéd nénik hírközlő csatornáin keresztül, hogy holnap beszakad az EURUSD:
                                -akár eladok mindent,
                                -akár nem: minden további az én felelősségem.

Hozzászólás

Working...
                                X