Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Profit.hu

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ha ilyesmire elmegy 150 ember, s még fizet is, akkor soha sem fog megtisztulni a piac a kóklerektől.
    2 órával ezelőtti mondatod:

"Hol lesz a következő előadás? Lehet, hogy megnézném…"

Hozzászólás

Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      3 nappal ezelőtti mondatod:

De ha már egyszer kiprovokálták (tényleg!) és feleslegesen energiát raktam bele, akkor pont jó bizonyíték arra, hogy miért röhögöm körbe az „egyetemes” találati arányt, risk-reward-ot…
      Megint kezded?

Igen, körbe röhögtem a korábbi dogmáikat. Ezért feltűnő, hogy most teljesen másról van szó.

Szeretném tudni, mitől világosodtak meg (magyarul honnan, mit „sajátítottak el”, ami teljesen megváltoztatta a gondolkodásmódjukat. Mint tudjuk egy trader, ha van egy jó stratégiája, nem nagyon változtat rajta 180 fokot.)

No persze ez új irány, új egyetemi szemeszter, új kockázatmentes profit.huuuuuú.

Hozzászólás

Megint kezded?

Igen, körbe röhögtem a korábbi dogmáikat. Ezért feltűnő, hogy most teljesen másról van szó.

De hát azt sem tudjuk hogy miről van szó!?
        Most sem tudod, hogy mit is "röhögsz körbe" valójában!
        Neked sincs fogalmad semmiről, épp úgy mint ahogy nekem sem.
        Csak találgatás megy, és semmi más.
        Ezért írtam hogy legalább StLui van olyan tökös gyerek és elmegy....

Hozzászólás

2 órával ezelőtti mondatod:

"Hol lesz a következő előadás? Lehet, hogy megnézném…"
          Olyan gyors vagy, nem győzök rá válaszolni.

Az eddigiek alapján biztos vagyok benne, hogy nem tiszta a dolog.

Hogy gondolkodik egy jogász: tegyük fel, hogy elmegyek, bizonyítékot gyűjtök, hogy megtévesztő módon tájékoztattak. De erre persze csak később jövök rá, amikor jóhiszeműen befizetek 200 ezret, aztán felrakok a stratégiára mondjuk egy millát és elbukom. Beperelem, majd visszakövetelem a pénzemet az 1000% ígért hozammal, kártérítéssel.

Kockázatmentes nyereség. Nagy RR.

Persze ez csak egy fikció. Vagy mégsem?

Szóval elmenjek? Elkezdjek tényeket gyűjteni? Vagy StLui átad nekem ezt-azt, ha tényleg tökös gyerek?

Hozzászólás

Szóval elmenjek?
            Menj, vagy csinál bármit amit akarsz....

Click image for larger version

Name:	go_michael_go_t_shirt-r34ad6a851c9a43ae91671104a730edd7_8nhma_324.jpg
Views:	1
Size:	14,7 KB
ID:	145022

Hozzászólás

Mivel volt szerencsém egy picit myfxbookozni mostanában, így azt gondolom, ez lebegő DD.
              Vagyis hatalmas tőkeáttéttel, pozíciómérettel és stop nélkül dolgoznak.
              Vagyis rossz az RR-rel.
              Vagyis teljesen mást mondanak, mint eddig.
              Vagyis amit eddig mondtak, az szerintük is „átgondolásra szorul”.
              Vagyis eddig olyasmiét kértek pénzt, amit maguk se használnak szívesen.

Most viszont megvilágosodtak. Valahonnan, valahogyan. S ennek a titkait csak 200 ezerért mondják el.
              Kóklerek.
              De ha ilyesmire elmegy 150 ember, s még fizet is, akkor soha sem fog megtisztulni a piac a kóklerektől.
              Nekem is bazi nagy lebegő vesztőm van mindíg, de a lebegővel korrigált eredményt tartom magamra nézve fontosnak, az meg rendben van, tehát azt a pénzt amit mindent lezárva ki tudok venni.
              A nagy lebegő mellet nincs több 1:4-nél a tőkeáttétem, szóval a második vagyod sem stimmel álltalánosségban nézve.

"Vagy rossz az RR-rel" ez így nem érthető nekem
              Azóta is működik használják a hagyományos P szignálos stratit, spyke-kal nem tudom mi van.
              Nem 200 mint írtam, de úgy látszik ezt sem szeretted volna tudomásul venni.

Nincs gond ha valakinek valami nem szimpi, vagy akármi, de maradjunk a tényeknél.

Hozzászólás

Kedves Csigod!
                Nagyon szórakoztató a leveled, pisisre röhögtem magam rajta...sajnos van benne igazság, ezek után kíváncsi vagyok mit adnak el, és hogy magyarázzák ki....gondolom erre is van "visszafizetési garancia"... )
                Ajánlanám neked még Horváth András robotos oktatásait...csak szúró-vágó ezközt ne vigyél magaddal...tuti börtön!

Hozzászólás

Fxflo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Egyébként ha jól emlékszem myfxbook-al 99000 szóval az 200000 mindjárt csak 100. Másfelöl csigod ha 6 éves forex tapasztalattal még mindig előadásokra járkálsz, mert nyílván nem mentél volna ha lenne egy biztos stratégiád, elgondolkoznék hogy való ezaz egész neked.
                  Szia Fxflo! Lehet, elnézést, ezekre a bónusz akció részekre már nem figyeltem, elképzelhető, hogy csak 100k-ért ist meg lehet ezt szerezni.

Másfelől gondoltam elmegyek egy ilyenre, mivel automatizált rendszereket fejelsztünk 6 éve, érdekel a téma, örömmel meghallgatunk másokat is. Egyáltalán nem vártam, hogy az előadásuk során elmondják konkrétan, hogy hogyan kereskednek. De egy rendszerről, típúsáról, működési elvéről általánosságban, kockázatkezeléséről lehet beszélni minden olyan aggodalom nélkül, hogy félteni kéne, hogy bárki is olyan infohoz jut, amit nem szeretnének. Meggyőződésünk, hogy a tőzsdén mindig van mit tanulni, érdemes meghallgatni mindenki szemléletét, gondolkodásmódját. Ez volt az összes indok amiért elmentünk egy ilyet előadásra és ne haragudj nem értelek, ebből miért adódik az, hogy nekünk biztosan ne lenne sikeresen működő rendszerünk. Van. Köszönöm, hogy aggódsz értem, hogy nekem való-e ez az egész. Az éles számláim szerencsére eddig azt igazolják, hogy futtassam tovább a programjainkat, egy kis értelme csak-csak akad ezzel foglalkoznom.

Jano, igazad van, baromira zavaro hogy a nyomorult entert nem bírtam párszor megnyomni, már mindegy.

Hozzászólás

Gferi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kedves Csigod!
                    Nagyon szórakoztató a leveled, pisisre röhögtem magam rajta...sajnos van benne igazság, ezek után kíváncsi vagyok mit adnak el, és hogy magyarázzák ki....gondolom erre is van "visszafizetési garancia"... )
                    Ajánlanám neked még Horváth András robotos oktatásait...csak szúró-vágó ezközt ne vigyél magaddal...tuti börtön!
                    Kedves Gferi!
                    Igazán örülök, valójában én is jót szórakoztam miközben bepötyögtem a történteket. )
                    Én egyáltalán nem kívánok nekik rosszat, hogy az én szemszögemből leírt hozzászólás után bárki is elmeneküljön tőlük. Hallottam róluk jókat, biztos értenek a dolgokhoz, ezért is vettem rá magam, hogy meghallgatom őket. Hát egy picikét csalódtam. Elékpzelhető, hogy lehet a rendszerükkel valahogy keresni. Csak ha ezt korrekten őszintén megmondanák a helyett hogy kis kockázatúnak nevezik, hogy ez a stratégiánk egy nagy kockázatú viszont cserébe magas profitot hozó dolog, akkor semmi problémám nem lenne az egésszel. Aki sokat akar vállalja a nagy rizikót.

Ne akarj megölni, ne adj ilyen tippeket, most egy jó darabig elég volt nekem az ilyen előadásokból! ) Ismerem H.Andrást, egyszer beültem egy ilyen tőzsdeklubjára. Szerencsére szuper kedvemben voltam és mosolyogva végighallgattam minden tuti tippet. Ezeket inkább nem részletezném, mostanában pont kellő méretű rajongói klubja alakult egyes ügyvédeknél úgy hallottam.

Hozzászólás

De hát azt sem tudjuk hogy miről van szó!?
                      Most sem tudod, hogy mit is "röhögsz körbe" valójában!
                      Neked sincs fogalmad semmiről, épp úgy mint ahogy nekem sem.
                      Csak találgatás megy, és semmi más.
                      Ezért írtam hogy legalább StLui van olyan tökös gyerek és elmegy....
                      Végre egy nem torz tükör!

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nincs gond ha valakinek valami nem szimpi, vagy akármi, de maradjunk a tényeknél.
                        Ez érdekes téma. Indítok neki egy külön topicot.

Hozzászólás

Sokan nehezményezik, hogy az oktatóknak miért nincs visszaigazolható track recordjük. (Kérdés egyáltalán mi számítana valóban visszaigazolhatónak...)
                          Igazából számít ez?
                          Ok, persze vannak rossz oktatók, akik nagyképűek, nem foglalkoznak a diákokkal és nem is céljuk használható tudás átadása. De amikor valakikkel sokan elégedettek, akkor annak azért általában oka van. Azt jelenti h valamit kaptak!... Elvárható az h valaki egy tanfolyamról kijőve ontsa a nyerő tradeket saját számláján? Nem! Állítja ezt valaki? (Ha igen, akkor gond van...)

Azt kéne észrevenni, hogy egy ilyen tanfolyam legnagyobb előnye az h LÁTJA és HALLJA az ember élőben h egy sikeres kereskedő kb milyen mentalitással bír. A tőzsde egy pszichológiai játék, hogy ne lenne ez fontos?! Főleg ha valaki a megszokott mókuskerék életvitelt folytatja....

Sokaknak a mentalitást is tanulni kell és ebben változnak a legnehezebben. Nem csoda, hogy annyian elbuknak. De nem hiszem h ez az oktatóknak ne fájna valamennyire.... a bukott diákok sem az ő hírnevüket fogják öregbíteni.... viszont van az pár ember aki sikerre viszi. Lehet nem pont úgy, ahogy neki tanították, de ha megfogad 1-2 jótanácsot, akkor könnyebb (de nem könnyű!) lesz neki.

x év távlatából visszanézve megérte-e elmennem 1 ilyen tanfolyamra. Persze! De nem azért, mert a kezembe adták a szent grált, mert ilyen nincs. Adtak egy lendületet és alapgondolatokat a további tanuláshoz, ami nélkül lehet még többet botorkáltam volna tévúton vagy kifogytam volna a lelkesedésből. Mert itt elég vas kitartás kell h valaki tartósan plusszba forduljon.

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Adtak egy lendületet és alapgondolatokat a további tanuláshoz, ami nélkül lehet még többet botorkáltam volna tévúton vagy kifogytam volna a lelkesedésből. Mert itt elég vas kitartás kell h valaki tartósan plusszba forduljon.
                            Egyébként nálad konkrétan mennyi idő után jött el az az állapot amikor havi szinten plusszos lettél?
                            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Azt kéne észrevenni, hogy egy ilyen tanfolyam legnagyobb előnye az h LÁTJA és HALLJA az ember élőben h egy sikeres kereskedő kb milyen mentalitással bír. A tőzsde egy pszichológiai játék, hogy ne lenne ez fontos?! Főleg ha valaki a megszokott mókuskerék életvitelt folytatja....

Sokaknak a mentalitást is tanulni kell és ebben változnak a legnehezebben. Nem csoda, hogy annyian elbuknak. De nem hiszem h ez az oktatóknak ne fájna valamennyire.... a bukott diákok sem az ő hírnevüket fogják öregbíteni.... viszont van az pár ember aki sikerre viszi. Lehet nem pont úgy, ahogy neki tanították, de ha megfogad 1-2 jótanácsot, akkor könnyebb (de nem könnyű!) lesz neki.

x év távlatából visszanézve megérte-e elmennem 1 ilyen tanfolyamra. Persze! De nem azért, mert a kezembe adták a szent grált, mert ilyen nincs. Adtak egy lendületet és alapgondolatokat a további tanuláshoz, ami nélkül lehet még többet botorkáltam volna tévúton vagy kifogytam volna a lelkesedésből. Mert itt elég vas kitartás kell h valaki tartósan plusszba forduljon.
                              Vagyis azt mondod hogy már önmagában a mentalitásból is le lehet szűrni valaki sikerességét?

Én így gondolom.
                              Olvass csak akár itt néhány kereskedőnek a hozzászólásaiban.
                              Számla nélkül is lesír róla hogy tudja mit beszél.
                              Azt is pontosan lehet tudni hogy ki az akinek csak a szája nagy és nincs mögötte semmi valós érték.
                              Véleményem szerint egy tartalmasabb szakmai beszélgetés alapján pontosan lehet tudni valakiről hogy van-e tudás a szavak mögött, vagy csak szavakkal van rejtve a tudás hiánya!

A másik dolog pedig az alázat ebben a szakmában.
                              Itt aki okoskodik, aki büszke és aki meg akarja mutatni hogy Ő valaki, azt rommá alázza a piac. Kínkeserves élete lesz és idő kérdése hogy feladja a kereskedést, hacsak nem képes a személyiségében megváltozni.
                              Csak idő kérdése. Az ideg rendszere nem fogja bírni.
                              Nem is tudja hogy mi a baj, csak érzi hogy nem mennek a dolgok.
                              Az okot a piacban, stratégiában, másban keresi, mert nem tudja hogy mi az igazi OK.
                              Lehet okos, lehetsz szép, lehetsz nagyon tanult.
                              Ha nincs benned alázat a piac irányában, akkor véged. Ledarál, mint kukáskocsi a petpalackot!

Ha valaki tanulni akar bármilyen módon, legyez az net, fórum, oktatás, könyv, tehát bármi, amit olyan valaki mond aki egy másik személyiség, egy másik ember, egy másik gondolatvilág, akkor ahhoz megint csak alázat kell hogy valaki befogadja a tudást, amivel ő maga nem rendelkezik.

Alapvetően egyet értek veled ebben a témában.

Hozzászólás

kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egyébként nálad konkrétan mennyi idő után jött el az az állapot amikor havi szinten plusszos lettél?
                                Bár nem nekem címezted a kérdést, de ez is egy nagyon jó téma, amiről lehetne itt beszélgetni.
                                Sokkal előrébb vinni a fórum célját.
                                Szerintem mindenki tanulna valamit abból, ha néhányan elmondanánk hogy hány év volt amire tudtuk, hogy egyáltalán mit nem tudunk?
                                Leírhatnánk hogy mi segített átlendülni a veszteséges korszakon, vagy mi volt az ami hatására össze állt a fejünkben az információ, amikortól változott a hozam görbénk iránya és nem a gravitáció húzta lefelé.
                                Tudom hogy ezekhez a dolgokhoz őszinteség kell, de azért megpróbálhatnánk...

Hozzászólás

Working...
                                X