Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Profit.hu

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A legjobban Zoooooli nyalta be a dolgot, azt hiszem.
    Ezt hogy logikáztad össze!?
    Engem személy szerint nem érdekel sem titkosan, sem nyíltan a dolog.
    Többen érdeklődtek, hogy ez mi lehet, azért írtam le a kapott infókat.
    A titokmarketing eddig működött. Most már mindenki el tudja dönteni megéri neki a kiadás egy ilyen "stratégiáért" vagy sem. Ha nem lenne igazam, azt hiszem már többen reklamáltak volna, hogy nagyon messze járok az igazságtól.

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ... Ha nem lenne igazam, azt hiszem már többen reklamáltak volna, hogy nagyon messze járok az igazságtól.
      Akkor reklamálok, Nagyon messze jársz..

De érdekes, tiszta bulvár újságírás feeling, elszórtál egy pletykát, a következő tényként kezelte, és ismét duplázta a tanfolyam árát, a harmadik pedig máris akasztást követelt

Ezt már nem Zooli-nak:

Annyit még egy akármilyen tanfolyam árnál: itt 120 bruttó, ami kb 94 netto, nincs vele szemben igazán áfás költség, tehát áfa az államé, hetente itt tartanak egy promo előadást ingyen, de bérlik ilyenkor is a termet, havonta egy fizetősnél többet pedig nincs értelme tartani szerintem, nem is tartanak. Kb szerintem 6-8 ember minimum dolgozik a projekten. Szóval én semmi irreálisat nem találok egy tanfolyam ilyen árfekvésében. persze voltam Traderbambu előadáson régen, ott tényleg fel sem merült a számla, és csak halandzsa volt nekem! Ezt csak a könyvelői lényem mondatta el velem. Sokszor hallom ismerőseimet milyen jó lenne pl fagyizózni, mert itt a közelbe ennél meg annál a fagyisnál mennyien vannak, és olyankor vissza szoktam kérdezni: Persze amikor te is mész, de mi van az év másik 200-250 napján azt tudod-e? Persze nyilván van sok jól menő fagyis, de tudok sokat ami valamiért vegetál (tudtátok, hogy 1 gombóc fagyi belekerülhet 10Ft-ba, de akár 100-ba is?)

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt hogy logikáztad össze!?
        Engem személy szerint nem érdekel sem titkosan, sem nyíltan a dolog.
        Többen érdeklődtek, hogy ez mi lehet, azért írtam le a kapott infókat.
        A titokmarketing eddig működött. Most már mindenki el tudja dönteni megéri neki a kiadás egy ilyen "stratégiáért" vagy sem. Ha nem lenne igazam, azt hiszem már többen reklamáltak volna, hogy nagyon messze járok az igazságtól.
        Nem érted a lényeget.

Itt nem arról van szó hogy mi titkos, vagy mi nem.
        Ez egy teljesen másodlagos dolog.

Nekem veled kapcsolatban egy nagyon lényeges dolog fogott meg, ami szerintem a szakmához kapcsolódik, mintsem ahhoz hogy milyen cég, milyen újabb stratégiát osztogat, pénzért, vagy akár ingyen.
        Adva van az embered, aki elmegy egy ilyen okításra.
        Rászánja az idejét, meg ha jól veszem ki StLui szavait 94,000.- + áfát. ( ha van egy kis esze, akkor nyilván leírja költségként és máris a NAV vendége volt! )

A tanfolyam után megkeres téged, hogy elmondja mit hallott. Magam elé képzelem, ahogyan viccesen mondja neked hogy de „ő most titoktartási, vagy mittudomén milyen szerződést sért meg”.
        Nyilván ő egy lelkes kezdő, aki rohan a szentgrál után.
        DE! Te nem vagy kezdő! Legalábbis nem lehetsz az, ha másoknak ezt a szakmát tanítod. Aztán ez embered elmeséli neked amit tud, legalábbis ami kezdőként megmaradt benne, a gondolom nem kevés információból, mert azért csak beszélnek ott egész nap valamiről.
        Ezt követően te ezt az információtöredéket kb 3-4 mondatban közkincsé teszed itt nekünk.
        Ezzel a folyamattal van a problémám, ami egyébként egy kiváló személyleírás rólad. Végignéztem ma újra a tradersnight-os videó felvételeidet és így most már összeállt a teljes kép bennem.
        Az a nagyon komoly probléma az esettel kapcsolatban, hogy TE mint kereskedő a szabályok megalkotására, szigorú alkalmazásra és következetes betartásáról beszélsz a hallgatóidnak. Ez teljesen rendjén van, mert ez az a meló, amiben ha valaki nem ilyen 110%-osan, akkor kétségtelenül egy vasat sem kereshet hosszútávon. Vagy betartasz mindent, vagy kár is belekezdeni.

A kérdésem csupán az, hogy amikor az az ember aki egy cégnél aláír valamilyen szerződést (amit pl. StLui meg még gondolom mások sokkal jobban ismernek tartalmilag) akkor ezzel írásban elfogadja annak tartalmát, magára nézve kötelezően. Tök mindegy hogy mi van benne, aláírja és elfogadja a játékszabályokat!
        Jogi, erkölcsi és nyilván anyagi felelősséget is vállalva ezek alapján a jogszabályok szerint. Ha te egy ilyen személytől szerződésszegéses alapon információt fogadsz el, sőt tovább megyek, megosztasz velünk, így eléred hogy pontosan azzal a barátoddal szúrsz ki a legjobban, akitől az infók származnak!
        Hogyan tudsz legközelebb a szemébe, szemükbe nézni és azt mondani: gyerekek, ha olyan kiváló kereskedők akartok lenni mint ÉN, akkor kőkeményen be kell tartanotok a szabályokat!

Hogyan tudsz hiteles maradni a mostani eset után? Hogyan kéred valakitől azt, hogy tartson be kereskedési szabályokat, aminek csupán pénzügyi következménye van, ha olyan szabályok felrúgásáért nem figyelmezteted, aminek pénzügyi, jogi és erkölcsi következménye is van?
        Sajnos ez a barátod amíg így gondolkodik és amíg nem segítesz neki ezt kiigazítani, addig esélye nincs kereskedésből hosszútávon és jómódban megélni. Mindegy milyen a stratégia, nem fogja tudni betartani a szabályokat!

Nekem ez a legfőbb gondom a jelen szituációval. Többször is írtam már, hogy néhány mondat után lehet tudni valakiről hogy jó trader, vagy csak jó blogger….

Csodálom viszont Stluit és most már Sindlert is, hogy mennyire következetesen szabálytartók, annak ellenére, hogy lehet, hogy mindnyájunknál pontosabban és részletesen tisztában vannak a tényekkel, és ennek ellenére megpróbálnak a végsőkig szabálytartók lenni! Ez abszolút kereskedői gondolkodásmódra vall.
        A stratégia mindig harmadlagos dolog….

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ..

Rászánja az idejét, meg ha jól veszem ki StLui szavait 94,000.- + áfát. ( ha van egy kis esze, akkor nyilván leírja költségként és máris a NAV vendége volt! ….
          Elnézést a pontosításért:
          2008-ban nyitottam az első, és azóta is egyetlen élő forex számlámat, cégesen, mivel magánszemélyként lehetetlen volt legálisan forexezni, így természetes, hogy ugyanerre a cégre is kértem a számlát, de nem a nav vendége voltam, max ennyivel csökkent az adóalapom, tehát spóroltam 9400 Ft-ot, illetve az áfát jóvá tudtam valóban írni, vagyis ennyivel kevesebbet kell az adott hónapban befizetni

Hozzászólás

• " Ez abszolút kereskedői gondolkodásmódra vall. "Ha ezt jol ertelmezem, meg a vitaban sem kellene resztvenni. Ök resztvettek !! Sajnos ez kikivankozott belölem, igaz ritkan szolalok meg, habar olvasgatom a sok hozzaszolast kereskedes közben. Szerintem a baj csak annyi, hogy elfelejtitek az oktatas alapjat. Egy oktato ( nem PP ) max 8-10 fönek kepes atadni a tudasat , hogy az erteket jelentsen a tanulo szamara ( elsajatitsa ) Mivel kapzsi , penzehes emberek ( ellenkezö az oktatasukkal ) csak a bevetelre koncentralnak ezert utalom öket, mert kihuzzak az emberek zsebeböl a penzt.Tudod " Akik tudnak kereskedni , azok kereskednek, akik nem, azok oktatnak ". Miert ? Mert az oktatas rizikomentes bevetel, föleg 40-50 tudatlan egy teremben , Ha PP egy kicsit ertene az oktatashoz es oktatni is akarna, akkor 8 fönek elmagyarazna a technikat es büszke lehetne a 60% sikerhez. Erre keptelen , mert kapzsi !!
            Zoli bocsi, teged nem soroltalak ebbe a katagoriaba, hiszen veled nincs ilyen tapasztalatom

Hozzászólás

• Túlkombinálod magad.

"De lehet félreinformáltak." - Ezzel zártam az ominózus hozzászólásom.

Az illető nem volt az oktatáson. De hitelesnek gondolom, ezért osztottam meg a tőle kapott infót. Ha téves, akkor elnézést a félretájékoztatásért.

"Nyilván ő egy lelkes kezdő, aki rohan a szentgrál után." "most már összeállt a teljes kép bennem."- Megint csak találgatsz, minden alap nélkül.

Ha írt is volna alá bármilyen titoktartást, sem tisztem nekem figyelmeztetni mit szeg meg, vagy mit nem. A te eszmefuttatásod alapján ezek szerint senki nem lehet sikeres kereskedő, aki valaha szemetelt, közlekedési szabályt szegett, tiltott helyen dohányzott, bliccelt a tömegközlekedésen, vagy más egyéb vétséget követett el? (költői kérdés)

Magam részéről lezártam a témát!

Hozzászólás

• Olyan ez is, mint a politika.

Aki elhiszi, hogy a vezér nem lop-csal-hazudik, hanem a népének tartalékol, az örömmel adózik, még akkor is, ha látja, hogy azt egymás közt szétosztják, ökörségre költik, és mások éhen pusztulnak közmunkán. Ha jön az újabb szlogen, akkor meg újra megy szavazni. Aki észreveszi a kilógó lólábat, na az az ellenség. Mert olyan jó nemzetinek lenni… Hajrá, polgártársak!

(semmire nem mernék célozni, a valósággal bármilyen egyezés csak a véletlen műve)

Ja, Zoli ezeket a mondatrészek mögé bújtatott linkeket hogy csinálod?

Hozzászólás

• Latod Misi , az ilyen hozzaszolasaid korektek !! Ezert olvaslak !

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    " Ez abszolút kereskedői gondolkodásmódra vall. "Ha ezt jol ertelmezem, meg a vitaban sem kellene resztvenni. Ök resztvettek !! Sajnos ez kikivankozott belölem, igaz ritkan szolalok meg, habar olvasgatom a sok hozzaszolast kereskedes közben. Szerintem a baj csak annyi, hogy elfelejtitek az oktatas alapjat. Egy oktato ( nem PP ) max 8-10 fönek kepes atadni a tudasat , hogy az erteket jelentsen a tanulo szamara ( elsajatitsa ) Mivel kapzsi , penzehes emberek ( ellenkezö az oktatasukkal ) csak a bevetelre koncentralnak ezert utalom öket, mert kihuzzak az emberek zsebeböl a penzt.Tudod " Akik tudnak kereskedni , azok kereskednek, akik nem, azok oktatnak ". Miert ? Mert az oktatas rizikomentes bevetel, föleg 40-50 tudatlan egy teremben , Ha PP egy kicsit ertene az oktatashoz es oktatni is akarna, akkor 8 fönek elmagyarazna a technikat es büszke lehetne a 60% sikerhez. Erre keptelen , mert kapzsi !!
                    Zoli bocsi, teged nem soroltalak ebbe a katagoriaba, hiszen veled nincs ilyen tapasztalatom
                    első kérdésem: Jártál valaha PP oktatásán? Mert ha nem, akkor már nem értem

második kérdésem: jártál valaha egyetemi előadóteremben, tudod azok a 8-10 fős kis pici helységek ?

mindehhez hozzáteszem, még én sem tudok nyilatkozni, hogy megérte e elmennem, mert nincs hozzá kapcsolható eredményem, max annyit tudok mondani, hogy nekem tetszett amit ott tanultam, hogy tényleg jó-e az majd ki fog derülni.

Ennél többet biztos, hogy én már nem tudok hozzátenni egyelőre az eddig elhangzottakhoz.

Hozzászólás

• Megertelek Lattal mar a korhazban 40 orvostanhallgatot egy paciens mellett Bocsi de nem erted hogyan mükszik a gyakorlat , ez az en velemenyem, de lehet te tudod jobban Az biztos a JATE nem a te felfogasod szerint mükszik, söt a valosag sem. Tisztellek es becsüllek a sok ertekes hozzaszolasodert , de ebben nem ertünk egyet

Hozzászólás

• Es meg valamit ! Az oktatom havi fix fizetesert tanitott meg arra, hogy nyugaton megbecsüljenek, sajnos otthon a jot nem becsülik, csak a csalo hazugokat A ceg legjobb embere vagyok Ja es csak a hazamban csalodtam, marmit a becsüles es a mai rablok miatt

Hozzászólás

Megertelek Lattal mar a korhazban 40 orvostanhallgatot egy paciens mellett Bocsi de nem erted hogyan mükszik a gyakorlat , ez az en velemenyem, de lehet te tudod jobban Az biztos a JATE nem a te felfogasod szerint mükszik, söt a valosag sem. Tisztellek es becsüllek a sok ertekes hozzaszolasodert , de ebben nem ertünk egyet
                          Egyetemen jártam, több száz fős előadótermek, kórházban jártam, 10-15 főt láttam beteg körül, de oda szerintem fizikálisan nem fér több, ellenben boncteremben vannak többen bőven. Gyakorlatot pedig ebben az esetben (forex tanfolyam) is otthon szerzel távoktatási segítséggel, kérdezési lehetőséggel. Utóbbi nem csak erre hanem az összes profitos tanfolyamra igaz, de más cégeknél is tapasztalok hasonlót.

Könyvelni amikor "tanultam" kb kétszázadmagammal együtt tettem, ott sem tudott senki könyvelni rajtam és még 4-5 emberen kívül a tanfolyam végére, igaz én már előtte is könyveltem.

Igazából nem kell egyetértened, a valóság teljesen más mint amit te gondolsz, mondasz, 4-8 fős csoportokat nyelvtanfolyamokon láttam, és nézzük azok hatékonyságát, tanulók pár százaléka fog beszélni az adott nyelven. Álltalános iskola, középiskola kb 30 fős osztályok, és ahogy írtam egyetemek, főiskolák több száz fős előadótermek, szakmámban a kötelező továbbképzések szintén több száz főnek vannak megtartva.

Ehhez hozzáteszem, hogy a P szignálos és a mostani technika meg olyan rém egyszerű, hogy nevetséges lenne bármilyen oktatáshoz hasonlítani, mindkettőn egy ötletet kaptam. Számomra P szignáloknál mondjuk pár óra elég lett volna, ezen pedig fél óra volt a nettó hasznos idő (nekem!) teljesen kezdőnek nyilván több kell, volt olyan akinek semmi köze nem volt eddig ilyen dolgokhoz.

Igazán értékes hozzászólást pedig csak Sidiustól és Vakmajomtól olvastam még neten tőzsde-forex témában, az enyéim nem különösebben azok.

Hozzászólás

Es meg valamit ! Az oktatom havi fix fizetesert tanitott meg arra, hogy nyugaton megbecsüljenek, sajnos otthon a jot nem becsülik, csak a csalo hazugokat A ceg legjobb embere vagyok Ja es csak a hazamban csalodtam, marmit a becsüles es a mai rablok miatt
                            Na ezeket meg már nem is értem, ígg azt sem mi és hogyan jön ide ezekből

Hozzászólás

• Sajnalom, hogy nem ertünk egyet, de csinalom tovabb a csalo oktatok nelkül , lassan elerem, hogy a munkahelyemet feladjam es csak a kereskedesböl eljek Sok sikert !!

Hozzászólás

• Papa:
                                "Zoli bocsi, teged nem soroltalak ebbe a katagoriaba, hiszen veled nincs ilyen tapasztalatom"

Erről majd nyilatkoznak azok, akik jártak/járnak nálam, esetleg már harmadszor, pedig csak egyszer fizettek.

kmisi:
                                "Ja, Zoli ezeket a mondatrészek mögé bújtatott linkeket hogy csinálod?"
                                Megkeresem a hozzászólást amit linkelni szeretnék, és rákattintok a számára, hogy csak az az egy hozzászólás jelenjen meg a böngészőben. Címsorból kimásolom a linket. Megírom a hozzászólásom, és kijelölöm a kívánt szövegrészt, majd hozzácsatolom a linket a (földgömb-lánc) ikonnal.

Hozzászólás

Working...
                                X