Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével

Kecskeméti István: Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével

Kecskeméti István Magyarországon az elsők között foglalkozott a technikai elemzéssel.
    Kezdőknek mindenképpen ajánlani tudom ezt a könyvet. Nem csak a T.A. -ról szól. Megismertet a kockázat kezeléssel (2% szabály) Pozícióépítéssel. A grafikonok fajtáival. Árfolyam alakzatokkal. (Néha nagyon is alapos. Például az indikátorok képlete nem túl fontos szerintem.) Gyertya formációkkal, indikátorokkal. Valós grafikonokon szemléltetve.
    Sokan elhatárolódnak a Technikai kereskedéstől, de ők is ismerik a fontosabb részeit. Ha másra nem is, de a beszállási pont meghatározására, vagy valamire mindenki használ valamit a technikai eszköztárból. Nem szentírás, de az elengedhetetlen alaptudás, alap fogások nagy része megtalálható ebben a könyvben.
    A szerző weboldala: chartcenter.hu

Hozzászólás

Lenne egy kérdésem. Mégpedig egy bekezdéssel kapcsolatos amit a Kecskeméti István - Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével című könyvben olvastam. A véleményetekre vagyok kíváncsi,hogy ez igaz-e? Érdemes e betartani?

"A felbontás megválasztásánál a használhatóság és az időtáv szempontjait kell szem előtt tartanunk. A napon belüli kereskedésre a line (minden kötést külön pont jelöl, amelyeket egy vonallal összekötünk), vagy egy 5 perces Japán gyertya alakzat ajánlott. A néhány, 1-5 napos intervallumban vizsgált grafikonnal a 15-30 perces felbontást használjuk, míg a több hetes grafikonoknál már a 60 perces vagy 4 órás felbontással érdemes dolgoznunk. Természetesen, ha egy formációban bizonytalanok vagyunk, akkor használhatunk kisebb felbontást is, ami megkönnyítheti a felismerést. Három hónapon túl már napi grafikonokat, több éves időintervallumban pedig a heti vagy a havi grafikon ajánlott."
      A lehetetlen nem létezik!

Hozzászólás

erre nem is kapok választ?

Hozzászólás

petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          erre nem is kapok választ?
          de kapsz, szerintem nem igaz, de azért már elég sokat beszéltünk időtávokról, ezt már összerakhattad volna

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            de kapsz, szerintem nem igaz, de azért már elég sokat beszéltünk időtávokról, ezt már összerakhattad volna
            Nem azzal van gond, hogy összeraktam-e. Hanem az írással. Mivel egy teljesen újat olvastam,és így még nem hangzott el az idősáv használata. Ezért kérdeztem. De köszönöm a válaszod

Hozzászólás

Bollinger

Üdvözlök mindenkit!
              Remélem nem okoz gondot, hogy itt érdeklődöm, de jobb nem jutott eszembe...
              Tudna vki. olyan linket adni nekem, ahonnan letölthetném a "Bollinger on Bollinger Bands" című könyvet?
              Előre is köszönöm.

Hozzászólás

Lenne vki. olyan kedves, hogy elmagyarázza nekem, hogy a 209.oldalon ábrázolt pozícióépítésnél, milyen jelzéseket figyelt a szerző? Miért pont azokon az árfolyamokon nyitott újabb pozíciókat?
                Az első longba lépést tisztázza: "Ez pontosan a kitörés utáni napnak a nyitóárfolyama"

Hozzászólás

recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Lenne vki. olyan kedves, hogy elmagyarázza nekem, hogy a 209.oldalon ábrázolt pozícióépítésnél, milyen jelzéseket figyelt a szerző? Miért pont azokon az árfolyamokon nyitott újabb pozíciókat?
                  Az első longba lépést tisztázza: "Ez pontosan a kitörés utáni napnak a nyitóárfolyama"
                  Bocs, de hol van a 209.oldal?

Hozzászólás

Ohh....úgy gondoltam, hogy akinek megvan Kecskeméti István technikai elemzésről szóló könyve, az belelapoz és leírja a frankót.

Hozzászólás

recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ohh....úgy gondoltam, hogy akinek megvan Kecskeméti István technikai elemzésről szóló könyve, az belelapoz és leírja a frankót.
                      Ja hogy a könyvben!!!! Bocs, de én nem olvastam.

Hozzászólás

Martin Baxter, Andrew Rennie Pénzügyi kalkulus
                        http://www.typotex.hu/konyv/Pénzügyi%20kalkulus

Száz János Tőzsdei opciók vételre és eladásra
                        http://bookline.hu/product/home.acti...re_es_eladasra

tessék kiolvasni mindkettőt. majd megdumáljunk...

Hozzászólás

Working...
                        X