Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Devizatrade

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Látván a szűnni nem akaró lelkesedést, miszerint minden napra jut egy újabb sikert és gazdagodást ígérő FX-es "tanoda" megjelenése, csupán csak egy kérdést kell feltenni nekik.
    Mennyi volt az éves track record és a maximum drawdown? Már ha egy évnél régebbi...
    Nem demo, nem backtesten futtatott pár hetes, hónapos "stratégia", hanem éles számla.
    Amennyiben legalább két évre visszanyúló hozamgörbéket láthatunk, az már jelent(het) valamit. Abból némi következtetést már le lehet vonni. Jó alaposan érdemes is megvizsgálni. Mert nincs csodaszer. Mint ahogy egy itthoni igen népszerű közvetítő cég, ill. rendszer látványosan adta vissza a tavalyi eredményét szinte kinullázva egy trendmozgás helytelen felismeréséből adódóan. Ergo, vagy szerencséjük volt tavalyelőtt, vagy idén voltak szerencsétlenek. Ebből adódik, hogy minden bla-bla ellenére nem konzisztensek, vagy rossz és dogmatikus a "rendszer". Vagy módszer, vagy stratégia. Ahogy jobban tetszik... Mert a szerencsére van bízva, az pedig izgalmasabb egy kaszinóban.

Hozzászólás

Eselyek

Látván a szűnni nem akaró lelkesedést, miszerint minden napra jut egy újabb sikert és gazdagodást ígérő FX-es "tanoda" megjelenése, csupán csak egy kérdést kell feltenni nekik.

Hozzászólás

eselyek

Jegenye es a tobbiek. Van egy par szamom a forex szamlakrol az Usa ba,

Az atlag betet $ 7000.00

Ez 3 -5 honap kozott megy le nullara az esetek tobbsegeben

95% a a kezdoknek mindenet elveszti 1 even belul , ha hozzatesz azt is

3% a tredereknek nulla korul mozog , veszit -nyer , sokszor plussz ban van , altalaban evek tanulasa gyakorlasa van e mogott

2% folyamatosan profitable , ebbol a
        a ket szazalekbol egy kis resz nagyon sokat keres , akar tizezreket naponta.

Jobb ha sajat erdeketekben elhiszitek ezeket a szamokat , "straight from the horse's mouth"

Ezert van olyan sok forex iskola meg akademia. Igy tudnak csak penzt keresni , ha igazi profik lennenek eszukbe sem jutna " tanitani ".

Udv , Deno

Hozzászólás

Deno,
          a statisztika rendben van, de az itt jelenlevők inkább megoldásokat szeretnének találni:-)
          Ha van több a tarsolyban indikátorokkal teletűzdelt chartoknál, azt biztos szívesen olvasná mindenki. Mondjuk valami komplex gondolkodásmód...

Hozzászólás

Üdv Mindenkinek!
            Remélem jó helyre teszem fel a kérdésem!
            Két dologban szeretnék segítséget kérni:
            Jelenleg külföldön élek, igy sajnos nincs módom tanfolyamokra járni, de szeretném képezni magam technikai és fundamentális elemzés terén (főleg technikai!). Tudnátok esetleg ajánlani egy pár magyar nyelvű könyvet amikből megfelelő tudásra tehetnék szert. (Várkúti Géza könyvét már olvastam)
            A másik kérdésem:
            Daytrade-del szeretnék foglalkozni M15 charton. Munkaidőmből adódóan hajnali 3.30- 16.00 ig tudok gépközelben lenni. Természetesen nem szeretnék egyfolytában 12 órán keresztül grafikonokat figyelni, kereskedni. Napi 6-8 órát szánok a dologra. Az lenne a kérdésem hogy ez idő alatt mikor lenne a leghasznossabb trade-elni és mely devizapárokkal? Egyáltálán mennyi instrumentumot érdemes (egyszerre) figyelnem ahhoz, hogy eredményes trader lehessek?
            Előre is köszönöm a válaszokat!

Hozzászólás

Szia!
              Külföldön elsz? Merre , ha szabad erdeklödni? Ott is tudsz ingyenes tanfolyamot latogatni. Kezdeni ott is tudod es ertekesebbek, mint a magyar ingyenesek. Igy hallottam. Tudsz demoval gyakorolni , vagy a nyelv a problema , akkor ertem.
              üdv

Hozzászólás

Sziasztok!

A főbb devizapárokon kívül, melyekkel érdemes még kereskedni?

Hozzászólás

Hoffi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!

EUR/GBP, AUD/NZD, EUR/JPY vagy ami aktuálisan nagyon kereszt-trendelődik (korábban EUR/AUD), illetve EUR/CHF máramikor...

Hozzászólás

Érdekelne, hogy aki hétvégén tart pozit, azt milyen feltételek alapján teszi?

Pénteki trade-ek zárása, korábbiak tartása pl?

Hozzászólás

Hoffi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!

Mindennel, ami szignált ad.
                      willow

Hozzászólás

Myfxbook statisztikája a regisztrált tagoról:
                        http://www.myfxbook.com/community/outlook

Nagyon tanulságos, hogy a legtöbben konzekvensen a rossz oldalon állnak és várják a fordulót Ha ilyesmi jutna eszembe, megnézem hányan vannak már rossz irányban és inkább a trendkövetés mellett voksolok

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Myfxbook statisztikája a regisztrált tagoról:
                          http://www.myfxbook.com/community/outlook

Nagyon tanulságos, hogy a legtöbben konzekvensen a rossz oldalon állnak és várják a fordulót Ha ilyesmi jutna eszembe, megnézem hányan vannak már rossz irányban és inkább a trendkövetés mellett voksolok
                          Rossz oldalon? Mihez képest? Szerintem nem az kérdés, hogy trendkövetés, vagy forduló, meg hányan állnak ott, hanem hogy miért. Van-e alapja a döntésnek?

Ezt a kísérletet most kezdtem a weboldalamon. Ebben a szakaszban nem érdekel a technikai elemzés (trendvonal, ellenállás, támasz, szintek, gyertyák, ppz, beob, meg mit tudom én, micsoda…), naponta, fundamentális alapon figyelem a piacot. (Persze ilyen idősíkon eltart egy darabig, míg értékelhető eredményt látunk.)
                          Utoljára szerkesztve a következő által: kmisi; 2013-04-05, 07:11.

Hozzászólás

Hogyhogy mihez képest? A nyitóárukhoz képest LOL

Elképesztő hányan erőltetik az EUR/JPY shortot, a GBP/USD 90%-os long is szép volt

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Rossz oldalon? Mihez képest? Szerintem nem az kérdés, hogy trendkövetés, vagy forduló, meg hányan állnak ott, hanem hogy miért. Van-e alapja a döntésnek?

Ezt a kísérletet most kezdtem a weboldalamon. Ebben a szakaszban nem érdekel a technikai elemzés (trendvonal, ellenállás, támasz, szintek, gyertyák, ppz, beob, meg mit tudom én, micsoda…), naponta, fundamentális alapon figyelem a piacot. (Persze ilyen idősíkon eltart egy darabig, míg értékelhető eredményt látunk.)
                              Ez szép,mivel a Yen gyengül.De mit csinálsz ha megfordul vagy 300 pippel a benyitott három Yen poziciod,plussz még behuzza magával az EurUsd-t is?
                              Mindez stop nélkül.Ott az igazi érdekesség!
                              Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ez szép,mivel a Yen gyengül.De mit csinálsz ha megfordul vagy 300 pippel a benyitott három Yen poziciod,plussz még behuzza magával az EurUsd-t is?
                                Mindez stop nélkül.Ott az igazi érdekesség!
                                Most egy picit megszegem az ígéretem, de nem bírom megállni.
                                Misi! Ha EUR erősödésre, és JPY gyengülésre számítasz a pozíciók alapján, akkor nem lett volna egyszerűbb, egy sima EUR/JPY longot benyitni?

Hozzászólás

Working...
                                X