Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Devizatrade

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Ez olyan mint a kéz nékül biciklizés: így vagány.

Hozzászólás

Szeretek kéz nélkül biciklizni…

De mint írtam, ez egy kísérlet.

Elméletileg bármilyen devizával csinálhatnám, de most kiválasztottam négyet: EUR, USD, GBP, JPY.

Most csak fundamentálisan elemzem őket, illetve a belőlük alkotható párokat.(kb napi 10 perc).

Később pontosítom majd technikai elemzéssel, illetve korrekt money managementtel.

Egyelőre akkor zárok (remélhetőleg nagy pluszban), s lépek az új irányba, ha fordulatot számoltam.

Tegnap így kénytelen voltam a GBPUSD shortot zárni és longot nyitni.

Egyelőre csak ez az érdekes, pozícióméret, stop, … stb még nem.
      Utoljára szerkesztve a következő által: kmisi; 2013-04-05, 07:11.

Hozzászólás

Fundamentálisan miért lett indokolt a GBP/USD long ??

Hozzászólás

Ez erdekes kiserlet lehet.Azonban szerintem erdemes lenne valoban kicsit konkretabb felteteleket szabni.Igy,stoppok nelkul,csak a "fordulopontnal" kiszalva kicsit valoban vakrepulesnek tunhet a kereskedes.
          En annak idejen mikor fundamengalis elemzessel probaltam "megfejteni" a piaci iranyr altalaban a csak"az elhalado vonat utolso kocsijaba tudtam beugrani".
          Ettol fuggetlenul sok sikert kivanok.
          http://www.myfxbook.com/members/Stra...rategic/477776

Hozzászólás

Már nem rakok fel képet, de most épp 1190 usd, azaz 11,9% pluszban van a demo számla ezzel a konzervatív pozícióméretezéssel is. Néhány nap alatt.

(Mielőtt kapnám az ívet, azért demo, mert ez csak a stratégia egy elemének real time tesztelése. S azért nyilvános, mert a korábbi eredményeket se hitték el sokan.)

Egyébként nem vakrepülés, ismerek olyan neves brókerház által használt stratégiát, ahol hasonló elven kötnek az ügyfeleknek.

Ahogy az FXTT-nél nem árulják el a részleteket, úgy én sem szeretném közkinccsé tenni, hogy hogyan számolok. Ha meg összeáll az egész technikai elemzéssel, mm-tel együtt, akkor végképp nem.

Az egészet azért fejlesztgetem, hogy a napon belüli scalp mellett legyen egy hosszabb távú swing saját fejlesztésű stratégiám is.

Ha lesz rá igény, esetleg majd valamilyen formában közzé teszem.

Hozzászólás

A GBP-re azért válaszolhatnál.

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A GBP-re azért válaszolhatnál.
                Bocs, de ez egy 100 ezer forintos kérdés.

Ezt számoltam. De hogy hogyan, nem szeretném leírni.

Hozzászólás

Ha nem osztjuk meg egymassal a piacrol alkotott nezeteinket akkor mi ertelme a forumnak?
                  Igy ledegradaljuk a postokat "ingyen reklamma".De egyebkent azzal sincs semmi baj csak akkor legyen nyomonkovetheto.Kepek nem kellenek eleg egy myfxbook-os link is,akar demorol is.
                  Egy pozicion elert nyereseg (stop nelkul) nem mervado szerintem,hogy meg lehessen itelni egy strategiat.

Hozzászólás

Tudom hogy provokativ a kerdes de mutassatpk egy brokerhazat ahol normalis nyereseget csinalnak az ugufeleknek?!

Hozzászólás

s.rezso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha nem osztjuk meg egymassal a piacrol alkotott nezeteinket akkor mi ertelme a forumnak?
                      Igy ledegradaljuk a postokat "ingyen reklamma".De egyebkent azzal sincs semmi baj csak akkor legyen nyomonkovetheto.Kepek nem kellenek eleg egy myfxbook-os link is,akar demorol is.
                      Egy pozicion elert nyereseg (stop nelkul) nem mervado szerintem,hogy meg lehessen itelni egy strategiat.
                      Mi értelme a fórumnak? Semmi. Unaloműzés, marketing, szárnypróbálgatások, szakmai viták, mókusvakítások színhelye. Nem vallatószoba, ahol köteles vagy mindent ismeretleneknek elmondani.

Nyomonkövethető? Minden nap frissítem a weboldalamon a jelzést, akit érdekel, követheti.

Myfxbook? Nem érdekel. Máshogy naplózok.

Én a nyereségért dolgozok, számomra az a jó stratégia, ami profitot termel. Nekem meg a stop szint elhelyezése nem mérvadó. De azért ugye nincs harag, csak mert máshogy látjuk a világot?

Hozzászólás

Ingyenes és jól működő stratégiák tucatjával vannak a ForexFactory-n és a Babypips-en. Ha kérdezel a fórumon, elmagyarázzák.
                        Ha meg nem működik a stratégia, akkor azt rövid úton úgyis kifilézik a hozzáértők

Hozzászólás

Pedig ezt a GBP dolgot megvitathattuk volna mielőtt beesik (ellened) de ahogy érzed.

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Pedig ezt a GBP dolgot megvitathattuk volna mielőtt beesik (ellened) de ahogy érzed.
                            Megnéztem gyorsan a kedvedért.

Nos, a számításaim alapján a GBP kis mértékben erősödött, az USD inkább gyengült. A pár ezzel megerősítette nálam a vételi jelzést.

Technikailag is megnéztem, vannak vételi jelek.

Persze nem vagyok vak, látom azt a bazi nagy piros gyertyát a naposon, de ezt egyelőre egy szokásos bizonytalanságnak/korrekciónak tudom be. Mivel itt több napos swingekről lenne szó, akkor kezdenék aggódni, ha hétfőn tovább esne.

Összegészében mégis beleférne a veszteség, most 1533 usd-n, azaz +15,33%-on áll az egyenleg.

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ingyenes és jól működő stratégiák tucatjával vannak a ForexFactory-n és a Babypips-en. Ha kérdezel a fórumon, elmagyarázzák.
                              Ha meg nem működik a stratégia, akkor azt rövid úton úgyis kifilézik a hozzáértők
                              Pont errol beszeltem.Ilyen eszmecsere gondoltam en is csak magyarul.
                              A kereskedesben nem egymas ellensegei vagyunk,azzal hogy megbeszelunk egy strategiat nem veszit semmit.Viszont nyerni lehet vele,leginkabb idot es tapasztalatot.

Hozzászólás

s.rezso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Pont errol beszeltem.Ilyen eszmecsere gondoltam en is csak magyarul.
                                A kereskedesben nem egymas ellensegei vagyunk,azzal hogy megbeszelunk egy strategiat nem veszit semmit.Viszont nyerni lehet vele,leginkabb idot es tapasztalatot.
                                Szerintem sokakban az a félelem él, hogy ha kiderül a stratégiájuk, akkor elterjed és nem fog működni. Vagy más is nyer vele és akkor nem ő lesz a kiemelt személy. Vagy egyszerűen irigyek.

Hozzászólás

Working...
                                X