Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Devizatrade

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem sokakban az a félelem él, hogy ha kiderül a stratégiájuk, akkor elterjed és nem fog működni. Vagy más is nyer vele és akkor nem ő lesz a kiemelt személy. Vagy egyszerűen irigyek.
    Egyetertek.Vagy olyan is elofordulhat hogy nincs is konkretan megfogalmazott strategiaja az illetonek(itt nem a kollegara celzok,csak altalanositok) csak csapkodas buy es sell kozott.A megerzesek ,intuicio alapjan torteno kereskedes szerintem vakvagany.De ez mar filozofalas..
    Stoppokat azert mindenesetre en hasznalnek a kollega helyeben.Hasznos tud az lenni
    http://www.myfxbook.com/members/Stra...rategic/477776

Hozzászólás

s.rezso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egyetertek.Vagy olyan is elofordulhat hogy nincs is konkretan megfogalmazott strategiaja az illetonek(itt nem a kollegara celzok,csak altalanositok) csak csapkodas buy es sell kozott.A megerzesek ,intuicio alapjan torteno kereskedes szerintem vakvagany.De ez mar filozofalas..
      Stoppokat azert mindenesetre en hasznalnek a kollega helyeben.Hasznos tud az lenni
      Sajnálom, ha nem sikerült megértetnem, hogy itt egy kísérlet folyik, egy stratégia egy elemének tesztelése.

Nem az a cél, hogy kistoppolódjak, vagy lekaszáljak heti 15% nyereséget, hanem hogy figyeljem, mennyit megy ellenem az ár a jel után, vagy mennyit ad vissza a profitból a piacnak fordulós jelzésig. Erre jó a demo.

Ehhez lehet aztán technikai jeleket keresni, vagy megfelelő stoppot, profit célt kitűzni, ill. pozíciót méretezni.

pl. egy hasonló signált nyújtó szolgáltató azt javasolja, hogy hasonlóan hosszú távú pozíció max. a tőke 20%-a legyen. Azaz 10e-nél 2e, azaz 0.02 lot. Én most 5-ször akkora pozit nyitottam, mégis elviselhetőnek tűnik a veszteség, szép az eredmény.

Aki ismeri a scalp stratégiám, tudja, milyen részletekre figyelek. Szó sincs improvizációról, csapkodásról, megérzésről. Szerintem irigységről sem, különben nem csináltam volna évekig ingyenes weboldalt. De az sincs sehol leírva, hogy csak Pintérék kérhetnek pénzt stratégiákért, oktatásért, a többek meg kötelesek mindent ingyen csinálni.

Persze én is jobban örülnék, ha interaktív lenne a játék, azaz azok is leírnák a saját elképzeléseiket, vagy stopjuk, profit céljuk helyét, akik csak kételyeket fogalmaznak meg. De ez valamiért sose jön össze.

Hozzászólás

Az én meglátásom szerinte a Font technikailag egyértelmű shortban van (a hírek alapján is shortban gondolkodtam) így az elmúlt pár nap long trendjéből teljesen kimaradtam. Érdekes, hogy a mozgás alja 1.5675-nél volt, a teteje pedig kereken 200 pipnyire 1.5875-re. Sajnos ez késő esett le nekem így a 1.5885-re betett eladási limitem pont nem teljesült és kimaradtam a szép esésből. Szerencsére GBP/CHF páron tudtam fogni a shortokon, CHF erős emelkedésben volt, így többet is, mintha USD-vel szemben kötöm.

Hogy innen merre megy azt a jó ég tudja, alja megfoghatja, ha nem akkor további short, ha feljön, akkor 1.5800 körül keresem a beszállókat, mert ott van a fib level is.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Holy Cow kereken 1.5800-ig jött fel és beesett 150 pipet, ki gondolta volna...

Hozzászólás

Holy Cow kereken 1.5800-ig jött fel és beesett 150 pipet, ki gondolta volna...
            A dolog szépsége az volt, hogy ezt az árfolyam a 10:30-as jelentés előtt 2 perccel érte el.... ami mellesleg sokkal pozitívabb volt a vártnál. Látszik, hogy a benfenntesek már tudták, feltolták az árat és a hírre kiszálltak Aki meg nem figyelt rácsapott mint tyúk a takonyra. Szép húzás volt!

Hozzászólás

EUR/GBP, AUD/NZD, EUR/JPY vagy ami aktuálisan nagyon kereszt-trendelődik (korábban EUR/AUD), illetve EUR/CHF máramikor...
              Nézd el tudatlanságomat, de hogy érted azt, hogy kereszt-tendelődik?

Hozzászólás

Hoffi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nézd el tudatlanságomat, de hogy érted azt, hogy kereszt-tendelődik?
                Definició szerint fő párok azok, amelyek az USD-vel szemben állnak. Keresztpárok azok amelyek egymással szemben (Majors / minors).
                Keresztrendelődés alatt azt értettem, hogy észreveszed mondjuk, hogy EUR/USD felfelé megy, GBP/USD esik, akkor a EUR/GBP még erősebb trendet fog kirajzolni, mint a két fő pár külön-külön, mert az ellentétes mozgások egymást erősítik.

Hozzászólás

Working...
                X