Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy?

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem meg sem nyilt ma jooo pár, azt nem is mondom, hogy eltüntek megnyitott pozik. de.... MOST ugrik a majom a vízbe
    : ) ezt hivjak legalis penznyomtatasnak, vagy bankrablasnak, ki hogy szereti : )
    En most zartam mindent, nyugodtabb lesz a hetvege..
    A spreadnyitogatas es a stopvadaszat nem gyerekjatek, ezzel mindenkinek tisztaban kellene lennie. Irok majd errol, mert sokan nem ertik, hogy mit okoz ez szegeny tredereknek. Hetvegen feltolom a slide-ot.

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ezt sikerült ma elkapnom: joooszétbaxtaalábait
      Hahaha, nem kellene letorolni a szelvedot?

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        : ) ezt hivjak legalis penznyomtatasnak, vagy bankrablasnak, ki hogy szereti : )
        A spreadnyitogatas es a stopvadaszat nem gyerekjatek, ezzel mindenkinek tisztaban kellene lennie. Irok majd errol, mert sokan nem ertik, hogy mit okoz ez szegeny tredereknek. Hetvegen feltolom a slide-ot.
        Nézzünk egy short példát, amiben benne vagyunk, felülről várjuk, hogy leessen az árfolyam egy adott szinre.

Most képzeljünk el egy gyertyát, aminek lefelé van a kanóca, tehát lefelé történik meg a kiszúrás.

Mi történt velünk?
        Bár leért a bid árfolyam oda, ahova vártuk (kiszálló pont), ott a TP-nk nem teljesült, mert szétnyílt a spread, magas maradt a vételi ár. Velünk párhuzamosan a longra játszó tréderek pozíciói sem nyíltak meg.

Mi történt az adott árszint mellett beszállni kívánó shortosokkal?
        A sell stop megbízások teljesültek, mert a megbízásokért lenyúlt az árfolyam.

Azt is látni kell, hogy a vételi és eladási ár között ilyenkor nincs ár, tehát ott nem teljesülnek a megbízások. Illetve ha a bid ár megy fel hirtelen, akkor hiába van berajzolva a gyertyán, a fenti szélső érték és az azt megelőző érték közötti sávban sincs ár.

Eredmény: még több tréder csapdában. Vissza lehet lapozni a gbpusd képre, alul felül spread-nyitogatás.

Hol történik:
        Támasz-ellenállás szinteken (jelentős árszint, csatorna, trendvonal, fibo, etc)
        A kanócok ezeken a helyeken a spread-tágítás miatt születnek.

Én imádom a spread-nyitogatást. Gondolom, nem kell elmagyaráznom, hogy miért..

Hozzászólás

• Található néhány videó a „market maker method”-hoz a youtube-on, köztük az eredeti tanfolyami anyag is. pl.

https://youtu.be/Nl0xGrxgz0A
          https://youtu.be/W-fqkhcWfNg
          https://youtu.be/nSsCcf6Xk6w

Én még nem ástam bele magam, mert ahhoz több idő kellene. De figyelgetni fogom, és egybevetem a saját stratégiámmal.
          Kösz, hogy felhívtátok rá a figyelmet.
          https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

Nézzünk egy short példát, amiben benne vagyunk, felülről várjuk, hogy leessen az árfolyam egy adott szinre.

Most képzeljünk el egy gyertyát, aminek lefelé van a kanóca, tehát lefelé történik meg a kiszúrás.

Mi történt velünk?
            Bár leért a bid árfolyam oda, ahova vártuk (kiszálló pont), ott a TP-nk nem teljesült, mert szétnyílt a spread, magas maradt a vételi ár. Velünk párhuzamosan a longra játszó tréderek pozíciói sem nyíltak meg.

Mi történt az adott árszint mellett beszállni kívánó shortosokkal?
            A sell stop megbízások teljesültek, mert a megbízásokért lenyúlt az árfolyam.

Azt is látni kell, hogy a vételi és eladási ár között ilyenkor nincs ár, tehát ott nem teljesülnek a megbízások. Illetve ha a bid ár megy fel hirtelen, akkor hiába van berajzolva a gyertyán, a fenti szélső érték és az azt megelőző érték közötti sávban sincs ár.

Eredmény: még több tréder csapdában. Vissza lehet lapozni a gbpusd képre, alul felül spread-nyitogatás.

Hol történik:
            Támasz-ellenállás szinteken (jelentős árszint, csatorna, trendvonal, fibo, etc)
            A kanócok ezeken a helyeken a spread-tágítás miatt születnek.

Én imádom a spread-nyitogatást. Gondolom, nem kell elmagyaráznom, hogy miért..
            És még sorolhatnánk hogy hol, történnek ezek,például azokon a szinteken is,ahol épp nincsen T/E DE sok tradert ki lehet rázni a stopjaiból,és be lehet
            húzni a rossz irányba.Arról nem is beszélve,hogy lehet "egyedi árakat küldeni gépekre"akár személyes árat is kaphatunk.Ez már dicséretnek vehető a bukmékertől,mert feltudtuk hívni magunkra a figyelmet.Rgo nem a palimadár"magátólbukóhülyegyerek" kategória vagyunk.
            Aztán ott van a tizedes pip bevezetése annak idején..Mekkora találmány!
            Van persze duma mellé hogy a likviditás meg a blabla.Miért kellett valójában?
            Mert a stopposnak mondhatjuk hogy éppen 1 tizeddel,de kivett a stop barátom,de a limitesnek meg tudjuk mondani hogy éppen nem kaptál 1 tized pipre ajánlatot.Közben persze valódi ajánlatokról szó sem volt,hiszen semmi nem megy ki a piacra!És itt a kutya elásva.
            Addig amíg kötelezve nincsenek a bukmékerek arra hogy minden de minden kötést kivigyenek a piacra,tehát azonosítható legyen címkézve minden kötés honnan hova jutott,és melyik bankban kötött ki,addig megy a szabadrablás!
            Persze erre is megvan jogtanácsosok hada által megalkotott blabladuma,hogy de nem lehet,meg nincs értelme,meg összesíteni kell a pozikat,meg stbstb,el ne higgye senki!
            Persze ezt nem konkrétan az admirálra értettem,hanem minden bukmékerre! Csak épp ez most itt lett kitrágyalva!
            De tovább is van,mert utána jönnek a bankok!Na azt ellenőrizni,azt meg végképp nem akarják.Már mint a bankosok ellenzik.Inkább fizetnek milliárdokat,csak ne akasszák a nyakukba a szabályozó mechanizmusokat,mert akkor ugrott a kopasztó business!Így aztán minden marad a régiben,a bankok rabolnak,bukmékerek rabolnak,a büntiket befizetik,az bevándorol az államkasszába,abból lehet osztani év végi bónuszt a politikusoknak is,mindenki pénzéhez jut.Mármint a trader pénzéhez.A kör bezárult.Na ez van a világban.

Hozzászólás

• Azert ezt nem minden broker csinalja es olyan is van, hogy lekerdezheted kinel landolt a kotesed. A manipulacio egyenre szabva nem annyira divat, mint regen volt. Netdania.com, ha elter az arfolyam ettol, brokert kell valtani.

Hozzászólás

Azert ezt nem minden broker csinalja es olyan is van, hogy lekerdezheted kinel landolt a kotesed. A manipulacio egyenre szabva nem annyira divat, mint regen volt. Netdania.com, ha elter az arfolyam ettol, brokert kell valtani.
                Persze hogy van broker aki nem csinálja,de itt az alkalmazható lehetőségekről beszélünk.Meddig nem csinálja?Ameddig az érdeke nem kívánja meg!Ha akarja csinálja,ha akarja nem,persze ez függ a szabályozó környezettől is,és még sok minden mástól.De nézzük meg az első 100 brókert,és elemezzük le!
                Az eredmény nem kétséges,azt hiszem egyértelmű!
                Ameddig törvény nincs rá,addig a bukméker az bukméker!
                De a legnagyobb haszonélvezők az árfolyam manipuláló nagybankok!Ott sincs törvény!

Hozzászólás

• A bankoknal nincs, viszont ok kiismerhetoek es ok nem utaznak az egyenre. A nyomuk pedig ottmarad a chartokon. Nem tudjak eltuntetni. Nekem sose volt brokerrel gondom, nem foglalkozom veluk, az ar mindig az, ami a netdania-n. Csak a bankokkal foglalkozom, ok viszont szerencsere eleg rugalmatlanok, mindig ugyanazt csinaljak, mert ugyanaz mukodik, mert a trederek onkent besetelnak a csapdaba, nem nagyon kell valtoztatni a modszereiken.

Hozzászólás

A bankoknal nincs, viszont ok kiismerhetoek es ok nem utaznak az egyenre. A nyomuk pedig ottmarad a chartokon. Nem tudjak eltuntetni. Nekem sose volt brokerrel gondom, nem foglalkozom veluk, az ar mindig az, ami a netdania-n. Csak a bankokkal foglalkozom, ok viszont szerencsere eleg rugalmatlanok, mindig ugyanazt csinaljak, mert ugyanaz mukodik, mert a trederek onkent besetelnak a csapdaba, nem nagyon kell valtoztatni a modszereiken.
                    Fő konkojok a nagybankok!Igazad van abban,hogy kiismerhetőek,már ha tudod hogy mit kell keresni.A brókerek pedig még az aprópénzt mellésöprik.

Hozzászólás

• Na, igy helyes : )
                      Tudom mit kell keresni : )

Hozzászólás

• Rewand, hol vagy? Hiányoznak a tippek
                        HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• [QUOTE=David Chateau;87348]Rewand, hol vagy? Hiányoznak a tippek[/QUOTE
                          Hol vagyok? Eddig 200 pipnel : )
                          Gu short ejjel, gu long most, uj short zarva. Gu-t meg tartom, de redukaltam abbol is sokat, dolgozom, ezert nincs ilyenkor tipp. Este betolom, hogy mit kotottem.

Hozzászólás

• 8
                            David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Rewand, hol vagy? Hiányoznak a tippek
                            Egyebkent nem kell tipp, maurot kell tanulmanyozni. En nem ismertem az anyagait, de ugyanazt tredelem, most, hogy beleneztem, szinte teljesen ugyanazt csinalom. Honapok, mire raerez erre valaki, de megeri a faradtsagot : )
                            Most mar 250 pipnel tartok, zartam mindent, take what is given..

Hozzászólás

• 300 pip, a gu-t megint rákötöttem, most zártam. Miért ne lehetne ebből megélni? Csak tanulmányozni kell a bankmanipulációt. Ha valaki érti ezt, rájön, hogy minden más eszköznek a kukában a helye. Egyéként igen, az uj-t elbaltáztam, berajzoltam még múlt héten, az execution meg elmaradt, inkább a gu kötött le. Ezért nem kell túl sok párral egyszerre pénzt nyomtatni.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Átlátszó : )
                                Pénznyomtatás kora reggel.
                                Máig nem értem, hogy valakinek a számlámba való betekintés hogyan lehet fontosabb, mint ez... vannak emberek, akik direkt nem hiszik el, ami a szemük előtt van. Ez a "tréder" pszichológia, aminek semmi köze a trédeléshez. Wake up guys!
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X