Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Deviza erősödés vagy gyengülés

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Laci!

Nagyon érdekes és értelmes koncepció gratulálok! Ha még itt lenne Tback, hangosan csettintene, így most be kell érjed velem!

A szoftver a Te fejlesztésed? Milyen platformon fut? Ha jól értettem M5 gyertya irányokat vizsgál, de akkor a cci konvergencia név mire utal?

Szia ,egy kicsit késve de most tudok a CCI re reagálni. A videóban beszélek a divergenciárol de ha akarom akkor konvergenciákat rakja elém a leválogatás. Pozi nyitásra használom.Illetve kirakatom azt a listát ahol konvergencia van (abból devizákra osztom le és ott is számszerű lesz a pillanatnyi deviza erő).

Hozzászólás

mlaci65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia ,egy kicsit késve de most tudok a CCI re reagálni. A videóban beszélek a divergenciárol de ha akarom akkor konvergenciákat rakja elém a leválogatás. Pozi nyitásra használom.Illetve kirakatom azt a listát ahol konvergencia van (abból devizákra osztom le és ott is számszerű lesz a pillanatnyi deviza erő).
      Hi,

köszi a megosztást. Remek gondolatébresztő volt a CCI-ról. Én nem használok ilyen indikátorokat, de összedobtam a rendszert a CADJPY-n megnéztem, hogy hol milyen jelet adna. Egészen jól lekövette a február eleji trendet, kifejezetten a 14.i zuhanást megelőző 2 jel (13.20 előtt egy kicsivel) volt amin meglepődtem.

Nyilván mint minden indikátornál ebben is van jópár false signál, de kiindulási alapnak egészen jó; ha az ember megőrzi józan eszét és signaltól függetlenül valami strukturális stoppal követi is a számokat akkor elfogadhatóan jó systemet össze lehet állítani.

cheers.

Click image for larger version  Name:	qi8B2iT.png Views:	1 Size:	87,8 KB ID:	184125
      Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2019-02-17, 11:29. Oka: helyesírás

Hozzászólás

Sziasztok
        Készítettem egy-két néma filmet :
        https://www.youtube.com/watch?v=PfnjwPuSGwg

Hozzászólás

Sziasztok
          Készítettem robotot is ami csak azért érdekes, mert fut a robot és a pluszban lévő pozikból képez táblázatot.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

ez lett a vége: Click image for larger version

Name:	2019-02-27_rob2_eredtabl1enderedm.png
Views:	3
Size:	183,1 KB
ID:	184413

Hozzászólás

Click image for larger version

ID:	184417 ez lett a vége sajnos a tőke áttét miatt nem tudott mindent bekötni... Click image for larger version  Name:	2019-02-27_rob2_eredtabl1enderedm.png Views:	2 Size:	183,1 KB ID:	184415
              Utoljára szerkesztve a következő által: mlaci65; 2019-02-27, 11:03.

Hozzászólás

• Jano
                Jano kommentje
                Editing a comment
                tetszik, szerintem tök jól nyomod. hagyd futni 1-2 hétig

• Jano
                Jano kommentje
                Editing a comment
                ja a lényeg: mi alapján van a stop?

• AlpinForex
                AlpinForex kommentje
                Editing a comment
                Szia Laci!

Néhány észrevétellel szeretném segíteni a munkádat:

1. Amíg a nyerők 86 százalékát nem a robot TP realizálja, hanem lényegét tekintve Te (azonos időpontban levágva szüretelésszerűen), addig soha nem lesz olyan megbízható statisztikád, ami alapján a robotod illetve a stratégiád fontos mutatóit (PF, PT, TA) kőbe vésheted. Reményt keltőek az eredményeid, szerintem hosszútávon magadnak ártasz, ha nem figyelsz erre.

2. Érdemes lenne átvizsgálni a kódokat, vagy a mögöttes szabályokat: A GBPNZD páron a kistoppolódást követő három század másodpercen belül újranyitotta a pozíciót a robot. Szerintem ez nem jó így.

3. Ugyanezen páron fél hatkor még sell irányt erőltetett a robot, nyolckor viszont már longot nyitott, mely ráadásul a második legnagyobb nyerőt hozta, azaz erőteljes momentumot sikerült elkapnia. Vizsgálandó: mi okozta a pár órás eltéréssel bekövetkező ellentétes jeleket? (=lehet piros hír?)

4. A legnagyobb nyerőt hozó GBPAUD esetében hasonló anomália figyelhető meg: fél hatkor még sell, másfél óra múlva viszont már orbitális buy. Érdemes lenne megvizsgálni a setup paramétereket, hátha a kistoppolódást okozó falsnak bizonyult belépések finomhangolással kiküszöbölhetőek.

és a rávásárlást nem jó helyen indítottam (nem CCI visszahúzódásban)

Hozzászólás

Az élőket lezártam (sajnos sokat meg se tudott nyitni mert az áttét nem engedte) .
                A demón fut tovább, most már más deviza viszi hátán a piacot.
                Volt már úgy, hogy egy ilyen képzett táblázatot mutattam (amit bekötött pluszos pozik generáltak) és voltak kétkedők hogy én ide oda teszem a vonalat.Közben meg mosolyogtam olykor felháborodtam a visszajelzéseken. Click image for larger version

Name:	2019-02-27_dem_virt_val.png
Views:	1
Size:	184,8 KB
ID:	184419

Hozzászólás

mlaci65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Click image for larger version

ID:	184417 ez lett a vége sajnos a tőke áttét miatt nem tudott mindent bekötni... Click image for larger version Name:	2019-02-27_rob2_eredtabl1enderedm.png Views:	2 Size:	183,1 KB ID:	184415
                  Fix 10 pip a stop minden páron. De így nem ok kicsit növelni kellene...

Hozzászólás

• Jano
                    Jano kommentje
                    Editing a comment
                    egyszer régebben én is csináltam ilyesmit. én akkor azt adtam be neki hogy a közelben levő valamelyik gyertya aljánál lenne a stop, az algo kiszámolta a belépési ár és stop közti különbséget majd három x annyira berakta a targetet. A stop meg alapból trailingelve volt breakeven + x-ig; ahol x a kétszeres spread és egy az algo teljesítményéhez igazodó minimális konstans volt.

időben sokkal többet szuttyogtam az mm funkcionalitással mint a tényleges ki/belépési szignállal. ráadásul még a poziméret se konstans volt hanem a potenciális stophoz mérten változott, ha a stopi közel akkor jo nagy ha romlottak az RR kilátások akkor ahhoz mérten kisebb. oszt akkor adtam fel amikor ugyanez ellentétes irányú hedgelős poziknál is előjött. egyszerűen nem volt rá eszközöm hogy minden pozit a saját paraméterein keresztül kövessem.

Most fejeztem be az átállást kemény 12 pipre. Hétfőtől megy rá megint az élő számlára 1:4 RR és a célár előtt visít ,ha ott vagyok és indokolt akkor tolom a célárat...

Hozzászólás

A beszállón is finomítottam demón már megy. Click image for larger version

Name:	2019-03-01_demo1.png
Size:	137,6 KB
ID:	184462Click image for larger version

Name:	2019-03-01_demo2.png
Size:	131,7 KB
ID:	184463Click image for larger version

Name:	2019-03-01_demo3.png
Size:	135,8 KB
ID:	184464

Hozzászólás

A 14:30 CAD hír előtti és közbeni állapot. A robotom CCI visszahúzódásra várt , mivel ez nem volt ezért lemaradtam minden canadárol a többi is hasonlóan ment. Ezt kellene megoldanom. Szerintetek hogyan? Click image for larger version

Name:	2019-03-01_nemvissza.png
Size:	121,8 KB
ID:	184466

Hozzászólás

• AlpinForex
                        AlpinForex kommentje
                        Editing a comment
                        Szia!

Vagy félreértettem valamit a #16-os hozzászólásod videójában, vagy a most posztolt képeden nem stimmel valami. A videóból nekem az jött le, hogy a belépési jeled két részből áll. Első (long) feltétel, hogy a MTF CCI órás kékre váltson + második feltétel, hogy a normál CCI-nél legyen egy divergenciális -100-alá lenéző visszahúzódás. Az EURCAD chartodon szerintem ez tökéletesen megvalósult 14:30 és 15:00 között, csak ez esetben -ha jól látom- Te nem a (szabálynak megfelelő) nullás MTF CCI értéket jelölted szignál vonalnak, hanem a 100-as értéket.

Szia,
                      Igen igazad van be is nyitott ott robot ahol volt 1p CCI ellentétes jel. De nem szeretnék kimaradni az olyan lehetőségekből ahol nincs visszahúzódás, vagy ha van akkor már későn.Ezért keresem a megoldást,hogy miként lehessen megfogni a "nagyon rohanást" is. Click image for larger version

Name:	2019-03-01_nemvissza_keso.png
Size:	127,1 KB
ID:	184478
                      ez bekötött csak így a hegy tetején nyitottam pozit.

Hozzászólás

Ez vezérli a robotot az első összefésülő az több táblázatot rostál össze.Van ami a pumpát van ahol egyéb feltételnek kell igaznak lenni van ami magas idősíkot vizslat. Ha mind igaz akkor passzolja tovább a CCI-nek azt megint több dologgal keverem majd ez tovább megy 1 p cci visszahúzódásra várva...Na ide kell beiktatnom a fenti új táblát ami a kitöréseket vizsgálja. A kettő közzé csak egy vagy kapcsolat kell.(a kérdésemre ezt találtam ki amit közben a programozó bele is illesztett.) Click image for larger version

Name:	2019-03-01_vezrlés.png
Size:	1,03 MB
ID:	184481

Hozzászólás

A CCI visszatérve kicsit húztam rajta jól láttad.

Hozzászólás

Working...
                          X