Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

willow 2020

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• willow 2020

Szűk Spreadek - Első Osztályú Likviditás - VIP Szolgáltatás
    Akit érdekel.
    willow

Ha valaki hosszútávban gondolkodik, talán érdekes lehet neki. Mindkét esetben további esésben gondolkodom. Hogy miért? Minden a chartokon. eur/cad, és aud/cad.
    willow

Hozzászólás

• moneymentor
      moneymentor kommentje
      Editing a comment
      Külön topicban már van Értelme?
      És most emelje fel a kezét, aki havi chartokon szokott forexezni, tőkeáttétellel stopot berakni...

De tudod mit? Őszintén sok sikert kívánok a topicodhoz.

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Misi, nem rossz a topikod, de én már jeleztem neked, hogy mindenki totál másképp, más időtávokon tradel. Nem lehet semmiféle konszenzust keresni, plusz összekeverednek az egyes látásmódok. De a kezdeményezés jó, csak nem realisztikus. Én inkább fundamentális diskurzust csinálnék a topikodból, mert az nem annyira konkrét, ellenben mindneki hozzá tud szólni, és még tanulhatnánk is egymástól.
      Willownál viszont ezt a képet nem értem, melyik milyen indikátor? Valami fraktált felismerni vélek. Amúgy légyszi legközelebb úgy vágd ki, hogy lássuk is az indikátor neveit.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Misi, David, mindenki aligha tudna hozzászólni a fundamentálishoz de néhányan igen.
      Misi is inkább otthon van benne miint mások. Chartistákkal pedig tömve a pálya.

Én tippem :-)
    Bolinger, kisebb mozgóátlag, egy nagyobb mozgóátlag szintekkel, stochastic, heiken, fraktal a nyilak kék egy rsi talán :-)
    HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Értem én. Majd gondolkodom. Mert akár hiszitek, akár nem, azt is szoktam.
      willow

Hozzászólás

Lehet, hogy senki nem kereskedik havi chart alapján. Én igen. Már rég nem idegesitem magam azon, hogy a következő gyertya mit hoz. Misi irta, hogy minek a stop használat. Nem azért, hogy a holnapi gap ellen megvédjen. Hanem azért, mert ha holnap feldobom a patkót, ne maradjon utánam adósság. Nem mintha ez akkor már érdekelne , ugye? De igen érdekel. De ez az én egyéni ügyem. A sok indikátor alapvetően szart sem ér. Hogy mégis miért használom? Megerősitésnek. Mert alapból úgy kereskedek, hogy megnézem merre görbül a charton az ábra, és arra kötök. Nagyjából. De mint irtam, ez havi. Ha tudom kivárom. Ha másfele kunkorodik, akkor zárok. Az, hogy mik az indikátorok nevei? Tök mindegy. Több 10 000 féle található a neten. Én hosszú évek alatt ezeket gyűjtöttem be, és ezeket használom, mert nekem ezek adnak megfelelő jelzést. De mint előzőleg irtam csak megerősitésre használatosak. Hogy miért nyitottam külön topikot,? Hát miért ne. Tudom nem fog nagy látogatottságnak örvendeni. Nem is az a célom. Majd év végén öszesitem az adatokat. Vagy nem. Ez a fórum is csak egy hobbi, a többi más mellett. Nem kell itt vérre menni barátaim. Ha valaki a belépőimből profitál, annak örülök. Ha vesztesége keletkezik, akkor elnézést kérek. Mint már irtam, nem vagyok signálszolgáltató. Sok sikert barátaim a forex-hez ugyanúgy, mint az életben.
        willow

Hozzászólás

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          ezek egész okos gondolatok!

• willow
          willow kommentje
          Editing a comment
          Köszi Jano.

A következő kötésem az usd/pln. Mint látható bekötöttem longra. Bár havin gyászosan mutatnak az indikátorok, hetin viszont jó a kép. Ha ellenem megy, igy jártam. Ha tovább megy, lemenedzselem hetin.
        willow

Hozzászólás

Szia willow!
          A hosszú trédjeidnél a swap-ot figyelembe veszed? Ha az MN alapján kereskedsz, akkor sztem már szempont kell, hogy legyen a swap is.

Hozzászólás

• willow
            willow kommentje
            Editing a comment
            Szia ambrika.Természetesen a hosszú trédeknél fontos lehet a kamat. Azonban a régmúltban nagyon sok jó lehetőségről maradtam le, mert csak olyan pozikat kötöttem be, ahol pozitiv volt a kamat. Ma már nincs igy. Ha van lehetőség , akkor bekötöm, még ha a kamat ellenem megy is. Azonban ezeket a pozikat néha korábban zárom, mint ahogy illdomos lenne, mert néha a kamat végett nem tudom olyan sokáig nyitva tartani, mint ahogy szeretném.

Én szigorúan csak +swap irányba kötök. Napi rendszerességgel figyelem a swap kondíciókat, frissítem a swap listámat, s csak kizárólag azokban a párokban kereskedek, ahol vmelyik irányban + a swap. Pl 2 éve élő poziknál ez már értékelhető összeg is lehet, pl 18. márc-ban kötött eurcad short most kb +15% a swap. Érdekes a szitu, ha a szolgáltatói swap változtatáskor a swap érték pluszból mínuszba csúszik. Ez akkor lehet kényes, ha az illető pozin mínusz a floating, de 1000% körüli-fölötti margin szintnél ritkán van ilyen.....

Hozzászólás

willow! "Már rég nem idegesitem magam azon, hogy a következő gyertya mit hoz." Azt hiszem egy jó ideje Én is át estem ezen a lovon. Mégse akar még menni..... elébb utóbb majd csak beindul. Sok a meló, így Én a napos irányba kacsintgatok azon se vesztek többet mint óráson vagy m15-n de kevesebbet se . Ebből kifolyólag az egyszerűség kedvéért. Valakinek nincs véletlenül egy poros mappába valahol a bad szektorok mélyén egy mt4 robot ami minden pozíciót zár egy charton belül ha eléri valamelyik pozíció Sl-t vagy TP-jét. Többet nem is kéne tudjon. Reggeli mellet bőven van idő megnyitni a pozikat kézzel egész napra. Csak azért kéne mert nem bízok a brókerban és szeretném hogy minden záródjon ha eléri valamelyik pozi a kilépőt.

Hozzászólás

Erősen küzdök a gázzal. Na nem sok babot ettem, hanaem az ár emelkedéssel. Ez az a termék, amit szeretnék hosszútávra megfogni. Egyenlőre csak kis lépésekkel haladok.
              willow

Hozzászólás

• equalizer
                equalizer kommentje
                Editing a comment
                Egyszeru a recept a betegsegedre: beleveszed magad es tartod a poziciodat ameddig eleri a 4$-t a gaz arfolyama... Ennyi. (Tudod, hogy Davidek is jol erezzek magukat, majd amikor lecseng a wuhan virus okozta energiahordozotobblet, majd amikor a kinaiak megint elkezdenek tomegkozlekedni, na akkor majd robbani fogunk felfele az olaj/gazzal, hiszen akkor majd az lesz a CNN cimlapjan, hogy most akkor a kinaiak be akarjak potolni a lemaradast es haromszor tobbet fognak fogyasztani... Tudod, valamivel magyarazni kell mindig visszanezetbol a tortenteket)

Az egyfolytaban be-ki-be ugralas nem gyogyszer a gaz-fobiadra...

• willow
                willow kommentje
                Editing a comment
                Hát eq. Megint igazad lehet. Azt nem mondom, hogy van, mert ez túl nyálasan hangzana. Azt meg no már azért ne má.

Látom megy az olajostopikban az olajháború. Sokan sokféleképpen leirtátok már a véleményeteket. Hirek olvasása. Lehet.Akár még hasznos is, de legtöbbször nagy shit az egész. Azok akik irják már mind milliárdosok lennének, ha bejönne az, amiről irnak. Hullámelmélet. Nagyon hasznos annak, aki érti a lényegét. Sok indikátor. Akár ez is hasznos lehet. A trend a barátod. A legbölcsebb mondások egyike. De a trendek fordulnak. És még sorolhatnám. A lényeg a dollár. Igaz eq? Hát akkor egy kis olaj. Trendfordulás? Honnan tudjam. Ha az, akkor keresek vele. Ha nem, akkor újabb szopóka. Ime.
              willow

Hozzászólás

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                Mi az a "hatékony dolog" amelyet überelni kellene?

• equalizer
                equalizer kommentje
                Editing a comment
                Aszondod, hogy amit en allitok az bullshit... akkor biztos meg is tudod ervelni, hogy miert es alternativat is tudsz adni arra amit mondok. Vagy nem?

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                Tied volna a World1. trading?

Egy kis könnyed vasárnapi videózás. Vagy mégsem?
              https://www.youtube.com/watch?v=hkA0hgvAmUc
              willow

Hozzászólás

A gaz 2-szer betett, mielőtt felvette az irányt. Először nem tudom miért vett ki a stop. Irtam az ügyfélszolgálatnak. A második esetben egyértelmű volt a szitu. Hogy miért short? Az indikátorok alapján egyértelmű a fordulás. Ezen kivül 30 percesen csinált gy szép elnyelőt, miután volt egy fals kitörése longra. Mindenki azt gondol amit akar, de szerintem csak a stopokat szedték ki. Persze egy ilyen kitöréskor shortot inditani eléggé kockázatos. Vagy mégsem? ?
                willow

Hozzászólás

• equalizer
                  equalizer kommentje
                  Editing a comment
                  Shortolni egy korrektiv strukturaban ahol tudod, hogy meg jon egy felfele impulzus = ongyilkossag... meg is tapasztaltad.

• willow
                  willow kommentje
                  Editing a comment
                  Hát igen. Két próbálkozásomat kivett. A harmadik bejött. Már zártam. Kétszer annyit hozott, mint amit a két stopp kivett. Szerencse? Talán. Én is emelkedésre számitok hosszútávon. De napin beadta a short jelet. Miért kellett volna kihagynom? Bár az elején irtam, hogy hetire, havira kötök. De ez nem jelenti azt, hogy néha nem szórakozok egy kicsit napon belül is. Szeretem ezt csinálni, mégha csak hobbi szinten is. Nem ez a megélhetési forrásom.

Equalizer irta. Idézem: Shortolni egy korrektiv strukturaban ahol tudod, hogy meg jon egy felfele impulzus = ongyilkossag... meg is tapasztaltad
                Hát inkább azt tapasztalom most, hogy szopok mint a torkosborz. Miért is? Mert longolom a gázt. Egyet megtapasztaltam már régen is, és most is. Tök mindegy mit mutatnak az indikátorok, meg a struktúrák, meg a szóbeszéd, meg legfőképp a technikai elemzés. Ha borul a bili, akkor borul a bili. Minden technikai elemzés egyfajta megerősitésnek jó. Extrém esetekben a piac leszarja az indikátorokat, a támasz-ellenállást, meg a többit. Hogy még is miért tartom a gáz longomat? 1 Nem szeretek vesziteni. 2 Totális aljon van az ár. Ami nem azt jelenti, hogy még lejebb nem mehet.
                3 Nem akarok gyorsan meggazdagodni, hanem piszkosul. Na ez az utóbbi csak vicc volt. Jelen pillanatban sok esélyem nincs rá.
                willow

Hozzászólás

• MyBusiness
                  MyBusiness kommentje
                  Editing a comment
                  Ha kijövünk a krachból, márpedig vmkor vége lesz, az is "extrém" piac lesz.

Szia willow ! Gondolom, hogy amikor belongoltad a gazt, nem volt olyan hamis elkepzelesed, miszerint nem mehet ez lennebb... es nem, nem korrektiv strukturaban ultel forditva a lora, hanem idonap elott longoltad be struktura alapon az instrumentumot... ahogy en is... amivel amikor befekteteskent nezel a pozira, nincs is semmi gond... a struktura ezt mutatja )ezt mutatta eddig is csak nem gondoltam volna, hogy megis benezunk 2 ala... hiba volt nem bizni a strukturaban, most nem kellene ekkora DD-t tologatni)

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 3-1-2020 at 9.25 PM.png
Views:	164
Size:	77,5 KB
ID:	190246
                Mint latod, a korrektiv struktura (sarga ABC) utan ujabb impulzus kovetkezett... ami mint tudjuk, siman letori majd ebben a lefele mozgasban a piros nyillal jelzett aljat, legalabbis igy kellene tortenjen... ez a kovetkezo impulzus definicioja... persze az ember mindig remel, hogy ez megsem tortenik meg, hiszen ha belenezunk a rozsaszin ABC korrektiv strukturaba, ott sem tort a C hullam az A indulopontja ala (vagyis contracting flat lett belole, ami par pippen mulott):

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 3-1-2020 at 9.37 PM.png
Views:	103
Size:	123,1 KB
ID:	190247

Igy visszanezetbol konnyu okosnak lenni, hogy lehetett volna lennebbrol is beszallni vagy ki lehetett volna szallni profitban az emelkedonel majd visszaszallni lennebbrol... ezeket az okossagokat hagyd figyelmen kivul, ha tenyleg piszkosul meg akarsz gazdagodni, mert altalaban ezeket a visszanezet-****sagokat nem olyan szemelyek toljak akik akar kicsit is gazdagodtak volna a kereskedesbol... ez egy jo trade, de birni kell cernaval (es marginnal). Jobb helyrol vagy benne mint en, de en hamarosan, amikor jelet kapok, raveszek meg a pozimra egy duplazas erejeig.

Sok sikert es kitartast kivanok!

Hozzászólás

• willow
                  willow kommentje
                  Editing a comment
                  Köszi equalizer.Na ilyen hozzászólást vártam tőled. Igen MyBusiness. Tudjuk, hogy aki eső piacon rávesz, azt ostoba embernek tartják. Ne adj isten aki meg martingale-t alkalmaz azt meg egyszerűen hülyének. De....Ha birod pénzzel, és idegekkel, és van elég időd kiülni akár több éves veszteséges pozit, nos akkor ezzel a módszerrel több pénzt lehet keresni, mint nap mint nap a gép előtt rohadni. Ostoba emberek a martingalesek? Azt mondom igenis, meg nem is. Ha valamelyik hiányzik az itt felsoroltakból, akkor biztos a bukás, és a számlanullázás. Tehát érdemes csinálni? Ezt mindenki maga döntse el.

• MyBusiness
                  MyBusiness kommentje
                  Editing a comment
                  Nem jobb megoldás mindez tőkeáttétel nélküli valós vétellel, pl részvénnyel? Azt tarthatod 10évig is békésen.

• kockas
                  kockas kommentje
                  Editing a comment
                  a struktúrám továbbra is él.
                  bár nem gondoltam hogy olyan hamar lemegyünk a kívánt zónáig.....
                  talán jobbféle BIDergős kijelzésű MT4es helyeken el is érte a jelzett 1646ot,
                  de a tér idő ár kontinuitás így nem az igazi.
                  (az Oandán való rajzolás középárfolyamos, ezért jobb!!)

Ti csak daráljátok nyugodtan a számláitokat május 18ig.
                  Ha ott lesz akkor is azon a környéken, majd beszállok.
                  http://www.kepfeltoltes.eu/images/20...6_majus_18.png
              Working...
              X